Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Server "8" Beta

[es] :: Windows desktop :: Windows Server "8" Beta

[ Pregleda: 2418 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chief_kg
mile milojkovic
tunguzija

Član broj: 118060
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Windows Server "8" Beta03.03.2012. u 10:34 - pre 147 meseci
Mislim da se pogotovo ovih dana diglo puno prasine oko same OSMICE kao klijentskog OS pa bi voleo da cujem neka iskustva ovde na forumu ako je neko isprobao Windows Server "8" Beta?

[Ovu poruku je menjao chief_kg dana 03.03.2012. u 14:24 GMT+1]
srdjan predojevic
 
Odgovor na temu

chief_kg
mile milojkovic
tunguzija

Član broj: 118060
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Windows Server "8" Beta05.03.2012. u 11:47 - pre 147 meseci
znaci svi informaticari nikom ponikose, niko nije jos uvek isprobao win server 8?
srdjan predojevic
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows Server "8" Beta05.03.2012. u 14:46 - pre 147 meseci
Pa valjda se server varijante koriste za ozbiljne poslove a ozbiljni poslovi ne idu na beta OS.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Windows Server "8" Beta05.03.2012. u 14:49 - pre 147 meseci
Paa, da, ali nije pitanje kako vam posao ide sa Win8 nego jeste li probali. A nekako je logicno da admini isprobavaju bete da vide sta ima novo, kako izgleda i kako radi :) Sto da bi bili u toku sto iz radoznalosti.
 
Odgovor na temu

chief_kg
mile milojkovic
tunguzija

Član broj: 118060
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Windows Server "8" Beta06.03.2012. u 07:20 - pre 147 meseci
Bravo Shadowed, ili u kucnoj varijanti ili u test lab-u, ali vidim da ovde nema ni jednog admina koga to zanima da testira...
srdjan predojevic
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows Server "8" Beta06.03.2012. u 09:01 - pre 147 meseci
Pa tek je tri ili četiri dana otkako je izašla beta
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Windows Server "8" Beta07.03.2012. u 01:08 - pre 147 meseci
A kako se to "isprobava" serverski OS? Digneš ga i gledaš da li će pasti sam od sebe ili šta? Sad ćeš još reći da je dužnost svakog admina da ima 20-ak radnih stanica u rezervi, nekoliko instalacija Exchange-a, MS SQL-a, Sharepoint-a i čega već ne pri ruci, i nekoliko slobodnih dana da sve iskonfiguriše i testira upravljanje resursima i ostale bitne parametre :-)
 
Odgovor na temu

chief_kg
mile milojkovic
tunguzija

Član broj: 118060
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Windows Server "8" Beta07.03.2012. u 07:18 - pre 147 meseci
Druze postoji nesto sto se zove VMware ESXi 5, konkretno ja radim na njemu, i imam sve to sto si ti nabrojao i jos vise, uzivaj, pitao sam samo za misljenje a ne da mi dajes isuvisne komentare.
srdjan predojevic
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Windows Server "8" Beta07.03.2012. u 07:21 - pre 147 meseci
Shadowed je dobro odgovorio. Ne testiraš beta verziju da vidiš koliko je stabilna i da li će pasti, već da vidiš šta ima od novih opcija, da li ima promena u izgledu, funkcionalnosti itd. Kada izađe regularna verzija da bude lakši prelazak.
 
Odgovor na temu

chief_kg
mile milojkovic
tunguzija

Član broj: 118060
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Windows Server "8" Beta07.03.2012. u 07:36 - pre 147 meseci
component dzabe je pisati ovde nekim ljudim za sta sluzi BETA, ne bi me cudilo da me pitao neki sarlatana ali Inzenjer....

Da ponovim pitanje ako iko testira Windows server 8 Beta neka prenese svoja iskustva. Mogu ja ta sva iskustva da vidim na netu nije problem, vec hocu da vidim i na ovom forumu ovakvu neku temu.
srdjan predojevic
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Windows Server "8" Beta07.03.2012. u 13:15 - pre 147 meseci
Citat:
chief_kg: Druze postoji nesto sto se zove VMware ESXi 5, konkretno ja radim na njemu, i imam sve to sto si ti nabrojao i jos vise,


Pa ako imaš sve neophodne uslove, što ne testiraš? Ja bih rado, ali nemam dovoljno slobodnog vremena, a ni slobodne mašine se ne zadržavaju dugo u mojoj blizini, veoma brzo na njima završi neki Linux ili Windows server i odlaze u produkciju. Pojavio se tek pre par dana, a za bilo koje ozbiljnije testiranje treba barem nedelju-dve, ne znam kakve si rezultate i izveštaje ti očekivao? Instalirao se/pukla instalacija je verovatno jedino što možeš za sad dobiti...

Citat:
component: Shadowed je dobro odgovorio. Ne testiraš beta verziju da vidiš koliko je stabilna i da li će pasti, već da vidiš šta ima od novih opcija, da li ima promena u izgledu, funkcionalnosti itd.


Kakav izgled na server OS-u? Instaliraš, kofigurišeš, zaključaš u rek u dnu server sobe i ne prilaziš narednih par godina. Kakav bre izgled, o čemu vi pričate? Pa nećeš igrati Solitaire i menjati statuse na FB preko serverskog OS-a (mada sam viđao ljude da koriste server kao radnu stanicu, ima ih raznih). Bitno je valjda da vidiš kako servisi koji su tebi bitni za posao rade na OS-u, odnosno kako on upravlja resursima potrebnim za te servise.
 
Odgovor na temu

chief_kg
mile milojkovic
tunguzija

Član broj: 118060
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Windows Server "8" Beta07.03.2012. u 15:24 - pre 147 meseci
"Bitno je valjda da vidiš kako servisi koji su tebi bitni za posao rade na OS-u, odnosno kako on upravlja resursima potrebnim za te servise." zato i sluzi test varijanta i molim te pitao sam ako je neko isprobao a ne da mi pametujes, ako nema moze slobodno da se obrise ova tema mene ne zanima ja mogu da procitam bilo gde, nego sam hteo malo neku noviju temu na ovom forumu... I za tvoju informaciju nista nije puko sve radi besprekorno brzo sigurno... pozdrav.

I za tvoju informaciju jos nesto nije se pojavio pre par dana vec 9 septembra 2011, nemoj da pametujes mnogo nego uzivaj.
srdjan predojevic
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows Server "8" Beta

[ Pregleda: 2418 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.