Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Vista] Disk Backup, preporuke

[es] :: Storage :: [Vista] Disk Backup, preporuke

[ Pregleda: 3326 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

davor4

Član broj: 30284
Poruke: 113
193.198.27.*



Profil

icon [Vista] Disk Backup, preporuke08.11.2007. u 12:19 - pre 200 meseci
Evo kupio sam novi HP-ov laptop, na disku je instalirana Vista Business.
Sada bih želio organizirati particije, pa imam par pitanja.

Trebam li uopće raditi nove particije, kako bih sačuvao svoje podatke ukoliko mi se sistem sruši, ili je dovoljno samo redovito raditi backup osnovne particije na kojoj mi se trenutno nalazi i OS i moji "podaci" od velike važnosti.

Također, uz c: particiju imam između ostalog HP Recovery particiju, a kod podizanja systema imam opciju stisnuti F11 ako želim pokrenuti HP Recovery, pa ako netko nešto više zna, jel ta particija radi sama neki backup, etc?

Hvala na pomoći
 
Odgovor na temu

malac1971
Velimirovic Predrag
Batajnica

Član broj: 32521
Poruke: 102
195.252.79.*



Profil

icon Re: [Vista] Disk Backup, preporuke17.11.2007. u 08:57 - pre 199 meseci
moja preporuka je da na racunaru imas makar dve particije: jedna na kojoj se nalazi operativni sistem a druga neka ti bude za sve podatke koje snimas na disk. U ovom slucaju ako se desi bilo sta sa windowsom sa tom particijom mozes da radis sta hoces a tvoji podaci ce ostati sacuvani.

A sto se tice backupa trebalo bi redovno da se radi i to na neki drugi medijum tj. npr. DVD i da ih cuvas na nekom drugom mestu. Ovde mislim na backup podataka jer kako kazes imas recovery particiju i ostalo ti nije bitno.

Recovery particija se koristi kada nemozes da pokrenes windows onda ti kako kazes pritiskom, kod tebe na F11, pokreces popravak windowsa. Ovde moras da znas da u ovom slucaju gubis sve podatke jer ovakav recovery vraca windows na fabricka podesavanja i imaces windows i racunar onako podesen kao kada si ga kupio.

Ovo sam radio na jednom desktop racunaru takodje HP. Pri pokretanju recovery odmah na samom pocetku ti kaze da ce svi podaci biti izbrisani i upozorava te.

Znaci backup podataka i pravi particiju za podatke pa se onda igraj sa recovery.
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
217.23.206.*

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: [Vista] Disk Backup, preporuke18.11.2007. u 06:23 - pre 199 meseci
Kao apsolutno prvu stvar, pokreni "HP backup and recovery manager" i napravi set recovery diskova. Onda možeš da radiš šta hoćeš sa particijama, recovery particiju ćeš uvijek moći ponovo napravtiti sa pomenutih diskova. Pomenuti "recovery manager" je rješenje i za backup podataka, iščitaj njegov help.
 
Odgovor na temu

davor4

Član broj: 30284
Poruke: 113
193.198.27.*



Profil

icon Re: [Vista] Disk Backup, preporuke08.01.2008. u 17:23 - pre 198 meseci
hm, sad imam opet neke nedoumice.

1. dakle kada kreiram recovery diskove, ako bilo šta pođe po zlu ubacim ih prilikom dizanja sistema i pomoću njih sistem će se vratiti na tvorničke postavke. sada mene zanima što će biti sa OS-om, jer kada sam prvi puta uzeo laptop u ruke trebao sam odabrati koji OS želim instalirati (između 32 i 64bit Viste). dakle znači li to vraćanje na tvorničke postavke da će se Vista ponovno instalirati, jer ne želim formatiranjem izgubiti legalni OS (nikakve cd-ove naravno nisam dobio sa laptopom, Vistin product key imam).

2. Nadalje, što preporučujete za pravljenje particija, mislim da i Vista ima neki siromašni alat.

3. tvornički imam system, os tools i hp_recovery particiju. ako podijelim system particiju na x dijelova, hoće li se ona kompletna formatirati, ili će se iz nje stvoriti nove particije?

hvala lijepa
 
Odgovor na temu

pblagojevic
Predrag Blagojevic
Nis

Član broj: 107852
Poruke: 14
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: [Vista] Disk Backup, preporuke27.09.2008. u 20:56 - pre 189 meseci
Imam HP laptop.. probao sam da instaliram XP, ali sam shvatio da nemam drajvere. Vratio sam Vistu (koju sam skinuo sa neta), ali ni ona nije imala sve drajvere. Na samom kompjuteru nalazi se Recovery particija koju windows vidi kao praznu, ali prijavljuje da na njoj ima podataka (oko 2Gb).. na F11 nece da se startuje, a ja Recovery diskove nisam napravio.

Da li mogu i kako da startujem tu Recovery particiju?

hvala
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.80.*



+21 Profil

icon Re: [Vista] Disk Backup, preporuke27.09.2008. u 22:12 - pre 189 meseci
Probaj rešenje ponuđeno ovde:
Windows Vista Recovery Disc Download

Citat:
If you're like most PC users, you probably got Windows Vista with a new PC or laptop. And if you're like 99% of the population, you get your new machines from one of the major manufacturers. Dell, Acer, HP, Toshiba, Lenovo, they all have one thing in common: they don't give you a real Windows Vista installation disc with your purchase. Instead, they bundle what they call a "recovery disc" (that's if you're lucky - otherwise you'll have a recovery partition instead) with your machine and leave it at that.

It doesn't matter that you just paid a thousand dollars for a machine that comes with a valid Windows Vista license - your computer manufacturer just don't want to spend the money (or perhaps take on the responsibility) of giving you a Windows Vista installation DVD to accompany your expensive purchase.

...

 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: [Vista] Disk Backup, preporuke

[ Pregleda: 3326 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.