Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"

[es] :: Advocacy :: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15654 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 11:39 - pre 157 meseci
Citat:
bg gaspar: Pojasni ovo?!


OEM verzija je data system builderima da je "zalepe" za odredjenu masinu u trenutku prodaje i ta licenca ostaje vezana za tu masinu. Ne moze se prodavati umesto retail verzije za after-market instalaciju, niti se OEM verzija moze prebaciti na drugi hardver (citaj, ako upgradujes masinu i stavis novu plocu moras da kupis novi windows dok retail verziju mozes da preneses). Iz svih tih razloga i ta razlika u ceni.

Sad kad smo to rekli, reci cemo da naravno ljudi upravo to i rade i Microsoft uglavnom zmuri na tu praksu. Dok god je licenca zadovoljena (a system builderi je zadovolje tako sto ti uz windows prodaju neko bezvredno parce hardvera) proci ce i aktivaciju. Samo zaboravi na upgrade i promenu hardvera.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 11:47 - pre 157 meseci
Citat:
mmix: OEM verzija je data system builderima da je "zalepe" za odredjenu masinu u trenutku prodaje i ta licenca ostaje vezana za tu masinu. Ne moze se prodavati umesto retail verzije za after-market instalaciju, niti se OEM verzija moze prebaciti na drugi hardver (citaj, ako upgradujes masinu i stavis novu plocu moras da kupis novi windows dok retail verziju mozes da preneses). Iz svih tih razloga i ta razlika u ceni.

Sad kad smo to rekli, reci cemo da naravno ljudi upravo to i rade i Microsoft uglavnom zmuri na tu praksu. Dok god je licenca zadovoljena (a system builderi je zadovolje tako sto ti uz windows prodaju neko bezvredno parce hardvera) proci ce i aktivaciju. Samo zaboravi na upgrade i promenu hardvera.


Pre četiri godine sam kupio tri licence za WinXP i dva puta sam imao problem da sam morao da podižem sistem iz početka i ni u jednom slučaju mi nisu tražili objašnjenje prilikom ponovne aktivacije sovtvera. Otuda moje pitanje.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 12:11 - pre 157 meseci
XP je drugaciji. Vista i Win7 se vezuju za motherboard, mozes na isto MoBo-u da ga aktiviras bez problema, ali ako promenis maticnu plocu smatra se da je to novi PC i aktivacija nece proci. Mozes da probas da zoves MS i da kazes da ti je crkla ploca ali to je APP (da ne pominjemo da je laz i jos jedno krsenje licence ), ali koliko cujem od ljudi osim ako nisi zamenio za istu takvu plocu (popravka) nece da odblokiraju.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 12:17 - pre 157 meseci
Ja sam posle normalne instalacije čisto probe radi ubacio u istu mašinu drugi hdd i sedmica nije htela da se ponovo aktivira. Mislim da je vezana za hdd.
 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 12:19 - pre 157 meseci
Citat:
mmix: XP je drugaciji. Vista i Win7 se vezuju za motherboard, mozes na isto MoBo-u da ga aktiviras bez problema, ali ako promenis maticnu plocu smatra se da je to novi PC i aktivacija nece proci. Mozes da probas da zoves MS i da kazes da ti je crkla ploca ali to je APP (da ne pominjemo da je laz i jos jedno krsenje licence :)), ali koliko cujem od ljudi osim ako nisi zamenio za istu takvu plocu (popravka) nece da odblokiraju.

Čika Biliju zinula guza...
Otuda me ne čudi što imaju toliki broj piratskih instalacija. Da je hteo, mogao je to da reši po sistemu i vuk sit i ovce na broju.
 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 12:21 - pre 157 meseci
Citat:
stil: Ja sam posle normalne instalacije čisto probe radi ubacio u istu mašinu drugi hdd i sedmica nije htela da se ponovo aktivira. Mislim da je vezana za hdd.

Kao drugi...kao disk "D" ili kao novi disk?!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1242



+442 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 12:23 - pre 157 meseci
Citat:
mmix: ali koliko cujem od ljudi osim ako nisi zamenio za istu takvu plocu (popravka) nece da odblokiraju.


Ček platiš Windows, crkne ti ploča i ti ne možeš da nastaviš da koristiš taj Windows?!? Šta ću posle godinu-dve kada ta ista ploča ne bude više bila u prodaji, pa mogu da kupim jedino bolju? Treba da kupim i Windows 8 tada? Mora da postoji način da se nastavi koristiti već plaćena licenca.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 12:23 - pre 157 meseci
Citat:
bg gaspar: Čika Biliju zinula guza...
Otuda me ne čudi što imaju toliki broj piratskih instalacija. Da je hteo, mogao je to da reši po sistemu i vuk sit i ovce na broju.


PO cemu rezonujes tako, ako uzmes OEM verziju koja je 3 puta jeftinija od retail naravno da ce da postoje ogranicenja. Kupis retail verziju i aktiviras do mile volje, imas 5 online aktivacija i neogranicen broj telefonskih aktivacija nakon toga.

Citat:
component: Ček platiš Windows, crkne ti ploča i ti ne možeš da nastaviš da koristiš taj Windows?!? Šta ću posle godinu-dve kada ta ista ploča ne bude više bila u prodaji, pa mogu da kupim jedino bolju? Treba da kupim i Windows 8 tada? Mora da postoji način da se nastavi koristiti već plaćena licenca.


Nema, kad j u pitanju OEM. Moras da uzmes novi OEM za "novu" masinu. OEM je zamisljen za system buildere i za vezivanje za jedan kompjuter kao njegov nerazdvojni deo, ne za end-usere da zaobilaze retail cenu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 12:27 - pre 157 meseci
@ bg gaspar Novi-drugi hard disk ne druga particija.
 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 12:30 - pre 157 meseci
Citat:
stil: @ bg gaspar Novi-drugi hard disk ne druga particija.

Znači, ponovo si instalirao OS i aktivacija nije prošla?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 14:06 - pre 157 meseci
Pa kažem ti instalirao sam na jednu mašinu sedmicu i regularno je aktivirao sa dobijenim serijskim brojem. Istog dana sam izvadio hard disk i na istoj toj mašini ponovo instalirao i pokušao da aktiviram i nije prošlo. Kako zašto nemam pojma. Nije bilo ni bitno jer je to bio samo test i ništa više jer ta mašina sa prvom instalacijom radi normalno od tada. Nije bilo realne potrebe da se zove MS kol centar da bi se popravljao nepostojeći problem.
 
Odgovor na temu

3r1c
Eric Cartman
Freelancer

Član broj: 219904
Poruke: 49
212.200.65.*



Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 15:32 - pre 157 meseci
A sta da radimo mi koji smo "obavezani" da koristimo Windows, jerbo Linux nece da radi kako treba na nasim masinama (laptop konkretno Toshiba), a nemamo para da kupimo licencu? A laptop je dosao sa Free DOS-om. :/
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1242



+442 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 15:37 - pre 157 meseci
Nastavi da koristiš Free DOS
Nego, što ti ne radi Linux?
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

3r1c
Eric Cartman
Freelancer

Član broj: 219904
Poruke: 49
212.200.65.*



Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 16:01 - pre 157 meseci
Voleo bih, ali ne znam kako da ga instaliram :D

Pa Toshiba ocigledno ne voli Linux, tako da kada ga koristim, kuler mi ne radi, neki bug sa ACPI funkcijom, i onda se samo u jednom trenutku upali i poludi vrti na maksimalnoj brzini i ne staje dok ne restartuje sistem. Isto je i sa *BSD-om :(
 
Odgovor na temu

sorella
Dragana Stojanovic

Član broj: 57429
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 16:29 - pre 157 meseci
Svima hvala !! :)
 
Odgovor na temu

sorella
Dragana Stojanovic

Član broj: 57429
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 16:32 - pre 157 meseci
Za koji vremenski period kad platiš microsoftu legalan op.sistem si platio?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 16:43 - pre 157 meseci
sve licence su trajne. S tim sto to nije bas realno u praksi, u realnosti u nekom trenutku proizvod izgubi podrsku, ti i dalje mozes da ga instliras i koristis ali ako ti podje od ruke :) Za windows 7 to je recimo 13.1.2015, ali ako bude pratio istoriju XPa bice duze od toga.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.ptt.rs.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 20:48 - pre 157 meseci
Ko ima stari računar, a nema neke spec. prohteve tj. ima potrebu za gledanjem filmova,slusanjem muzike... surf internetom i rad u office aplikacijama recimo..
ako instalira Ubuntu resice gotovo sve probleme (ni jedan uredjaj nisam naknadno konfigurisao),a imace moderniji OS od win-xp-a
To je bilo resenje mojih problema :)
p.s win 7 probao kao trial i odustao zato sto mi je pojeo sve resurse :(
 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 21:10 - pre 157 meseci
Citat:
strba: p.s win 7 probao kao trial i odustao zato sto mi je pojeo sve resurse :(

Koliko si to imao resursa?!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 21:18 - pre 157 meseci
I sta podrazumevas pod pojeo :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15654 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.