Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sonar X1 - problem sa RAM memorijom (ako ima više od 2 GB)

[es] :: Muzička produkcija :: Sonar X1 - problem sa RAM memorijom (ako ima više od 2 GB)

[ Pregleda: 1386 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stringskipper
Srbija

Član broj: 146589
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Sonar X1 - problem sa RAM memorijom (ako ima više od 2 GB)19.07.2011. u 13:22 - pre 155 meseci
Evo ukratko, instalirao sam Sonar, Win XP 32-bit, Creative live 5,1, intelov čipset, 4 GB RAM-a i imam problema sa izlazom; u toku rada dešava se da izlaz jednostavno pukne, ogromna distorzija se pojavi sve dok ne resetujem audio i midi engine. Posle testiranja svih mogućih kombinacija, od drajvera za zvuk, preko drugih ploča itd... došao sam do rešenja, da on radi ako izvadim jedan RAM modul. I radi samo ako ima manje od 2 GB... čitao sam gomilu članaka (http://www.northernsounds.com/...re-than-2GB-RAM-in-Sonar/page3 , http://www.keyboardforums.com/...12-gb-ram-win7-x64-t22376.html , npr...) i ništa ne pomaže. U biosu sam uključio mapiranje. Probao sam na Win XP 64-bit - Sonar ne podržava taj sistem. Na WIN 7 - nema drajvera za Sound Blaster, ima ih, ali nema drajvera za midi (game) port, pa sam našao neki Vista drajver za game port, ali na kraju ASIO ne radi. (kada bih rešio asio, vratio bih na sedmicu).... Ali bih pre svega da rešim ovo na dosadašnjem 32-bitnom XP sa ovim problemom oko memorije... Da li se neko susretao sa ovim ili nečim sličnim?
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

stringskipper
Srbija

Član broj: 146589
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sonar X1 - problem sa RAM memorijom (ako ima više od 2 GB)02.08.2011. u 04:43 - pre 154 meseci
Čisto ako nekog zanima, meni je problem bio sa asio4all driverom. Instalirao sam KX drajvere.
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Sonar X1 - problem sa RAM memorijom (ako ima više od 2 GB)

[ Pregleda: 1386 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.