Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem Java, WinXP, Štampa ćirilice

[es] :: Java :: Problem Java, WinXP, Štampa ćirilice

[ Pregleda: 2575 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bnband
Nenad Ivanisevic
Java swing desktop programer
Sid, Srbija

Član broj: 158885
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Problem Java, WinXP, Štampa ćirilice18.08.2011. u 19:01 - pre 154 meseci
Godinama radim sa Java swing desktop knjigovodstvenim aplikacijama koje rade u praksi već dugo i nikada nisam imao slučaj da JasperReport neće da štampa ćirilicu (izbacuje kvadratiće). Win je XP Professional Service Pack2, HP Laser na USB, iz win aplikacija štampa normalno. Naime u jednoj firmi su zamenili komp i njihov serviser je uradio instalaciju XP-a a ja normalno mysql i java 1.6 i programe medjutim štampa ćirilice kao i serbian latin čćđ itd. ne radi. Ponovna instalacija Xp-a mi je zadnje rešenje. Ako je neko imao takav slučaj bio bih mu zahvalan na pomoći.
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Problem Java, WinXP, Štampa ćirilice18.08.2011. u 22:06 - pre 154 meseci
Može da bude više stvari neispravno ali mi na prvi pogled liči da nisi dobro napravio bazu, tj. nisi podesio ispravni skup karaktera.
Ovaj članak bi trebalo da ti pomogne, za ispravno ispisivanje karaktera u Javi:
http://balusc.blogspot.com/200...w-to-get-characters-right.html

Ako ne znaš engleski, Bogdan sa podforuma Mysql ima super članak ali vezano za Mysql/PHP ali u principu slično je i za Java/Mysql:
http://www.mysql.rs/2010/07/smece-u-bazi-po-ko-zna-koji-put/
 
Odgovor na temu

bnband
Nenad Ivanisevic
Java swing desktop programer
Sid, Srbija

Član broj: 158885
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem Java, WinXP, Štampa ćirilice19.08.2011. u 21:37 - pre 154 meseci
Nisam detaljnije opisao problem. Nije stvar u MySQL jer u njemu radim godinama bez problema sa našim karakterima jer kod štampe virmana u platama u Jasperu u izveštaju stoje fiksirana text polja u ćirilici (ne povlači ih iz baze) i kod pregleda izveštaja sve je u redu međutim na štampi ih izbaci u kvadratićima mislim da je problem negde na relaciji XP-java ili nešto u XP instalaciji nedostaje probaću servis pack3 ili potpunu reinstalaciju windowsa.
 
Odgovor na temu

cteba
ns

Član broj: 52625
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem Java, WinXP, Štampa ćirilice20.08.2011. u 08:22 - pre 154 meseci
U jedno slicnoj situaciji meni je pomoglo sledece:


"Just go to Control Panel > Regional and language options > Administrative ( last tab ), and there change Language for non-Unicode programs to Serbia ( Latin )."

Ova opcija (kao i problem) se "pojavila" posle jednog update-a. Pokusaj, mozda pomogne.
 
Odgovor na temu

bnband
Nenad Ivanisevic
Java swing desktop programer
Sid, Srbija

Član broj: 158885
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem Java, WinXP, Štampa ćirilice02.09.2011. u 21:16 - pre 153 meseci
Rešenje problema je sledeće: Sa mašine gde je sve bilo u redu sam iskopirao sve sistemske fontove i na toj mašini gde štampa nije radila kako treba sam deinstalirao te fontove i stavio ove druge i sve je proradilo kako treba.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Problem Java, WinXP, Štampa ćirilice

[ Pregleda: 2575 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.