Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Best buy HD kamera

[es] :: Digitalne kamere :: Best buy HD kamera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8968 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

freak71
daniel nadarevic
so

Član broj: 78040
Poruke: 44
*.somboled.rs.



+1 Profil

icon Best buy HD kamera19.07.2011. u 15:59 - pre 154 meseci
Budžet - 4000 evra ( + 300 al' na mišiće :) )

Po Vama, koju HD kameru uzeti za ove pare?
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Best buy HD kamera19.07.2011. u 22:22 - pre 154 meseci
http://www.globalmediapro.com/...nasonic-AG-AF100-HD-Camcorder/ Dali si mozda razmisljao u ovom pravcu ? Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

freak71
daniel nadarevic
so

Član broj: 78040
Poruke: 44
*.somboled.rs.



+1 Profil

icon Re: Best buy HD kamera20.07.2011. u 21:44 - pre 154 meseci
Razmisljao sam ja u mnogo pravaca.... Visim na netu i samo tražim......ali moj je problem što ni jednu od tih kamera nisam držao u ruci i probao. Zato sam i postavio pitanje da čujem razna mišljenja i utiske od ljudi koji rade sa takvim kamerama. Radim sa legendarnom 2100 , o kojoj ne treba puno pricati, medjutim prešao bi na hd pa bi kao sto je 2100 bila best buy, uzeo i hd best buy.
Moj uži izbor bi bile SONY HVR-Z7E ( tu bi baš morao da se nategnem da je uzmem, ali kontam možda neka dobra polovna), SONY HDR-AX2000 AVCHD,SONY HDR-FX1000E, SONY HVR-Z5, CANON XH-A1S, Sony HXR-NX5...
Panasonikova AF 100 mi se svidja zbog izmenjivih objektiva, ali me zanima mišljenje ljudi koji su radili sa tom kamerom.
Ja prevashodno snimam, a šta bi drugo, do svatove i ostala narodna veselja....međutim, pošto sam useo da napravim kran ( 7,5 metara), a u fazi sam i nabavke stedicam a, mislim da se malo ozbiljnije bavim ovom vrstom posla, pa mi je zbog toga , za početak potrebna i jedna dobra hd kamera.
 
Odgovor na temu

vizia-pro

Član broj: 257899
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Best buy HD kamera22.07.2011. u 11:19 - pre 154 meseci
Sve skoro sve pomenute kamere sam isprobao pola od njih nije ful HD ako hoćeš da trošiš lovu a da to nije uzalud kupi samo sony EX1R oko 5300eura ali si rešio problem kupovanja prodavanja kamera koje ti se sigurno neće dopasti!
IBRO
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Best buy HD kamera23.07.2011. u 21:27 - pre 154 meseci
http://www.globalmediapro.com/...AG-HMC154-AVCHD-Camcorder-PAL/ Ovo je po mom misljenju odlicna kamera novije generacije e sad zavisi sta hoces http://pro-av.panasonic.net/en...ducts/ag-hmc151/ag-hmc151.html ili http://pro-av.panasonic.net/en/af100/feature01.html . Pogledaj malo procesljaj forume pa na kraju odluci , i zelim ti srecu u odluci u smislu da budes zadovoljhan sa kupovinom . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

cufyaudio
Ostojic Dejan
Audio & Video produkcijski
operater,Narodno Pozoriste u Beogradu
Beograd,Srbija

Član broj: 34168
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Best buy HD kamera26.07.2011. u 21:51 - pre 154 meseci
Sony EX1R najbolja ,Jvc GY HD251 najbolja HDV na DV kasetice i + mozes je staviti na rame. Za te pare moze se naci 4000evra je ok
 
Odgovor na temu

vizia-pro

Član broj: 257899
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Best buy HD kamera27.07.2011. u 00:53 - pre 154 meseci
Pričamo o ful HD a ne o HDV i Sony EX1R za tu sumu novca i više nego zadovoljava sa 1/2 inča x 3 i nikada je netreba porediti sa Jvc GY HD251 1/3 x3 sr...e od kamere
IBRO
 
Odgovor na temu

cufyaudio
Ostojic Dejan
Audio & Video produkcijski
operater,Narodno Pozoriste u Beogradu
Beograd,Srbija

Član broj: 34168
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Best buy HD kamera27.07.2011. u 09:40 - pre 154 meseci
Pa ja sam upravo tako rekao za full HD 1920x1080 25p Sony je keva i moze da se nadje malo koriscena kao nova za 4000 evra.Realno kod nje nema sta da se pokvari zato sto je kompaktna kamera i koristi kartice.Sto se para tice Jvc je best by u rezimu 720p modu a cak poseduje i konverziju 1080p,izmenjive objektive i jos mnogo prednosti u odnosu na sonyjeve HDV kamere koje kostaju oko 4000eur ovaj Jvc je nov oko 6000eur ali moze se naci za 3000e malo koriscen u extra stanju.Svaka profy kamera poseduje i tajmer koliko je presla pa nije frka kupiti i polovnu ako je u perfektonom stanju.
 
Odgovor na temu

freak71
daniel nadarevic
so

Član broj: 78040
Poruke: 44
*.somboled.rs.



+1 Profil

icon Re: Best buy HD kamera29.07.2011. u 21:20 - pre 154 meseci
Da......moja greška......zaboravio sam napisati full HD......sorry. Predpostavljam da treba da odustanem od kasetica, već da pređem na kartice.
Pre neki dan sam se raspitivao za EX1 , neki čičica je snimao sa njom, inače radi na TV Vojvodini i imao je samo rači hvale.
HX 5 i AX 2000 rade, kako na netu piše, isto u full HD formatu, a vidim da se mogu naći, nove, ispod 4000 evra.
Ima li neko iskustva sa ovim kamerama?
I još me zanima Z7? Da li je neko radio sa njom i kakvi su utisci?
 
Odgovor na temu

vizia-pro

Član broj: 257899
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Best buy HD kamera30.07.2011. u 01:04 - pre 154 meseci
Ja sam čini mi se bio jasan ništa ispod EX1R za ful HD pa makar i polovna, naravno moje mišljenje sa iskustvom koje me je koštalo par hiljadarki €.Ja sam imao NX5E što je profi verzija sa XLR priključcima za mikrofone poput ove AX 2000 koja ima skoro iste karakteristike (nema XLR) i nisam bio zadovoljan pa nećeš ni ti sigurno.
Što se tiče Z7 to je HDV 1440 x 1080/50i i ne snima ful HD i ne vredi koliko košta.


IBRO
 
Odgovor na temu

cufyaudio
Ostojic Dejan
Audio & Video produkcijski
operater,Narodno Pozoriste u Beogradu
Beograd,Srbija

Član broj: 34168
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Best buy HD kamera30.07.2011. u 01:22 - pre 154 meseci
Sve te kamere su krsevi veruj mi 2000-ka ima problem kod podesavanja blende u datom momentu. A Z7mica nije full HD. EX-3ka je extra zbog izmenjivih objektiva al ne moze da snima u sd-u.Ex1 je best by jedina mana ovih kamera je snimanje iz ruke do sad se najbojlje pokazao hvrZ1-e ne sto se tice formata hdv neko laka pristupacnost komandi iris,gain itd. i sam balans kamere kad snimas iz ruke.Moja preporuka ti je EX-1 i merlinov steadi cam
 
Odgovor na temu

vizia-pro

Član broj: 257899
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Best buy HD kamera30.07.2011. u 02:12 - pre 154 meseci
EX1R snima i SD format i dobro se snalazi sa adaptrima za SDHC kartice. A preporuka što se tiče steidicema glidecam je izvanredan!

IBRO
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

freak71
daniel nadarevic
so

Član broj: 78040
Poruke: 44
*.somboled.rs.



+1 Profil

icon Re: Best buy HD kamera11.08.2011. u 14:20 - pre 153 meseci
U svakom slučaju, hvala vam na preporukama i pomoći.
Iz svega ovoga sam zaključio da je EX 1 ipak najbolji izbor.
Još samo da popunim budžet.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Best buy HD kamera19.08.2011. u 14:44 - pre 153 meseci
Citat:
Sve skoro sve pomenute kamere sam isprobao pola od njih nije ful HD


Prema specifikacijama, sledece definitvno imaju Full HD tj. 1920x1080 25p :

http://www.globalmediapro.com/...nasonic-AG-AF100-HD-Camcorder/
http://www.globalmediapro.com/...AG-HMC154-AVCHD-Camcorder-PAL/
http://pro-av.panasonic.net/en...ducts/ag-hmc151/ag-hmc151.html
http://pro-av.panasonic.net/en/af100/feature03.html

Mozda vas zbunjuje sto pored Full HD ima da se bira dosta opcija i formata. Pa traba znati izabrati :)

 
Odgovor na temu

vizia-pro

Član broj: 257899
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Best buy HD kamera20.08.2011. u 15:02 - pre 153 meseci
Citat:
freak71: U svakom slučaju, hvala vam na preporukama i pomoći.
Iz svega ovoga sam zaključio da je EX 1 ipak najbolji izbor.
Još samo da popunim budžet.



Ali obavezno EX1R a ne EX1 pošto ima dosta razlike!

Stranger2
Pročitaj temu pa onda komentariš po tebi verovatno su gore pomenute kamere ful HD (SONY HVR-Z7E, SONY HDR-FX1000E, SONY HVR-Z5, CANON XH-A1S)
IBRO
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Best buy HD kamera20.08.2011. u 23:17 - pre 153 meseci
Za Vizia Pro a gde je Stranger pomenuo da su te kamere sto si naveo ful HD , samo je dao predlog za Panasonikove modele . Sta je tako Sonyjeva kamera Best ako ima problem kod snimanja iz ruke . Nesumnjam u tvoju kompetentnost ali ima i razlicitih misljenja . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

vizia-pro

Član broj: 257899
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Best buy HD kamera21.08.2011. u 00:25 - pre 153 meseci
Citat:
Stranger2:

Mozda vas zbunjuje sto pored Full HD ima da se bira dosta opcija i formata. Pa traba znati izabrati :)


Ovaj smešak na kraju rečenice govori da neumemo izabrati format.
Što se tiče AVCHD formata što sam isprobao na 2 kamere i to na Panasonicu AG-HMC151 i soniju NX5E po meni nije neki sve dok ne bude veći Bitrate koji je samo 24 Mbit/s.
I ova Panasonic AG-AF101 ima po meni tu manu mada je to dobra kamera što i cena govori (izmenjivi objektivi 4/3") što nije slučaj kod recimo mnogo jeftinijih kamera, primer Canon XF105 zapisuje 50 Mbit/s MPEG2 MXF.
A Sony PMW-EX1R na koju ja i dalje tipujem snima MPEG2-TS i XDCAM EX na 35 Mbit/s i ima mogućnost snimanja i SD i ful HD rezolucije znači hibridna što je to veoma bitno u ovom periodu prelaska na HD iz razloga ako se snima u ful HD pa se konvertuje u SD mnogo gubi na kvalitetu i dolazi snimak lošiji nego da se snimalo u startu u SD.
IBRO
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Best buy HD kamera28.09.2011. u 18:21 - pre 152 meseci
Citat:
Stranger2
Pročitaj temu pa onda komentariš po tebi verovatno su gore pomenute kamere ful HD (SONY HVR-Z7E, SONY HDR-FX1000E, SONY HVR-Z5, CANON XH-A1S)

Ne. Ja sam nabrojao modele za koje sam to rekao.

Citat:
Ovaj smešak na kraju rečenice govori da neumemo izabrati format.

Nije nista licno. Pricam dosta sa ljudima ove struke pa znam da mnogi ljudi ne znaju cak ni neke osnovnije stvari u vezi formata.

Citat:
nije neki sve dok ne bude veći Bitrate koji je samo 24 Mbit/s.

24 Mbps/s za rezoluciju 1920x1080 i framerate 25 fps daje bits/pixel od cak 0.46 sto je cak i za DivX (salbiji kaompresija) vise neg odovoljno za maks kvalitet (quantizer 1 kod divx-a).

Citat:
rpimer Canon XF105 zapisuje 50 Mbit/s MPEG2 MXF.
A Sony PMW-EX1R na koju ja i dalje tipujem snima MPEG2-TS i XDCAM EX na 35 Mbit/s

MPEG-2 video kompresija sa 50Mb/s je definitnvno slabija od H.264 (AVCHD) kompresije na 24 Mb/s. Slabije je i generalno u prosecnim snimcima a pogotovo u nekim pojedinostima.

Ako si dobio bolju sliku sa ovim kamerama to ne znaci da je MPEG-2 sa 50Mbps bolje od AVCHD sa 24Mbps vec je nsto drugo u pitanju. Ili je genralno "mozak" (objektiv i senzori) tih kamera kvalitetniji, ili su bolje prilagodjene za uslove snimanja u kojima si poredio. Ili je mozda kamerman imao vise srece, mirniju ruku, bolje osvetljenje, jednostavniji kolorit scene ...pa je zato doslo do takvog rezultata poredjenja.
Vibracije i sitni detalji u kadru strahovito otezavaju video kompresiju.

Veruj mi pri postenom poredjenju kompresovanjem identicnog videa u MPEG-2 sa 50 Mbps ne mozes dobiti bolji kvalitet nego pri kompresovanju u H.264 sa 24 Mbps.

Citat:
i ima mogućnost snimanja i SD i ful HD rezolucije znači hibridna što je to veoma bitno u ovom periodu prelaska na HD iz razloga ako se snima u ful HD pa se konvertuje u SD mnogo gubi na kvalitetu i dolazi snimak lošiji nego da se snimalo u startu u SD.

Uvek se nesto konvertuje. To je neizbezno. Broj elemenata na senzorima kamere je retko kada (mozda i nikada) podudaran sa rezolucijom u koju se snima. Tako da elektronika prakticno u svim kamerama vrsi skaliranje svakog frejma u odabranu rezoluciju pre nego sto ga preda enkoderu koji ga kompresuje u odabrani format.
Inace, koliko znam, verovatno svaka kamera koja moze da snima HD moze da se odabere i SD.

---
S obnzirom na sve pomenuto, tebe ocigledno interresuje da ne dolazi do gubitaka pri samoj video kompresiju u kameri. Bez obzira na bitrate i MPEG-2 iH.264 su Lossy formati i uvek nesto mozes da zameris tim snimcima ako ces kriticki da ih posmatras. Ono sto bi tebe zadovoljilo su profesionalne kamere koje snimaju u loseless fromatima (vrste kompresije pri kojim nema razlike izmedju originala i rezultata konverzije). Na zalost Loseless formati imaju ogroman bitrate i zahtevaju jako skupe medije za snimanje. A i takve kamere su daleko skuplje od svih koje smo spominjali u ovoj temi.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Best buy HD kamera29.09.2011. u 00:50 - pre 152 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=mWtFUjPI7hs&NR=1 Novitet iz Panasonica . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Best buy HD kamera29.09.2011. u 01:51 - pre 152 meseci
Eto ta Panasonic AG-AC160 kosta bas toliko:
Citat:
Budžet - 4000 evra ( + 300 al' na mišiće :) )

Po Vama, koju HD kameru uzeti za ove pare?


Evo jedan snimak koji pokazuje kako dobro zadrzava detalje bez obzira na svetlost. Ne smeta ni blestavost reflektora da bi snimila tamne detalje


Sumnjam da postoji nesto bolje za taj novac...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Best buy HD kamera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8968 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.