Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna mi je pomoc. App sa bazom.

[es] :: Java :: Potrebna mi je pomoc. App sa bazom.

[ Pregleda: 1736 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovannet
student
beograd

Član broj: 206753
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Potrebna mi je pomoc. App sa bazom.17.09.2011. u 16:22 - pre 153 meseci
Imam problem razvijao sam program kroz NetBeans i on u sebi sadrzi Server za moju bazu i sve lepo radi kada startujem program uz ukljucen NetBeans.
Sad mene zanima kako da ja startujem server za bazu uz moj program ako ga otvaram kroz njegov .jar koji mi NetBeans pravi. Hvala unapred na pomoci.
Kontam da treba nekako da upalim server uz program, ali ne znam kako. Molim vas pomozite mi...
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Potrebna mi je pomoc. App sa bazom.17.09.2011. u 16:40 - pre 153 meseci
Jedno rešenje je da spakuješ instalaciju database servera u instaler svoje aplikacije koji će da pokrene instalaciju database servera.
Veliko pitanje je koja baza je u pitanju. Vidim da si postavljao temu i za SQLServer, to bi mogao da bude problem, pošto to nije besplatna baza (sem ako nije Express izdanje). Ne znam kakav je tvoj projekat ali možda bi mogao da probaš sa nekim drugim bazama koje imaju server režim koji možeš da kontrolišeš iz koda. Ja sam probao sa bazom H2 i to super radi, samo što nisam siguran kakve su performanse i da li podržava sve mogućnosti kao punokrvne baze kao što su SQLServer, Oracle, itd.

[Ovu poruku je menjao biske86 dana 17.09.2011. u 17:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jovannet
student
beograd

Član broj: 206753
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Potrebna mi je pomoc. App sa bazom.17.09.2011. u 16:58 - pre 153 meseci
Radio sam sa java DB-om tj derby. Imam je i na MySql-u al ne znam kako da startujem server svaki put kad startujem i app. :P A ne umem da upakujem to sve u instalaciju :P trazio sam sad nesto po netu, ako znas neki dobar tut. bio bi veoma zahvalan. :) hvala na brzom odgovoru. Kako si radio sa tom H2 posto mi baza nije komplikovana. Niti zahtevna...
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Potrebna mi je pomoc. App sa bazom.17.09.2011. u 17:08 - pre 153 meseci
Citat:
jovannet: Radio sam sa java DB-om tj derby. Imam je i na MySql-u al ne znam kako da startujem server svaki put kad startujem i app. :P A ne umem da upakujem to sve u instalaciju :P trazio sam sad nesto po netu, ako znas neki dobar tut. bio bi veoma zahvalan. :) hvala na brzom odgovoru. Kako si radio sa tom H2 posto mi baza nije komplikovana. Niti zahtevna...

Ja nisam na taj način nikad distribuirao bazu, samo dajem ideju..
Što se tiče H2 baze evo pogledaj njihov sajt http://www.h2database.com/ tamo imaš odličnu dokumentaciju gde možeš za kratko vreme da pohvataš šta je šta. Dobro kod ove baze je to što može čak da radi i u embeded režimu tj. unutar tvoje aplikacije. Isto tako može iz tvog koda da se startuje kao klasičan server. Kao što rekoh pogledaj sajt pa vidi tamo sve piše.
 
Odgovor na temu

jovannet
student
beograd

Član broj: 206753
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Potrebna mi je pomoc. App sa bazom.17.09.2011. u 17:14 - pre 153 meseci
Hvala na pomooci :) a sad me samo zanima jel ta baza moze da ima neki backup, dok nisam poceo da pretrazujem tamo ako znas, ako ne onda nista pocinjem sa pretragoom :) hvalaaa :D
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Potrebna mi je pomoc. App sa bazom.17.09.2011. u 17:20 - pre 153 meseci
Pogledaj ovo:
http://www.h2database.com/java...light=backup&search=backup

Mada se ograničavam, nisam probao, ja sam se sa ovom bazom samo malo igrao. Znači moraćeš da isprobaš ali definitivno to ne košta puno, potrebno je samo da probaš ovu statičku metodu
Code (java):
execute(String zipFileName, String directory, String db, boolean quiet)
i to je to.
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.132.*



+47 Profil

icon Re: Potrebna mi je pomoc. App sa bazom.17.09.2011. u 17:33 - pre 153 meseci
ako dobro znam od verzije 1.6 JDK dolazi sa apache derby instalacijom - tako da ne moras da pakujes svoju embedded bazu.
Nisam nikada probao kako radi i koliko je enterprise-ready.

poz
 
Odgovor na temu

jovannet
student
beograd

Član broj: 206753
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Potrebna mi je pomoc. App sa bazom.17.09.2011. u 18:11 - pre 153 meseci
ee hvala... ja sam ubedjen da moze nekako da se on startuje automatski uz program nekako :P samo ne znam kako :)) al ako ga nema u JRE instaliran nece raditi na svakoj masini :P :) ili nisam u pravu :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Potrebna mi je pomoc. App sa bazom.

[ Pregleda: 1736 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.