Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva Outlooka na jedan IMAP pst fajl

[es] :: Office :: Dva Outlooka na jedan IMAP pst fajl

[ Pregleda: 1854 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Dva Outlooka na jedan IMAP pst fajl29.01.2012. u 12:06 - pre 148 meseci
Imam dual-boot masinu i u oba OSa Office 2010 i Outlook koji je nakacen na IMAP.

E sad, znam da mog da pomerim pst fajl na drugu lokaciju (preko trika u Mail Profile) ali i dalje imam dva pst fajla i svaki put kad promenim boot ispocetka skida sve u syncu. Jel moguce share-ovati jedan PST fajl u oba Outlooka pa da samo drugi nastavi gde je prvi stao?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Dva Outlooka na jedan IMAP pst fajl29.01.2012. u 14:01 - pre 148 meseci
Hm, file se sigurno moze dijeliti, ali kako ce outlook odreagirati ne znam (tj mozda se pojave dupli mailovi?) ali mislim da nebi trebalo biti problema.
Ja bi pokusao sa file - open - outlook data file a poslije ga u account settingsu postavis kao defaultni pst za taj mail account ili opcenito default data file i tako na oba sistema. Onaj drugi, prvi pst koji je outlook kreirao mozes izbrisati. Druga varijanta je da napravis rename/zamjenu postojeceg PST fajla s ovime od imap accounta.

Neznam sto ti to treba ako je u pitanju imap? On tako i tako automatski sinkronizira da je na svima isto, jedino ako stedis vrijeme da sync bude sto kraci ?

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Dva Outlooka na jedan IMAP pst fajl29.01.2012. u 14:38 - pre 148 meseci
Zapravo Outlook konstatuje da to nije fajl koji je on zamilio da jeste i resetuje ceo fajl (obrise SVE u lokalu) i onda ponovo iz pocetka syncuje sadrzaj imap servera u skladu sa sync podesavanjima, onda kad restartujem drugi outlokk uradi to isto i tako u krug Prilicno su sebicni ja pretpostavljamd da postoji neki nedokumentovani identifikator negde (registry?) koji treba da se promeni da bi oba outlooka "volela" isti fajl
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Dva Outlooka na jedan IMAP pst fajl29.01.2012. u 21:25 - pre 148 meseci
Koliko se sećam, morao bi da postoji i neki DAT fajl - nisam poznavalac ali mi se čini da sam nailazio i na takav. Ima logike da se mejlovi negde indeksiraju radi efikasnije pretrage i različitih prikaza.

Na sve to, još i taj Office 2010 bi mogao imati neki dodatni stepen zaštite/kodiranja PST fajla..
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Dva Outlooka na jedan IMAP pst fajl

[ Pregleda: 1854 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.