Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako raditi sa zaštićenim fileovima u javi?

[es] :: Java :: kako raditi sa zaštićenim fileovima u javi?

[ Pregleda: 4123 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

free_hr

Član broj: 42341
Poruke: 26
*.cc.fer.hr.



Profil

icon kako raditi sa zaštićenim fileovima u javi?13.01.2005. u 07:44 - pre 234 meseci
kako napraviti file na disku iz jave tako da mu samo java aplikacija ima pristup, nešto tipa ekskluzivnog pristupa.
aplikacija, recimo, uzme kriptirani file, dekriptira ga i pohrani(zbog veličine koja može biti od 1kB do nekoliko 100MB). tom dekriptiranom fileu treba ograničiti pristup samo na aplikaciju u javi, samo ga ona smije čitati i nakon što završi s njim treba ga uništiti bez mogućnosti oporavka (disk recovery, undelete,...).
znam napraviti dekripciju i druge stvari, ali ovo sa zaštićenim fileom mi je nepoznato
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9510
82.117.206.*



+10254 Profil

icon Re: kako raditi sa zaštićenim fileovima u javi?13.01.2005. u 07:57 - pre 234 meseci
Za to bi morao da koristis rutine operativnog sistema. Naravno, zavisi koji koristis.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

free_hr

Član broj: 42341
Poruke: 26
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: kako raditi sa zaštićenim fileovima u javi?14.01.2005. u 20:39 - pre 234 meseci
korištenje rutina OS-a (bilo win bilo linux) ruši neke pretpostavke portabilnosti koda pa ih nemogu koristit.
ako nemože tako, onda bi vjerojatno trebalo napraviti file u RAM memoriji (byte[] , ...) , ali bi mi to onda opteretilo aplikaciju jer bi taj file mogao biti veličine i do 50-100 MB, a RAM uzima i javaVM te OS pa bi aplikacija imala prevelike zahtjeve na minimalnu konfiguraciju
 
Odgovor na temu

bunker
Srđan Savković
Smederevo

Član broj: 4495
Poruke: 239
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: kako raditi sa zaštićenim fileovima u javi?14.01.2005. u 22:28 - pre 234 meseci
napravi output stream tako da otvori file prilikom ucitavanja programa, odnosno da ga kreira, i nemoj da zatvaras isti dok se aplikacija ne zatvori, a onda ga izbrisi. ne zaboravi da iskljucis auto flush na streamu, da file ne bi postajao citljiv.
ako ti file dolazi sa strane, odnosno uvozis ga u aplikaciju, ti ga kopiraj, i izbrisi izvorni, a zatim aplikacija neka radi sa svojim fileom.
ne znam kakve su sanse za non recovery.

javi sta si napravio...
Nije važno stići prvi. Važno je prvo da stigneš.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: kako raditi sa zaštićenim fileovima u javi?

[ Pregleda: 4123 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.