Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dileme u vezi kupovine novog CPU kulera

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Dileme u vezi kupovine novog CPU kulera

[ Pregleda: 949 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Dileme u vezi kupovine novog CPU kulera12.07.2011. u 13:34 - pre 155 meseci
2008-e godine sam kupio konfiguraciju baziranu na C2D 8200 procesoru. Maticna je Gigabyte DS3R. Uz komp sma dobio i box kuler, koji dobro radi posao (procesor nije klokovan), ali je pomalo bucan. Ne igram se cesto na kompu, (imam graficku Asus 8800 GS pa ni ne mogu da "jurim" najnovije igre), mnogo bitnije od igranja mi je tisina u sobi dok radi komp.

Na grafickoj sam vec zamenio kuler, stavio sam "Arctic cooling L2 pro" koji radi na 7V.

Promenio sam napajanje, uzeo sam LC power lc420h-12-420w. Pre nekog vremena sam ga cistio, ali od tada je ventilator poceo da tandrce pa razmisljam da ga zamenim recimo ovim "noctua nf-s12b-uln".

E sad, glavna dilema...Hocu da uzmem PASIVNI kuler za procesor. Razmisljam da kupim Cooler Master Hyper Z600, cenim da bi noctua iz napajanja bila dovoljna da ga ohladi ali ne znam da li bi mogao da stane na moju plocu i u moje kuciste! Kuciste je Asus Vento A8 TA863, siroko je svega 17 do 18 cm, a ovaj pasivnjak koji me zanima je visok 16 cm! Da li bi bilo "zdravo" staviti takav kuler u to kuciste?

Druga dilema: Da li bi takav kuler stao na moju plocu?

Sta mi savetujete?

[Ovu poruku je menjao Miroslav Cvejić dana 12.07.2011. u 23:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Dileme u vezi kupovine novog CPU kulera

[ Pregleda: 949 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.