Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL konekcija = dial-in ?

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL konekcija = dial-in ?

[ Pregleda: 3692 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.nspoint.net.



Profil

icon ADSL konekcija = dial-in ?16.01.2005. u 19:10 - pre 234 meseci
Mnogi korisnici ADSL ce se mozda zacuditi kada vide da nacin povezivanja na NET podseca na Dial-in, podjednako kao i kod interneta koji smo do sada imali.

Neka na neko objasni da je moguce setovati ,,always on,, tj automacku uspostavu konekcije.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: ADSL konekcija = dial-in ?16.01.2005. u 19:34 - pre 234 meseci
Nije cudno ako je modem USB i nema router u sebi... Ukoliko je to slucaj, onda onaj jedini PC mora da 'uspostavlja' vezu sa centralom svaki put kada se kompjuter ukljuci. Kada se ta veza jednom uspostavi, ona ce biti 'always on' dokle god je sam PC ukljucen.

Modemi sa routerom onda sam modem uspostavi vezu sa providerom i ona ostaje 'always on' posto modem onda ima sopstveno napajanje. Naravno, potrebno je i u ovom slucaju jednom (prvi put) uspostaviti vezu sa providerom, ili ukoliko se flashuje bios modema, onda se takodje gubi veza (mislim da je suvisno reci, ali reci cu da i ako iskljucis modem iz struje da se veza automatski gubi). Posto je dakle modem always on, a PC prikljucen preko kabla na modem, onda svaki put kada se ukljuci PC ce automatski biti povezan na net preko modema i nece biti potrebe za dodatnom konekcijom.

Dakle, problem je u modemu.

Poz,
Sale

PS. sigurno postoji i neki nacin da nateras tu konekciju da se sama ukljuci kada startujes komp, ali ona ce se opet izgubiti kada ugasi PC...
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL konekcija = dial-in ?

[ Pregleda: 3692 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.