Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda

[es] :: Access :: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24655 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda16.07.2011. u 23:54 - pre 155 meseci
Pravim bazu u Access-u i već sam stao kod pravljenja obrazaca, tj. podaci koje hoću da uvrstim u tabele preko formi neće da se "prihvate". Ili sam pogrešio kod atributa kolona ili kod relacija. Projektujem jednu malu bazu za stanje magacina. U Access-u sam novajlija, ali sam rešio da moje znanje o računarima proširim na baze podataka i mišljenja sam da se najbolje uči na primerima. Zamolio bih nekoga ko je "Majstor Access-a", a ima vremena i živaca za amatere koji hoće da uče - za pomoć. Hvala!
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.227.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda17.07.2011. u 09:02 - pre 155 meseci
Okacite Vas primer, lakse ce se pomoci.
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda17.07.2011. u 10:19 - pre 155 meseci
Poštovanje, Zorane! Ovo je baza koju sam uradio do sada. Potrebna mi je pomoć za izradu "korak po korak", a na kraju potrebno mi je da mogu da pratim stanje kroz unos podataka o ulazu i izlazu i, naravno, uvid ulaza, izlaza i stanja robe u magacinu po vrstama. Radim u Access-u 2010.
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda17.07.2011. u 10:26 - pre 155 meseci
Opet pcpopovic, nisam poslao bazu (prvi put sam na forumu), Ne znam gde da "okačim" fajl baze (6 Mb).
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda17.07.2011. u 10:30 - pre 155 meseci
Možemo dalje, "prikačio" sam fajl, hvala!
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.227.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda17.07.2011. u 11:53 - pre 155 meseci
Na prvi pogled, verovatno ste mislili na formu "frm_Banke" i problem ComboBox-a "IDMesto". Nije dobar upit, verovatno ste ranije imali drugu tabelu pa je tabela Mesto imala kljuc ID i ostala je ta referenca te sam to korigovao. Desava se to i nama matorijima, ali tu nije glavni problem. Veci je problem u modelu Vase baze. Kao sto rekoste da ste pocetnik pa to se od pocetnika i ocekuje. Ako zelite da uradite aplikaciju koja treba da isprati funkcionalnosti iz realnog zivota, morate zadovoljiti dosta pretpostavki. O tome je bilo vec govora na ovom forumu i mozda ne bi lose bilo da prvo to procitate http://www.elitesecurity.org/t166884-0#2720176.
Nakon toga bih Vam preporucio knjigu prof. dr Alempija Veljovica http://www.cafe022.com/mybb/ra...lempije-veljovic-246-t-37.html
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda17.07.2011. u 14:05 - pre 155 meseci
Pročitao sam uvod u Access forum i pridržavam se toga od samog početka. Uvideo sam problem od malopre i popravio izvor podatka, ij, poziv na tabelu i polje u formi Banke. Isti problem imam i sa formom OtkupnaMesta, ali ja tu u svojstvima ne vidim u kartici "Podaci" gde bih popravio izvor retka koji treba da mi omoguće unošenje podataka za ulicu i mesto (IDUlice i IDMesto). Molim Te da mi ovo objasniš detaljnije (samu grešku i njeno ispravljanje). Upravo sam "skinuo" Alempija Veljovića i doda ga u obaveznu literaturu. Inače već čitam uporedo tri Access štiva (dva elektronska i jedno štampano). Hvala na trudu i vremenu!
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.227.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda17.07.2011. u 15:38 - pre 155 meseci
Zaboravio sam da dodam jos nekoliko zapazanja:

1. Izbegavam na nivou tabele, da polju koje je vezano za neku tabelu (sifarnik) putem relacije "strani kljuc" dodelim osobinu Lookup "List Box" ili "Combo Box", vec ostavljam da je tipa "Text Box".
2. Licno izbegavam da koristim imenovanje tabala, kolona, formi, Reporta primenom madjarske noatacije. Opet kazem, licno smatram, da nema smisla trositi energiju i vreme na svaki prefix tbl pa jos i donja crta tbl_Banke, frm_Banke itd. jedino sto kod Query-ja dodajem ispred najkrace moguce Q... Takodje svim objektima imena dajem u jednini kako je pok. prof Branislav Lazarevic govorio. Vidim isto da ste nazive atributa koji su kljucevi dodeljivali (npr IDMesta), ja licno preporucujem da koristite MestoID.
3. Da li neko ko je prodavac u jednom trenutku, moze i da bude kupac u drugom trenutku. Mislim da dokument (Prijemnica, Otpremnica) odredjuje da li je neko prodavac ili kupac sto znaci da objekti Kupac i Prodavac u sustini predstavljaju jedan objekat kojeg bih krstio PoslovniPartner ili prostije Partner.
4. Vise puta sam govorio o oznacavanju predmeta poslovanja i klasifikaciji predmeta poslovanja pa obratite paznju oko toga.

Evo mali dodatak pocetku...
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda17.07.2011. u 16:29 - pre 155 meseci
1. Slažem se, ali kako posle da postavim relaciju između polja PK (koje je tipa broj - recimo, IDMesto) sa povezanim poljem u drugoj tabeli (koje bi bilo tipa tekst - i koje treba da mi "vuče podatke" iz prve tabele) i koje FK, kad mi Access to ne dozvoljava. Da drugačije povežem tabele?
2. Ove primedbe ću prihvatiti.
3. Slažem se, ali mislim da je meni, kao početniku ovako preglednije "ko šta radi" i "ko je ko".
4. Ovo mi nije baš najjasnije na čega se odnosi.
Druže Eremija opet mi nisi odgovorio na konkretno pitanje oko forme OtkupnaMesta, gde ne mogu da vučem podatke za Mesta i Ulice. Gde sam pogrešio i šta to ne vidim (svestan sam toga koliko ne znam). Opet šaljem bazu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.227.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda17.07.2011. u 17:04 - pre 155 meseci
Da krenem od poslednjeg, imate u prilogu kako treba...

A sto se tice tacke 4. oznacavanja predmeta poslovanja i klasifikacije imate pored linka koji sam vam vec dao i na linku primer klasifikacije http://www.elitesecurity.org/t303936-1#2548275

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda17.07.2011. u 17:22 - pre 155 meseci
Molim za objašnjenje postupka popravke moje forme (korak po korak), jer se bojim da ću taj problem imati i prilikom kreiranja narednih obrazaca. Hvala!
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda19.07.2011. u 06:10 - pre 155 meseci
Ljudi, nije valjda da niko neće da mi pomogne da nastavim rad i učenje dalje! Moj trenutni problem je forma OtkupnaMesta gde ne mogu da unosim povezane podatke za ulice i mesta; kao i forma Proizvodjac gde mi se ne dozvoljava unos povezanih podataka za naziv mesta, naziv banke i naziv otkupnog mesta. Nemojte mi samo popravljati bazu - nego mi i objasnite kako da ispravim sam grešku. Šaljem trenutnu verziju baze. Help i HVALA!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda19.07.2011. u 07:00 - pre 155 meseci
Na forumu možeš očekivati pomoć u smislu da ti neko ukaže na grešku ili ti popravi prikačeni fajl. Malo je pretenciozno očekivati da će neko da te vodi korak po korak do kompletiranja aplikacije. Za učenje korak po korak služi knjige. Jedna se upravo tako i zove. Knjiga Microsoft Office Access 2007 edicija "Korak po korak", autor Stiv Lambert, M. Dau Lambert, Džoan Peperno izdavač CET. Postoji i prethodna verzija za Access 2003, a možda i novija za Access 2010. Ovo zadnje nisam siguran.

Uostalom koliko sam čuo od kolege Zorana, on ti je na mail poslao .avi fajl sa objašnjenjem postupka popravke tvoje forme.

Za učenje prvenstveno koristi knjige.
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda20.07.2011. u 13:13 - pre 155 meseci
Dubokopoštovani Eremija! Hvala Ti na trudu. Obećavam da ću i ja jednoga dana kada postanem "matori" (majstor zanata) pomagati drugima. Zahvaljujem se i velikom Getsbiju, jer da ne bi njegove poruke, ne bih ni video da Tvoja poruka ima dodatak.
Sad o poslu.
1. Sve sam uradio kako si mi objasnio, čak sam i uporedio postavke Tvoje forme OtkupnaMesta sa mojom, ali ja nikako ne mogu, izborom na padajuće liste Ulica i Mesta, dobiti nazive (tekstualne) odabira - "izađe" mi brojčana vrednost izbora - ID. To je u redu za tabelu, ali u formi bih trebao tekst.
2. Pokušao sam sam urediti formu Proizvođač i prilično sam (ne)zadovoljan mojim radom, ali...
- Naziv ulice valja iz prve, pa tu ne diram ništa.
- Naziv mesta ne valja. Prvo mi traži unos parametara tablice. Kad mu kažem "OK" ne desi se ništa novo. Koje parametre?
- Naziv banke sam sređivao i došao sam do toga da imam listu, ali nakon unosa mi "kaže" da "može samo broj."
- Kod naziva otkupnog mesta u listi imam dve kolone: ID i Otkupno mesto, gde nakon izbora u okvir smešta broj (ID), a ne tekst (naziv otkupnog mesta).
Šaljem Ti dva dodatka: jedan poslovni i jedan lični.
POZDRAV!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.229.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda20.07.2011. u 14:01 - pre 155 meseci
Uglavnom sve se svodi na istu gresku u prilogu sam naveo slike kako je i kako treba...


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda20.07.2011. u 15:12 - pre 155 meseci
Hvala, čak i kapiram šta čemu služi. Idem dalje - čujemo se kod sledećeg HELP-a!
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda01.08.2011. u 11:07 - pre 155 meseci
Pozdrav Eremiji, Getsbiju i dr!
Završavam forme i imam nekoliko pitanja. Ali pre toga mislim da treba da ubacim proizvođača kod prodaje, jer se mora pratiti čija se i koliko robe prodaje, da bi se znalo, isto tako, i čije i koliko robe ima u hladnjači na stanju. Ja sam to ubacio u tabelu OtpremniceDetalji - jel to u redu?
Kako mogu u formi da dodam automatsko polje? Recimo u formi Zaduženje ambalaže da kada unesem prezime proizvođača za zaduženje, da mi automatski u narednom okviru izbaci i njegovo ime?
Nisam se do sada javljao jer sam se bavio literaturom, samu bazu sam radio ispočetka zbog normalizacije i relacija - mislim da je malo bolja nego pre, a i ovu aplikaciju sam radio u excel-u, zbog potrebe posla, i završio (šaljem Ti i taj fajl - aplikaciju na komentar i da vidiš da nisam apsolutni početnik, ali moram preći na Access). A šaljem i bazu na kontrolu,
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda01.08.2011. u 12:01 - pre 155 meseci
I još jedno važno pitanje!
Kako da sredim da prilikom prodaje (izlaza) određenog proizvoda od određenog proizvođača, prilkom unošenja u formu OtpremniceDetalji (mislim da se te stavke trebaju tu evidentirati) izbegne to da se može više prodati nego što ima u magacinu - hladnjači?
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda01.08.2011. u 19:52 - pre 155 meseci
Rešio sam automatsko polje za prezime u formi tako što sam kopirao polje imena i u njemu (u SQL-u) odobrio samo ID i prezime. Da li je to to ili treba drugačije?
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda01.08.2011. u 19:58 - pre 155 meseci
jel to radiš aplikaciju za sebe ili za firmu... jel ovo baš i nije aplikacija za početnike
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24655 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.