Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Par pitanja - Volume label i particije

[es] :: Windows desktop :: Par pitanja - Volume label i particije

[ Pregleda: 3087 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.drenik.net.



+3 Profil

icon Par pitanja - Volume label i particije18.01.2006. u 20:21 - pre 222 meseci
Konkretno treba mi pomoć oko volume labela DVD Rezača.
Particije
C(Win XP),E i F(Sve su primarne) i D koji je DVD Rezač.
1.Kako da promenim drive letter dvd rezača?
3.Pošto su mi sve particije primary da li je bolje da ostale(e i f) koje mi služe za podatke da stavim na logical i zašto?
3.Želeo bih da spojim particije E i F ali kada treba da izaberem drugu uvek mi izbaci kao jedini izbor C(Active) i nikako mi ne uspeva!Znate li neki drugi način?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Par pitanja - Volume label i particije18.01.2006. u 22:55 - pre 222 meseci
1. Administrative Tools/Computer Management/Disk Management pa desnoklik. Ja inače oduvek optički uređaj prebacujem na S.
3. (3?) Nisu ti potrebne tolike primarne, samo ona sistemska i onda jedna extended a u njoj koliko god hoćeš logičkih.
3. Spajanje particija može da bude problematično, možda je lakše rešenje da se to odradi postepeno, ako ima dovoljno mesta može brzo ali ako ti je tesno, mora iz više koraka. Ja koristim Partition Magic i nikad mi nije pravio problem ali nekima jeste.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Par pitanja - Volume label i particije19.01.2006. u 07:01 - pre 222 meseci
3. Ako ti ne treba vise od cetiri particije mozes jednostavno ostaviti tako.
3. Potreban ti je third party software, Partitiion Magic ili Acrinis Disk director.
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.agrifaculty.bg.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: Par pitanja - Volume label i particije19.01.2006. u 09:10 - pre 222 meseci
Citat:
Shadowed: 3. Ako ti ne treba vise od cetiri particije mozes jednostavno ostaviti tako.

Možeš samo da pojasniš razlog?

Što se tiče spajanja particija ne mogu to da uradim sa Partition Magicom iz razloga koje sam naveo u prvom postu.Nikako ne mogu da spojim E i F nego samo jednu od tih sa sistemskom particijom C.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Par pitanja - Volume label i particije19.01.2006. u 09:34 - pre 222 meseci
Razog je sto je manje posla ne uraditi nista nego raditi nesto malo. Misim, nemas nikakvog razloga da menjas te particije. Jedino ukoliko hoces vise od cetiri potrebno je da jedna bude extended pa da u njoj kreiras logicke particije.

Probaj iz Acronis-ovog programa.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Par pitanja - Volume label i particije19.01.2006. u 10:56 - pre 222 meseci
@Corey

Mozes da spojis samo susedne particije. Ako zelis da spojis E: sa F: ili F: sa E:, a jedini izbor ti je particija C:, imam utisak da ti se C: nalazi izmedju E: i F:. Ili... Za spajanje dve particije vazi pravilo da ako spajas E: sa F:, onda moras na E: imati onoliko slobodnog mesta kolika je i zauzetost particije F:. Zasto? Zato sto ce ceo sadrzaj particije F: biti iskopiran u novi folder na particiji E: i tek nakon toga ce biti spojene. Ako ti se E: nalazi izmedju C: i F:, a daje ti mogucnost samo C:, onda na E: nemas dovoljno mesta za spajanje sa F:, ali imas za spajanje sa C:.
Eto, to su ti smernice, a kakva je stvarna situacija na tvom disku, to samo ti znas.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.agrifaculty.bg.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: Par pitanja - Volume label i particije19.01.2006. u 10:59 - pre 222 meseci
Čuo sam da se može desiti gubljenje podataka ili njihovo oštećivanje prilikom spajanja,pa me zanima da li je to tačno i u kojoj meri pošto su mi podaci previše važni.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Par pitanja - Volume label i particije20.01.2006. u 11:25 - pre 222 meseci
PartitionMagic je na "losem glasu", jer "jednom u 100 puta" ce zakazati, a to ce biti propraceno gubitkom podataka. Ako su ti bitni podaci - iskoristi neciji disk na jedno popodne. Na taj disk prebaci podatke, a zatim iz Windows-a sredi particije kako zelis. Na kraju vrati svoje podatke.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.drenik.net.



+3 Profil

icon Re: Par pitanja - Volume label i particije20.01.2006. u 14:52 - pre 222 meseci
Rešio sam problem sa slovima a u vezi particija i spajanja istih ostavio sam tako kako je.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Par pitanja - Volume label i particije

[ Pregleda: 3087 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.