Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izvlačenje određenog dela teksta iz pdf-a i ubacivanje u php promenljive

[es] :: PHP :: Izvlačenje određenog dela teksta iz pdf-a i ubacivanje u php promenljive

[ Pregleda: 1961 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cookie_PA
Student
Pancevo

Član broj: 177844
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Izvlačenje određenog dela teksta iz pdf-a i ubacivanje u php promenljive16.02.2012. u 13:43 - pre 148 meseci
Ćao svima,

Trebam da izradim php aplikaciju pomoću koje se nakon upload-ovanja određenog pdf dokumenta (izvod sa računa Banca Intesa) podaci iz istog automatski upisuju u bazu podataka, uz određena pravila tj. proračune.

Dakle, da pojednostavim, potrebno je da uz pomoć php-a pročitam taj pdf dokument i iz njega izvučem tekst sa određenog mesta i svaki taj deo upišem u određenu promenljivu koje bih nakon toga koristio za izradu logike proračuna nakon čega određene vrednosti upisujem u određene table u bazi što mi ne predstavlja problem.

Najveći "problem" je što ne znam ni kako da počnem. Tačnije nije mi jasno kako da sa određenog mesta u tom pdf dokumentu izvučem određeni deo teksta (poziv na broj, ime uplatioca, racun uplatioca...) i za svaki od njih napravim promenljivu tipa $poziv_na_broj, $broj_racuna, $uplaceni_iznos, $svrha_uplate, $prethodno_stanje....

Dokument mi izgleda vrlo komplikovano. Primetio sam da postoje određene tabele u njemu, ali stvarno nemam pojma kako bih moga uz pomoć php-a da dođem do određenog dela i to upišem u promenljivu.

Primer pdf fajla koji trebam da obradim nalazi se ovde: http://leftfoot.rs/pdf/Banca%20Intesa%20izvod.pdf

Da li neko ume da me uputi na pravi put, tj. način na koji bih mogao ovo da uradim.

Unapred hvala!






 
Odgovor na temu

mlbrnda
Mladen Brndušić
Požarevac

Član broj: 114221
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Izvlačenje određenog dela teksta iz pdf-a i ubacivanje u php promenljive16.02.2012. u 16:19 - pre 148 meseci
Zdravo,

jedno pitanje, kako si došao do ovog PDF-a? Pretpostavljam da je to iz nekog E-bank softvera, ako grešim ispravi me, ukoliko sam u pravu, onda si krenuo pogrešnim putem...

Ukoliko je u pitanju E-bank softver, taj softver bi trebalo da ima mogućnost izvoza izvoda u neki drugi format, najčešće tekstualni koji za koji bi posle trebao da napraviš parser i uradiš ovo što želiš. Ajd javi pa da vidimo možda ti mogu još pomoći...
 
Odgovor na temu

Cookie_PA
Student
Pancevo

Član broj: 177844
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izvlačenje određenog dela teksta iz pdf-a i ubacivanje u php promenljive16.02.2012. u 19:34 - pre 148 meseci
Ćao...

Pdf dobijam na mail od banca intesa-e.

Razumem šta hoćeš da kažeš za e banking softver, sigurno postoji tako nešto, ali meni baš treba da se taj pdf dokument obrađuje pomoću php-a.

To radim kao temu za specijalistički rad, pa zato moram php-om da obradim taj pdf dokument.

Mislim da bi bilo lako sa txt fajlom ali, nažalost, mora pdf.

Ne znam da li bi možda valjalo pri upload-ovanju pomoću nekog script-a konvertovati pdf u drugi format (txt, xml...), pa kasnije obraditi konvertovani fajl?

Ako je to uopšte izvodljivo?

Ako imaš neke smernice ili predlog rešenja, javi mi.

Hvala!

 
Odgovor na temu

mlbrnda
Mladen Brndušić
Požarevac

Član broj: 114221
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Izvlačenje određenog dela teksta iz pdf-a i ubacivanje u php promenljive16.02.2012. u 22:54 - pre 148 meseci
Verujem da je moguće je odraditi tako nešto, ali bi mnogo lakše bilo da se to radi na drugačiji način odnosno da izvor podataka ne bude .pdf dokument... Ne bih mogao da ti dam neki savet kojim putem ići ali našao sam u međuvremenu nešto što bi ti možda moglo pomoći:

- Link 1
- Link 2

Ja bih možda krenuo putem kao što si ti rekao da to pretvorim u neki text, pa da vidim šta mogu dalje da izvučem iz toga. Zamolio bih te da pišeš ovde kako napreduješ sa tim, jer vrlo sam zainteresovan, a nemam vremena da isprobam tako nešto.
 
Odgovor na temu

Cookie_PA
Student
Pancevo

Član broj: 177844
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izvlačenje određenog dela teksta iz pdf-a i ubacivanje u php promenljive17.02.2012. u 16:02 - pre 148 meseci
Hvala na linkovima!

Pokušaću tako, pa ako bude uspešno javljam, nema problema!
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Izvlačenje određenog dela teksta iz pdf-a i ubacivanje u php promenljive

[ Pregleda: 1961 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.