Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemogu da ucitam program pomoc

[es] :: C/C++ programiranje :: Nemogu da ucitam program pomoc

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Nemogu da ucitam program pomoc15.12.2011. u 16:11 - pre 150 meseci
Vec nekoliko meseci unazad pozelim da ucitam jedan program koji je u exe.

instalirao sam c++ preko njega uspeo sam da otcitam slike i menija u programu,ikone i jedan kod koji nemogu da razumem

( f@ îÞ£&Sbͨ9ùò«hâú'©”R¦ ƒ¦O$R³% 'H`¼ ©šÞCXète&uó¨d ’>èc'”8/3*. Ñ  ¤œ Úì} xSUöïIr( ’BÑ‚U£Ó±èT[œbŠ¦OŠÈ£¡PijK[Û,NÑÖ$ØtuþâüñGf|Í £ÎŒ3#3ŽöD奈¢#ꨧe„òÜµö>y5Ie ÷~÷û8†ôäì½×^û·×^kí·¹ˆãJ£¸¿?z×,Nú


jedan drugar mi predlozio da instaliram c# pa i njega sam instalirao ali uzalud u njemu nemogu bas nista da ucitam.

zeleo bih da naucim jezik u kome je pisan ovaj program ali problem je sto ne znam u kom jeziku je napisan malo pomoci...Hvala unapred
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc15.12.2011. u 16:26 - pre 150 meseci
Ne razumem šta se ovde traži. Šta to znači "program koji je u exe"?

Ako želiš da naučiš neki programski jezik onda pronađi na internetu tutorijale za taj jezik. Programski jezik nikako ne može da se nauči tako što bi posmatrao sadržaj exe fajlova.
 
Odgovor na temu

ik0
Ivan Cekov
Information System Developer
Planning Authority Malta
Floriana, Malta

Član broj: 222385
Poruke: 158
62.220.208.*



+3 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc15.12.2011. u 19:31 - pre 150 meseci
Valjda je otvorio exe u nekom editoru...a to sto je "ucitalo" da ne mislis na onaj hackdelphi ili kako se vec zove...sto otvara programcice pravljeni u borland, ama tam samo ti daje forme ama ne i kod...Valjda na to je mislio
Kude tumbe i tri bandere
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc16.12.2011. u 18:07 - pre 150 meseci
da pojasnim detaljnije imam jedan program prikacio sam ga na forum pokusao sam da ga otvorim preko PE explorer i preko C++ nisam uspeo da vidim kod.


dali mozete da mi kazete samo u kom programu je napisan ovaj program koji sam prikacio.Zelim samo da vidim kod od tog programa
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc17.12.2011. u 17:15 - pre 150 meseci
Na šta tačno misliš kad kažeš "kod"? Izvorni kod? Hoćeš da vidiš printf(...) i x += 1 i takve stvari? To ne može da se vidi.
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc17.12.2011. u 20:10 - pre 150 meseci
Pod "Kod" misleo sam neke kodove koje mogu da razumem da vidim gde pocinje neka funkcija gde zavrsava evo primer phpkod koji sam sada pretrazio na netu.

Code:

<?php
$text = "Hello World";
if ( preg_match( "/r.*?d/", $text, $array ) ) {
  print "<pre>\n";
  print_r( $array );
  print "</pre>\n";
}
?>


Dali mogu da vidim kod od programa koji sam uplodovao na forum.Zelim samo da znam od gde pocinje i gde zavrsava neka funkcija...ako se to moze...

Pocetnik sam u programiranju jedino znam php i html do negde.
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc17.12.2011. u 23:15 - pre 150 meseci
Ne, kako rekoh, to ne može da se vidi.
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc18.12.2011. u 12:15 - pre 150 meseci
Hvala na pomoci gledam da je mnogo komplikovanije nego sto sam ocekivao...

Dali mozes da mi kazes u kom jeziku je napisan ovaj program,za da pocnem da ucim taj jezik sve mi se cini da je u c++
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc18.12.2011. u 15:33 - pre 150 meseci
Ovaj program je po svemu sudeći setup za neku aplikaciju. Da bih video u kom programskom jeziku je napisana aplikacija morao bih da pokrenem setup. Ne želim da pokrenem exe skinut sa interneta, od nepoznate osobe, a da mi taj exe još i ne treba. Neko drugi može slobodno da se igra ako hoće. Plus, želeo bih da napomenem da je ovaj forum posvećen programskim jezicima C i C++, a ne virenju u kod drugih aplikacija. Više sreće bi verovatno imao na nekom drugom forumu, recimo posvećenom hakovanju.
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc18.12.2011. u 20:22 - pre 150 meseci
Ja nezelim da probijem nesto samo bih zeleo da nadjem kod koji omogucava file transfer.

Inace program se zove Radmin verzija 2.0 ,hocu da napravim neki softver koji mogu da prenesem podatke od jednog na drugog komjutera ali posto je softver napravjen od neke firme i nisam siguran dali taj neko je stavio nesto u tom programu.

Hocu da budem siguran da te podatke nece da zavrse i kod nekog treceg...

Danas na netu lako moze da se dodje do nekog komjutera (niko nije siguran) sumjam i u sam vindovs da ima neki port da mogu od kompanije windows da udju.

Hocu da znam samo u kom jeziku je napisan taj program za da mogu da naucim taj jezik i da napravim svoj softver po zelji.

Dali bi mogao neko da skine taj program sa neta nije bitno dali je 2.0 ili 3.4 ili trail verzija bitno mi je da mi kazete u kom jeziku je napisan pa posle da produzim sa ucenje ...Hvala
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc18.12.2011. u 20:44 - pre 150 meseci
Citat:

Ja nezelim da probijem nesto samo bih zeleo da nadjem kod koji omogucava file transfer.

Ne možeš da pronađeš kod koji omogućuje file transfer, tako što ćeš skinuti EXE programa Radmin.

Citat:

Inace program se zove Radmin verzija 2.0 ,hocu da napravim neki softver koji mogu da prenesem podatke od jednog na drugog komjutera ali posto je softver napravjen od neke firme i nisam siguran dali taj neko je stavio nesto u tom programu.

Nema potrebe da izmišljaš "toplu vodu". Slanje podataka s jednog na drugi računar može se ostvariti s mnogim programima. Samo je važno znati ŠTA TAČNO želiš da uradiš. Recimo GMAIL može poslužiti za slanje. Ako nisi siguran ko može da viri u GMAIL, kriptuj fajl.

Citat:

Hocu da budem siguran da te podatke nece da zavrse i kod nekog treceg...

Opet govorimo uopšteno. Nijednom nisi precizno rekao šta zapravo želiš da uradiš.

Citat:

Danas na netu lako moze da se dodje do nekog komjutera (niko nije siguran) sumjam i u sam vindovs da ima neki port da mogu od kompanije windows da udju.

Tačno.

Citat:

Hocu da znam samo u kom jeziku je napisan taj program za da mogu da naucim taj jezik i da napravim svoj softver po zelji.

Bilo koji C/C++ ili C# mogu da se efikasno iskoriste za slanje podataka. Pretraži na netu gotove primere koji se bave "socket"-ima.

Citat:

Dali bi mogao neko da skine taj program sa neta nije bitno dali je 2.0 ili 3.4 ili trail verzija bitno mi je da mi kazete u kom jeziku je napisan pa posle da produzim sa ucenje ...Hvala

Ne. Ovo nije domen ovog foruma.
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc18.12.2011. u 21:24 - pre 150 meseci
Citat:
Nema potrebe da izmišljaš "toplu vodu". Slanje podataka s jednog na drugi računar može se ostvariti s mnogim programima. Samo je važno znati ŠTA TAČNO želiš da uradiš. Recimo GMAIL može poslužiti za slanje. Ako nisi siguran ko može da viri u GMAIL, kriptuj fajl.


Nisam napomenuo da zelim da prenosim podatke u sopstvenu mrezu nekako nemam poverenje bas u nikoj mrezi kako sto su sk ype,face book,hot mail...

Mislim da i da kriptujem fail i za to ima resenje .Ja i ne saljem kozna kakve vazne podatke samo eto zelja za privatnost,zelja me naterala da naucim neke stvari koje mislim da ce mi pomoci u idnini kako sto gledam nece biti ni telefona ni komjutera koje drzava ili neko drugi nece nadgledati. za 5 do deset godina...

Citat:
Bilo koji C/C++ ili C# mogu da se efikasno iskoriste za slanje podataka. Pretraži na netu gotove primere koji se bave "socket"-ima.


Hvala na pomoci to mi je mnogo vazno za da ulozim trud u ucenju,Interesiralo me je samo koji je mocni jezik za da ga ucim Radmin je mocan program tako da pomislio sam ako znam u kom jeziku je napisan taj program mocicu da napravim neki dobar program po zelji

Imam jedno pitanje dali ako napisem program u c++ program ce raditi bez nekih dodataka kako sto su net frimework java i takve gluposti?

Isto pitanje samo za c#

Izvinite mozda postavjam glupa pitanja ali ova pitanja su mi bitna za daje ucenje za da svatim na koji princip sve to funkcionise...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc20.12.2011. u 17:16 - pre 150 meseci
Citat:
nikola0007: Mislim da i da kriptujem fail i za to ima resenje.


Jok vala! Kriptuj ga recimo AES 256 algoritmom uz pomoć jake lozinke i bezbedan si.

Citat:
nikola0007: Imam jedno pitanje dali ako napisem program u c++ program ce raditi bez nekih dodataka kako sto su net frimework java i takve gluposti?

Isto pitanje samo za c#


Da bi radio program napisan u jeziku C#, neophodan je .Net framework. Da bi C++ program radio, u zavisnosti od toga koji si kompajler koristio i kako si povezivao program, može da se desi da ništa nije potrebno ili da treba neki dll fajl da se isporuči uz taj exe.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc21.12.2011. u 16:12 - pre 150 meseci
Sada pre jedan sat sam poceo da citam tutorijal za C# i procitao sam da treba net frimework za da se pokrene program

Citat:
Da bi radio program napisan u jeziku C#, neophodan je .Net framework. Da bi C++ program radio, u zavisnosti od toga koji si kompajler koristio i kako si povezivao program, može da se desi da ništa nije potrebno ili da treba neki dll fajl da se isporuči uz taj exe.


Ovoj odgovor sam trazio,mnogo mi je pomogao sada cu da pocnem da citam C++ gledam C# me prilicno nervira sto trazi dodatan program.

Dali mozes da mi kazes i za C dali mu je potreban net frimework ... ili drugi dodatan program.

Cuo sam da je u C napisan sam windows dali je to tacno ?
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc21.12.2011. u 16:39 - pre 150 meseci
To što se traži za C# i za C++ to već postoji na većini Windowsa, i odluka o programskom jeziku ne treba da ti se zasniva na preduslovima potrebnim za izvršenje programa, dokle god su ti preduslovi široko dostupni i besplatni. I za Javu ti treba Java Run Time, i za Perl i Ruby i sve ostalo ti treba odgovarajući run time, pa što bi C# i C++ bili izuzetak.

C++ i C aplikacije mogu da se naprave da ne zahtevaju svoje biblioteke (C++ run time i C run time), ali onda exe bude nekoliko megabajta veći. Što ne platiš na mostu platiš na ćupriji.
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc21.12.2011. u 17:03 - pre 150 meseci
Citat:
To što se traži za C# i za C++ to već postoji na većini Windowsa, i odluka o programskom jeziku ne treba da ti se zasniva na preduslovima potrebnim za izvršenje programa, dokle god su ti preduslovi široko dostupni i besplatni. I za Javu ti treba Java Run Time, i za Perl i Ruby i sve ostalo ti treba odgovarajući run time, pa što bi C# i C++ bili izuzetak.

C++ i C aplikacije mogu da se naprave da ne zahtevaju svoje biblioteke (C++ run time i C run time), ali onda exe bude nekoliko megabajta veći. Što ne platiš na mostu platiš na ćupriji.


Znaci trebam da pocnem da ucim C++ poceo sam da ucim ,svaki dan izdvojicu malo vremena za ucenje...

Desilo mi se nekoliko puta da dam drugu neki program i da mi kaze neradi kada sam otisao kod njega video da stvaro neradi potrazio na netu i video da treba instalirati net frimework.

nijedan program netrazi net frimework kako skype,msn,yahoo msn,video convertori,power dvd,nero...

dali programe koje sam nabrojao su napisane u c++ ?

 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc21.12.2011. u 17:08 - pre 150 meseci
Komercijalni programi koriste Instalacione procedure. Instalaciona procedura ne instalira samo EXE fajl, vec i mnoge druge sistemske fajlove, koji su potrebni za izvrsavanje. Takodje, imaju i mogucnost provere sta je vec instalirano na racunaru (tj koja verzija), pa po potrebi o tome obavestavanju korisnika ili automatski vrse download/install.
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc22.12.2011. u 11:26 - pre 150 meseci
Usao sam u winamp i otvorio lang fajlove evo sta sam nasao

Code:
Microsoft Visual C++ Runtime Library    

  ... <program name unknown>

var X = F |0, a, b, c, d
  var ba = bitStr(a = X       & 0xFF, 8)
  var bb = bitStr(b = X >>  8 & 0xFF, 8)
  var bc = bitStr(c = X >> 16 & 0xFF, 8)
  var bd = bitStr(d = X >> 24 & 0xFF, 8)
  var hex = Four(d, c, b, a, 2) 


a u system folderu nasao sam fajlove sa ekstenzijom W5S i WBM

Dali ove fajlove sa ekstenzijom W5S,WBM su fajlove od nekog systemskog programa kako net frimework...

Niste mi odgovorili na jedno pitanje dali winamp,skype i ostale su napisane u c++ u ako nisu kom su napisane...
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc22.12.2011. u 11:48 - pre 150 meseci
Ako ti niko ne odgovori moguće je zato što niko ne zna. Ja recimo ne znam u čemu su pisani Winamp i Skype. Ne znam ništa ni o fajlovima W5S i WBM.

Ovo je forum za C/C++. Ovde se očekuju pitanja vezana za programiranje u C/C++. Pitanje "u kom je jeziku pisan Winamp" nije pitanje vezano za C/C++. Nije stvar u tome što ljudi neće da ti odgovore, nego što ne znaju. Pitaš pogrešne ljude, jer si na pogrešnom delu sajta.
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: Nemogu da ucitam program pomoc22.12.2011. u 16:10 - pre 150 meseci
Posledje pitanje dali c++ je mocan za u njega da se napise proxy,chat and video server,?

zelim da napravim nesto slicno kako msn. Podigo sam chat server preko Spark ali to je gotova programa...zeli nesto svoje...
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Nemogu da ucitam program pomoc

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.