Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Solidworks Drawing layer - i

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Solidworks Drawing layer - i

[ Pregleda: 2033 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davidescu
3D Modeliranje i 3D programiranje
BiH

Član broj: 269354
Poruke: 74
109.175.38.*



Profil

icon Solidworks Drawing layer - i22.06.2011. u 13:52 - pre 156 meseci
Kako snimit da layere koje smo napravili jednom solidworks poznaje po Default-u. Nervira me ovo što stalno moram iznova ih praviti.
 
Odgovor na temu

[ivans]

Član broj: 59211
Poruke: 76
*.prahost.com.



+3 Profil

icon Re: Solidworks Drawing layer - i22.06.2011. u 15:32 - pre 156 meseci
Pomocu templejta.

Otvori novi Drawing dokument i napravi lajere po zelji. Snimi dokument kao "Drawing Template". Ponudice ti da snimis u podrazumevani direktorijum za templejte (sto je lose).
Sada ti ostaje da koristis ovaj templejt kada radis crteze.

Postoje jos neke opcije koje mogu da se podese da bi rad bio jos brzi. Ako je potrebno jos neko objasnjenje tu sam.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Davidescu
3D Modeliranje i 3D programiranje
BiH

Član broj: 269354
Poruke: 74
109.175.43.*



Profil

icon Re: Solidworks Drawing layer - i23.06.2011. u 10:36 - pre 156 meseci
Znaci 1 template - 1 podesavanje

Ako hocu neki drugi format morao bi onda za svaki format napraviti template. A joj tako mi nedostaju layeri iz Autocada.

Podesisš sve formate i udri.

Imaju 3D programi dosta prednosti ali imaju blackout-a što se tiče nekih stvari to je nevjerovatno.

Hvala puno na odgovoru.

Jel ti inače radiš u Solidworksu ili ?

Imaš li skype ID
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Solidworks Drawing layer - i23.06.2011. u 16:27 - pre 156 meseci
ovako, template nema veze s layerima ne bar direktno ima indirektno.
i ne mogu da verujem da si u autocad-u u jednom fajlu imao sve formate, od A4 do A0, ako jesi malo pogresan pristup radu al to je tvoja stvar.
DakleM, layeri se jednom snime u map fajl i imas ih prisutne za sve template. Dovoljno je jednom sacuvati fajl u dwg formatu a tu ti se ponudi opcija da ubacis sve layere koje zelis i naravno sve to sacuvas kao map fajl i vise ne brines o tome.

3D rules! :))
 
Odgovor na temu

Davidescu
3D Modeliranje i 3D programiranje
BiH

Član broj: 269354
Poruke: 74
109.175.43.*



Profil

icon Re: Solidworks Drawing layer - i24.06.2011. u 08:40 - pre 156 meseci
Naravno da sam imao sve u jednom template-u. Zašto bi bi pogrešan pristup. Oni i jesu tu da olakšaju rad. Kad radiš komplet sklop alata (npr. štancanje), za se sve pozicije preko layout-a napraviš radioničke crteže i kompet alat na jednom mjestu.

Neznam koliko imaš praktičnog iskustva, ali se u praksa u mnogo toga razilazi sa teoretskim shvatanjem kako bi ko trebao pripremat svoje radno okruženje. U praksi je prije bitno da si efikasan, tačan i brz nego da radiš po nekim pretpostavkama kako bi to najfinije trebalo sve složit.

Dosta ljudi će sada sigurno burno reagovat na moje mišljenje i ostavit vjerujem svoj komentar na ovo ali onaj ko je direktno sa proizvodnjompovezan a želi efikasnost on uvijek gleda da mu je sve složeno na jednom mjestu i da što brže uradi svoj dio posla.

Danas se dosta pažnje daje 3D modeliranji i naravno ima svoje prednosti no međutim svi programi su dosta kruti i uvijek im fali kod neke narebi sitnica koja znači mnogo. Naime nije bitno nešto konstruisat i lijepo ušminkat ako je to u praksi prilično nezgodno izvest.

Svaki od 3D programa može dosta toga naučit od AutoCad-a. Logika jest sigurno drugačija no međutim ima jako dobrih stvari. Nerazumijem samo ove iz Autodesk-a kako to nisu prenijeli kod svog 3D konstruisanja. Ali otom potom. NIje bitno.

No nebitno, udaljih se od teme....tako da neželim puno okolo. Želio sam samo da dam komentar.


U svakom slučaju ne želim te ikako uvrijedit svojim komentarom. Veliki pozdrav za tebe i sviju koji budu čitali. Bitno je imat svoj stav prema svemu, kritike s druge strane trebaju čovjeka da podstaknu na razmišljanje a nikako na sukob.

Hvala na odg.

Pozzz






 
Odgovor na temu

[ivans]

Član broj: 59211
Poruke: 76
212.200.38.*



+3 Profil

icon Re: Solidworks Drawing layer - i24.06.2011. u 08:46 - pre 156 meseci
Citat:
Davidescu: Znaci 1 template - 1 podesavanje

Da, templejt pamti sva podesavanja vezana za taj dokument.

Citat:
Davidescu: Ako hocu neki drugi format morao bi onda za svaki format napraviti template. A joj tako mi nedostaju layeri iz Autocada.
Podesisš sve formate i udri.

Napravis jedno podesavanje za A4, snimis ga kao templejt. Promenis velicinu crteza za A3, tablicu i dr. Save As i dobijes novi templejt. Uradis isto i za ostale formate crteza koji su ti potrebni i koristis ih koliko zelis.

Citat:
Davidescu: Imaju 3D programi dosta prednosti ali imaju blackout-a što se tiče nekih stvari to je nevjerovatno.

U pitanju je razlicita filozofija rada, kod drawing-a uglavnom nedostaju fina podesavanja/kontrola.

Citat:
Davidescu: Jel ti inače radiš u Solidworksu ili ?

Uglavnom sam radio u SolidWorks-u.

Citat:
Davidescu: Imaš li skype ID

Imam ali ga ne koristim vec dugo.

Citat:
sanibo: 3D rules! :))

90% se slazem sa tobom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Solidworks Drawing layer - i24.06.2011. u 09:37 - pre 156 meseci
Nema potrebe za burnim reagovanjem, ako tebi taj sistem rada odgovara sve OK. Zasto svi u nasoj bransi kad naprave neki sistem rada misle da je taj i samo taj najbolji. Sto se tice mog iskustva imam nekih tričavih 18 god iskustva u projektovanju i 15-tak s cad programima isprobao sam i taj tvoj nacin rada, i mnoge druge i ni dan danas nisam nasao nacin koji je optimalan i univerzalan a efikasan po nekim mojim iskustvenim parametrima.
Uglavnom ljudi upadnu u tu ajd da je nazovem kolotecinu od "nacina rada" i ni za koji novac posle ne mozes da promenis. Uglavnom je teska diskusija oko ovog i ne bih da sirim ja i dalje tragam za boljim nacinim i efikasnijim sa eliminicajom svih onih zamornih i dosadnih stvari koji bespotrebno opterecuju konstruktore.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Davidescu
3D Modeliranje i 3D programiranje
BiH

Član broj: 269354
Poruke: 74
109.175.44.*



Profil

icon Re: Solidworks Drawing layer - i28.06.2011. u 07:17 - pre 156 meseci
Mislim da us dijelom svi upravu. Mogu samo da ponovim. Način rada koji recimo tebi odgovara i možda još smatraš da je najbolji za svakog ko radi taj posao nemora da bude najbolji za nekog drugog.

Možda on samo tebi djeluje najbolji. Međutim ima ljudi koji ovako kad gledaš to sve naopačke rade ali su mnogo brži i efikasniji nego kad rade pod nečijim režimom.

To je sve od osobe do osobe i smatram da nema lošeg način sve dok su rezultati tog rada jako dobri. Što se mene tiče ja radim i postavljam sve onako kako ja hoću i kako mi se lakše snać. Za nekog će to djelovat haotično, možda se neko i zadivi ali je bitan rezultat ništa više.


Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Solidworks Drawing layer - i

[ Pregleda: 2033 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.