Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB povecava brzinu od 15. novembra

[es] :: ISP :: SBB povecava brzinu od 15. novembra
(Zaključana tema (lock), by calexx)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 32190 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
212.178.227.*

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 14:40 - pre 150 meseci
Citat:
I ovo je dobar primer. U mom kraju jedan Italijan kupio firmu, doneo mašine, zaposlio ljude. Jedna od zaista retkih OK privatizacija. Kojima je mogao dokupio staž, i poslao u penziju, sa ostalima radio 1 god da očisti žito do kukolja, i sada firma sada sasvim OK radi .... ovo što je ostalo, radi... ima posla, radi se ... ali imaju i plate od 40 000 do 60 000 ... i sve preko banke, nema ono minimalac i keš na ruke. Poenta, taj i takav, ima para ko blata, vozi mečku, i koristi Skype, koriti mejlove, šalju se fotke od po 16 megapiksela, novih mašina, obrađenih delova, da se pogleda detaljno pre slanja iz recimo španije ili francuske na ovamo .... i kako će taj kukavac? I on ne uzima ovaj najjeftinij paket, ali je činjenica i da sa skupljim paketima ne može da bude zadovoljan odnosom DL/UL ...


E pa taj ne treba da gleda pakete za fizicka lica(Mozda i krsi zakon).
Posto mu $$milioni$$ (šatro) zavise od internet konekcije, ista ne moze da kosta 10 i 20e...
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 15:00 - pre 150 meseci
Citat:
calexx: Samo sitna ispravka, kod SBB-a će po novim cenama (a tema je o tom povećanju) bez obaveze da bude 4/384 što znači da za ~200 manje ima 128k uploada manje. Mene ipak zanima ponuda sa ugovorima jer bi ti bez nje imao 1536/256 za te pare. ;) Od sledećeg meseca planiram da koristim M paket tj 12/768 za 2080 plus održavanje, svejedno što ga ne plaćam, što je oko 3000. Tu su pomenuti internet, analogna tv tj održavanje i digitalna televizija. Koja bi bila adekvatna ponuda ADSL-a?

Ne znam kako rade svi file serveri, rapid je apsolutno otvoren, svako ima maksimalnu brzinu i ne čeka se, megaupload je tu negde ... ostali su kako kad. Torenti umeju da rade maksimalno ako si na pravom trekeru.

Zašto te je sramota da ujacima kažeš da imaš 16/1 paket?

Da su ostale ponude Telekoma i naročito Pošte, onda bi SBB stvarno bio u lošoj poziciji. Ovako je tu negde ... do sledećih akcija.


Ako se racuna, a mora da se racuna jer je to opcija koju daju, da za 2.990 dinara imas kablovsku televiziju sa digitalnim dekoderom (dobijes za DZ dekoder, slika je besprekorna), znaci mnogo bolja ponuda kanala nego ostali (i vise kanala nego ostali za iste novce) plus Internet od 12 megabita DL i 768 kilobita UL, koji savrseno radi (bar kod mene u kraju, a koliko vidim i svuda gde ih ima) znaci da je to apsolutno najbolja ponuda koja kod nas moze da se nadje. Da ne pricamo o vecim brzinama koje isto tako savrseno rade a koje su misaona imenica za ADSL. Recimo 40 megabita DL. Koliko ja znam, to nema i nece da moze kod ADSL-a nikada!

Rapidshare se vec duze vreme najmanje upotrebljava, nista novo ne moze da se nadje, samo stariji naslovi svega... Filesonic i Fileserve ali i Wupload su trenutno sve sto treba jer imaju sve sto je aktuelno. Sve sto se pojavi, igre, filmovi, serije, programi... istog trenutka su dostupni na ova tri Hostera. Uvek je maksimalna brzina koju korisnik ima. Naravno, govorim o Premium varijanti koriscenja.

Svi ostali, narocito ADSL varijante su ispod nivoa SBB-a do daljeg! :) Bio, prob'o vecinu ponudjaca i zadrzao se definitivno na SBB.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 15:05 - pre 150 meseci
Ne, on i ne gleda pakete za fizička lica. On koristi paket za pravno lice. I daje iste pare kao fizičko + KTV za iste pakete, bez KTVa.

I ne, ne zavise njemu "šatro" milioni, njegovi milioni se vide po fabrikama po italiji. Njemu sutra može da se digne patka, da stavi ovde katanac, otpusti ljude i ode, i da to ne ugrozi njegovo ukupno poslovanje ni 2 posto.

Koliko su ljudi zavidni i zlobni, čudo jedno ...

Ajd mi sada ti objasni razliku između poslovnog i paketa za fizičko lice:

Turbo XL 30Mb/s (30720/1024) cena: 6.820 din
Turbo XL FB 30Mb/s (30720/1024) cena: 8.814,60 din


Turbo XXL 60Mb/s (61440/2048) cena: 13.520 din
Turbo XXL FB 60Mb/s (61440/2048) cena: 16.838,60 din

A i ostali paketi su im isti, samo preslikane brzine, i skuplje za oko 1000 dinara, jer za firme nemaju mooda da pokažu "održavanje" posebno.


A postoji za firme i postpaid, koji se plaća po potrošnji, ali je opet DL 10 a UL je 2 .... eto, tu imaju nekih 5/1 odnos.... prifvatljivo ...


 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 15:19 - pre 150 meseci
Citat:
mikronac: Ovi što govore da im je dosta 256kbps za 300 dinara, evo, garantujem da bi odustali nakon 30 dana i vratili se na brži paket. Ma vratili bi se i pre. Možeš misliti, moj ćale, 50 godina ima, uzme nešto da gleda na netu i kaže: Ma šta je ovo sporo?

To ti je kad voziš auto od 300 HP i 4000 kubika, pa se vratiš na Yuga...
Ja bih uzeo - za rezervu. Sada drzim ADSL najjeftiniji, onaj 1,5/256, za 1.533 dinara samo za rezervu. Koristim ga samo kad SBB pukne i kad mi je brat ovde, pa onda on koristi SBB, a ja ADSL, ali on je ovde retko i kratko - nedelju dana, retko dve.

Citat:
milosbeo: E pa taj ne treba da gleda pakete za fizicka lica(Mozda i krsi zakon).
Posto mu $$milioni$$ (šatro) zavise od internet konekcije, ista ne moze da kosta 10 i 20e...
OK. Najbolji SBB kablovski biznis paket, ugovor na 12 meseci, cena oko 50 evra, brzine 16/1. Najskuplji Turbo paket od dva, dostupni u Beogradu, Pančevu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Kikindi, Somboru, Kragujevcu, Nišu, Vršcu i Kruševcu, najmanje 12 meseci, specijalan modem koji daje SBB, cena oko 160 evra, brzine 60/2. Slucajno znam u kom kraju je kolega MagicMaster i turbo u tom kraju NIJE dostupan, pa se tako za onog Italijana vracamo na kablovski Internet, znaci super - ultra - turbo - o-ruk paket 16/1! Nude i optiku, ali nema nista konkretno, samo "Pozovite da se dogovorimo".

Ruku na srce - da li smatras da fabrika, makar imala i svega 10 radnika, moze da obavi uobicajene administrativne i tehnicke poslove sa 16/1 u razumnom roku i kad mu treba? Ja mislim da moze, ali vrlo tesno i tesko. Ja kao polumrtav penzioner pa bih znao da potrosim 16/1, he, he, he..... Za fabriku je problem sto njoj treba Internet kad i ostalima. Meni internet petkom od podne pa tamo do negde 18 sati skoro da se ukoci, jedva dise. Svi se nesto dogovaraju gde ce i sta ce, hitno resavaju neke poslove u zadnji tren itd., i zagusenje je tu. Slicno je i ostalim danima. To ti je kao autoput. Moze i nocu, ali ne moze sve, a preko dana su spicevi kad bi svi hteli da rade masu stvari. Net je najbrzi priblizno od 04 do 06 sati, kad su jedni otisli na spavanje a drugi jos nisu stigli na posao, e onda mi treci imamo prazan "autoput"
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 16:26 - pre 150 meseci
@tdjokic
Cek cek, SBB ti kilavi?

Ja koristim tri internet provajdera, sve su paketi za fizicka lica, jedan je wireless (exe-net) i dva su ADSL (Orion telekom i PTT), i ni na jednom nisam primetio smanjenje brzine (ni u 8 - 10 uvece ni popodne)... Ne kazem da ne postoje smnajnenja, al ja ih nisam primetio.

Mora da SBB ima preopterecen local loop tu kod tebe, jer ne verujem da ne mogu "pametno" da upravljaju saobracajem na nivou mreze, kako bi korisnik sto manje primecivao padove protoka.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 16:34 - pre 150 meseci
Možda postoje problemi ali se to rešava telefonom tj dosađivanjem dok ne reše. Ja inače godinama koristim i SBB i ADSL pa mogu da dajem info iz prve ruke a ne da prepričavam. A info je da oba rade maksimalno (sa uračunatim ADSL overheadom) i da uglavnom nema prekida. Ponekad SBB ako nestane struja u kraju a valjda negde usput imaju nešto što onda ne radi ... što im je veliki propust ali ajde, nije često.

A što se tiče pomenutih biznismena, valjda će svaka ozbiljna firma kojoj je internet važan deo posla da se otvori za neki link a neće da koristi komercijalne pakete koji su ipak za laganu potrošnju. Taman posla da je internet važan a nestane struja u kraju pa padne posao. Ako ja kao besposličar mogu da imam dva različita (sa blagim razmišljanjem o trećem ... hm, treći je flat internet na mobilnom ... o četvrtom), jaka mi firma koja uzima čak i 16/1. Toliko para ode na lagano piće u društvu a poslovne ručkove i da ne pominjem.
 
+1

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 16:48 - pre 150 meseci
I onda oni jedva čekaju takve da oderu, jer čim se pojaviš sa "specijalnim potrebama" oni zadovoljno trljaju ruke i misle "evo ovce", a ne misle "evo dugoročnog i pouzdanog poslovnog partnera" .....

 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 18:29 - pre 150 meseci
Citat:
Marko_LNema ništa gluplje nego procenjivati šta je kome dovoljno, a šta previše... kao što pojedini ovde rade. Nismo svi isti i nemamo svi iste potrebe. Ja lično koristim 9Mbit (uskoro 12), ali mi taj download ne treba ni za krasni. Koristim taj paket samo zbog nešto većeg uploada koji mi je povremeno potreban. ...


Prvo kazes ovo boldovano pa onda pricas o licnoj proceni sta je dovoljno a sta nije, kao da nekoga to zanima, mislim na tvoj privatni zivot i kako ga zivis, i kao da bi tvoja procena trebala da znaci neki standard ili vec sta... :) Nemoj da se ljutis ali malo paradoksalno mi to zazvucalo, ovako kad se cita redom. :)

U svakom slucaju si sa zadnja dva pasusa lepo sve rekao i slazem se u potpunosti, od slova do slova.


Citat:
MagicMaster: ...objasni razliku između poslovnog i paketa za fizičko lice:

Turbo XL 30Mb/s (30720/1024) cena: 6.820 din
Turbo XL FB 30Mb/s (30720/1024) cena: 8.814,60 din


Turbo XXL 60Mb/s (61440/2048) cena: 13.520 din
Turbo XXL FB 60Mb/s (61440/2048) cena: 16.838,60 din
...


Pa razlika je u tome sto firme zaradjuju na konto Internet-a a fizicka lica ne (ako zanemarimo, a mora se zanemariti obzirom na procenat, fizicka lica koja zaradjuju putem Internet-a). Znaci posao firme je dosta vezan za Internet, sto je i logicno u danasnje vreme i bice sve vise, i logicno je da se pravi razlika izmedju firmi i fizickih lica po pitanju cene koriscenja Internet-a. Inace, velike firme imaju lokalnu mrezu koja pokriva vecinu potreba zaposlenih, ne mora svaki zaposleni da ima izlaz na Internet. To je inace veliki problem za firme, moj ortak dosta radi to, naime, angazuju ga da "regulise" User Level-e. Mrze ga radnici ali su poslodavci (vlasnici firme) uvek zadovoljni rezultatima njegovog rada! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

NecaBG

Član broj: 293204
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 19:14 - pre 150 meseci
Pa svako moze da predje na paket veci,tj i ja sam na 6 pod ugovorom na 12 meseci,zvao sam ih i pitao da li mogu da predjem na 9,tj u ovom slucaju na 12,i da se vratim kasnije na 6,rekli su mi da moze,tako da ovo povecanje je super.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 19:38 - pre 150 meseci
Naravno da može, kod SBB-a ugovor samo određuje koliko mora da se koristi a svakog meseca možeš da biraš brzinu po volji. Ne moraš ni da ih zoveš, uloguješ se na SBB sajt i prijaviš promenu. Ovde nije problem u tome nego svi hoće da im se poveća brzina na kome god da su paketu i da ga ne menjaju. Sada ću da se vratim na taj drugi jer je sasvim pristojan a tih 768 će da bude jedva za nijansu slabije od ADSL 1024.

Ja i dalje ne razumem reakcije, povećali su koliko su povećali, kome odgovara dobro, kome ne odgovara neka sačeka neku sledeću promenu ili neka sačeka kraj ugovora (ako ga ima) pa nek ide kod boljih. Takođe podržavam predlog da neko od nezadovoljnih počne da radi kao ISP i da ponudi 100/50 za 1000, ja ću među prvima da se prijavim. ;)
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 19:50 - pre 150 meseci
Citat:
calexx: Naravno da može, kod SBB-a ugovor samo određuje koliko mora da se koristi a svakog meseca možeš da biraš brzinu po volji. Ne moraš ni da ih zoveš, uloguješ se na SBB sajt i prijaviš promenu. Ovde nije problem u tome nego svi hoće da im se poveća brzina na kome god da su paketu i da ga ne menjaju. Sada ću da se vratim na taj drugi jer je sasvim pristojan a tih 768 će da bude jedva za nijansu slabije od ADSL 1024.

Ja i dalje ne razumem reakcije, povećali su koliko su povećali, kome odgovara dobro, kome ne odgovara neka sačeka neku sledeću promenu ili neka sačeka kraj ugovora (ako ga ima) pa nek ide kod boljih. Takođe podržavam predlog da neko od nezadovoljnih počne da radi kao ISP i da ponudi 100/50 za 1000, ja ću među prvima da se prijavim. ;)


Tako je! Evo, ja bih za 100/50 platio i 1.200 pa cak i 1.300 dinara ako treba, bez da se bunim i sekundu ili razmisljam! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
62.108.124.*



+32 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra07.11.2011. u 09:16 - pre 150 meseci
SBB je u zadnjih nekoliko godina znacajno unapredio kvalitet mreze i podigao je brzine da ja mogu da im kazem samo bravo.
Svi vi sto kritikujete i kazete da treba da se stide, ja vas pitam od koga treba da se stide.

Setite se kolika je bila brzina 2005. (najnizi paket je bio 128kbps), a kolika je danas (6144kbps).
Ovo je ubrzanje za 48 puta. Ko je od vas bio toliki optimista da ce se brzina za 6 godina ovoliko ubrzati.

Takodje, dok se nije pojavio SBB, Telekom nije imao nameru da snizi cene interneta.
Neka neko napise ko to u Srbiji nudi povoljniji internet, ako takvog ima i sa kojom ponudom.
Treba napoenuti da ja ako placam 9/0.5Mbps, kod SBB to i ostvarujem, a kod ADSL-a je to retko slucaj sto je iskljucivo do onog kod koga ste se prijavili za ADSL.
Hocu da kazem da ADSL provajderi, a ne Telekom rade agregaciju na nivou 1/4 ili cak 1/8.

Sada ipak imamo nadmetanje koje moze da se meri i sa inostranstvom (Naravno da i dalje tesko da mozemo da prismrdimo cak i Rumuniji).

Da bi cene znacajnije pale, odnosno da bi dobili vise za iste pare mora prvo da se investira u infrastrukturu, da se razvuku opticki kablovi (ne mora svakom do kuce, ali makar do nivoa mesnih zajednica).

Evo cena u Rumuniji:
http://www.madnet.ro/acasa/
http://www.romtelecom.ro/perso...rnet-broadband/clicknet-power/
https://www.romtelecom.ro/maga...-broadband/clicknet-power.html


- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra07.11.2011. u 09:49 - pre 150 meseci
Ne možeš da kažeš čak i Rumuniji jer su oni, kako je neko već napisao, anomalija na svetskom nivou i te brzine teško da ima još neko ... možda Japan ili Južna Koreja. Bolje da se poredimo sa bivšim komšijama ... sve dok i oni ne krenu sa optikom, onda više nema poređenja. A da se očekuje optika kada sve drugo ne da ne radi dobro nego ne radi uopšte ... preterano je. Mislim, ne možemo mi da tražimo da prosek bude nova mečka ili led teve od metar ipo a nigde ništa ne radi.

SBB je u priči mnogo pre nego se Telekom pojavio pa nije baš da je SBB uticao ali jeste dobro što se takmiče. A agregaciju 1:4 ili 1:8 ... možemo samo da sanjamo, ona jeste i mora da bude dosta veća. Srećom, u većini slučajeva još uvek ima linka više nego što je potrebno (ne računam pilićare) pa su zagušenja retka.

Trenutno bolju ponudu ima exe-net ali oni ipak nemaju teritoriju da bi bili konkurencija. Bolja ponuda je bila letos kada su Telekom i Pošta davali 50% popusta ali to više ne radi. Sada je uglavnom SBB opet negde pri vrhu pa bi bilo dobro da se još neko otvori ne bi li opet popravili ponudu. ;)
 
0

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
*.com
Via: [es] mailing liste



+32 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra07.11.2011. u 09:59 - pre 150 meseci
Kako mislis da se SBB prijavio pre Telekoma? Najveci i najstariji ISP u Srbiji je Telekom.

Sto se tice Rumunije, ona je siromasna zemlja, a izdvaja za interenet i otud joj bolje veze nego kod nekih drugih komsija.
Mi smo takodje siromasna zemlja koja je tu negde rame uz rame sa Rumunijom sto se tice standarda (Rumun iz Rumunije mi je kopao pored kuce za banderu, da je kod njih bolje kopao bi u Rumuniji) tako da mozemo sa njima da se poredimo.

Uporedjivanje paketa ne moze da se vrsi tako sto ces da izvuces neku ponudu ogranicenog (privremenog) trajanja i uporedis je sa standardnom ponudom.Pa sta ti bi da menjas provajdera 5 puta godisnje.Kako neko da popust od 1-6 meseci gratis, tako da promenis provajdera.Pa niko normalan to ne bi radio, jer prov ostajes bez neta dok ih promenis, drugo to je previse stresan poduhvat da za njega trosis vreme tako cesto.

Sto se tice Exe neta, dostupan mi je koliko i ovaj rumunski od 50Mbps zajedno sa TV-om za 40 EUR.

Treba jos da napomenem da su mi skinuli dvojnika i PCM (za 2 linije bile na dvojniku, a dve na PCM-u) tek pre nekoliko meseci, tako da sam tek od skoro postao potencijalni korisnik ADSL-a.
- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra07.11.2011. u 11:06 - pre 150 meseci
Telekom je jedan od najmlađih (ADSL) ISP a za veličinu može da zahvali mnogim okolnostima. SBB koristim oko 6 godina (hm, kroz dva dana tačno 6 godina) a bilo ga je i pre, samo što kod mene nije bilo moguće. ADSL se tada već pojavio mada još uvek tu i tamo dok je Telekom počeo sa maloprodajom otprilike krajem 2006. godine i tada malo posekao dotadašnje ISP.

Rumunija je iz neke čudne priče, ko zna šta se tamo dešavalo.

Pomenuo sam akcije koje traju godinu ili dve, ja sam u Telekom prešao zbog 3 meseca za dž, sada sam iskoristio akciju pa uzeo 50% ... ko nije imao obaveze, mogao je ladno da pređe na PTT i dobije ili 1536/256 za 650 ili 16/1 za 1400 ... dok taj ugovor istekne, ko zna koje i kakve će brzine da budu. Prelazak uz MIK ne boli, ja sam to uradio u 2-3 sata, uzeo MIK, predao zahtev Telekomu a oni mi predveče javili da dođem po opremu.

Meni je exe-net dostupan a samo sam napisao da postoje retki koji imaju bolju ponudu od SBB-a. Ako sam nekoga prevideo, mogao bi da me ispravi.
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.236.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra07.11.2011. u 11:39 - pre 150 meseci
exe-net 8/2 wireless turbo flat za 1850din (ugovorna obaveza 12 meseci) u praksi:

Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
212.178.227.*

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra07.11.2011. u 16:38 - pre 150 meseci
@MagicMaster

Kad sam mislio na obrtanje miliona i internet konekcije od 10evra, nisi me dobro razumeo.
Ipak postoji velika razlika kod profi linkova...
Nije poenta u brzini downloada, vec u pouzdanosti, nivou podrske, otklanjanja eventualnog kvara, backup linka.
Danas, u Srbiji, dal zbog bede ili trulog poslovnog ramisljanja, uglavnom je gore opisana situacija.
Crkne adsl link i prekid trajeeee po nekoliko dana... A nestase milioni....

Sto se tice SBB-a, pozdravljam svako povecanje brzina...



 
0

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
*.gprs.mts.ru.

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra09.11.2011. u 17:44 - pre 150 meseci


Zbog čega je ovo nemoguće u Srbiji za 550 rublji ili ti 13 eura ? Ili bar nešto slično....
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra10.11.2011. u 07:54 - pre 150 meseci
Mislim da se bzvz dize dreka oko toga sa 6/384 na 6/512. I dalje je to najjeftiniji, najbrzi i najbolji paket trenutno u Srbiji.
99% obicnih korisnika za koje je ovaj paket namenjen, ne koristi ni petinu te trenutne brzine. Onih ostalih 1% ako se bavi necim profesionalnim, za ocekivati je da plate nesto drugo.
Da mi povecaju sa 6/384 na 8/384, ja ne bih ni primetio razliku. Odnosno trebalo mi je pola meseca da primetim kad su mi povecali sa 4 na 6. slucajno sam se zacudio kako mi torrent shisti na preko 700 kbps, otisao na speedtest i tek tada video o cemu se radi.
Nego takav smo narod, da moramo non stop da negodujemo, cak i u ovakvim situacijama kada nema stvarno nema potrebe.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra10.11.2011. u 08:57 - pre 150 meseci
A ne, svi hoće veću i veću ali za iste pare. ;) Ovo mi baš liči na korekciju martovskog ubrzanja, tada je najmanji paket dobio 50% veću brzinu dok su oni skuplji ostali skoro isti. Sada je prvi paket ostao tu negde ali su skuplji paketi primetno popravljeni. U odnosu na brzine pre marta, sada će da budu tačno duple sve brzine na svim paketima.
 
0

[es] :: ISP :: SBB povecava brzinu od 15. novembra
(Zaključana tema (lock), by calexx)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 32190 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.