Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BT modul sa SPP profilom, keep alive...

[es] :: SOHO Networking :: BT modul sa SPP profilom, keep alive...

[ Pregleda: 1230 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.static.otenet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon BT modul sa SPP profilom, keep alive...30.09.2011. u 15:27 - pre 152 meseci
Neznam da li je bas za ovu temu, ali da izlozim svoj problem, pa ce se vec premestiti gde treba...

Naime, kupio sam za jedan projekat par malih BT modula, sa UART interfejsima, koje nameravam da spojim na mikroprocesorski sistem koji cu kontrolisati sa svog PC-a.Sve ide kako treba kod uparivanja modula, racunar ga pronadje, unesem lozinku, i formira se virtuelni serijski port.Kada kliknem duplo na shortcut porta, dobijem vizuelnu potvrdu da je spojen, i radi.Koliko god ga ostavim, pokazuje da je aktivan.

Medjutim, kad pokrenem program za kontrolu mog uredjaja (koji provereno radi sa adapter kablom USB-> UART) on u momentu iskljuci serijski port (sto vidim na osnovu LED diode na samom modulu, a i na samom kompjuteru koji za momenat izgubi BT vezu, tj. modul verovatno udje u power save mode), pa ga zatim ponovo aktivira, pocne da komunicira sa uredjajem, nekad se spoji i konekcija traje po nekoliko minuta, nekad se spoji, odmah se odspoji, i kaze da ne postoji konekcija, itd...

Ja pretpostavljam da je u problemu neko podesavanje samog modula, da bi odrzao svo vreme konekciju.Potreban mi je ili neki program koji bi u pozadini odrzavao serijski port stalno aktivnim, ili neko resenje na samom BT modulu (sto mi vise odgovara).

Ako se neko razume u AT komande modula, evo postavljam PDF fajl sa uputstvom.Svaka ideja je dobrodosla.



Ponavljam, desava se da se uredjaj spoji, i ako ostavim konekciju neko vreme bez da posaljem neki podatak kroz serijski port, modul se automatski odspoji i to program registruje kao gubitak konekcije sa mojim uredjajem.A nekada radi i po desetak minuta bez prestanka, sve zavisi koliko podataka saljem kroz serijski port.


Evo ovo je link prema uputstvu za modul:
http://www.wide.hk/download/bluetooth.rar
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.static.otenet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: BT modul sa SPP profilom, keep alive...04.10.2011. u 14:34 - pre 152 meseci
Niko ne zna? niko se ne bavi BT-om?
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: BT modul sa SPP profilom, keep alive...

[ Pregleda: 1230 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.