Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje nove particije

[es] :: Windows desktop :: Pravljenje nove particije

[ Pregleda: 2778 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+18 Profil

icon Pravljenje nove particije20.07.2011. u 21:19 - pre 155 meseci
Pozdrav svima.

Kako se moze odvojiti prostor na disku za neku particiju ako je njegova velicina recimo 50GB, zauzeto je 20GB. Kako da recimo odvojim 20GB koji su slobodni i napravim novu particiju? WinXp pro je u pitanju.
jos jedan problem je sto sam Win pokazuje da je slobodno 50GB a kada se ode partition magic, on pokazuje da nema slobodnog mesta na disku?

HVALA
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Pravljenje nove particije20.07.2011. u 21:58 - pre 155 meseci
Podigni neki Linux u lajv modu i za manipulaciju sa particijama koristi GParted Partition Editor.
Desni klik na particiju i selektuj Resize/Move i odmah ti izbaci koliko možeš da smanjiš dotičnu particiju.
Posle od tog prostora napraviš novu particiju.
Prethodno uradi defragmenataciju particije.



Uploaded with ImageShack.us

[Ovu poruku je menjao Djetvan dana 20.07.2011. u 23:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Djetvan dana 21.07.2011. u 00:20 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 357



+541 Profil

icon Re: Pravljenje nove particije21.07.2011. u 08:01 - pre 155 meseci
Zdravo. Instaliraj,pošto kažeš da je win xp u pitanju, ovo čudo od besplatnog programa...

http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Provereno kod mene.Ja sam imao suviše veliku C particiju,pa sam je smanjio da bih dobio veću [B] i [E]. D je kod mene arhiva, a E filmoteka.
E sad,pošto je D odmah do C particije,ona se lako raširila preko praznog dela gde je bila C,ali E particija se morala kompletno pomeriti da bi se mogla raširiti.195 GB filmova!! Rešio sam reskirati,a i verovao sam opisu programa da je u stanju to učiniti,iako su i sami autori napominjali obavezan bekap.
Uključio sam program,windows se restartovao,i u bios modu je otpočeo pomeranje i razvlačenje E particije.
To se vidi na dodatom fotosu.
Posle 4 sata!!!,bilo je gotovo,završeno,jedino se pojavio auto restart eror,pa sam kliknuo na enter radi ručnog restarta,i po podizanju windowsa sve je bilo kako sam i hteo. Ovo nema veze sa tvojim poslom,jer ti samo hoćeš podelu,i to će ti biti gotovo za par minuta,
ja sam opisao da sam skoro pun disk pomerio i raširio paricije,da je u stanju i to da uradi.
Naravno svima preporučujem rezervnu kopiju podataka,ne odgovaram i ne garantujem kako će se na vašim računarima ponašati.
Ovo je bilo samo moje (ODLIČNO) iskustvo sa dotičnim programom.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pravljenje nove particije

[ Pregleda: 2778 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.