Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Best Buy Skuter ?

elitemadzone.org :: MotoZone :: Best Buy Skuter ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 30479 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca91
Predrag Mandusic
Krusevac

Član broj: 99788
Poruke: 7
217.24.27.*



Profil

icon Best Buy Skuter ?29.06.2006. u 01:31 - pre 216 meseci
Majka mi dize kredit 1000Eura pa ako bi mogla mala pomoc oko skutera(best buy...)
Ili Nov Ili Polovan sve jedno
peca91
 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?30.06.2006. u 11:27 - pre 216 meseci
Za te pare mozes da uzmes ili nekog "kineza" ili da nadjes neki polovan renomirane marke. Kad bi mogao da biram pre bi se opredelio za prvu opciju, ali bi pritom gledao da to ne budu neke bas nepoznate kompanije. Npr. baci pogled na CPI, Keeway ili Kymco.
 
Odgovor na temu

perutina
Balkan

Član broj: 82735
Poruke: 387



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?30.06.2006. u 13:20 - pre 216 meseci
Ja bi UVIJEK uzeo polovnog ( Peugeota, Gileru, Piaggio, ... europski skuteri ) nego NOVO kinesko smece.

Ako si sportskog tipa uzmi Gileru Runner ili Piaggio NRG.
Ako vise volis laganiju voznju i prakticnost onda treba gledati nesto kao Vespa, Zip, Stalker...dobar je NRG.

Necu da pricam o kinezima, to trune na suncu, kvari se, losi materijali....

Imam jedan motoric Njemacke proizvodnje star 32g.!!!! Posto ga redovito odrzavam, mnogi bi rekli da sam uzeo nov motor, sve je orginalno osim guma, dihtunga i "potrosnih" djelova.

Evo dole je slika, pa koga zanima neka pogleda.

[Ovu poruku je menjao perutina dana 30.06.2006. u 14:35 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ypow
freelancer
selo Žarkovo

Član broj: 64891
Poruke: 159
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?30.06.2006. u 13:52 - pre 216 meseci
Ne znam zašto mi je prošli post obrisan, al nema veze.
Ja sam takodje pre za brand-name polovnjaka nego za novog kineza, kojih ima i za 750 evra.
Ako uzimaš polovnjaka, da znaš samo da je većina iz uvoza (Austrija, Nemačka), znači proveri da li je legalno preveden i ostalo.
Polovnjake ćeš najlakše naći po halo-oglasima i sl.

Poz.
I see dead pixels...
 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?01.07.2006. u 13:37 - pre 216 meseci
Ja sam mu savetovao "kineza" zbog navedenog budzeta od 1000Eur... pri tome, firme koje sam mu naveo nisu lose (za ostale je druga prica). Kao nove ih pokriva garancija i u 90% slucajeva ce se manje kvariti neko neki izdrndani polovnjak (a svi znamo kako se voze skuteri od 50ccm)...

Problem je sto kod nas cene polovnjaka padaju relativno sporo... pa ja sam pre godinu dana prodao Apriliju SR50 staru 6 godina i poprilicno izdrndanu za 950Eur... Znajuci koliko se ona kvarila (a govorimo o vise nego renomiranoj firmi) mislim da je novo bolji izbor.

Naravno, ako nadjes neki renomirani a dobro ocuvani skuter za te pare - uzmi, ali ako kupujes preko oglasa obavezno vodi nekog ko se razume sa sobom...
 
Odgovor na temu

peca91
Predrag Mandusic
Krusevac

Član broj: 99788
Poruke: 7
217.24.27.*



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?05.07.2006. u 23:52 - pre 216 meseci
Pa brate ja bih najvise voleo GILERA RUNNER, APRILIA SR, CPI GTR, (tako nesto) ako ima za 900Eura pa da ga registrujem za 50(valjda) ...
peca91
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.beobug.com.



+69 Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?06.07.2006. u 20:31 - pre 216 meseci
Neznam sto se svi loze na skutere ono daj uzmem skuter 500 ccm ,mislim ako je skuter onda je skuter 50 ccm ,a ne nesto vishe da pogines i ostanes mrtav.Ja bi video nesto sa brzinbama ako ima za te pare ,mislim ako hoces da vozis motor ,vozi ,a ne ono cudo sto samo menja brzine i cuje se ko toster.Mislim lep je skuter i sve ,ono nema mucenja sa brzinama ,al brate dok ne sednes na motor i ne dash mu pun gas prvom do max rpm ,nisi provozao motor ,mozda je malo glupo i sve posto decko trazi skuter ,ali to je moj savet.Skuter dosadi,uzmi nesto sa cim mozes da eksperimentises ,izvlacis ,ma letis.Ako hoces uzivanje u voznji uzmi skuter ,ako hoces adrenalin uzmi nesto sa brzinama ,a ti vidi sta ti vishe odgovara.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?07.07.2006. u 08:42 - pre 216 meseci
Pocetnik, pa motor koji ce da mu da adrenalin... ma daj molim te.

Nek prvo kupi skuter, vozi ga godinu-dve pa nek vidi sta dalje (pod brojem jedan nije ni rekao da hoce skuter > 50ccm).

A naci motor koji ce da mu da adrenalin u Srbiji za 1000 evra... pa jedino najgori krs na svetu.
 
Odgovor na temu

perutina
Balkan

Član broj: 82735
Poruke: 387



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?07.07.2006. u 10:22 - pre 216 meseci
Ja se ispricavam na "naglom" odgovoru.

Ako je covek pocetnik, treba mu skuter ili nesto od 50ccm, a ne nesto "divlje" da pogine, ipak za to treba imati iskustva.

E sad ovo za polovan skuter. Ja to promatram na drugi nacin. Treba traziti od nekoga koga znas, pa bar onako iz vidjenja, a ne 3.lice.
Iz oglasa ja ne bi NIKAD kupio.

Mozda je meni sad lako pricati, jer imam jako dobre veze za uzimanje polovnih motora i znam sto kupujem. Evo npr. trenutno mogu nabaviti Apriliu SR50 u jako dobrom stanju, Gileru runner u solidnom stanju, Gileru runner sa sitnim kvarom, Piaggio ZIP - padano sa njega ali je jos u dobrom stanju, ...... Gileru runner koja je malo... uglavnom, otisla je vilica koju mogu dobit za 50€ i prednja maska te sitnice koje ne kostaju mnogo. Taj skuter mogu dobiti za jako male pare.

Tako je to kada imas dobre veze. Kupovao sam rodjacima i prijateljima skutere i do sada nema kvarova. Bilo je 2-3 slucaja u kojima su otisli potrosni djelovi, ali to je normalno.

Kilometraze skutera, blio je i mopeda, su se krecale od 6500km - 120000km
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?07.07.2006. u 10:22 - pre 216 meseci
Pozdrav,

ne bi trebalo skretati temu na relativne stvari kao sto je definicija adrenalina. Svako ko prvi put sedne na ista sto ne mora sam da ganja kao bicikl ili trotinet, steci ce automatski odredjenu dozu adrenalina. Sa druge strane, konkretno italijanski proizvodjaci itekako umeju da u 50ccm obezbede adrenalin i uzivanje na svojim poslovicno lepim resenjima i tu je prica o adrenalinu za pocetnika vec postala suvisna.

Skuter je urbana varijanta prevoznog sredstva na dva tocka, kompromis izmedju izvorne ideje dvotockasa i neodricanja svojih diferenciranih zivotnih stavova sve cesce formulisanih u popularan izraz "Fancy". Dakle, svako sebe treba da pronadje u nekoj od kategorija po filozofiji uopste ideje o motoru. Klasicnom motociklisti nece pasti napamet da kao svoje sezonsko resenje sebi uzme skuter ali zato se i tako cesto cuju dosetke a'lla: dok ne "uzjasis hiljadarku nisi muskaraca" i slicno. Dakle, jos jedna neverending story po pitanju nekog iole konacnijeg izbora motora. Za to vreme skuteri su ponudjeni za sve one koji imaju potrebu da budu uoceni na dvotockasu, da se muvaju ispred automobilama po vrucinama na semaforima ili im pak stil zivota ne dozvoljava nista drugo zbog neophodnih promena u tom slucaju (odelo sa kravatom, laptop, kult obozavanja papuca za plazu kao neizostavna obuca itd.). U svkaom slucaju zelim reci da zagovornici ovoga ili onoga stila nemaju realan osecaj za takt ukoliko krenu da porede ove dve stvari. Skuteri su evoluirali u visoke kategorije kubikaze i cenovnih rangova ali i udobnosti, prakticnosti i performansi, time su takodje stekli jedan znacajan deo motoristicke populacije okrenute ka putovanjima sa umerenim brzinama i uzivanjima u carima vetra u lice ali sa preko 25 godina recimo, kada vetar osetis i sa manje od 200 km/h. Eto, na ovoj temi imamo skutere kao opsti izbor i to ne bi mozda valjalo remetiti uzaludnom raspravom o kokosi i jajetu.
 
Odgovor na temu

perutina
Balkan

Član broj: 82735
Poruke: 387



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?07.07.2006. u 10:31 - pre 216 meseci
Za mene je normala za skuter oko 700€, a za 1000€ se dobije zver.


Zaboravio sam reci: trenutno imam 4 dugara koja su u mome kvartu i prodaju skutere, jedan ima Malagutija F15 koji je "tuniran" i "pere" skuter od 100ccm.

Drugi je speedfight2 zuto-crni jako ocuvan.

Treci je Malaguti F15 generalno sredjen po uzoru na Ninju ZX6R, taj je jedan od najljepsih koje sam vidio....
Ova 3 skutera idu za 1000€ po kom.

Ima jedan Simyet, isto tuniran, star 1g. sa 14252km za 500€

Cudi me da je kod Vas to tako skupo...

Preko oglasa se prodaje otpad, probajte naci nekoga...

Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.beobug.com.



+69 Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?07.07.2006. u 13:54 - pre 216 meseci
Jao kako pricate ko da sam rekao nesto 1k ccm ,mislio sam na nesto 50-80 mozda i 125 ccm ,cak i apn 4 dobro sredjen moze lepo da ide ,al nekima je ruzan za voziti ,skuter brzo dosadi ,onih 60 km koje jedva nabije lice sve vishe i vishe na 20 km , postaje jednostavno dosadno voziti ,daj gas ,oduzmi gas i to je to ,i ono sto ja preporucujem je pak mnogo stabilnije i zabavnije voziti ,koliko njih znam koji daje po 800 din nedeljno da bi se vozili ,a uglanvom voze brzince neke apn il tako ,jednostavno ,dosadno je to ,daj gas ,oduzmi gas ,na to se sve svodi.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

vojin prole
Zrenjanin
zrenjanin

Član broj: 67638
Poruke: 83
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?07.07.2006. u 23:39 - pre 216 meseci
reci kevi da digne malo veci kredit i kupi KYMCO SUPER 9s i neces se pokajati ili neki od tri postojeca KEEWAY hurricane 50,focus 50,matrx 50. za sta si se ti odlucio
 
Odgovor na temu

peca91
Predrag Mandusic
Krusevac

Član broj: 99788
Poruke: 7
62.193.143.*



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?08.07.2006. u 00:01 - pre 216 meseci
Pa svidja mi se KYMCO SUPER 9 ali koliko on kosta(nov) i el ima da se nadje polovan
peca91
 
Odgovor na temu

vojin prole
Zrenjanin
zrenjanin

Član broj: 67638
Poruke: 83
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?08.07.2006. u 23:01 - pre 216 meseci
nov je 1749E a polovne tesko da ces naci
 
Odgovor na temu

peca91
Predrag Mandusic
Krusevac

Član broj: 99788
Poruke: 7
217.24.27.*



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?09.07.2006. u 11:08 - pre 216 meseci
El zna neko koliko od prilike kosta CPI GTR polovan, mnogo sam se nadrkao na njega
peca91
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?09.07.2006. u 14:58 - pre 216 meseci
Kada biras skuter, procitaj post od lancia88-e , pa doobro razmisli. Da se ne bi dogodilo da bacis jedno 300 evra za par meseci.
Prvo dobro uoci razlog, zasto kupujes spravu. Da li ces promeniti imidz, i koji. Biti najbrzi baja u ulici, ili uzivati u voznji motora. Da li ce te gledati devojcice, sa ili bez skutera. Da li si samo podlegao "histeriji" kupovine gadgeta, mobilni, MP3, skuter, dzip...

Pre svega, skuter treba da bude lep, i estetski i trehnicki. Video sam par "popularnih" kojima je izgled za povracanje (aprilia npr, hibrid vespe i mopeda). Da ti se ne bi zgadio posle par meseci.

Zatim, razmisli koliko para ces da das za neku dodatnu opremu ("pun sastav" opreme, bi pojeo veci deo te sume). Izaberi neku dobru, lepu i funkcionalnu kacigu, a to moze da kosta i par stotina, mozda neki pojas, ili stitnik za kolena i laktove.
Lako se pada, a moze da se postane (i ostane) invalid.

Zamisli prvo sebe, opremljenog na skuteru, unapred, pa onda odluci.

Mozda neki Tomos, za 500-600 evra, da malo uvezbas "novo stanje", tebe kao motoriste, bajkera, lako ces ga prodati za slicne pare. A naucices dosta.

Poz.
 
Odgovor na temu

vojin prole
Zrenjanin
zrenjanin

Član broj: 67638
Poruke: 83
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?09.07.2006. u 21:20 - pre 216 meseci
CPI(si-pi-aj) je firma koja postoji od sezone 2001/2002 a taj GTR je od sezone 2004/2005 tako da je tesko naci polovan relativno nov model. Jati ne preporucujem da kupujest tomos-a a u ostalom kupiga pa ces brzo pozeleti skuter.Koliko ja shvatam ti imas budzet od 1000e onda uzmi neki od sledecih:
sprint-750 4T
sprint sport-750 4T
sprint MAX-950(ne izgleda lose) 4T
keeway hurricane-1000 (moj motor) 2T
cpi pop corn-1000(nisam siguran da ga ima jos u prodaji) 2T
kymco agility-1149 4T

Ja bih ti preporucio da uzmes 2T imas manje zajebancija oko ulja trosi vise nego 4T ali brze ubrzava itd.
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
*.vdial.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?09.07.2006. u 23:55 - pre 216 meseci
Mislim da je bolji izbor polovni brand skuter,nego kinez.I ja sam se dvoumio oko toga i mislim da je Kymco,od svih tih"kung-fu" motora,ubedljivo ispred svih! Ipak sam odlucio da kupim dobrog polovnjaka i uzeo(uvoz iz Italije) Jamahu-BOOSTER Next generation sa 7100km,za 900e+registracija 2500 din(50cm).Besprekorna je,neogrebana i ide max.72km/h,a ako se stavi cilindar od 70cm(145e) i bolji auspuh(150e) ide 105-110km/h. Ima 10-ku tocak i neke dzombave gume(fabricke),tako da je izrazito stabilna.Sto se tice tipa motora,iskljucivo 2T!

[Ovu poruku je menjao pudar dana 10.07.2006. u 01:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

peca91
Predrag Mandusic
Krusevac

Član broj: 99788
Poruke: 7
217.24.27.*



Profil

icon Re: Best Buy Skuter ?10.07.2006. u 00:34 - pre 216 meseci
E a kakav je Sprint City sta mislis o njemu cu nabavim 50 eura ako treba on je 1050 kolko sam ja video na netu lep je
peca91
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Best Buy Skuter ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 30479 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.