Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa sbb modemom i ruterom

[es] :: Wireless :: problem sa sbb modemom i ruterom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8390 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popovp
popov perica

Član broj: 290660
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon problem sa sbb modemom i ruterom18.09.2011. u 22:22 - pre 152 meseci
e ovako, problem je sledeci-spojio sam sbb modem i ruter preko lan veze i modem sa desktop racunarom preko usb-a, a ono sto zelim je da i na desktop racunaru i na laptopu imam internet s tim da na laptop ide bezicno posto u sebi ima wireless
e sad problem je u tome sto mi ne dozvoljava da na oba kompa imam internet nego samo na jednom ( da uzmemo da na desktopu ima a na laptop nema i ako laptop se konektuje na ruter ali nije dozvoljen pristup internetu)
sbb modem je scientific atlanta a ruter intellinet 150 n sa jednim portom
nadam se da razumete u cemu je problem :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom18.09.2011. u 23:09 - pre 152 meseci
Ne može modem i preko USB i preko UTP, radi samo prvo koje se konektuje. Moraće sve preko rutera.
 
Odgovor na temu

popovp
popov perica

Član broj: 290660
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom18.09.2011. u 23:14 - pre 152 meseci
da problem je samo sto na ruteru ima 1 port
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom18.09.2011. u 23:14 - pre 152 meseci
Pa ako oce da se sa laptop-om kaci bezicno onda moze da na desktop racunaru ubaci neku wireless karticu pa da emituje signal?
 
Odgovor na temu

popovp
popov perica

Član broj: 290660
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom18.09.2011. u 23:23 - pre 152 meseci
ok ali nije mi jasno za cega su onda pravili oba izlaza na sbb modemu, ne verujem da je samo zbog opcije povezivanja, za cega onda sluze sbb modemi sa 4 lan porta?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 02:16 - pre 152 meseci
to su vec ruteri...

ako na ruteru imas jedan eth tutni switch i kaci kako hoces dalje
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 04:18 - pre 152 meseci
Kakav je to ruter sa samo jednim izlazom? Gledao sam na Google ovo sto si naveo - ruter intellinet 150 n - i on tamo ima 4 izlaza i jedan ulaz. Prosto ne mogu da verujem. Postoje modemi (ADSL) koji imaju jedan LAN izlaz (i u sebi imaju obe funkcije - modem + ruter), ali njihova namena je nesto drugo od ovoga sto si ti dodao na SBB modem.

Ovde nesto ne stima. Ne moze ni jedan ruter da ima samo jedan prikljucak. Ako je univerzalni ruter, pa se prikljucuje na neki od modema, bilo koji, onda opet ima LAN ulaz i izlaz, recimo da ovaj ima samo jedan izlaz posto je i bezicni, ali ja jos uvek ne mogu da verujem. Najcesce imaju 4 ili vise izlaza + antenu. Pogotovu bezicni pa da nema 4 izlaza?

Evo sajta gde sam gledao taj tvoj ruter http://intellinet-network.com/...58-wireless-150n-4-port-router da ne ispadne da izmisljam. Trazio sam i za izricito dodatim "1-port" i nece, uvek nadje 4-port rutere.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
178-223-11-68.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 05:27 - pre 152 meseci
@tdjokic: Mogu ruteri da imaju i samo jedan izlaz... Ima ponekad logike.

@popovp: oba priključka su tu samo zbog mogućnosti povezivanja, ne i da omoguće istovremeno povezivanje na usb i lan. Može samo jedan od njih.

Nego, čekaj: ako tvoj ruter ima jedan žičani ulaz(WAN), jedan žičani izlaz(LAN), i jedan bežični izlaz(WiFi), u čemu je problem da sve ide preko rutera???

I da, ostavi nam sliku, ili tačan model rutera, da ne bajamo u pasulj koji je.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 06:11 - pre 152 meseci
Citat:
newtesla: Nego, čekaj: ako tvoj ruter ima jedan žičani ulaz(WAN), jedan žičani izlaz(LAN), i jedan bežični izlaz(WiFi), u čemu je problem da sve ide preko rutera???
Ovo ti govorim - ne moze da ima samo jednu LAN (Ethernet) "rupu" ako je univerzalni ruter. Moze ako je ADSl ili nesto drugo namensko, onda opet ima dve "rupe" ali jedna je LAN a druga ono drugo - za telefon ili sta vec ima.

Kad se upotrebi naziv koji je on dao Google izbacuje ruter sa 4 porta izlazna.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 06:31 - pre 152 meseci
Možda je http://intellinet-network.com/...reless-150n-portable-3g-router ... mada ni on nije mnogo upotrebljiv.

Ruterima je dovoljan jedan lan izlaz za ono čemu su namenjeni, tj za rutiranje. Sam pominješ ADSL rutere sa jednim lan izlazom ... zašto onda ne bi postojao i ethernet ruter sa jednim? Znači za osnovnu funkciju ruter ima ulaz i izlaz ... onda mu se na izlazu doda svič pa onda ima 4 izlaza (u principu taj svič može da ima i 8 i 16 izlaza ali se nešto ne sećam da sam takve rutere viđao) a može da mu se na ulaz ubaci ADSL modem pa onda bude ADSL modem/ruter. Jednostavno, današnje rutere posmatraj kao više uređaja u jednoj kutiji, u sredini ruter sa po jednim portom a iza svič sa više portova pa i sa wireless dodatkom.

Nije problem u tome što modem ima i USB i UTP nego u tome što SBB daje samo jednu javnu IP adresu pa može da radi samo jedan od izlaza. Može da se desi i da neko nema mrežnu karticu ili mu je zauzeta pa koristi USB port. Dok je SBB davao privatne adrese, mogle su da se koriste obe veze ili svič na izlazu, sada samo jedna a za više kompova ili ruter ili ICS.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 09:08 - pre 152 meseci
calexx mislim da se ovoga puta nismo razumeli. popovp zvuci kao da ruter ima samo jedan jedini LAN prikljucak, sto je nemoguce. A ako ima WAN i LAN, onda je time obezbedjena veza za desktop a ima i antenu, time je obezbedjena veza za laptop pa ga ni ja ne razumem u cemu je problem. Malo je konfuzno opisao. Ponovo sam citao i vidim da on na pocetku kaze da je ukljucio desktop na USB prikljucak a preko rutera bi hteo bezicno na lap, e to onda ne moze, kao sto svi kazu. Mora i desktop preko rutera, ako zaista ima samo jedan izlaz, onda samo LAN kabl do desktopa i gotovo a bezicno na laptop.

Vec mu je na pocetku bilo receno, nije mi jasno kako smo uopste dosli dovde Gde se mogu videti ti SBB modemi sa 4 porta? Meni nisu poznati, a bas me zanima?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 10:15 - pre 152 meseci
On je napisao da ima jedan port što može da se prihvati kao ovo što kažeš ali si ti napisao da ruter mora da ima više od jednog izlaza pa sam napisao da ne mora i da može i samo jedan izlaz. Ulaz se podrazumeva. Ako je u pitanju 3G ruter koji sam naveo, onda se prilično poklapa, ima jedan port koji može da bude ili lan ili wan pa nije mnogo upotrebljiv i ovom slučaju. Mada postoji rešenje u obliku wireless kartice za desktop.

Ovo te zanima? Znam da ih je bilo pre nekoliko godina i da su bili namenjeni biznis korisnicima ali ih je bilo malo i nisu mogli ni preko veze da se dobiju. Više sličnih možeš da vidiš na Cisco stranici pošto sada oni potpisuju modeme.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 12:48 - pre 152 meseci
Pa gde ga vide popovp kad ih nema nigde ... :-) Mozda ce opet da ih uvedu a opet zasto, kad moze da se doda bilo koji ruter, sto da se oni cimaju sa tim.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 13:16 - pre 152 meseci
Možda u nekoj firmi ali se ja nisam preterano trudio da nabavim neki od njih jer im je upotreba prilično ograničena.

Sve u svemu, bilo bi lepo da popovp napiše koji tačno ruter ima pa da nastavimo sa traženjem rešenja. ;)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 13:29 - pre 152 meseci
Pa ako ima taj ruter sa jednim LAN izlazom i wifi antenicom, onda u desktop ili mreznu karticu, pa LAN kabl do rutera, ili wifi karticu, pa i laptop i desktop bezicno, druge mu nema. Laptop vec ima u sebi wireless, kako je napisano u prvom postu, onda samo jos da razresi desktop preko rutera. Ako ima samo ta dva racunara ne mora da stavlja i svitch, nema potrebe.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 13:36 - pre 152 meseci
Onaj što sam ga pomenuo ima samo jedan lan port i bira se da li da bude lan ili wan. Ako izabere da bude wan, što mu je potrebno za SBB, onda nema lan izlaz pa ostaje jedino wireless za sve. Ako je taj ruter.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 16:41 - pre 152 meseci
Citat:
calexx: Onaj što sam ga pomenuo ima samo jedan lan port i bira se da li da bude lan ili wan.
Ja sam ga tako razumeo a bio sam zbunjen jer nisam znao da to postoji. Dobra fora, prakticno dodas wireless na klasican modem. Obicna pretraga mi nije dala rezultat ali sam ga ipak sada nasao, to bi bilo ovo http://www.intellinet-network.com/en-US/products/9067-
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

popovp
popov perica

Član broj: 290660
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 20:04 - pre 152 meseci
e ovako , moja greska, tj moja je greska sto sam poslusao likove iz prodavnice u kojoj sam kupio laptop, nov sam u ovome pa sam racunajuci da oni znaju sta rade tako uradio u kupio od njih taj intellinet ali to nije ruter nego ap :) i zato nije ni cudo sto kad kucas na netu intellinet router dobijes taj sa 4 porta a kad kucas ap dobijas taj sto ja imam, tako da sam shvatio da to tako ne moze da funkcionise, a lepo sam u prodavnici objasnio sta zelim da uradim, ja se vama izvinjavam jos jednom zbog zabune
ali trebace mi opet vasa pomoc jer sam nabavio airlive ap5460 koji u sebi ima opciju gateway pa od lan 2 se namesti wan pa ako neko moze da mi objasni kako sve to da uradim sa ovim ruterom, hvala unapred
 
Odgovor na temu

popovp
popov perica

Član broj: 290660
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 20:20 - pre 152 meseci
zaboravio sam da kazem da je ap5460 vec koristen u opciji getaway i na njega je bezicno bio nakacen neki laptop tako da su verovatno na njega ostala neka podesavanja, pa ako neko ima vremena nek mi postepono objasni sta i kako da radim, hvala
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 21:06 - pre 152 meseci
Pa zar nisi mogao da nabaviš neki običan ruter nego opet AP ... mada bi ovaj i mogao da radi? Prebaci ga u router mode, poveži SBB modem na lan2 pa potraži wan podešavanja. Tu bi trebalo da postaviš da je dinamički IP ... sve ostalo možeš po želji. Da li će da bude uključen DHCP, koje ćeš adrese da koristiš ... mada je najlakše da sve bude na automatskom podešavanju. Kada to povežeš, isključi SBB modem iz struje na par trenutaka pa ga uključi i ruter će da dobije novu IP adresu.
Ajde probaj ovo pa ako ne radi da nastavimo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: problem sa sbb modemom i ruterom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8390 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.