Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

update tabele baze podataka

[es] :: Access :: update tabele baze podataka

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5500 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



+25 Profil

icon update tabele baze podataka15.11.2011. u 10:55 - pre 151 meseci
Pozdrav svima
Postavio sam temu pod nazivom Update tabele ali problem koji imam je kompleksniji. Ukratko da objasnim.
Baza koju sam postavio kao primer sluzi za pracenje dorade semenske robe u doradnom centru.
U prvom delu imam prijem robe koji funkcionise kako treba i tu nemam problema.
Prijem robe se fizicki zavrsava u jednom trenutku recimo 31.8 svake godine i nakon toga nema vise prijema jer roba odlazi na poseban tretman koji nije tema za ovaj forum.
Ovo naglasavam jer je bitno za nacin funkcionisanja baze.
Nakon zavrsenog prijema potrebno je uraditi zahteve za analizu, i tu nastaju moji problemi.
Pritiskom na komandno dugme otvara se forma zahtev za analizu, na padajucoj listi izaberem hibrid i u listi mi se pojave partije semena za dati izabrani hibrid.
Izborom jedne ili vise partija semena potrebno je uraditi sledece
Treba za izabrane kriterijume apdejtovati tabele PRIJAVA_ZA_ANALIZU i PRIJAVA_ZA_ANALIZU_DETALJI, partije semena za koje je uradjen zahtev za analizu ne treba da se vide u listi forme PRIJAVA_ZA_ANALIZU
Polje BROJ PAKOVANJA u tabeli ZAHTEV_ZA_ANALIZU_DETALJI treba da bude zbir svih pakovanja koja su primljena u datom vremenskom prijemu (do određenog datuma na koji sam malopre ukazao).
e ovo su koraci koje ne umem da resim.
Nadam se da sam uspeo da objasnim kako bi ovo trebalo da funkcionise ako nisam stojim na raspolaganju.
Unapred hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Re: update tabele baze podataka15.11.2011. u 20:02 - pre 151 meseci
Pozdrav.Imam nekoliko pitanja:
1.Da li u tabeli PRIJAVA_ZA_ANALIZU hibrid može biti sav postojeći ili samo onaj koji je primljen,kroz tabelu Prijem robe detalji?
2. Da li za određeni HIBRID u tabeli PRIJAVA_ZA_ANALIZU_DETALJI je BROJ PARTIJE SAMO onaj koji je naveden u tabeli Prijem robe detalji?
3. Ja nigde ne vidim tabelu ZAHTEV ZA ANALIZU DETALJI
Citat:
Polje BROJ PAKOVANJA u tabeli ZAHTEV_ZA_ANALIZU_DETALJI treba da bude zbir svih pakovanja koja su primljena u datom vremenskom prijemu (do određenog datuma na koji sam malopre ukazao).

Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



+25 Profil

icon Re: update tabele baze podataka15.11.2011. u 21:26 - pre 151 meseci
pozdrav
da probam da pojasnim
U doradni centar se prima roba tj hibridi koji se razdvajaju po partijama do odredjenog datuma, nakon tog datuma nema vise prijema robe do sledeće godine.
Ja u zahtevu za analizu trebam da dam zbirno svu kolicinu odredjenog hibrida i određene partije koju izaberem iz one moje maske koja se nalazi u formi zahtev za analizu.

1. u tabeli PRIJAVA ZA ANALIZU moze biti smo onaj hibrid i ona partija koja je primljena kroz tabelu PRIJEM ROBE DETALJI
2. Isto vazi i za broj partije.
3. Tabela je tu u file Dorada.accdb nisam podelio file jer sam te dve tabele naknadno dodao.

Znaci mali rezime: samo ono sto je doslo u centar kroz prijemnice robe moze biti u zahtevu za analizu, ne moze da se desi da bude neki drugi hibrid ili neka druga partija koje nema na stanju.
Prijem robe se vrsi svake godine recimo u periodu od juna do avgusta, rade se analize, za robu koja ispunjava uslove vrsi se dorada i vracanje istim firmama koje su tu robu i predale na doradu.
ako ima jos pitanja na raspolaganju sam
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Re: update tabele baze podataka16.11.2011. u 17:34 - pre 151 meseci
Tabela ZAHTEV_ZA_ANALIZU_DETALJI ne postoji,da nisi mislio na tabelu PRIJAVA_ZA_ANALIZU_DETALJI?! Šta su VELICINA PARTIJE,BROJ PAKOVANJA I MASA PAKOVANJA iz pomenute tabele (ima li tih podataka u tabeli PRIJEM_ROBE_DETALJI)?
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



+25 Profil

icon Re: update tabele baze podataka16.11.2011. u 19:18 - pre 151 meseci
da u pravu si moja greska u imenovanju tabele,
veličina partije je izracunato polje, broj pakovanja(suma svih pakovanja koja su primljena u datom periodu) pomnoženo sa težinom pakovanja, težina jednog pakovanja tj setvene jedinice je ista za jednu partiju semena i ne može varirati.

primer:
preduzece a je predalo 35 s.j. (setvene jedinice), partija 1/11 težina 7kg
preduzeće b je predalo 22 s.j. partija 1/11 težinA 7kg
preduzeće c je predalo 12 s.j. partije 1/11 težina 7kg

veličina partije u kg = 69 s.j.* 7kg
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Re: update tabele baze podataka17.11.2011. u 17:55 - pre 151 meseci
Pogledaj sliku pa mi odgovori na pitanje koje je na njoj.

Nisam mislio na brojeve partija već na broj pakovanja.

Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



+25 Profil

icon Re: update tabele baze podataka17.11.2011. u 18:50 - pre 151 meseci
Da to je ono sto mi treba.
Samo da dodam par informacija koje ti mogu biti od pomoci,
Svi podaci koji se odnose na jednu partiju semena moraju da budu identicni, znaci bez obzira od kog partnera roba stigne na prepakivanje i analize svi podaci vezani za jednu partiju moraju biti isti.
Dva razlicita hibrida mogu da imaju isti broj partije, znaci uslov za pretragu mora da bude hibrid - partija.
pozdrav
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Re: update tabele baze podataka17.11.2011. u 21:47 - pre 151 meseci
Prijatelju u prilogu imaš ono što si tražio.Potrebno je malo dorade,ali već ćeš se snaći.Pošto si iz VG,a ja iz Požarevca,možeš mi poslati na pp telefon,pa da se čujemo ako nešto zaškripi.U primeru je forma PRIJAVA_ZA_ANALIZU ono što je tebi potrebno.Onemogućeno je unošenje dva puta istog hibrida sa istom partijom na dva nivoa:na nivou tabele i na nivou forme.Komandno dugme ti pokreće akcioni upit,ako želiš možeš sakriti poruku koju ti daje.Ja sam namerno ostavio da bi ti video šta se dešava ako dva puta pokušaš da upišeš isti hibrid sa istom partijom.Jedino što nisam uspeo,za sada to je multi selekt,već to radiš jedan po jedan slog.Sada nemam vremena,ali bi trebalo da broj prijema generiše sam.Nadam se da to znaš da odradiš.I još nešto:na formi imaš tekst polje Text14,koje bi trebalo sakriti,jer ti ono služi samo da bi mogao da dodeliš vrednost polju broj partije na subformi,a duplim klikom na polje partija u stvari menjaš vrednost tog Text14 polja,a samim tim i polje broj partije u sub formi.Pozdrav.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



+25 Profil

icon Re: update tabele baze podataka19.11.2011. u 15:03 - pre 151 meseci
poz
jesi dobio pp
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Re: update tabele baze podataka20.11.2011. u 08:59 - pre 151 meseci
Jesam.Nego,jel' odgovara ovo što sam odradio?
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



+25 Profil

icon Re: update tabele baze podataka20.11.2011. u 21:54 - pre 151 meseci
pa dobra je ideja i odgovara, treba malo dorade i ja sam poceo da doradjujem ali nisam sve zavrsio pa kada uradim javicu ti se i poslacu ti bazu da pogledas
pozdrav
 
Odgovor na temu

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



+25 Profil

icon Re: update tabele baze podataka23.11.2011. u 17:57 - pre 151 meseci
evo i baze radi kako treba ali treba uraditi neke izmene
kod zahteva za analizu zahtev se odnosi samo na jedan hibrid i vise razlicitih partija po hibridu, trenutni model dozvoljava da se u jedan zahtev doda vise razlicitih hibrida sto bi trebalo zabraniti
takodje model dozvoljava snimanje zahteva u kome nema dodatih partija to takodje treba zabraniti, i kao trece iskljuciti poruke upozorenja
pogledaj pa se javi ako imas kakvih ideja
pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Re: update tabele baze podataka23.11.2011. u 23:33 - pre 151 meseci
Evo malo dorade,ali ima još da se ispravlja.Malo sam umoran,pa ako ništa ne uradiš,ja ću se sutra pozabaviti.Pozdrav.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



+25 Profil

icon Re: update tabele baze podataka24.11.2011. u 07:13 - pre 151 meseci
odlicno
ovo mi treba , reci mi zasto je samo ono cmd refresh, posto sam ja stavio komandu refresh direktno na cmd dodaj partiju
pozdrav
 
Odgovor na temu

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



+25 Profil

icon Re: update tabele baze podataka24.11.2011. u 10:33 - pre 151 meseci
dodao sam u bazu jos jednu funkciju - konvertovanje partija - ako imas vremena proveri dali dobro radi ja sam proveravao mislim da je ok ali cetri oka bolje vide od dva
cilj ove funkcije je da jednu partiju pretvori u drugu i da izvrsi dodavanje novog i brisanje starog zapisa

pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Re: update tabele baze podataka24.11.2011. u 19:33 - pre 151 meseci
Samo sam bacio pogled na tu funkciju,jer sam u nekoj gužvi,ali čini mi se da ti ona samo briše postojeći a ne dodaje novi zapis.A možda i grešim.Nadam se da ću sutra imati više vremena.Pozdrav.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



+25 Profil

icon Re: update tabele baze podataka24.11.2011. u 20:55 - pre 151 meseci
moguce i ja sam primetio neke anomalije kada se u prijemnici nalazi samo jedan zapis
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Re: update tabele baze podataka24.11.2011. u 23:48 - pre 151 meseci
Jovane,tek sad vidim da nešto nije u redu sa tabelama PRIJEM_ROBE I PRIJEM_ROBE_DETALJI. Ne shvatam poentu polja ID u tabeli PRIJEM_ROBE kad već imaš BROJ PRIJEMNICE,koji može da ti bude PK u toj tabeli,i da ga vežeš jedan prema više sa poljem broj_prijemnice u tabeli PRIJEM_ROBE_DETALJI.Ovako ispada da ti je broj prijemnice u tabeli prijem_robe_detalji u stvari ID iz tabele PRIJEM_ROBE,što po meni samo zbunjuje.Probaj to da ispraviš,pa da probamo dalje sa onom funkcijom konverzija. A kad smo kod nje,da li ona treba da ispravi samo partiju u zapisu u tabeli prijem_robe_detalji ,tj. da li sve ostaje isto osim naziva partije ili se briše dati slog i dodaje novi zapis u toj tabeli pod novim brojem prijemnice ili taj broj ostaje isti-VIDI SLIKU U PRILOGU.Pozdrav.

Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



+25 Profil

icon Re: update tabele baze podataka25.11.2011. u 19:55 - pre 151 meseci
pozdrav
ispravicu ovaj broj prijema a sutra idem do pozarevca pa cu imati jos neke informacije posto moram jos nesto da dodam u tabelu pa cemo se cuti sutra popodne
u vezi ove konverzije
poz jos jednom
 
Odgovor na temu

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



+25 Profil

icon Re: update tabele baze podataka28.11.2011. u 17:28 - pre 151 meseci
evo nekog mog vidjenja konverzije baci oko pa reci sta mislis
radi provereno dobro samo sto nemam nikakvu zastitu integriteta pa moze da se zabrlja i da obrise sve podatke :-) (ako nisu oznaceni u listama)
ali pored toga mislim da ideja nije losa

pozz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: update tabele baze podataka

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5500 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.