Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje sendmail, IMAP, POP3

[es] :: Linux :: Pitanje sendmail, IMAP, POP3

[ Pregleda: 2049 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

amon77
BGD

Član broj: 157582
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Pitanje sendmail, IMAP, POP303.09.2009. u 11:15 - pre 178 meseci
Imam pitanje u vezi simultanog koriscenja IMAP i POP3 protokola na Sendmail serveru.

U principu ideja je da u isto vreme mogu da pristupim inboxu jednog usera i putem POP3 protokola i putem IMAP protokola.
Petpostavljam da bi trebalo da se mailovi pre svlacenja sa POP3 protokolom kopiraju u IMAP inbox... Da li je ovakvo nesto uopste i moguce? Na ovaj nacin hocu da rasteretim pristup serveru od strane korisnika a da opet imam backup opciju koji pruza IMAP...
Testirao sam server tako sto sam dovecot setovao da koristi i jedan i drugi protokol i to radi. Spustim na email klijent jednog usera sa POP3 i jednog sa IMAP konekcijom i oni bez problema razmenjuju poruke. E sad, kad skinem POP3 account i postavim ga na IMAP on i dalje radi ali ne vidi nista od poste koja je poslata dok je bio POP3. Pitanje je kako da vidi svu korenspondecniju bez obzira da li je bio POP3 ili IMAP account?

Hvala unapred na pomoci...
Long you live and high you fly
And smiles you'll give and tears you'll cry
And all you touch and all you see
Is all your life will ever be.
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Pitanje sendmail, IMAP, POP327.11.2009. u 15:40 - pre 175 meseci
Ako sam ja dobro skapirao tvoje pitanje onda je ovo odgovor :)

POP3 svlaci postu sa server-a sto znaci da nakon Send/Receive sva posta se brise sa server-a (osim ako se ne podesi da mail ostaje ne server-u). Pozz

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Pitanje sendmail, IMAP, POP3

[ Pregleda: 2049 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.