Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva sa Transcend memorijom ??

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Iskustva sa Transcend memorijom ??

[ Pregleda: 3648 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pentit
Aleksandar Hajm
Beograd

Član broj: 78376
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Iskustva sa Transcend memorijom ??22.01.2008. u 10:56 - pre 197 meseci
Ako neko ima iskustva sa Transcend memorijom bio bih zahvalan za par komentara, u pitanju je 2x2GB DDR2 800MHz koju planiram da uzmem.

Hvala
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Iskustva sa Transcend memorijom ??22.01.2008. u 12:24 - pre 197 meseci
U pitanju je proizvođač više klase, što podrazumeva i viši kvalitet. Više od toga je nemoguće reći, jer nisi naveo koja je tačno memorija u pitanju. Takt i kapacitet su tek delić osobina.

Koliko je kupovina dobra, zavisi od toga da li je memorija iz tzv."value" serije ili je kvalitetnija, kao i koja cena je u pitanju, jer od toga sve zavisi. Kako su i memorije ostalih proizvođača (pre svega Geil i Kingston) značajno pojeftinije, često se nameću kao najbolji izbor.

E sad, kombinacije sa dva modula od 2GB su primetno skuplje nego što je 4x1GB, pa tu može prevagnuti Transcend, jer je uvek bolje uzeti 2 veća, nego 4 manja modula, zbog kasnijeg daleko lakšeg dodavanja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

MagicScorpion
Red Scorpion
Sistemski administrator, serviser itd.
Novi Sad

Član broj: 76889
Poruke: 161
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bixer@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Iskustva sa Transcend memorijom ??26.01.2008. u 01:30 - pre 197 meseci

Trandza ubija koliko je dobra.
Ja sam skoro uzeo 2x1gb DDR2 2GB KIT AxeRAM (2 x 1GB) 240pin PC-800/CL5 Dual channel
Memorija je extra brza i najvaznije stabilna i nema gubitaka.
U principu najvaznije ti je da kupujes visu klasu modula.
Ja sam za ova 2gb mogao da uzmem 4gb obicne, ali nije sve ui kolicini.
Problem velikih i jeftinih modula su gubitci i latencija.
Ova trandza u testovima read, whrite... ubija.
Na sebi ima aluminijumske hladnjake ako zatreba clock. Takva 2 modula od 1gb u dual kombinaciji su dobitna kombinacija.

Ili uzmi transcend ili OCZ.
Pozdrav!
BIXER
 
Odgovor na temu

Pleedu
Beograd

Član broj: 58171
Poruke: 12
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Iskustva sa Transcend memorijom ??27.01.2008. u 18:31 - pre 197 meseci
MS, izvini što kvarim zabavu ali Transend nije ništa bolja od Samsung, Apacer, Kingston, KingMAX, OCZ, Team, G.Skill i ostalih value memorija.

Najbitnija stavka na memoriji su sami čipovi, Micron je apsolutno najbolje moguće rešenje što se DDR2 memorija tiče.

Sinonim za stvarno dobru memoiju je Crucial. Na svim Crucial memorijama su Micron čipovi.

Naravno, sve memorije koje su deklarisane kao 1100 Mhz i više, bez obzira na brend, su sa Micron čipovima.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Iskustva sa Transcend memorijom ??27.01.2008. u 18:47 - pre 197 meseci
@Pleedu

Ne razumem. Hoces da kazes da OCZ i G.Skill nemaju modula sa Micron chipovima Da svi OCZ RAM moduli spadaju u value module ili da OCZ ima value module sa chipovima koji nisu Micron? Hoces da kazes da su Elpida chipovi losi? Da, da. Evo odmah cu se sloziti sa tobom (ali malo sutra)...
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Iskustva sa Transcend memorijom ??27.01.2008. u 21:07 - pre 197 meseci
nisu ni svi micron cipovi podjednako dobri. ja sam imao modul koji je posle 6 meseci crkao, a radio je na defaultu.
micron "d9" cipovi su ti koji vaze za boje. cak ni od njih svi, vec poneke serije. i tako mozemo do sutra u sitna crevca...
potpunih garancija nema, moze se samo pretpostaviti gde je kvalitet nesto bolji.

po meni, najbitnije je prvo znati STA ocekujes od memorije. ako ti treba za default rad sa umerenim zahtevima, bilo koji ram sa dobrom garancijom i cenom ce zavrsiti posao. ako te interesuju igrice treba jos i pogledati tacne performanse memorije na default vrednostima sto podrazumeva takt i latence. ako te interesuje oc, tada vec treba vise paznje obratiti na konkretan model

inace ja licno preferiram corsaira i geil, a sa ocz, g-skill i mushkinom se nisam bas nesto sretao ali vidim da ih overclockeri jure.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

MagicScorpion
Red Scorpion
Sistemski administrator, serviser itd.
Novi Sad

Član broj: 76889
Poruke: 161
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bixer@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Iskustva sa Transcend memorijom ??28.01.2008. u 23:00 - pre 197 meseci

Ja sam ranije uzimao samo corsair module i bio sam zadovoljan dok je vecina trazila kingstona.
Primetio sam da gotovo svaki modul corsaira ima manju latenciju od vecine drugih brendova.
Sa transcendom koji sada imam sam prezadovoljan.
Brza i stabilna memorija.
Ljudi treba da shvate da trenutno za 2gb memorije moraju dati bar 60eura ako zele bilo sta ozbiljnije.
Cak se nece pogresiti da se kupuje najskuplja memorija od losijih proizvodjaca.
Sve sto je vezano za kvalitet ima visu cenu.
BIXER
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Iskustva sa Transcend memorijom ??

[ Pregleda: 3648 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.