Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa sbb modemom i ruterom

[es] :: Wireless :: problem sa sbb modemom i ruterom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8451 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popovp
popov perica

Član broj: 290660
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom19.09.2011. u 21:27 - pre 153 meseci
taj ap sam ja koristio za moj laptop pa nisam hteo da kupujem nov a ovo sto sad zelim da uradim, to radim kod zenine sestre tj svaje :)
pa to mora da radi sve kako treba :)
to cu sve probati ujutro pa se javljam, inace ja sam povezao kao sto si ti rekao samo ne znam bas tacno oko podesavanja da li sam sve podesio jer se desi da na desktopu imam net a na laptopu ne, probam sutra sve pa se javim






























;
 
Odgovor na temu

popovp
popov perica

Član broj: 290660
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom20.09.2011. u 11:11 - pre 153 meseci
uspeo sam, hvala vam
 
Odgovor na temu

popovp
popov perica

Član broj: 290660
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom20.09.2011. u 13:16 - pre 153 meseci
imam sad drugi problem, kod kuce imam laptop i na njemu usb wireless, isto imam sbb modem i sad sam na njega nakacio ovaj intellinet ap 150 n sa 1 portom, spojio sam ih lan vezom i ukljucio laptop i dobio konekciju, medjutim cim iskljucim laptop i opet ga ukljucim net nestaje i onda moram da iskljucim sbb modem i sacekam 2 min i opet ukljucim u ima net, kako da podesim da ima non-stop
 
Odgovor na temu

popovp
popov perica

Član broj: 290660
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom20.09.2011. u 13:52 - pre 153 meseci
koliko ja sad kontam ovo ovako ne moze da funkcionise, jer ovaj ap ima lan a ne wan sto je meni potrebno a opet ne znam kako imam sad net a cim iskljucim pa ukljucim laptop onda ne?
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
178-222-0-246.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom20.09.2011. u 15:38 - pre 153 meseci
Možda neko "uleti" dok ti je lap isljučen?

Elem, kupi lepo ko čovek tplink tl-wr340G, košta oko 1800 dingera nov na boljim/jeftinijim mestima, utakni sbb u plavi port, kompove u žute portove, laptopove na wireless, i vozi. I sve radi odmah.

Jer, nivoi konfiguracije koji bi ti omogućili da koristiš taj intelli-štagod, zahtevaju ili eventualnu instalaciju tomato/openWRT-a na taj AP/naravno samo ako može; ili odrađivanje ICS na stabilnom kompu, koji baš za.ebawa kad god mu padne napamet, i radi samo dok zuji stabilni komp, ili da nekako slažemo DHCP/ARP tabelu SjeBeBe-a, ili da izmislimo već neki hardkor hakeraj; jeftinije je i po živce i po vreme da lepo keširaš jedan najglupaviji tepelink ruter, kome samo eventualno podesiš wifi lozinku i vozi!!!!

Ne može kocka u okruglu rupu.


Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

popovp
popov perica

Član broj: 290660
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom20.09.2011. u 15:41 - pre 153 meseci
resio sam to tako sto sam otisao u prodavnicu gde su mi i prodali taj ap i trazio novi ruter posto ocigledno da mi nisu dali sta mi treba i ako sam im objasnio za cega ce mi, tako da su rekli da ce mi bez problema zamenuti ap za ruter, tj njigova greska, tako da cekam da stigne ruter i da sve napokon proradi
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-178-148-249-29.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: problem sa sbb modemom i ruterom21.09.2011. u 23:43 - pre 153 meseci
Eto :))))

Kad ti zamene, ako nešto zaškripi, ti se javi da vidimo šta se može učiniti... A ako ništa ne zaškripi, ostavi post da je sve proradilo kako treba, i uživaj u netu na lapu i desku :)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: problem sa sbb modemom i ruterom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8451 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.