Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa štampačem

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa štampačem

[ Pregleda: 2834 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mtesic
;-))
Novi Sad

Član broj: 166666
Poruke: 54
*.static.kdsinter.net.



+5 Profil

icon Problem sa štampačem20.11.2011. u 19:15 - pre 151 meseci
Laserski štampač (Canon LBP-1120), brlja pri štampi. Štampa bleđe nego što treba, plus jos uvek na istom mestu napravi taman stub /atačovao sam skan štampe/. Slična priča je zabeležena na http://www.elitesecurity.org/t...moc-oko-HP-LJ-brlja-pri-stampi ali ona ne daje jasan odgovor da li je problem u toneru ili u štapmaču.
Naravno da ostaje mogućnost da ga odnesem u neki servis, ali kako nemam ni jednog servisera za koga znam da mu se može verovati, voleo bih pre svega da čujem vaše mišljenje.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Problem sa štampačem21.11.2011. u 07:49 - pre 151 meseci
Mislim da je ovo posledica toga što ti je toner prazan(štampač je u redu)i ako ga
odneseš u neki ozbiljan servis koji se bavi dopunom tonera to će se lako srediti.
 
Odgovor na temu

savgardns
Novi Sad

Član broj: 34957
Poruke: 339
*.adsl-2.sezampro.rs.

Sajt: www.nanoprobe.co.rs


+7 Profil

icon Re: Problem sa štampačem22.11.2011. u 06:41 - pre 151 meseci
Da, kao sto je kolega rekao, problem bledila po sredini je prazan toner, moj savet promuckajte toner, drzeci ga onako kako je izasao iz stampaca, levo desno, kako bi se preostali toner ravnomerno stalozio. Sto se tice tamne linije po celoj duzini papira, neki od valjaka u toneru je crkao. Refil tonera sa zamenom istrosenih delova ce Vam resiti oba problema.
Poz.
 
Odgovor na temu

mtesic
;-))
Novi Sad

Član broj: 166666
Poruke: 54
*.vojvodina.gov.rs.



+5 Profil

icon Re: Problem sa štampačem22.11.2011. u 08:39 - pre 151 meseci
Dragi forumasi, hvala na trudu i savetu. Ne bi mi bio sjajan potez da platim preglede, dijagnostiku i neki virtuelni servis bez potrebe, te mi vaše iskustvo puno znači. Inace, tri kuće u NS koje sam kontaktirao (veći igrači) nemaju originale, ne rade reparaciju moje kasete, nego prodaju svoje već reparirane. Naravno, kunu se da su samo jednom korišćeni, pa hajde da im verujem :-).

Kako sam dobio info da bi original (ukoliko bi ga oni naručivali) kostao više nego duplio skuplje od ovih servisiranih, kupiću jedan taj reparirani, pa ću ovde postovati, kako bi moje pitanje i vaš trud bio potpuni info nekom za ovim problemom.

Još jednom, hvala crowderu i savgardnsu.


 
Odgovor na temu

savgardns
Novi Sad

Član broj: 34957
Poruke: 339
*.adsl-2.sezampro.rs.

Sajt: www.nanoprobe.co.rs


+7 Profil

icon Re: Problem sa štampačem22.11.2011. u 11:42 - pre 151 meseci
Ako nisi uzeo nov i idalje ti treba reparacija, nosi kod kolege, poslacu ti info na PM.
Poz
 
Odgovor na temu

mtesic
;-))
Novi Sad

Član broj: 166666
Poruke: 54
*.static.kdsinter.net.



+5 Profil

icon Re: Problem sa štampačem28.11.2011. u 15:25 - pre 150 meseci
Dragi prijatelji, nova toner kaseta je resila stvar!
Zapravo, kupio sam recikliranu, i za sada (pet odštampanih strana :-) ) sam zadovoljan. Daje čist i ujednačen otisak, i što je najvažnije - nema vise onog tamnog stuba . Deklarisano je 2500 otisaka na 5% stampe - videćemo sta ce od toga biti.

Dakle, kao sto ste i rekli, štampač je ispravan, problem je bio u ispražnjenoj kaseti i valjku koji je muzgao.

Hvala jos jednom - uz vašu pomoć sam mirnije (mozda cak i jeftinije) prošao kroz celu pricu.
 
Odgovor na temu

savgardns
Novi Sad

Član broj: 34957
Poruke: 339
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.nanoprobe.co.rs


+7 Profil

icon Re: Problem sa štampačem28.11.2011. u 15:58 - pre 150 meseci
Nema problema. Tu smo da pomognemo ;)
 
Odgovor na temu

tataris
Nikolče Ristevski
kikinda

Član broj: 297861
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa štampačem23.01.2012. u 06:03 - pre 149 meseci
momci,vidim da znate po'so.Imate li spoznaju kako da rešim refil na Lexmarku 305 Impact.Ja sam napunio kertridže ali on ih nevidi da su puni.Navodno ovaj tip štampača nema neki zez koji ga primorava da radi sa refil-ima i to ako je proizveden posle aprila 2011.A kupio sam ga novog ali bez kertridža odnosno sa praznim.
 
Odgovor na temu

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Problem sa štampačem28.01.2012. u 08:08 - pre 148 meseci
Na žalost ti kertridži(Lexmark100)ne mogu da se pune,te uvek moraš kupovati nove kada se isprazne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa štampačem

[ Pregleda: 2834 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.