Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

imam problem sa povezivanjem PC-a i samsung z500

[es] :: GSM - upotreba :: imam problem sa povezivanjem PC-a i samsung z500

[ Pregleda: 3946 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.neobee.net.



+27 Profil

icon imam problem sa povezivanjem PC-a i samsung z50014.04.2006. u 20:00 - pre 218 meseci
Kupio sam u servisucd sa softverom za njega i instalirao sam ga .Kada sam pokusao da povezem pc i telefon samo mi stoji da nije povezan.jel se nekom ovo isto desavalo?
Kako da ovo resim?
evo sta mi pise u njegovom help meniju
In the main screen of Connection Manager, click the Bluetooth icon and the Configuration button at the top right. A new window appears for selection of the Bluetooth Serial Port.

In this window, choose the SPP (Serial Port Profile) port number of the connected Bluetooth device and click the OK button.

If the Bluetooth function is enabled in the Phone, the connection of the Phone is marked in the Connection Manager settings as follows.

SGH-OOO Connected via Bluetooth
For connection via Bluetooth, the Bluetooth device should be installed on the PC and the SPP (Serial Port Profile) of the device should be available. In addition, Bluetooth Pairing between PC and Phone is a prerequisite.

For further information about SPP installation of a Bluetooth device, refer to the distributed software instructions.

Note

For some Phone models, the DUN (Dial Up Networking) port should be selected instead of the SPP port.
povezujem preko blututa msi driver version 1.4.3 build 4 imam service pack 2
Znaci namestim serial port na kompu ali kada idem u pc studio na conect na telefonu mi izbaci da prihvatim serial port konekciju i ja je prihvatim ali nece da se konektuje
sta sad da probam
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: imam problem sa povezivanjem PC-a i samsung z50014.04.2006. u 23:19 - pre 218 meseci
Mozda glupo pitanje, ali imas li bluetooth uredjaj u kompu?! :)
Ako da, jesi li uspeo sa tim uredjajem bilo sta drugo da povezes?
Ako nemas druge uredjaje za test, pokusaj samo iz windows-a, preko bluetooth managera da 'skeniras' aparate u bluetooth dometu i gledaj prijavljuje li ti tel...

Licno, koristim usb kabl jer je brzi, ali provereno radi i Bluetooth (Samsung D800).

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.neobee.net.



+27 Profil

icon Re: imam problem sa povezivanjem PC-a i samsung z50015.04.2006. u 13:38 - pre 218 meseci
ne imam msi usb bluetooth
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

Nikola Stojanovic
Beograd

Član broj: 145965
Poruke: 26
91.150.104.*



Profil

icon Re: imam problem sa povezivanjem PC-a i samsung z50020.05.2007. u 15:48 - pre 205 meseci
I meni je potrebna pomoc po slicnim osnovama.

Od juce imam vrlo slican problem. Naime, pazario sam X500 Samsung i sa njim neki nameless bluetooth dongle.

Uz Bluetooth sam dobio disk sa drajverima koji je automatski napravio nekoliko shared direktorijuma preko kojih sam uspesno uploadovao slike i muziku na telefon. Uz telefon nije isao nikakav disk sa softverom vec sam isti skidao sa www.samsungmobile.com (PIM & File Manager 2.0). Sada gledam da uz pomoc tog softvera editujem preko Bluetootha imenik, organajzer i ostalo.

U taskbaru se nalazi bluetooth ikonica. Tu mi je dostupno da kreiram DUN ili SPP. DUN po defaultu dodeli konekciji COM40 sto nisam provalio kako da menjam. U softveru PIM & File Manager 2.0 su mi na raspolaganju portovi COM4, COM5 i COM6. Iz ovog razloga sam se odlucio na SPP (koji dozvoljava dodelu slobodnih portova) te kreirao nesto sto mislim da je virtuelni COM. U softveru PIM&FM 2.0 sam izmenjao brojne (ne sve) kombinacije portova i ponudjenih mi brzina. Softver de facto napravi konekciju, cak i bluetooth 'svitka' na telefonu kao da dolazi do razmene podataka kada pokusam da ucitam sadrzaj imenika npr., medjutim prilikom ucitavanja postoji progress bar koji se ne mice, stoji ukocen neko krace vreme (20-30s) i onda prekine komunikaciju. Na dnu programa u status bar-u pokazuje kao da je konekcija ostvarena.

U control panelu imam opciju Bluetooth local COM gde kaze da je na

COM6 Toshiba BT port (COM6) LocalCOM-Client
COM7 Toshiba BT port (COM7) LocalCOM-Server(SerialPort(TOSHIBA LocalCOM))

Po mom skromnom laickom misljenju postoji nekoliko problema:
- dodeljeni COM je vec u koriscenju pa se telefon kolje sa tim
- telefon je sra*je i lakse mu je da digne ruke nego da se malo potrudi da izgladi odnose sa PCjem :)
- mozda ovom modelu treba DUN, ali softver podrzava samo COM4, COM5 i COM6 tako da sam osudjen na propas'

Vita jela zelen bor...
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: imam problem sa povezivanjem PC-a i samsung z500

[ Pregleda: 3946 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.