Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"

[es] :: Advocacy :: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"

[ Pregleda: 3800 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"24.08.2006. u 01:12 - pre 215 meseci
Eh, nije mi baš ovo svojstveno, mislim da pokrećem teme na Advocacy, ali nemam šta da radim, ne spava mi se, pa da vidim kako će reagovati dva tabora "Win" - "Svi ostali" :-)

http://www.toptechnews.com/story.xhtml?story_id=1110083YRM69
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"24.08.2006. u 06:38 - pre 215 meseci
Bla bla bla... Eto kako će jedan Windowsovac da reaguje. Znaš koliko me muči ovaj text, pa možda ću morati ići da pišam od muke.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"24.08.2006. u 07:35 - pre 215 meseci
Eto jos jedne sanse da Linux zavlada svetom ;-)

Kao i uvek - svaki novi Windows je neopisivo djubre i prava prilika za Linux, je li tako? ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"24.08.2006. u 07:36 - pre 215 meseci
Citat:
icobh: Bla bla bla... Eto kako će jedan Windowsovac da reaguje. Znaš koliko me muči ovaj text, pa možda ću morati ići da pišam od muke.
Auuu bre, pa što smo odmah vulgarni? Mene samo interesuje kako je moguće, ako je ovo gore istina i ako rezultira novim odlaganjem, da jedna firma sa tolikim budžetom za razvoj i brojem "mozgova" toliko izgubi kontrolu nad razvojem tog OS-a.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"24.08.2006. u 08:32 - pre 215 meseci
Ovaj... ne znam ko je rekao da Kernel 2.6 nikada nece biti "production" vec samo "stable" ;-)

Poenta price - moderni OS-evi su postali ogromni - kao sto ce Linux Developerima trebati N godina da napisu neki Kernel 3.0 i jos N godina da fiksiraju sve bagove, tako i Windows developerima treba jos vise vremena zbog mase hardvera i softvera koji danas podrzava Win i obaveze Microsofta da odrzava backwards-compatibility.

Veliki softverski paketi su cudovista - odrzavanje i bugfixing je daleko skuplji i duzi proces od pravljenja novih feature-a a rokovi koje industrija namece se sve vise i vise skracuju.

Ako neko misli da je to moguce resiti lovom i "sipanjem" jos novih developera - grdno se vara. Problematika softvera nije linearni matematicki problem, pa da se resava na tako prost nacin - gomila stvari zavisi jedna od druge, nije samo MS u pitanju vec i svi ISV-ovi i IHV-ovi, da bi prebacio inzenjera u neki tim moras racunati bar sa 3 meseca treninga i sl...

Sto se Viste tice - imao sam Betu 2 na jednom od racunara i nisam bio zadovoljan sa kvalitetom iste, ne zbog bagova koje nisam nesto pronalazio, vec zbog tromosti - doduse, pamcenje me drzi da je Windows 95 u beta-2 verziji i dalje bio vrlo nestabilan - medjutim ono sto brine je da je Vista NT operativni sistem, i to ne bi trebalo da se desava ovako kasno - verujem da Microsoftu zaista treba jos 6 meseci vremena, ali je ocigledno njima bitnije da po svaku cenu izadju na market od pravljenja stabilnog softvera.

Osim ako nemaju neki kec u rukavu - videcemo kad Vista izadje na trziste.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"24.08.2006. u 11:38 - pre 215 meseci
Citat:
milke: Auuu bre, pa što smo odmah vulgarni?
Ništa ja vulgarno nisam rekao, samo mi je dosadilo više ovo! ES se pretvorio u jedno bojište i to: Win vs. Lin i FF vs. Opera. Ništa ovdje više pametno nećeš naći...


I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ogilvy.co.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"24.08.2006. u 12:28 - pre 215 meseci
Advocacy i jeste mesto za tako nešto, lepo mu piše u opisu. Ja priznajem da svratim ovde max jednom u tri meseca, kad me tako nešto uhvati :P, ali ti si našao da se buniš protiv toga baš na ovom od 1000 podforuma.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"24.08.2006. u 12:44 - pre 215 meseci
Malo o nadolazećem RC1...

http://www.longhornblogs.com/r...ista_Will_Rock_Your_World.aspx

Citat:
Whew. Brandon was definitely not thrilled with me after this conversation. If you've seen my Windows Live Messenger personal message the last couple days, I said "The next build of Vista will rock your world." It led to a very interesting discussion with Brandon about "expectations", and what RC1 will shape up to be. Brandon and I both have seen the progress that has been made since 5472, and up until a couple weeks ago, I was pissed at the level of (in)stability Vista still exhibited so close to RC1. My public statement to that fact led to more traffic on this site than I had seen in quite some time.

So what could make me change my mind so quickly? I got a sneak peek at the build TechBeta testers will receive (hopefully) soon. I won't go into details now, but suffice it to say, tt will have been worth the wait.

 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"24.08.2006. u 13:35 - pre 215 meseci
Stići će valjda do 2008-me
Kako reče Ivan, to će biti gigant-OS, nije to lako napraviti, jer prvo beše 2005-a, pa 2006-ta januar, pa oktobar, pa do skoro januar 2007-me, ...
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"24.08.2006. u 13:47 - pre 215 meseci
Citat:
MladenIsakovic: Stići će valjda do 2008-me


FUD FUD FUD...

Citat:
to će biti gigant-OS, nije to lako napraviti, jer prvo beše 2005-a, pa 2006-ta januar, pa oktobar, pa do skoro januar 2007-me, ...


Taj gigant je već 6 mjeseci feature-complete, čitaj pomnije što se piše, release date može eventualno varirati u periodu od 2-3 mjeseca i to je to. Ova negdašnja "predviđanja" su bila unaprijed bar 2-3 godine i _prije_ onog restarta u 2003. kad se krenulo ispočetka sa kodom iz WS2K3 kao bazom.

Meni je mnogo zabavno gledati kako nazovi-stručnjaci kao "bug" navode korištenje puno memorije i nedostatak AV-a. Nisu oni krivi.
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"25.08.2006. u 00:06 - pre 215 meseci
Citat:
icobh: Ništa ja vulgarno nisam rekao, samo mi je dosadilo više ovo! ES se pretvorio u jedno bojište i to: Win vs. Lin i FF vs. Opera. Ništa ovdje više pametno nećeš naći...
Ah, pa dobro, ako prijateljima/rođacima/familiji/itd. kažeš "idem da pišam", onda OK.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"25.08.2006. u 00:30 - pre 215 meseci
Of all things Vista - najzanimljiviji je MiniMsft blog. Chitanje tog shtiva mi uliva optimizam.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"25.08.2006. u 22:20 - pre 215 meseci
Da vidimo šta kažu za novi build Viste, od jutros:

Citat:

But a number of testers who downloaded the build in the early hours of Friday morning were impressed by the performance improvements that Microsoft had made to the latest Vista build.

"Performance is about 3x better so far on my Dell Inspiron 9300, and driver support is phenomenal!" blogged Matt Freestone on the Windows Connected blog.

"I didn't have a single device that didn't come through setup installed except for the sound card which hit Windows Update and immediately downloaded and installed the driver, and did NOT require a reboot before it began to function! Amazing! I think that is the first time I have ever seen a sound card driver install without requiring a reboot. Windows sidebar is less resource intensive, and the current gadgets, while still limited (still missing that elusive Windows Media Player gadget) are much more refined and nice to look at," Freestone continued.
...
Tester Brandon LeBlanc also was upbeat about performance enhancements in 5536.

"Microsoft has really improved the performance of Windows Vista which is apparent in this build," LeBlanc blogged. There are, however, still hiccups. Windows Media Player has crashed on me a few times this evening doing the simplest things and I managed to crash the search indexer too."
...
McLaws also noted improvements in Vista's ability to accommodate driver hiccups "without bringing the whole system down."
...

http://www.eweek.com/article2/0,1895,2008479,00.asp

Toliko o beti, dakle :)

Screenshots: http://www.flexbeta.net/main/c...php?catid=1&shownews=21325

Vidimo se za 30 godina :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 25.08.2006. u 23:32 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"26.08.2006. u 00:22 - pre 215 meseci
Moram priznati, onaj wallpaper zaista izgleda fantastično
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"26.08.2006. u 16:03 - pre 215 meseci
Ja već par dana isključivo koristim 5472 i mišljenja sam da Vista definitivno nije savršena u ovom trenutku.

Sa druge strane potpuno sam zadovoljan kako trenutno radi, gledajući da do release-a ima još nekih 4 meseca. Mislim da izgleda odlično. Trenutno performanse nisu baš najbolje ali je daleko od toga da je vista mnogo spora. Iskreno ja sam se prijatno iznenadio. Verujem da će se moj utisak promeniti nakon daljeg korišćenja, na koju stranu, videćemo.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"27.08.2006. u 17:55 - pre 215 meseci
Citat:

...and did NOT require a reboot before it began to function! Amazing! I think that is the first time I have ever seen a sound card driver install without requiring a reboot.


Dobar neki lik. Na cemu je on radio prije? UNIVACu?

Citat:

There are, however, still hiccups. Windows Media Player has crashed on me a few times this evening doing the simplest things and I managed to crash the search indexer too.


Sistem je odlican, samo sta se tokom jedne veceri ina komponenta sistema srusi par puta, al' ej, nije sve tako crno jer...

Citat:

McLaws also noted improvements in Vista's ability to accommodate driver hiccups "without bringing the whole system down."


...smo napokon naucili da se pizdarije ne guraju u ring0 :)

A sta se tice onih screenshotova, ja tamo ne vidim nista posebno. Prozor sa transparency/blur efektom na okviru, sat/rss/notes/systemload gadgetsi po ekranu. Kakvih crnih 30 godina degojs, OSX to sve ima odavno, a takve stvari se u roku odmah nastele i na bilo koji *nix koji posjeduje hardverski akcelerirane graficke interfejse.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"27.08.2006. u 19:00 - pre 215 meseci
Citat:
Ja već par dana isključivo koristim 5472 i mišljenja sam da Vista definitivno nije savršena u ovom trenutku.


Miloše u onim linkovanim tekstovima/komentarima je reč o Pre-RC1 verziji (5536) koja se pojavila pre 2 dana (i uglavnom se slažu da je mnogo bolja od svih prethodnih verzija, posebno po pitanju brzine).
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"27.08.2006. u 23:31 - pre 215 meseci
Znam, bio sam u iskušenju da skinem i da probam ali sam ipak odlučio da sačekam "pravi" RC1.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: "Windows Vista Beta 2 Plagued by Bugs"

[ Pregleda: 3800 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.