Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako intervjuiše i zapošljava Google

[es] :: Advocacy :: Kako intervjuiše i zapošljava Google

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19349 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.dynamic.sbb.rs.



+1001 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google10.08.2011. u 11:15 - pre 154 meseci
Citat:
Čovek nema osećaj za to i to nema veze sa oblašću algoritmike.


Ako uopste imas bilo kakav osecaj za efikasnost algoritma, kao sto mi se cini da nemas,
mogao bi da malo iskocis iz petlje:

Code:

while(1)
{
     printf("Covek uopste nema veze sa algoritmima\n");
}


Koju bez izuzetka, bez ikakvog osvrtanja na sve do sada iznete (i tacne) detalje, vrtis sa ravnodusnoscu
kojom se satima vrti prase na raznju. Pukom tvrdoglavoscu (ili 'metodom iscrpljivanja') neces ubediti
nikoga u nesto sto je ocita glupost.

Algoritam sortiranja kandidata je propustio da identifikuje ocitog genija/superiorca/tehnickog jasnovidca
sto ovaj (sudeci po patentima i kalendarskim godinama u kojima ih je patentirao zaista i jeste)....i to je to.

Sa koje god hoces strane da pomirises to sto je, isto mirise.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 10.08.2011. u 12:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google10.08.2011. u 13:25 - pre 154 meseci
Tačni su i sledeći detalji o očitom geniju/superiorcu/tehničkom jasnovicu:

Dva prosta algoritma su mu bila poznata, ali nije umeo da ih uporedi.

Ponavljam da ni kod mene ne bi prošao intervju, pa bio on "nekrunisani kralj" ili "očiti genije/superiorac/tehnički jasnovidac", zabole me. Na mom ispitu je pao i tačka.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.masko.rs.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google10.08.2011. u 13:36 - pre 154 meseci
Dobro bre Nedeljko sumnjam da bi on imao potrebe da izadje na tvoj ispit, a sasvim drugo pitanje je sa koje pozicije kritikujes coveka kome niti manjkaju rezultati niti radi u tvojoj bransi. BTW postoji nezanemarljiva razlika izmedju necega sto ti je poznato, i necega sto znas.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google10.08.2011. u 13:55 - pre 154 meseci
Citat:
pri3rak: BTW postoji nezanemarljiva razlika izmedju necega sto ti je poznato, i necega sto znas.


On recimo ne zna kako da uporedi dva prosta algoritma. Ne sumnjam da će se Google snaći bez takvih.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google10.08.2011. u 15:10 - pre 154 meseci
Mozda je Offtopic iako je nesto sto je receno tokom razgovora u temi ali mene licno interesuje podatak. Ako je tako i ako smeta ovo sto cu da pitam, molim "Ovlascene Brisace Postova" da obrisu ovaj moj post. Hvala.


@milanche

Citat:
...
Znam samo sacicu ljudi kojima je u inzenjerskoj praksi to znanje bilo od supstancijalnog interesa - prvi je lik koji je
optimizovao HD access u ProTools, tj. sortirao je fizicke adrese HD-a da bi upisivanje islo u brzom linearnom sweep-u
upisne glave umesto u skokovitom random pomeranju (i bio je jedini takav u firmi), ...


Mozes li mi reci, ako se secas, kada je to bilo i da li je od tada HD access u Pro Tools-u pa na dalje (do danas) tako radio/radi? Hvala.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.masko.rs.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google10.08.2011. u 18:33 - pre 154 meseci
Citat:
On recimo ne zna kako da uporedi dva prosta algoritma. Ne sumnjam da će se Google snaći bez takvih.


Neka i jesu prosti, ako mu nisu neophodni za posao kojim se bavi, zbog cega mora da ih zna na gotovs?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google10.08.2011. u 19:23 - pre 154 meseci
Ne razumeš. On ta dva algoritma zna, ali ne ume da poredi algoritme. Da nije znao ta dva algoritma, pa da mu ih kažeš, pa onda da ih uporedi, to bi bilo OK. Poređenje algoritama je na poslu u Google-u potrebno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google10.08.2011. u 19:41 - pre 154 meseci
Nisu bitna ta dva algoritma, već sposobnost poređenja algoritama.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.dynamic.sbb.rs.



+1001 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google10.08.2011. u 21:54 - pre 154 meseci
Citat:



@milanche



Mozes li mi reci, ako se secas, kada je to bilo i da li je od tada HD access u Pro Tools-u pa na dalje (do danas) tako radio/radi? Hvala.


Pozdrav!


Da ne bih a) zavlacio temu u off-topic i b) javno publikovao detalje tehnologije bivsih firmi,
moracu da na ovom mestu odustanem od detaljnog javnog komentara.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google10.08.2011. u 22:03 - pre 154 meseci
Citat:
milanche: Da ne bih a) zavlacio temu u off-topic i b) javno publikovao detalje tehnologije bivsih firmi,
moracu da na ovom mestu odustanem od detaljnog javnog komentara.



Ok, postujem, vrlo! Moze li na PP ili na Mail? Hvala.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google02.09.2011. u 03:01 - pre 154 meseci
Možda ne bude 100% ekvivalentno, ali biće bar 95%.

Holanđanin jak kao Čak Noris, radio u NASI, Boingu, SWISS Air-u..., od CV-a da se smrzneš, bio na raznim pozicijama.
Intervijušu ga klinac iz Mercedesa. Pitanje: "u čemu su ključne razlike između dizel i benzinskog motora?"
Holanđanin: tuc, muc, mudo sarma.. Pa znate ja kad se budem bavio automibilima, znam gde da pročitam sve o tome.
Inače ja se bavim još jačim stvarima: avionima, šatlovima. Ja sam konstruisao puno Boinga. Automobile sam ja prerastao.

Normalno je da sledi: tu-tu u slušalici. Totalno nepotreban lik za Mercedes.


 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google02.09.2011. u 05:52 - pre 154 meseci
100% paralela bi isla odprilke ovako:

da je Holandjanin skolski drug Daimler-a i Benz-a, da su sva trojica zavrsavala gimnaziju i sedeli u istoj kafani, u kojoj
je kao jedini koji je znao sta ce da studira provodio sate objasnjavajuci im da je buducnost u motornim vozlima, posle
cega su ga poslusali, otvorili firmi, napravili istoriju. Da im je kao zaposleni u firmi strpljivo objasnjavao kako rade dvotaktni,
a kako cetvorotaktni motori, da je pantentirao dizel motor, i bio jedan od potpisnika kljucnog patenta za benzinski motor...
da je pre svih razmisljao o air bag-u kao i o anti-lock kocnicama.

Onda, posle mnogo godina dodje na intervju u novu automobilsku kompaniju, u kojoj nisu bas mnogo znali o njemu, ali su
nesto naculi.

Prvo ga doceka sekretarica iz Bosne, svalerka nekog malog sefica, koja nije bas najbolje ukapirala za koji tacno posao ga
merkaju, niti se bas najbolje razume u automobilizam, osim sto je imala jednog svalera koji je u vojsci bio vozac, onako pravo
zgodan, sa brkovima....uhhhh

Usledilo je prvo pitanje:

"Kako ide red voznje na relaciji "Gornji Vakuf - Donji Vakuf ?"

"Hmm, morao bih da pogledam u red voznje"

"Ne znas 'oma ?...'ebo ja i tebe i tvoje znanje, kad to u po dana i u po noci zna i moj amidza Haso kafedzija...slab si ti kondukter..., ajd' bjez, bolan"

...'tu-tu' u slusalici...

On sta ce, okrene se i ode...pozovu ga iz druge firme u kojoj za par godina izbaci nov proizvod - avion za jednu osobu sa
vertikalnim uzletanjem. Nije ga nikad napravio pre toga, ali ima instikt i tehnicki kliker, zna znanje - ni prva ni poslednja stvar
koju je osmislio i napravio.

Njegov ucitelj iz osnovne skole je jedini koji se tome uopste nije zacudio:

"A, daaa, secam ga se odlicno - jednom sam na casu dao deci zadatak da imitiraju ptice...sva deca su nesto zvizdukala, medjutim
jedino je on odleprsao kroz otvoren prozor i vratio se posle dva kruga nazad".
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google02.09.2011. u 09:03 - pre 154 meseci
U pitanju: "mozete li uporediti quick sort sa heap sort-om..." je ključna reč "uporediti".
Dakle pitanje nije:
a) quick sort? pričaj mi napamet algoritam i
b) heap sort? pričaj mi napamet algoritam,
već uporediti. Znači znati suštinu, sličnosti, pogotovo razlike i bar po jedan primer situacije kada jedan (drugi) algoritam ima prednost.
To je izostalo i zato je bilo: tu-tu.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google02.09.2011. u 10:09 - pre 154 meseci
Da nije znao jedan od ta dva algoritma, ja bih mu ih rekao, pa ako onda ne zna da ih uporedi - tu tu. Ključna je sposobnost upoređivanja algoritama.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Moderator
Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google02.09.2011. u 10:19 - pre 154 meseci
Znaci, cak i ako on moze vise nego dobro da odradi posao za koji ce (mozda!) biti zaposlen, to uopste nije bitno vec je bitno poredjenje 2 algoritma. Da su tako sablonski razmisljali, mnogi ne bi danas postigli to sto jesu.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google02.09.2011. u 12:55 - pre 154 meseci
Izvini, ako on nema sposobnost upoređivanja prostih algoritama, onda nema ni klikere za taj posao. Možda je on pre hiljadu godina bio klikeraš, a naknadno posenilio, ne znam, ali, činjenica je da na testu nije pokazao da ima klikere.

Na inventivnom poslu moraju da se izmišljaju novi algoritmi, kojih nema u knjigama, tako da taj argument "odgovor na vaše pitanje se može naći u literaturi" maši poentu.

Niko njemu ne brani da ispolji svoju "genijalnost" negde drugde. Neko reče da se industrija otima za njega. Znači, ni Google ni on nisu ništa izgubili. U čemu je problem?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google02.09.2011. u 13:00 - pre 154 meseci
Uostalom, šta ste kivni na Google? Otvorite svoje firme, pa zapošljavajte koga hoćete. Google ima pravo na svoju politiku zapošljavanja i dokazao je da zna da radi posao konkretnim rezultatima. Kada vi to budete uspeli, onda mu solite pamet o poslovanju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.masko.rs.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google02.09.2011. u 13:48 - pre 154 meseci
Zar je moguce da je ova tema jos uvek ziva?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google02.09.2011. u 13:56 - pre 154 meseci
pri3rak napisa:
> Zar je moguce da je ova tema jos uvek ziva?

Dok je Nedeljka, biće i živih tema. :)
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Kako intervjuiše i zapošljava Google03.09.2011. u 02:55 - pre 154 meseci
Ovde neki očito nisu shvatili suštinu i žale se na gomilu naki navodno neuspešnih projekata najuspešnije firme u svetu IT.

Poenta je da je to politika koju sprovodi google, dato je svima da rade šta hoće to se bez mnogo novca odnosno uloženih sredstava baci na tržište ako ga tržište prihvati onda s eulaže novac i dobija proizvod ako ga tržište neprihvati projekat propad aa firma nema skoro nikakav trošak.

Ovo je toliko dobrto da me čudi da ovaj koncept nisu patentirali, jer se danas svakakva glupost patentira
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Kako intervjuiše i zapošljava Google

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19349 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.