Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pristup određenim (udaljenim) računarima u mreži sa dva Mikrotika

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Pristup određenim (udaljenim) računarima u mreži sa dva Mikrotika

[ Pregleda: 2239 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Pristup određenim (udaljenim) računarima u mreži sa dva Mikrotika18.02.2012. u 23:56 - pre 148 meseci
Dva udaljena rb 433 čine pomenutu mrežu.
Korisnici koriste rutere, PCI kartice i usb adaptere za konektovanje na mrežu.

Od rutera koriste: Tp Link WA 500g i Tp Link WR543G (ruteri su i najzastupljeniji). Na internet izlaz imaju preko pppoe servera.

1. Kako pristupiti nekom računaru u mreži koji je nakačen na isti rb na koji i ja ?
2. Kako pristupiti nekom računaru u mreži koji nije nakačen na isti rb na koji i ja, već na onaj drugi ?

Poz
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Pristup određenim (udaljenim) računarima u mreži sa dva Mikrotika19.02.2012. u 08:19 - pre 148 meseci
1. Šta znači "pristupiti nekom računaru"? Pristupiti njegovom WEB (http://<njegovaIP>/), FTP (ftp://<njegovaIP>/), SSH serveru (ssh milosOskar@<njegovaIP>), Remote Desktop...?
2. Pošto postoji ruta do njega, vidi pod 1.

@edit: Razmišljajući šta si ustvari hteo da pitaš, pade mi na pamet, da nisi možda hteo nešto ono username / password, login tudjeg računara?
Ako je to, ne pomišljaj da "pristupaš", jer je od pre neku godinu po našem krivičnom zakonu zaprećena kazna do dve godine kazamata


[Ovu poruku je menjao BigFoot dana 19.02.2012. u 09:43 GMT+1]
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Pristup određenim (udaljenim) računarima u mreži sa dva Mikrotika19.02.2012. u 13:47 - pre 147 meseci
Na odredjenim racunarima mi je potreban remote desktop pristup, dok na drugim pristup njihovim hard diskovima.

Za remote desktop pristup sam instalirao aplikaciju remote desktop client i radi super kad se konektujem sa racunara koji je na istom ruteru(wr542g), ali kada pokusam da se konektujem iz iste mreze ali sa drugog rutera, nema sanse..

Taj wr542g je povezan sa wr543g ethernet kablom, a wr543g je bezicno konektovan na moju pristupnu tacku (rb 433).
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Pristup određenim (udaljenim) računarima u mreži sa dva Mikrotika19.02.2012. u 14:59 - pre 147 meseci
Lele, znači ipak ovaj drugi, nepominjući slučaj?
Ne bismo da budemo saučesnici. Hvala!
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Pristup određenim (udaljenim) računarima u mreži sa dva Mikrotika19.02.2012. u 17:55 - pre 147 meseci
Malo pre sam instalirao aplikaciju na racunar (na kom je xp) koji je takodje nakacen na onaj ruter wr542g. Instalirana aplikacija sluzi za video streaming. U pocetku taj video (sa web kamere, koja stoji napolju) nisam mogao da gledam ni sa racunara koji su nakaceni na isti ruter (wr542g) dok nisam enable-ovao na pomenutom ruteru DMZ i UPnP. Sada mogu da gledam taj stream sa kompova koji su na tom wr542g. Ali ne mkogu da gledam kada sam nakacen na neku drugu mrezu, a sama ta aplikacija za stream mi prikaze dva linka za gledanje, lokalni i public. Ali taj public ne radi. Pise da moram nesto na ruteru da podesim. Taj ruter bi mogao biti MT.

Dajte neke predloge. Nemam ideja

Pozdrav i hvala!
 
Odgovor na temu

nino1987
nino1987
Optima Telekom, Hrvatska

Član broj: 24638
Poruke: 381
*.optima-telekom.hr.



+14 Profil

icon Re: Pristup određenim (udaljenim) računarima u mreži sa dva Mikrotika20.02.2012. u 10:13 - pre 147 meseci
Pa imas li rute do tog wr542g modema? ako si podesio DMZ onda ostaje jos da podesis pristup do tog modema izvana sad oce to bit sa dst-nat ili sa rutama odaberi sam
ROCK"n"Roll
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Pristup određenim (udaljenim) računarima u mreži sa dva Mikrotika

[ Pregleda: 2239 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.