Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dial up konekcija do rutera

[es] :: Enterprise Networking :: Dial up konekcija do rutera

[ Pregleda: 2991 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mahaer
Nis

Član broj: 264737
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: m4h3r@elitesecurity.org


+10 Profil

icon Dial up konekcija do rutera22.07.2011. u 10:55 - pre 154 meseci
Interesuje me da li postoji mogućnost povezivanja sa ruterom preko dial-up.Naime problem je sledeci, potreban mi je internet na vikendici gde postoji samo neka stara telefonska linija, a u gradu u stanu imam ADSL ruter, interesuje me da li je moguće uspostaviti konekciju preko javne telefonske mreže od vikendice do rutera ili na koji već način se to može rešiti (postavljanjem RRAS...ili šta već).Ako je neko imao slična iskustva neka odgovori hvala unapred
Pokušavam da se povučem u sebe i budem sam sa sobom, ali se bojim da ću ostati u lošem društvu...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera22.07.2011. u 11:09 - pre 154 meseci
Mislim da bi mogao da instaliras modem na jedan kompjuter i delis internet vezu preko njega...To bi naravno znacilo da je on stalno ukljucen :)
Ili da jednostavno koristis neki 041-042 broj...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

yellow pinky
Niš

Član broj: 28354
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera22.07.2011. u 11:14 - pre 154 meseci
Ako sam shvatio , potrebno je da dok si na vikendici sa dial up-a pristupis ruteru koji se nalazi u stanu ?
Ako je tako onda je moguće.
Ili je pak potrebno pristupiti računaru u stanu ?

Mada ako bi mogao malo bolje da opišeš šta je konkretno potrebno da bi bili malo detaljniji :) .
 
Odgovor na temu

Mahaer
Nis

Član broj: 264737
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: m4h3r@elitesecurity.org


+10 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera22.07.2011. u 11:49 - pre 154 meseci
Da, da nisam do karaja bio jasan, da pokušam malo bolje da pojasnim.Na vikendici ne postoji nikakva mogućnost konektovanja na Internet jer je dosta zabačena, postoji samo analogna telefonska linija, e sad ja u stanu u gradu imam klasičan telekomov ADSL ruter Hauwei G520s, pa sam mislio da se nekako povežem preko javne telefonske linije, koja dolazi do vikendice, na svoj ADSL ruter koji je u gradu i da preko njega idem na Internet.Primer:Sa računara koji je na vikendici preko dial-up modema se povežem na (ruter ili server) koji je u stanu i preko njga izađem na Internet.E sad, ne znam da li je moguće da se direktno povežem na ruter (ne verujem da postoji takva mogućnost na ovom HG520s) ili bi morao da podižem neki server (što je logičnije) za tu namenu.Ja mogu da se povežem preko 041/042 varijante kao sto kaže "3way" ali ja bih hteo da pokušam da iskoristim ovaj internet koji već plaćam i ne samo zbog uštede nego bih malo da "čačkam" oko toga :) ako je uopšte moguće da se poveže preko javne telefonske linije na ovaj način.Eto nadam se da sam malo jasnije opisao problem.
Pokušavam da se povučem u sebe i budem sam sa sobom, ali se bojim da ću ostati u lošem društvu...
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.absolutok.com.



+28 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera22.07.2011. u 12:35 - pre 154 meseci
Treba ti Dial-in server. Ja sam ga svojevremeno (davno davno) pravio sa Mikro-tik ruterom, na koji je bio povezan externi modem. Vrlo sam siguran da ne mozes da se dialin-ujes na taj adsl ruter direktno :)
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

Mahaer
Nis

Član broj: 264737
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: m4h3r@elitesecurity.org


+10 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera22.07.2011. u 12:50 - pre 154 meseci
Hvala, znači to je jedno od rešenja, ali interresuje me da li je to izvodljivo preko javne telefonske linije, da li bi se u tom slucaju pozivao broj fiksnog telefona u stanu???Taj deo mi je nejasan jer ne znam da li je izvodljiv pa ako je neko radio preko javne linije....neka kaže
Pokušavam da se povučem u sebe i budem sam sa sobom, ali se bojim da ću ostati u lošem društvu...
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera22.07.2011. u 16:29 - pre 154 meseci
Da, radice, pozivaces tvoj fiksni broj u stanu. Na racunaru, koji ce da vrsi ulogu dial-in servera, ces namestiti posle kog zvona da se javi modem.
Imas za ovo dosta uputstava na netu. Na Linux/Unix za ovo se koristi jedna od varijanti getty programa i pppd.
 
Odgovor na temu

gogo82

Član broj: 228454
Poruke: 118



+8 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera24.07.2011. u 07:46 - pre 154 meseci
Citat:
Mahaer: Da, da nisam do karaja bio jasan, da pokušam malo bolje da pojasnim.Na vikendici ne postoji nikakva mogućnost konektovanja na Internet jer je dosta zabačena, postoji samo analogna telefonska linija, e sad ja u stanu u gradu imam klasičan telekomov ADSL ruter Hauwei G520s, pa sam mislio da se nekako povežem preko javne telefonske linije, koja dolazi do vikendice, na svoj ADSL ruter koji je u gradu i da preko njega idem na Internet.Primer:Sa računara koji je na vikendici preko dial-up modema se povežem na (ruter ili server) koji je u stanu i preko njga izađem na Internet.E sad, ne znam da li je moguće da se direktno povežem na ruter (ne verujem da postoji takva mogućnost na ovom HG520s) ili bi morao da podižem neki server (što je logičnije) za tu namenu.Ja mogu da se povežem preko 041/042 varijante kao sto kaže "3way" ali ja bih hteo da pokušam da iskoristim ovaj internet koji već plaćam i ne samo zbog uštede nego bih malo da "čačkam" oko toga :) ako je uopšte moguće da se poveže preko javne telefonske linije na ovaj način.Eto nadam se da sam malo jasnije opisao problem.


Hmm hmm ... ako je jedina svrha ovoga da sa vikendice mozes pristupati internetu, nije ti potrebno da se povezujes na ruter u stanu.

Vecina ISP provajdera koji pruzaju uslugu dial-up konekcija imaju i anonimni pristup (preko odredjenog broja telefona), pa ti je potrebno samo da na svom modemu na vikendici podesis taj broj na dial-up konekciji .... i eto pristupa internetu.


Primjer jednog takvog ISP-a sa anonimnim dial-up (nije potrebno otvarati vlastiti nalog kod provajdera) imas na ovom linku http://www.teleunia.com/
Jednostavno je ... imas username/password i broj telefona koji treba da podesis na svojoj konekciji na vikednici ... i to je sva mudrost.



Citat:
Mahaer: Ja mogu da se povežem preko 041/042 varijante kao sto kaže "3way" ali ja bih hteo da pokušam da iskoristim ovaj internet koji već plaćam i ne samo zbog uštede nego bih malo da "čačkam" oko toga :) ako je uopšte moguće da se poveže preko javne telefonske linije na ovaj način.Eto nadam se da sam malo jasnije opisao problem.


Čak i da uspeš nekako da se modemom sa vikendice povežeš na ruter u stanu, svakako ćeš opet plaćati telefonske impulse. Sa anonimnim pristupom na ISP, takođe plaćaš telefonske imulse ali kod većine provajdera radi se o znatno manjim tarifama nego da ''pozivaš'' svoj broj u stanu. Tako da ti je ipak isplatljivije da se povezuješ na neki ISP.
Pozdrav!
Gogo82
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.absolutok.com.



+28 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera25.07.2011. u 08:46 - pre 154 meseci
Da, da, lepo si izreklamirao ovaj "anonimni" dial-in:


Tarifiranje:
1,78 din/min - niža tarifa
3,57 din/min - viša tarifa
* u cenu je uračunat PDV


I sva ta mudrost ce ga vise kostati nego poziv izmedju vikendice i stana.




Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

Mahaer
Nis

Član broj: 264737
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: m4h3r@elitesecurity.org


+10 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera25.07.2011. u 10:57 - pre 154 meseci
Tačno, ja opet mislim da je jeftinije pozivati svoj fiksni broj, ali i ne vezano za to interesantno je "poigrati" se sa tim.Zar ne? :)
Pokušavam da se povučem u sebe i budem sam sa sobom, ali se bojim da ću ostati u lošem društvu...
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera25.07.2011. u 12:16 - pre 154 meseci
Mozda je najbolje da uradis jednu mini ekonomsku analizu pre nego sto se upustis u majstorisanje?

Najpre pogledaj malo sajtove domacih provajdera, ukljucujuci tu i lokalne. Nisi naveo u kom regionu Srbije ti se nalazi vikendica, ali imaj u vidu da se medjumesni pozivi tarifiraju sa 1.19 din/min (niza tarifa), odnosno 2.39 din/min (visa tarifa). Nije bas jevtin sport. Pogledaj cene kod provajdera, dobar deo njih ima 042-1* brojeve koji se tarifiraju relativno jevtino (po ceni lokalnog poziva za celu Srbiju). Uzmi papir i olovku, izracunaj koliko ce te ukupno kostati sat Interneta (troskovi provajdera + telefon). Uporedi to sa cenom od 70 - 150 din/hr koliko bi te kostao medjumesni poziv do kuce i vidi sta ti je jevtinije.

Ako ti je poziv kuci najjevtinija opcija ima vise tehnickih resenja na tu temu. Ljudi su ti gore vec predlozili Linux + pppd + analogni modem, povezan na "PHONE" izlaz DSL splitera, podesen da odgovara na pozive (ATA ...). Takodje, ako ne zelis da nabavljas poseban server i da trosis prostor na disku za instalaciju Linuxa pogledaj www.pendrivelinux.com. Simpaticno resenje, ceo operativni sistem podines i vrtis sa USB sticka. Kad se vratis sa vikenda samo izvuces stick, restartujes PC i odlozis USB u fioku da ti zatreba.

Alternativno, ako imas Win XP Pro, pogledaj RRAS:

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/w2kprout.html
ftp://ftp.comtrol.com/tech_misc/winxp/rras_doc/winxp_rras.pdf

Na kraju, spremi se za nerviranje sa starim centralama, kompatibilnosti modema, init stringovima ...
 
Odgovor na temu

gogo82

Član broj: 228454
Poruke: 118



+8 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera25.07.2011. u 21:30 - pre 154 meseci
acatheking ... hm

Citat:
acatheking: Da, da, lepo si izreklamirao ovaj "anonimni" dial-in:


Tarifiranje:
1,78 din/min - niža tarifa
3,57 din/min - viša tarifa
* u cenu je uračunat PDV


I sva ta mudrost ce ga vise kostati nego poziv izmedju vikendice i stana.


Taj ISP koji sam naveo je samo primer ... i uposte nemam nameru da reklamiram nikoga i nista. Na netu ces naci jako puno dial-up provajdera sa slicnim uslugama, cenama i nacinu upotrebe ....

Kao sto kaze B3RI ....
Citat:
B3R1:  Pogledaj cene kod provajdera, dobar deo njih ima 042-1* brojeve koji se tarifiraju relativno jevtino (po ceni lokalnog poziva za celu Srbiju).

..... kod vecine ISP-ova se ovakvi pozivi tarifiraju dosta jeftinije nego da pozivate svoj broj kod kuce (pod uslovom da se koriste anonimni dial-up accont-i) ...


Ali pre svega, ovo sam naveo iz razloga sto je ideja da se spaja na ruter u stanu jako tesko izvodljiva pogotovo da bude relativno laka i jednostavna za koristenje .....
Pozdrav!
Gogo82
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.absolutok.com.



+28 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera26.07.2011. u 08:34 - pre 154 meseci
Nismo se razumeli, ISP koji si naveo zaradjuje tako sto ti daje anonimni pristup (verovatno bilo koji user/pass da ukucas radice) ali te zato dere kroz telefonske impulse. U ovom konkretnom slucaju slucaju, sat vremena kosta od 100 - 200 din. Druga je stvar kada kod nekog ISP imas dial-up nalog i pristupas preko 042 SMIN mreze po ceni lokalnog poziva. Ne bih dalje ulazio u raspravu, tema se bavi necim sto je daleko od enterprajz, cista razonoda i ucenje :)
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera25.08.2011. u 13:37 - pre 153 meseci
ako mu je bas potrebno moze probati i sa mobilnim ili biderkcionim satelitskim interntom (tooway)
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Dial up konekcija do rutera31.08.2011. u 13:20 - pre 153 meseci
Mozes da izvedes akrobaciju na vise nacina ali najbolje bi ti bilo da vidis da li imas domet 3G-a u tvojoj vikendici, mislim da paketi krecu od 800din mesecno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Dial up konekcija do rutera

[ Pregleda: 2991 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.