Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19690 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 14:20 - pre 157 meseci
Citat:
popusicko: Naseo je definitivno krajem motora ili menjacem na metalnu izbocinu i to je taj metalni zvuk.
Heavy metal na metal.
edit.
Cini mi se da ipak nije naseo neko je zaista nesto puklo pre nego sto se spustio auto na prednje tockove.
Polako. Auto je prvo isao normalno. Prednji tockovi su lepo pratili put, gde treba imati u vidu i prelazak sa uspona na ravan teren pa su zato prednji tockovi bili nesto labavije naslonjeni na put. Zatim je auto naseo na nesto ovako kako ti kases i bio NAGLO ZAKOCEN, zato se prednji deo naglo spustio i pritisnuo prednje tockove a zatim se jos par puta zaljuljao oko ose okretanja negde oko sredine prvih vrata, po gruboj proceni. Od prilike tu se i nalazi onaj strcoljak iz betona.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 14:26 - pre 157 meseci
Off topic:
Citat:
yolja624: Uopste nisam komentarisao rasprave u temi, vec sam dogadjaj. Nije mi najjasnije sta sam se tebi zamjerio. Ako se osjecas da sam te nesto slucajno prozvao, ja se unaprijed izvinjavam.
Stekao sam utisak da se potsmevas mom karikiranom prikazu naglog zaustavljanja, gde sam koristio analogiju sa kukom na nosacu aviona, gde se dogadja od prilike slicna stvar. Ako se nisi potsmevao, onda pardon, pogresno sam shvatio!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 14:58 - pre 157 meseci
Citat:
tdjokic: Off topic:
Stekao sam utisak da se potsmevas mom karikiranom prikazu naglog zaustavljanja, gde sam koristio analogiju sa kukom na nosacu aviona, gde se dogadja od prilike slicna stvar. Ako se nisi potsmevao, onda pardon, pogresno sam shvatio!


Ma nije problem, kad je zabuna - zabuna je.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 15:07 - pre 157 meseci
Najlame rasprava ikad!

Rispekt ucesnici :D
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 16:30 - pre 157 meseci
Citat:
Tyler Durden: Najlame rasprava ikad!

Rispekt ucesnici :D
Oprosti sto pitam - zasto je najlame kad se diskutuje o mehanickom incidentu i krivica se trazi u dve suprotne mehanicke stvari - pucanju opruge i suvise malom klirensu vozila da predje preko onog strceceg gvozdja na sredini ulaza?

Jeste da smo se malo isprozivali oko "mozga i gluposti" ali licno smatram da je i ova tema ravnopravna sa drugim temama, gde rasprava nekad takodje skrene. A obzirom o cijem vozilu se radi i normalno je ocekivati da ce strasti da se rasplamsaju malo vise nego obicno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 18:02 - pre 157 meseci
Ljudi jasno je k'o dan da je nešto puklo na autu. Najbolje se vidi na poslednjem snimku od dvadesetak sekundi. Što kaže Java, auto kad nasjedne i prednje i zadnje opruge se istegnu jer težina auta više nije na njima nego na mjestu gdje je nasjeo. Obratite pažnju na trenutak prije, koliko su točkovi odaljeni od blatobrana, a pogledajte nakon zaustavljanja.

Citat:
Najlame rasprava ikad!

Rispekt ucesnici :D


Ovaj forum se jako zaprljao nekom mržnjom/sujetom.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 18:11 - pre 157 meseci
Mislim da je prvo zakacio prevoj, pa je onda nesto puklo. Da je sva teza auta na prednjim tockovima, verovatno se opet ne bi onoliko uvukli u blatobran... A kao sto se vidi na snimku, ako se auto nasukalo na prevoj, deo tezine se direktno oslanja na zemlju. Mora da je nesto puklo kao posledica kacenja prevoja (malo mi je neverovatna slucajnost da pukne samo od sebe na mestu gde je prethodni auto takodje zakacio ivicu...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 18:37 - pre 157 meseci
Citat:
dava: Ljudi jasno je k'o dan da je nešto puklo na autu. Najbolje se vidi na poslednjem snimku od dvadesetak sekundi. Što kaže Java, auto kad nasjedne i prednje i zadnje opruge se istegnu jer težina auta više nije na njima nego na mjestu gdje je nasjeo. Obratite pažnju na trenutak prije, koliko su točkovi odaljeni od blatobrana, a pogledajte nakon zaustavljanja.
Svi se slazemo da je nesto puklo. Ali, koliko ja razumem pricu, bilo je receno da je prvo opruga pukla (prednja desna?) pa je zato auto pao a ja i jos neki se sa time ne slazemo. Auto je udario necim odozdo u ono sto strci iz betona i tu se ukopao u delicu sekunde. Da je pukla bilo koja opruga za tockove, on bi puzao jos koji cm ne bi se ljuljao u mestu. Gledano od napred, auto je horizontalan, simetricno stoji. Prema vasoj teoriji onda su pukle i leva i desna opruga prednjih tockova. Ja opet tvrdim da se nakon udara u to nesto dole, auto vecim delom tezine naslanjao na tlo u tri tacke - prednji tockovi i kriticno mesto udarca i zato su prednji tockovi toliko dole. Motor takvog automobila ima znacajnu tezinu i meni je ta pozicija sasvim logicna. Ne mora da bude isto za svaku situaciju ali je i ova moguca. Jedino ako automobil ima neko pneumatsko vesanje pa je pukao neki deo (ventil) koji to regulise i onda je ceo prednji deo izgubio podupiranje i pao dole, ali to do sada niko nije spominjao.


Citat:
Ovaj forum se jako zaprljao nekom mržnjom/sujetom.
Ovo ne razumem izuzev ako ne mislis da cim neko ima drugacije misljenje onda je to mrznja i sujeta? Slucajno sam se slicnim stvarima bavio celog zivota, i profesionalno i privatno, i tu imam prilicno znanja i iskustva (sto ne znaci da sam nepogresiv) i prihvatam samo cinjenice ili argumentovano objasnjenje i spreman sam uvek da se izvinim i priznam ako nisam bio u pravu. A sve to ne samo iz licnih principa nego i zato sto je ovo pre svega tehnicki forum i iznosenje netacnih cinjenica moze biti opasno. Ako si primetio, javio se i kolega koji je licno iskusio istu neprijatnu stvar, da mu je auto donjim delo udario na nesto i ostetio se, uz znacajni finansiski efekat. Zar mi sada treba da govorimo ovde "Ma, slucajno se desilo Obami, pukla mu opruga, to se retko desava!" ako mozda to nije istina?

Znam da je ovo privatni forum i uvek sam spreman da ako mi se naredi da cutim ucutim, ali onda vise nisam ucesnik u raspravi i nisam ni za sta kriv.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 18:46 - pre 157 meseci
Ja sam samo hteo da pitam koliko moze da razvije?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 19:37 - pre 157 meseci
^





Pozdrav
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 19:40 - pre 157 meseci
Eh....
Pa cekaj da se neko razzesti prvo kakvo je to pitanje :D

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 24.05.2011. u 20:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 19:49 - pre 157 meseci
Pusti,vidis da su u bunjuel fazi,montiraju ;)

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 22:53 - pre 157 meseci
Definitivno je nesto puklo (predpostavka da je odkazao ceo prednji sistem vesanja - mozda neki hidro-pneumo-magnetni ) i da je doslo usled enormne tezine do "zabadanja" u mestu.


U sustini ne oprostiv previd, citavih 7 minuta auto je bio na "otvorenom".

p.s

Ovde je klirens bio najmanji problem...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 23:39 - pre 157 meseci
Citat:
triac: Ovde je klirens bio najmanji problem...
Zasto je onda onaj BMW pre "zveri" isto tako zakacio ono gvozdje sto strci iz betona? Da je totalno otkazalo vesanje ne bi mogli da se vide tockovi u vazduhu za vreme ljuljanja, kao ste se lepo vidi na snimku, nego bi neprestano dodirivali tlo, bili bi "mrtvi" a ljuljanje je usledilo upravo nakon zvuka pucanja, koji je, po jednoj od ovde prisutnih teorija, oznacio smrt sistema za vesanje. Takodje, vozilo je stajalo horizontalno, i bocno i uzduzno, sto je prosto neverovatno, mozda i tu postoji neki sistem za nivelaciju, pa je zato nos pritusnut uz tlo, ne moze se znati.

Svi snimci pokazuju da se "zver" kretala vrlo, vrlo nisko za ono brdasce pa kad se tome doda i onaj strceci deo, moj glas i dalje ide malom klirensu kao primarnom razlogu za nasedanje, pre koga su se prednji tockovi kretali sasvim regularno i koliko sam ja primetio nije bilo nekog vidnog propadanja vozila u toku cele situacije, samo se zaustavilo kad je naletelo na ono gvozdje. Zasto se vozilo nakon nasedanja postavilo u polozaj u koji se postavilo je tesko reci bez boljeg poznavanja vozila i / ili incidenta odnosno ostecenja.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 23:45 - pre 157 meseci
@tdjokic

Pogledaj pazljivije snimke, pogotovo onaj sto je @Java postavio, bolje se vidi. U trenutku praska prednji tockovi su poleteli ka unutra i zatim je auto pao.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 23:57 - pre 157 meseci
Meni se cak cini da se auto izdizao neposredno pre prelaska preko ispupcenja. Sto znaci da verovatno imaju neku pneumatiku za stelovanje visine veshanja... moguce da je ona pukla, kad je pod zakacio ispupcenje (dodatni impuls na vozilu koje je tesko kao tenk).
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj24.05.2011. u 23:59 - pre 157 meseci
Citat:
vilil1: U trenutku praska prednji tockovi su poleteli ka unutra i zatim je auto pao.


To kralju legendo

Oma mozes da se kandidujes za predsednika, samo cemo ti kupiti novi auto


Upravo to....


Tik na prevoju auto je lepo isao i onda u kracem vremenskom intervalu su tockovi brze napustili tlo, u odnosu sto je celo vozilo palo na pod.

Dalje tockovi su se toliko nabili pod haubu da je vertikalna osa tockova znatno u neprirodnom polozaju u odnosu na tlo....

Ali manje vise to.... tolikom brzinom se mogu uvuci samo tockovi sa nekim levitaciono magnetnim sistemom oslanjanja, bilo koji fluid ne bi imao tako brzu reakciju...
Mozda bi instalacija gasnog fluida kao radnog kontiniuma mogla da "eksplodira" tako brzo, ali spone datog mehanizma ne bi mogle da "povuku" mehanicki sistem oslanjanja tako brzo.

Jako mi deluje, na jako delovanje magnetnih polja koja su iz nekog razloga
kontra delovala, mozda sa nekim ciljem u nekim drugim specijalnim situacijama i povukla ceo sistem ka gore.


edit:typo

[Ovu poruku je menjao triac dana 25.05.2011. u 01:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj25.05.2011. u 01:01 - pre 157 meseci
Mozda je ovakva neka tehnologija zakazala, koja je ultimativna kada je u pitanju
"apsorcija sokova"... golema cuda, a ono na kraju ni da ne komentarisem



p.s

Ta edicija suspenzacije je falila Obami, olako bi preleteo "brdasce"....
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
93.184.88.*



+265 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj25.05.2011. u 12:30 - pre 157 meseci
Ljudi, kakve opruge cuda, on ima vazdusno ogibljenje kao autobusi i kamioni sa onim vazdusnim jastucima, s o bzirom na svoju tezinu, to je puklo i auto je naseo podom na beton a taj metalan zvuk je ustvari udaranje poda automobila od ko zna koliko tona o beton.....A da i vidi se podizanje prasine, tj belicastog dima kod prednjeg levog tocka ispod vrata vozaca kada je vazdusni jastuk puko.Vidi se na 0:07 na snimu koji je Java postavio.
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj25.05.2011. u 12:55 - pre 157 meseci
Nikad nisi cuo eksploziju vazdusnog jastuka? To ne puca, nego bukvalno eksplodira.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Obamina "Zver" zaustavljena u Irskoj

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19690 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.