Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Polje za unos teksta u formi (preimenovan .php u .html)

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Polje za unos teksta u formi (preimenovan .php u .html)

[ Pregleda: 2857 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Googladzija

Član broj: 199719
Poruke: 63
31.176.204.*



+1 Profil

icon Polje za unos teksta u formi (preimenovan .php u .html)22.01.2012. u 12:53 - pre 148 meseci
preimenovao sam .php skriptu u .html
ne sumnjam da to bas i nije izraz mudrosti , ali cms (kojeg ne mogu mijenjati ni zaobici) ne prihvata formu kroz .php skripte.

nakon toga, ovaj dio:

Code:
<p>Ime i prezime:<br /><input type="text" name="Name" value="<?php echo $Name; ?>" /></p> 


kao rezlutat daje da polje za unos teksta, kad se forma prikaze korisniku, sadrzi doslovno ovo (tj. value): <?php echo $Name; ?>

moze li se ovo ispraviti tako da polje za unos teksta koje vidi korisnik bude prazno prije nego on pocne unositi tekst i da se, naravno, zadrzi funkcionalnost php-skripte?
inace, varijable ($Name i dr.) se koriste za slanje informacija mejlom.

hvala!
 
Odgovor na temu

MPesic
Beograd

Član broj: 164946
Poruke: 124
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Polje za unos teksta u formi (preimenovan .php u .html)22.01.2012. u 20:11 - pre 148 meseci
Ako sam te dobro shvatio, potrebno je da koristis onfocus event.

Code:
<input type="text" name="Name" value="<?php echo $Name; ?>" onfocus="this.value='' " />
 
Odgovor na temu

Googladzija

Član broj: 199719
Poruke: 63
*.PPPoE-1281.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Polje za unos teksta u formi (preimenovan .php u .html)22.01.2012. u 20:49 - pre 148 meseci
Citat:
MPesic: Ako sam te dobro shvatio, potrebno je da koristis onfocus event.

Code:
<input type="text" name="Name" value="<?php echo $Name; ?>" onfocus="this.value='' " />


ovo pomaze da kad kliknem na polje za unos teksta onaj tekst "<?php echo $Name; ?>" se odmah obrise (inace bih ga morao brisati manuelno).
u tom smislu, to jeste pomak nabolje.

ali bi mi idealno bilo da je polje za unos teksta (tj. sva, ima ih vise) prazno cim se forma ucita, odnosno i prije prebacivanja fokusa, tj. prije bilo kakvog klikanja.
da li je to moguce napraviti?
 
Odgovor na temu

ColdKeyboard
Sasa Karanovic
Hardware and Firmware Engineer
Toronto, Canada

Član broj: 31924
Poruke: 868
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ColdKeyboard
Sajt: www.SasaKaranovic.com


+11 Profil

icon Re: Polje za unos teksta u formi (preimenovan .php u .html)23.01.2012. u 00:55 - pre 148 meseci
HTML ti ne moze izvrsavati PHP kod tako da moras naci neki drugi nacin preko kojeg ces popuniti to polje.

Ukoliko zelis da bude prazno samo stavi value="" ali ukoliko zelis da i dalje ispisuje $name onda moras ostaviti .php ekstenziju
ili recimo koristit neki template engine ili sta vec odgovara tom tvom CMS-u...

Malo mi je cudno da ti CMS ne prihvata .php fajl kao formu ili da ga barem nekako ne mozes izmjeniti...

Jedino sto mi pada na pamet je da napravis redirekciju u .htaccess fajlu kojoj ces reci da je forma.html ustvari redirekcija na forma.php
a onda u forma.php napravis da daje HTML kod koji vec ima izgenerisane default vrednosti za polja pa da to servira kao cist HTML kod
ali to je previse petljanja i mucenja radi prilicno jednostavne stvari...
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.kbcnet.rs.



+13 Profil

icon Re: Polje za unos teksta u formi (preimenovan .php u .html)23.01.2012. u 11:44 - pre 148 meseci
Nema potrebe za redirekcijom, dovoljno je da u .htaccess upise

Code:
AddType application/x-httpd-php .html


i html ce se izvrsavati kao da ima .php ekstenziju
 
Odgovor na temu

Googladzija

Član broj: 199719
Poruke: 63
*.PPPoE-1118.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Polje za unos teksta u formi (preimenovan .php u .html)25.01.2012. u 08:13 - pre 148 meseci
banalno da ne moze banalnije...

trebalo je samo izbrisati "visak".

dakle ne: value="<?php echo $Name; ?>"
nego: value=""

hvala za pomoc.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Polje za unos teksta u formi (preimenovan .php u .html)

[ Pregleda: 2857 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.