Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Adsl + wireless, kako da koristim oba odjednom :)

[es] :: Windows mreže :: Adsl + wireless, kako da koristim oba odjednom :)

[ Pregleda: 3455 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bionabolgeek
Nikola Kojic

Član broj: 126270
Poruke: 1
*.beogrid.net.



Profil

icon Adsl + wireless, kako da koristim oba odjednom :)19.12.2006. u 22:32 - pre 211 meseci
Dakle, sa Beogrid wirelessa sam se prebacio na adsl. Na zalost, na beogridu sam bas pre neki dan uplatio flat, a adsl su mi uveli za samo 15ak dana, iskreno mislio sam da cu cekati nekoliko meseci.

Sada cu narednih skoro mesec dana imati 2 flat konekcije. Adsl ide preko usb modema i instaliran je kao dial-up, dok wireless ide preko mreze direktno mreznim kablom od rutera provajdera, i prijavljuje se kao 100mbps lan. Obe konekcije najnormalnije rade zajedno, medjutim bilo koji program ili browser koriste iskljucivo adsl, dok lan konekcija zvrji prazna. Onog trenutka kad se disconectujem sa adsl-a, druga konekcija odmah preuzima sav saobracaj.

E sad je pitanje, da jedna konekcija mesec dana ne bi bila prazna, a taj download mogu vrlo lepo da iskoristim (news), da li postoji bilo kakav nacin da uposlim obe istovremeno? Ne mora link da se "sabira", ali barem da naredim jednom programu da koristi jednu konekciju, a drugom drugi?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Adsl + wireless, kako da koristim oba odjednom :)19.12.2006. u 23:08 - pre 211 meseci
Pitaj ih da ti zamene usb modem za modem koji se priključuje preko ethernet-a (kao i wireless), ovako nisam siguran da će moći.
 
Odgovor na temu

Cudni_Cvarak
Beograd

Član broj: 126966
Poruke: 52
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Adsl + wireless, kako da koristim oba odjednom :)07.01.2007. u 23:23 - pre 210 meseci
Ne moze.Tvoj racunar moze da ima samo jednu javnu IP adresu.
 
Odgovor na temu

blagkom
vladimir blagojevic
beograd

Član broj: 52419
Poruke: 56
*.wm.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Adsl + wireless, kako da koristim oba odjednom :)09.01.2007. u 12:55 - pre 210 meseci
Digni jednu virtualnu masinu (vmware) , pa uradi deljenje internet konekcije sa wireless lan interfejsa na virtualni tako da ce ti virtuelna masina ici na net preko wireless-a, a tvoj komp preko adsl-a.

bvlada
 
Odgovor na temu

DZL
NS

Član broj: 88746
Poruke: 10
212.200.220.*



Profil

icon Re: Adsl + wireless, kako da koristim oba odjednom :)09.01.2007. u 20:08 - pre 210 meseci
Mislim da mozes da iskoristis FlashGet ili neki drugi download manager za download tj da ga podesis da koristi wireless.Navedi mu IP adresu mrezne kartice.
 
Odgovor na temu

Cudni_Cvarak
Beograd

Član broj: 126966
Poruke: 52
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Adsl + wireless, kako da koristim oba odjednom :)09.01.2007. u 23:03 - pre 210 meseci
Ja sam se jebavao sa tim pre godinu dana,mislim da mu je jedina mogucnost da koristi 2 internet konekcije samo ako ima instaliran neki server OS (pr:win2K server,2003 server,etc).Koliko god emulatora ubacivali (virtualnih masina) mislim da nece moci jer fizicka adresa kartice je potrebna ,kao i pristupna tacka njoj,a na virtualnoj masini to nema(ispravite me ako gresim....ne tvrdim samo pretpostavljam).Mada cuo sam da je neko uspeo preko starog WinGate-a,ali meni nije poslo za rukom.
 
Odgovor na temu

blagkom
vladimir blagojevic
beograd

Član broj: 52419
Poruke: 56
*.wm.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Adsl + wireless, kako da koristim oba odjednom :)10.01.2007. u 10:50 - pre 210 meseci
Moze provereno. Ja sam doduse to radio na linuxu, ali ne vidim razlog zasto to ne bi feceralo na xp-u. Glavno posle instaliranja virtualne masine treba samo da uradi internet connection sharing sa wireless interfejsa na vmnet1 interfejs i da na virtualnoj masini podesi default gateway na vmnet1 interfejs. I to radi provereno.

bvlada
 
Odgovor na temu

Cudni_Cvarak
Beograd

Član broj: 126966
Poruke: 52
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Adsl + wireless, kako da koristim oba odjednom :)11.01.2007. u 10:17 - pre 210 meseci
Evo instalirao virtual mashine,serovao moj kabal sa njom,medjutim kad pokrenem primarnu masinu ne dize kabal vec ISDN.Ili ja nesto nisam dobro odradio?
 
Odgovor na temu

blagkom
vladimir blagojevic
beograd

Član broj: 52419
Poruke: 56
*.wm.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Adsl + wireless, kako da koristim oba odjednom :)11.01.2007. u 11:29 - pre 210 meseci
1. Sa glavnog racunara uradi internet connection sharing sa wireless lan interfejsa na vmnet1.
2. Inace podesi da ti mreza izmedju glavnog racunara i guest operativnog sistema bude host only.
3. na guest sistemu stavi kao default gateway adresu vmnet1 interfejsa i u polje dns servera upisi dns recimo provajdera


bvlada
 
Odgovor na temu

Cudni_Cvarak
Beograd

Član broj: 126966
Poruke: 52
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Adsl + wireless, kako da koristim oba odjednom :)13.01.2007. u 00:11 - pre 210 meseci
Citat:
3. na guest sistemu stavi kao default gateway adresu vmnet1 interfejsa i u polje dns servera upisi dns recimo provajdera


Sve odradjeno samo ne dobijam IP od provajdera ,vec ovaj sam dize neki svoj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Adsl + wireless, kako da koristim oba odjednom :)

[ Pregleda: 3455 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.