Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa RAM memorijom

[es] :: Laptopovi :: Problem sa RAM memorijom

[ Pregleda: 1630 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemanja.petrovic.pelle

Član broj: 128096
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa RAM memorijom14.11.2009. u 22:58 - pre 175 meseci
poz ljudi,
imam laptop Toshiba Satellite L100-194, star je jedno 3,4 godine.dobio sam ga ram memorijom od samo 256mb rama.pre neki dan dodjem na ideju da ga jos malo nadogradim.na netu sam pogledao da moze da se stavi ram koji radi na 533mhz.odem do grada,ali niko nije uspeo da resi problem.u jednoj radnji sam cekao nekoliko dana da im stignu dva slota na 533mhz od po 1gb,ali kada smo probali oba nikako nisu htela da rade,ali jedan da,ali samo kada je u slotu i memorija od 256mb.nista mi nije bilo jasno.odem zatim do studentskog trga i tamo se raspitam kod nekih prodavaca za neku radnju u blizini i oni me upute u neki stan,odnosno u neki *******.odem tamo i lik mi resi stvar za 5min.stavio je dve od po 1gb koje rade na 667mhz.nisam mogao da verujem da ce da proradi posle tolko cimanja po gradu.odem kuci pa ubacim cd da mi se iznova instalira windows,ali desava mi se sledece.pustim neki klip na netu,nebitno youtube ovamo onamo i pocne da mi se pojavljuje neki bag na ekranu,kao kada pocnu onako linije da se pojavljuju na tvu pa ga udaris a ono nestane.to mi se desava samo kada gledam neki klip,ovako nece.i desilo mi se jedno tri puta da mi se preko celog ekrana pojavi onaj plavi prozor sa ispisanim nekim stvarima i zatim se restartuje.moje pitanje je da li to mozda moze da ima veze sa ovom ram memorijom ili ne?? to mi se pre nikad nije desavalo.
hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Problem sa RAM memorijom14.11.2009. u 23:07 - pre 175 meseci
taj majstor što za 5 minuta rešava memoriju je prevideo da istu i istestira. :)
 
Odgovor na temu

nemanja.petrovic.pelle

Član broj: 128096
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa RAM memorijom14.11.2009. u 23:18 - pre 175 meseci
pa ja nisam sad strucnjak,kako se to testira??
on je upalio komp i pise da radi na 1.87ghz i to je to.nisam znao da sad tu postoje jos neke provere...
 
Odgovor na temu

mladenpotic
Mladen Potic
Beograd

Član broj: 91178
Poruke: 130
*.static.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Problem sa RAM memorijom20.11.2009. u 21:32 - pre 175 meseci
Skini sa neta programe za testiranje RAM-a, GoldMem ili tako nesto. Pusti da test odradi do kraja, traje malo duze, ako prodje test 99.99% je memorija ok.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Problem sa RAM memorijom

[ Pregleda: 1630 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.