Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB povecava brzinu od 15. novembra

[es] :: ISP :: SBB povecava brzinu od 15. novembra
(Zaključana tema (lock), by calexx)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32189 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra05.11.2011. u 12:56 - pre 150 meseci
Citat:
zivanicd: EPS tj EMS ima opasnu mrezu po celoj Srbiji. Po nekim pricama ima bolju pokrivenost optikom nego telekom.



Inace imamo srece da zivimo pored velike hidroelektrane (djerdap 1) i imao sam prilike da se licno vidim EPSovu opticku mrezu na delu. Preko Dunava kroz djerdap prolazi boga oca optike... imam to i negde na slikama.
A imam i slike gde optika dolazi u razvodno postrojenje i do elektrodistribucije...



Mozes li pronaci te slike, pa ih ubacti ovde?

Jeste da nece biti u skladu sa temom, ali bar da ih vidimo, sta ima EPS na Djerdapu.

Nadam se da se admini nece ljutiti sto malo "spamujemo" temu.

 
0

Matrix_bg

Član broj: 287195
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra05.11.2011. u 18:05 - pre 150 meseci
Oni koji nisu zadovoljni SBB ponudom neka pogledaju Telekomovu ponudu i treba da budu srecni,ovaj Telekom samo gleda kako da ne podigne brzine a da naplatis sto vise.sramota,u principu onu koju su prosle godine uzeli promociju 4 megabita po ceni 1 megabita on nedobijaju nikako povećanje,evo je ta Telekomova " extra promocija" ,uporedite SBB i Telekom ponude,čak i Beotel daje promociju 6 megabita za 1500 dinara.

Open ADSL promocija nudi povoljnost korišćenja brzine sledećeg, većeg paketa po ceni izabranog Click paketa, tako da se po ceni Click 1 paketa dobija Click 4 brzina, Click 6 brzina po ceni Click 4, a Click 8 po ceni Click 6 paketa. Ukoliko se korisnik odluči za Click 16, za ovaj paket plaća mesečnu pretplatu za Click 8.

Povoljnosti promocije su namenjene novim Open ADSL korisnicima, Open ADSL korisnicima bez ugovorne obaveze i postojećim Open ADSL korisnicima kojima je istekla ugovorna obaveza.

Promocija traje do 31. decembra 2011. godine. Ponuda važi uz novi Open ADSL ugovor zaključen na 24 meseca.
 
0

mikronac
Apsolvent

Član broj: 285316
Poruke: 97
*.adsl-3.sezampro.rs.



+16 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 10:04 - pre 150 meseci
Najsmešnije je bilo kad je Orion pre jedno pola godine - godinu dana mene nazvao i kao: "Korisnik ste već 4 godine, evo mi ćemo Vas častiti tako što ćemo Vam brzinu sa 1 mbps duplirati na 2 mbps..."
Ja se oduševio
Prošlo 2 dana, kad oni meni digoše sa 2 mbps na 4 mbps... Kontam da je greška, ali se ne žalim... Kasnije sam čuo da je to tako bilo svakome...
Prođe 6 meseci, kad oni ponovo zovu:"Vi ste korisnik promocije, Vaša trenutna brzina je 4mbps. Promociji je došao kraj, ali ukoliko želite da potpišete ugovor na 2 godine i da po ceni od 18xx dinara ipak možete da zadržite ta 4mbps."
Ja kažem da ne želim nikakve ugovore ni sa kim i oni meni momentalno brzinu spustise na 1.5mbps koje i danas koristim.

E sad, ono sto mi nije jasno je sledeće: Zašto se neko ko za 1520 dinara ima 6/512 žali više od mene koji imam 1.5/512 za 1400 dinara?

Slab Vam upload? Pa meni slab i upload i download pa ćutim... Ostavim torrente preko nići i skinem sve što želim...

Pojedincima neko može da omogući 100/100 za 20e i bilo bi im ponovo mnogo da plate...

ES je divno mesto za širenje pismenosti.
Širite pismenost, a ne nepismenost!
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 10:24 - pre 150 meseci
Ja bih rekao da baš i nemaš upload 512 nego 256 ali je to još gore. Ovde je u priči greška SBB-a što nije prošli put uveo ove brzine nego je najmanji paket povećao 50% dok je prvi sledeći ubrzao samo 12,5% ... sada je to ispravljeno i taj drugi paket je povećan da se taman uklopi. Zato se sada bune oni sa malim paketom što nije povećan download (prošli put su se bunili što nije dovoljno ubrzan sledeći paket) a svima je u sećanju ;) akcija Pošte u kojoj se za 1400 dobijalo 16/1 i sada svi traže bar to. Da je neko pogledao ostale ponude (svaka čast exe-netu i još malo kome), video bi da se kod konkurencije na nivou najmanjeg SBB paketa od 6/512 nudi 1536/256, eventualno neka akcija malo popravi ... ali je SBB uglavnom najpovoljniji. Sećam se da sam pre neku godinu povremeno odvajao oko 2500 da uzmem 512/xxx i to mi je bilo skoro pa brzina svetlsoti ... a sada ću za 2080 da imam 12/768 ... malo li je?
 
+1

Karo
G.M.

Član broj: 50566
Poruke: 186
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 10:32 - pre 150 meseci
Citat:
mikronac: Najsmešnije je bilo kad je Orion pre jedno pola godine - godinu dana mene nazvao i kao: "Korisnik ste već 4 godine, evo mi ćemo Vas častiti tako što ćemo Vam brzinu sa 1 mbps duplirati na 2 mbps..."
Ja se oduševio :D
Prošlo 2 dana, kad oni meni digoše sa 2 mbps na 4 mbps... Kontam da je greška, ali se ne žalim... Kasnije sam čuo da je to tako bilo svakome...
Prođe 6 meseci, kad oni ponovo zovu:"Vi ste korisnik promocije, Vaša trenutna brzina je 4mbps. Promociji je došao kraj, ali ukoliko želite da potpišete ugovor na 2 godine i da po ceni od 18xx dinara ipak možete da zadržite ta 4mbps."
Ja kažem da ne želim nikakve ugovore ni sa kim i oni meni momentalno brzinu spustise na 1.5mbps koje i danas koristim.

E sad, ono sto mi nije jasno je sledeće: Zašto se neko ko za 1520 dinara ima 6/512 žali više od mene koji imam 1.5/512 za 1400 dinara?

Slab Vam upload? Pa meni slab i upload i download pa ćutim... Ostavim torrente preko nići i skinem sve što želim...

Pojedincima neko može da omogući 100/100 za 20e i bilo bi im ponovo mnogo da plate... :(


Hriscanski je pomagati orionu ko moze nego je problem kad ce nama obicnim korisnicima dase izadje u susret jer realno net u svetskim razmerama nema svrhe preko 4 (RS i ostali su vecinom blokoirani u udarnim terminima na 200< torrenti 700mb za 45min) jedini problem HD striming odatle dolazimo do pitanja dokle da placamo za nesto sto po MENI nema svrhe i jos da se reklamira kao popusti, akcije...
 
0

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 10:59 - pre 150 meseci
Mikronac, grešiš u jednoj stvari.

u SBB 6/512 imaju samo oni koji potpišu obavezu na 12 meseci.

Tebi su to nudili, ti nisi hteo, tako da ne možeš da porediš babe i žabe.
 
0

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 11:00 - pre 150 meseci
Citat:
Karo: Hriscanski je pomagati orionu ko moze nego je problem kad ce nama obicnim korisnicima dase izadje u susret jer realno net u svetskim razmerama nema svrhe preko 4 (RS i ostali su vecinom blokoirani u udarnim terminima na 200< torrenti 700mb za 45min) jedini problem HD striming odatle dolazimo do pitanja dokle da placamo za nesto sto po MENI nema svrhe i jos da se reklamira kao popusti, akcije...


A da ti uzmes dialup? Kako si dosao do tog saznanja da ne treba imati brzi net od 4mb/s. Odskora sam poceo da uploadujem sve video materijale koje sam snimao kamerom, fonom na youtjubeta. Znaci po tebi ja bi trebalo da pustim upload i tri dana da ne diram komp kako bi uploadovao fajl od 700mb. Za down reci mi iskreno koliko ti treba da skines igru od 10gb? Da li je isto kad je skidas ceo dan ili ti skine za par sati? E sad ako su tvoje ambicije gledanje divX u eri MKV-a od 6gb+ onda OK. Na mom TV-u ne izgleda bas najbolje divX. Ja imam trenutno onaj narodski od 6mb i jedva cekam to povecanje. Iako sa ovom brzinom youtuube ume da "ukoci" ponekad, a sto se tice RS, FS, WU i ostalih, to ne arcim uopste :)
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 12:23 - pre 150 meseci
Ja od kako sam uzeo vece brzine, vise uopste ne gledam cak ni YT u standard definition, ako ima 720p ili 1080p gledam to.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 12:28 - pre 150 meseci
Ja jednostavno ne mogu da razumem da neko kaze, na primer, "Meni je dovoljno mojih 1,5 megabita DL."! Jednostavno ne mogu to da razumem?! U danasnje vreme?! Ja se jedva suzdrzavam da ne uzmem 40 megabita, a suzdrzavam se zato sto sam u nekoj fazi menjanja stana pa ne znam da li cu imati SBB tamo gde budem kupio drugi stan inace bih odmah uzeo. I ovih 9 (od 15-tog 12) megabita mi je malo. Necu nista satima da skidam, hocu za nekoliko minuta! To je poenta a ne da ostavim da se skida celu noc. I ne svidi mi se snimak?! Pa onda opet celu noc? Nema sanse! Ja sad za kratko vreme skinem film, pogledam, ako mi se ne svidi skinem drugu verziju... sve brzo ali hteo bih brze! Glupo je gubiti vreme na gluposti. I, da... Batalio sam odavno Torente, vec nekoliko godina. Premium User sam na Filesonic, Hotfile, Megaupload, Wupload i jos nekoliko i "da te vidi Bog", nema cekanja, sidovanja, uvek maksimalna brzina... milina jedna. I tako...

E, da... Nemojte sada varijantu "nema se para...", to ne prolazi. Ako je tako, onda se uvek u prici naglasi da je razlog sto neko ima, recimo, 1,5 megabita - nemanje para da se plati veca brzina protoka! A ne "Meni ne treba vise"!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 12:33 - pre 150 meseci
Good for you .... to kako si nabrojao, sa sve premium nalozima, ti daješ jedno 100 evrića mesečno samo na kablovska + net + nalozi ... :) :)

Baš tako ... u ljudskoj prirodi je da uvek hoće više i jače ... inače bi i dan danas svi koristili 486DX2 ....
 
0

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 12:35 - pre 150 meseci
Nekako je jednostavnije kupiti za 25 eura mesecno 1Gbit VPS i podici na njemu seedbox pa gurati sa torrenta, ne verujem bas nesto tim sajtovima, na vecim trackerima barem znas sta skidas, a sa 1 gigabit ima da skines ceo net :) Ni ja iskreno bas nesto nisam zadovoljan povecanjem samo upload brzine, jer mi upload ne treba, ali znam koliko su svi kukali dajte brzi upload dajte brzi upload a sad pljuvacina kad se da brzi upload... Licemeri
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 12:41 - pre 150 meseci
Citat:
MagicMaster: Good for you .... to kako si nabrojao, sa sve premium nalozima, ti daješ jedno 100 evrića mesečno samo na kablovska + net + nalozi ... :) :)

Baš tako ... u ljudskoj prirodi je da uvek hoće više i jače ... inače bi i dan danas svi koristili 486DX2 ....


Kablovska i NET = 910+2080 dinara mesecno. Premium nalozi su 1.000din tromesecno za svaki nalog pojedinacno, sto i nije skupo, nimalo, obzirom na bezbrizno skidanje svega maksimalnom brzinom.

Boldovano - potpuno si u pravu. A zamisli sad da neko kaze "Meni je dovoljan 486."?! :) Za sta je dovoljan?! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 12:43 - pre 150 meseci
Kako vam ljudi ne treba veci upload... Od kako je na 6Mbit i vecim paketima upload 1Mbps sve radi mnogo mnogo bolje, latencija na ADSL-u se drasticno smanjila, ma cudo jedno...

Sad nema vise planiranja "hocu li da uploadujem ovaj video ili ne?". Za neki dan i ovde uzimam internet sa 2Mbit uploada, mozda cak i sa 3Mbit uploada, jos se razmisljam, posto imam takve ponude.

Secam se kad je bilo 384kbps na 6Mbit ADSL-u, pa to je bilo pravo mucenje.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 13:03 - pre 150 meseci
Mikronac, grešiš u jednoj stvari.

u SBB 6/512 imaju samo oni koji potpišu obavezu na 12 meseci.

Tebi su to nudili, ti nisi hteo, tako da ne možeš da porediš babe i žabe.

Poenta mog posta je da total free, bez obaveza daje:

kod SBBa za 1520 + 920 brzinu od 3/256 za 2440 dinara

kod lelekoma imaš za 507 + 2123 4/512 za 2630 dinara i fiksni, koji nekima mnogo više znači od kablovske televizije.


Sceka, nisam mislio da te prozivam, samo konstatujem. A gde ima 3 meseca za 10 evra? Ja koliko sam gledao, uvek je na mesec 9-10 evra, pa na 3 oko 25 pa dalje .... par puta sam koristio MegaUpload i RapidShare. Na po mesec dana.

Realno, nikoga i ne treba da bude za šta će neko da koristi ULoad. I da se vođeni time pravdaju borbom protiv piraterije?

Pa sunce mu hebem, blam me kada koristim skype, i moj ujak u ITA koristi 720p web kameru, moj drugi ujak na Novom Zelandu takođe, i ja sada njih OK vidim i čujem, a sramota me da im kažem da je moj UL toliki da moram i na ovoj mojoj buđavoj kameri da gasim video, da bi makar zvuk "putovao" bez seckanja .....

Ili da moram slike sa porodičnih slavlja ili svakodnevne da resizujem na 320x480 da bih UPno na ImageShack ili da pošaljem mejl ....jer mi glupo da mu kažem ne mogu da ti pošaljem slike, znaš, imam UL 256 kb ....

Idiotizam poslednje vrste ....





 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 13:22 - pre 150 meseci
Ja sam star i nikakav i nisam neki super korisnik igrica, filmova i slicnih savremenih i naprednih stvari. Pa cak i ja primecujem ono sto sam vec pokusavao da objasnim - ranije je 56 k na dial up bilo super, jer je ceo svet bio tu negde.

Sada je 1 Mb malo, jer su svi otisli napred pa su i dokumenti, slike, igrice, filmovi, video klipovi i sve zivo veci i sta onda da radis? Dodatno, tu su i one stvari o kojima nekad nije moglo ni da se razmislja - gledanje filmova po porudzbini, televizija preko optike i ostalo sto ja ni ne znam da ima ali se primetilo i ovde da ih ni ostali ne spominju previse. A, pa da - video konferencije, ne mora obavezno za biznis, ziva diskusija u "ucionici" i svasta nesto. Mozda ce uskoro(?) biti uvedeno i on line posecivanje opstine, mislim da se vec dobijaju neka dokumenta on line, pa za banku vec vise manje svi znamo i slicno, a sve to ne samo BRZE nego i BOLJE i LAKSE radi ako se koriste brze konekcije. Prirodno je, da se tu i tamo nesto desi, neki zastoj, prekid struje, preopterecenje i slicno i onda je muka ako je i konekcija spora.

Ja sam jos uvek u soku sa ovih 6 Mbps na SBB a skoro ce godinu dana kako to imam. Covece, skinem ISO od ~700 MB za manje od 20 minta a ranije satima skidao! U tome je stos (sta je starije - kokoska ili jaje?) sto smo mi generalno sirotinja pa ni ne znamo sta je sve moguce i lakse, zato ja i dalje razumem ljude koji kazu "Meni je dosta i ova brzina". Jeste, dosta ti je, zato sto niti imas para, niti ti nase institucije i firme nude neke stvari koje su u razvijenijim okruzenjia normalne.

Neke strane firme kao jedan od preduslova za dolazak ovamo traze i razvijenu infrastrukturu u koju ubrajaju i dobre Internet konekcije, toliko je to vazno.

A tu su i mobilni - masa ljudi koji pojma nemaju o Internetu ima mobilne i veselo ih koristi i taj trend ce se sigurno nastaviti sa sve boljim i naprednijim telefonima i "obican" Internet se delimicno i zbog toga sporije razvija nego sto bi se inace razvijao.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 13:24 - pre 150 meseci
Citat:
Pa sunce mu hebem, blam me kada koristim skype, i moj ujak u ITA koristi 720p web kameru, moj drugi ujak na Novom Zelandu takođe, i ja sada njih OK vidim i čujem, a sramota me da im kažem da je moj UL toliki da moram i na ovoj mojoj buđavoj kameri da gasim video, da bi makar zvuk "putovao" bez seckanja .....
Odlican primer!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 13:40 - pre 150 meseci
Citat:
Neke strane firme kao jedan od preduslova za dolazak ovamo traze i razvijenu infrastrukturu u koju ubrajaju i dobre Internet konekcije, toliko je to vazno.


I ovo je dobar primer. U mom kraju jedan Italijan kupio firmu, doneo mašine, zaposlio ljude. Jedna od zaista retkih OK privatizacija. Kojima je mogao dokupio staž, i poslao u penziju, sa ostalima radio 1 god da očisti žito do kukolja, i sada firma sada sasvim OK radi .... ovo što je ostalo, radi... ima posla, radi se ... ali imaju i plate od 40 000 do 60 000 ... i sve preko banke, nema ono minimalac i keš na ruke. Poenta, taj i takav, ima para ko blata, vozi mečku, i koristi Skype, koriti mejlove, šalju se fotke od po 16 megapiksela, novih mašina, obrađenih delova, da se pogleda detaljno pre slanja iz recimo španije ili francuske na ovamo .... i kako će taj kukavac? I on ne uzima ovaj najjeftinij paket, ali je činjenica i da sa skupljim paketima ne može da bude zadovoljan odnosom DL/UL ...
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 14:05 - pre 150 meseci
Citat:
MagicMaster: kod SBBa za 1520 + 920 brzinu od 3/256 za 2440 dinara

kod lelekoma imaš za 507 + 2123 4/512 za 2630 dinara i fiksni, koji nekima mnogo više znači od kablovske televizije.


Sceka, nisam mislio da te prozivam, samo konstatujem. A gde ima 3 meseca za 10 evra? Ja koliko sam gledao, uvek je na mesec 9-10 evra, pa na 3 oko 25 pa dalje .... par puta sam koristio MegaUpload i RapidShare. Na po mesec dana.


Pa sunce mu hebem, blam me kada koristim skype, i moj ujak u ITA koristi 720p web kameru, moj drugi ujak na Novom Zelandu takođe, i ja sada njih OK vidim i čujem, a sramota me da im kažem da je moj UL toliki da moram i na ovoj mojoj buđavoj kameri da gasim video, da bi makar zvuk "putovao" bez seckanja .....
Samo sitna ispravka, kod SBB-a će po novim cenama (a tema je o tom povećanju) bez obaveze da bude 4/384 što znači da za ~200 manje ima 128k uploada manje. Mene ipak zanima ponuda sa ugovorima jer bi ti bez nje imao 1536/256 za te pare. ;) Od sledećeg meseca planiram da koristim M paket tj 12/768 za 2080 plus održavanje, svejedno što ga ne plaćam, što je oko 3000. Tu su pomenuti internet, analogna tv tj održavanje i digitalna televizija. Koja bi bila adekvatna ponuda ADSL-a?

Ne znam kako rade svi file serveri, rapid je apsolutno otvoren, svako ima maksimalnu brzinu i ne čeka se, megaupload je tu negde ... ostali su kako kad. Torenti umeju da rade maksimalno ako si na pravom trekeru.

Zašto te je sramota da ujacima kažeš da imaš 16/1 paket?

Da su ostale ponude Telekoma i naročito Pošte, onda bi SBB stvarno bio u lošoj poziciji. Ovako je tu negde ... do sledećih akcija.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 14:39 - pre 150 meseci
Citat:
MagicMaster: ...Sceka, nisam mislio da te prozivam, samo konstatujem. A gde ima 3 meseca za 10 evra? Ja koliko sam gledao, uvek je na mesec 9-10 evra, pa na 3 oko 25 pa dalje .... par puta sam koristio MegaUpload i RapidShare. Na po mesec dana.
...


Boldovano - Nisam tako ni razumeo! :) I ja samo kostatujem moje "stanje".

Poslao sam ti na PP razresenje misterije Premium za tako male pare. Probaj, odlicni su i sve je regularno! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

mikronac
Apsolvent

Član broj: 285316
Poruke: 97
*.adsl-3.sezampro.rs.



+16 Profil

icon Re: SBB povecava brzinu od 15. novembra06.11.2011. u 14:40 - pre 150 meseci
Citat:
MagicMaster: Mikronac, grešiš u jednoj stvari.

u SBB 6/512 imaju samo oni koji potpišu obavezu na 12 meseci.

Tebi su to nudili, ti nisi hteo, tako da ne možeš da porediš babe i žabe.


Ne poredim babe i zabe. Evo kako:
Daju ugovor 2 godine, po ceni većoj 450 dinara od one koju plaćam i da opet ne dobijem ono što SBB daje za 1500 din i 1 godinu ugovorne obaveze?
Dobijem DL 2Mbps manji za 1800 i kusur dinara i hvala im na tome... Tada mi ništa nisu rekli da imaju 1 godinu ugovorne obaveze...
Ne znam da li sam ti sad bio jasan, ali, moje poznavanje matematike mi govori da oni od mene pokušavaju da naprave budalu tako što će mi za obaveznih 24 meseci uzeti cca 43000 dinara za 4mbps...
SBB mi daje 6mbps za 12 meseci, i uzeće mi za taj period 18000 dinara, a za 2 godine ću mu dati 36000 dinara za konekciju koja ima 6mbps....

Ko je lud? Što bih nekome dao 7000 dinara više ako mi daje manje od nekog drugog?

Nažalost SBB nije u mojoj zgradi a KDS mi je isti kao ovi iz Oriona. Uz to, student sam i menjao sam za 4 godine studiranja 3 adrese. Ne znam da li ću i ovu zadnju godinu da menjam adresu...
Inače, ne volim ugovore. Evo nedavno sam kod MTS-a potpisao ugovor zbog one promocije što daje 50% popusta za vreme trajanja čitave ugovorne obaveze i opet, umesto 2 godine ja sam potpisao 1 godinu.
Ne volim trčati pred rudu, pa to ti je. Danas sam u Srbiji, u Novom Sadu, sutra sam u... Nemam pojma, Južnoj Africi.

Ovi što govore da im je dosta 256kbps za 300 dinara, evo, garantujem da bi odustali nakon 30 dana i vratili se na brži paket. Ma vratili bi se i pre. Možeš misliti, moj ćale, 50 godina ima, uzme nešto da gleda na netu i kaže: Ma šta je ovo sporo?

To ti je kad voziš auto od 300 HP i 4000 kubika, pa se vratiš na Yuga...
ES je divno mesto za širenje pismenosti.
Širite pismenost, a ne nepismenost!
 
0

[es] :: ISP :: SBB povecava brzinu od 15. novembra
(Zaključana tema (lock), by calexx)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32189 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.