Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"

[es] :: Advocacy :: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15718 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sorella
Dragana Stojanovic

Član broj: 57429
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 06:48 - pre 158 meseci
Dragi svi,

desktop mi je crne boje i šta god stavim ne prihvata a u donjem desnom uglu
ekrana mi stoji ova poruka: može li se skinuti nekako?

I šta se ustvari dogodilo mom kompjuteru?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 06:51 - pre 158 meseci
Windows je provalio da nije kulturno licenciran.
 
Odgovor na temu

sorella
Dragana Stojanovic

Član broj: 57429
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 06:58 - pre 158 meseci
:) skontala sam

I sta sad?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 07:00 - pre 158 meseci
Otkucaš serijski broj što ti je došao uz računar/ugovor i klikneš na Activate. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

sorella
Dragana Stojanovic

Član broj: 57429
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 07:04 - pre 158 meseci
OK, shvatila sam.

Osim toga sto je microsoft nasao jos jednog ovakvog korisnika
mogu li to da resim bez activate :) ?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 07:14 - pre 158 meseci
Da, ali na ovom forumu ti niko neće javno reći kako, jer je protivno pravilima.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 07:44 - pre 158 meseci
Nisam siguran da je ovaj forum namenjen za zaštitu ove vrste, pre bi Micorsoft mogao da se javi i pita kako da se zaštiti od ovakvih koji hoće da koriste nešto a ne plate. ;)
 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 08:08 - pre 158 meseci
da, sve je to ok ali se zaboravlja da je licenca za većinu korisnika misaona imenica. Cena licence je previsoka za naš standard.
Ovim ne želim da neko pomisli da zastupam pirateriju. Hoću da napomenem da mnogi to sebi teško mogu priuštiti pošto je licenca u visini prosečne plate u većini mesta u Srbiji!
Nužda zakon menja, nažalost!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 08:13 - pre 158 meseci
Citat:
U Srbiji se softver piratizuje zato što narod nema dovoljno para. Kada bi se pojavio način za jeftino kopiranje (piratizovanje) hardvera, odjednom bi se ispostavilo da ni za hardver nemamo dovoljno para.


Ovim je sve rečeno na tu temu.
 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 08:20 - pre 158 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Ovim je sve rečeno na tu temu.

Ti ne shvataš da mnogi, jednostavno, nemaju te pare! Ako ti možeš sebi to priuštiti, mnogi ne mogu. Većina ima računare koji su stari više godina i nemaju para ni za proširenje rama a ne za licencu. To su činjenice.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 08:25 - pre 158 meseci
Miroslav Cvejić napisa:
> Ovim je sve rečeno na tu temu.

Ovim apsolutno ništa nije rečeno na tu temu. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 08:29 - pre 158 meseci
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 08:35 - pre 158 meseci
Da ne govorim ime firme, juce sam gledao katalog, uz najjeftinije konfiguracije daju w7 starter, a cene im se ne razlikuju mnogo od konfiguracija bez os-a.
Tako da ipak moze original :).
 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 08:41 - pre 158 meseci
To bi bio najbolji način. Treba usloviti prodaju računara sa instaliranim OS-om. Firme na količinu mogu ostvariti popust prilikom kupovine licenci a fizičko lice teško. Eto bar neke mogućnosti za uštedu.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 08:59 - pre 158 meseci
Zasto usloviti prodaju racunara sa windows operativnim sistemom? Ja necu da ga platim uz racunar jer ga i ne koristim... Koristim ubuntu linux i MAC OS X na Apple racunaru, i zasto bi ja uz ovaj moj DELL laptop morao da placam windows koji i ne koristim?

Nije to nikakvo resenje, jednostavno treba da postoji mogucnost izbora ko sta zeli ili ne zeli da plati / koristi.

Ako mi nekad i zatreba windows za nesto sto nije moguce uraditi iz bilo kog razloga bez njega, pa microsoft je dopustio probni period od 30 dana za windows i meni je to sasvim dovoljno, tako da zahtevati da se windows prodaje uz racunare nije resenje, ali svakako treba da postoji mogucnost da svako moze uz racunar da kupi OEM verziju windowsa ako to zeli.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 09:01 - pre 158 meseci
Nadam se da će ti već neko pružiti privatnu pomoć šta i kako dalje, a ako
ne, pp, email, sve su opcije na raspolaganju.
:)
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
*.tk55.ru.



+120 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 09:02 - pre 158 meseci
^Ne treba uslovljavati i ogranicavati kupovinu racunara sa samo instaliranim OS-om vec ostaviti stvar izbora potencijalnom kupcu
-> prazne masine il neka od besplatnih resenja (tipa Ubunta)
il malo skuplja masina ali sa licenciranim MS OS-om.
 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 09:03 - pre 158 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic:Koristim ubuntu linux i MAC OS X na Apple racunaru

Da li postoji u prodaji apple računar free dos?
 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 09:14 - pre 158 meseci
Citat:
noreniou: ^Ne treba uslovljavati i ogranicavati kupovinu racunara sa samo instaliranim OS-om vec ostaviti stvar izbora potencijalnom kupcu
-> prazne masine il neka od besplatnih resenja (tipa Ubunta)
il malo skuplja masina ali sa licenciranim MS OS-om.

U najvećem broju slučajeva, free dos kupuju ljudi koji nemaju nameru da instaliraju licencirani softver!
Kada sam rekao, usloviti prodaju, mislio sam da prilikom kupovine kažete sa kojim OS-om želite da vam isporuče računar. Ne vidim tu nikakav problem da onaj ko želi linux ne dobije računar sa linux-om.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"26.04.2011. u 09:28 - pre 158 meseci
Ko ima star računar, sigurno neće (moći) da instalira Windows 7 pa još uglavnom Ultimate varijantu. Tu je i Windows 7 Enterprise koji ima 10+90 dana probnog korišćenja ... što može da se malo produži. Tu su i besplatna rešenja u obliku bezbroj Linuxa koji mogu da pomognu onima koji nemaju para da ne troše na OS. Ipak, problem je što je dalji korak instalacija još 20 najskupljih programa pa i igrica (za koje takođe nema para) a najtužnije mi je kad vidim da neko zarađuje tim računarom ali neće da plati ni OS. Usput će mnogi da kupe grafičku od 300€+ pa onda mnogo rama, višeterabajtne hardove, monitore sa najboljom i najvećom rezolucijom ... ali opet nema za OS.
Podseća me na one što se bune jer moraju da plaćaju dodatnu pretplatu za svaki HD televizor, neko ima za 3-4 HD televizora a mnogo mu 300-400+ mesečno ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows 7 - "You may be a victim of windows counterfeiting"

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15718 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.