Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52904 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 10:33 - pre 158 meseci
@vilil
Na osnovu cega si ti zakljucio da smo mi zatvoreni i da nas nije briga za druge?

Zato sto se ne druzim sa ljudima samo zato sto delimo jedan isti prostor i zato sto se druzim sa ljudima sa kojima delim interesovanja?
Ja se uredno javljam komsijama, pitam kako su, za jednu baku koja ima skoro 90 godina cistimo stepenice kad dodje njena nedelja za to, sa jednima smo prijatelji - ali samo zato sto imamo o cemu i da pricamo.

Jeste li vi ikad ziveli u zgradi, Sorabi?
:D

PS
Soba za spavanje je ustvari dobra za njih, jer dete gle cuda nocu - spava i uci da ima poverenja u sebe da moze biti i samo, a kad ne - moze pozvati roditelja da dodje.

Isto kao i njihove stolice za jelo.
Kao i stolic za igru.
Jer se u spavacoj sobi - spava / u trpezariji - jede / u dnevnoj boravi.

Ali svako ima prava da sa svojom decom radi sta hoce, pa i da ih drzi ispod staklenog zvona zalepljene uz svoja dup*ta.
Neko ima svoju logiku, neko se bavi cinjenicama i ne treba da bude drugacije, inace bi svi bili isti.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
86.96.227.*



+702 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 10:42 - pre 158 meseci
Citat:
pisac:Kako da između te dve krajnosti ne postoji ništa ljudsko i normalno? To je to razmišljanje, pa čestitam, postali ste zapad :D

Nazivati sređenu sredinu sterilnom i otuđenom zapravo vređa ljude koji ulažu trud da sve to drže pod konac i još gore - odriče im se ljudskost. Otkud ti znaš da nikome na celom svetu nije palo na pamet pitanje da li postoji nešto između dve krajnosti nego samo tebi? Možda su se ljudi odrekli svojih maštarija i počeli da oblikuju svet u skladu sa realnim stanjem stvari (ili - ili).

Ali sve to nebitno, stalno se vraćamo na isto - svi se bore da se uguraju u tu sterilnu i otuđenu sredinu, niko ne želi da ide u gužvu i graju.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 10:43 - pre 158 meseci
pisac: kiselo je grožđe.(on ima para za veći stan i posebnu sobu za svoju bebu. njegova beba će biti na antidepresivima kad odraste)
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 11:10 - pre 158 meseci
Tu germansku nizu-srednju klasu treba izbeci po svaku cenu, mislim tu mizeriju... To je ono sto je mozda neko rekao(ili ja) treba se kvalifikovati za deljenje saveta, tj. prosvecivanje..
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 11:27 - pre 158 meseci
Druzenje sa komsijama sad ovde ispada kao vrh socijalnog zivota jedne osobe.
Mozda nemam srece ali komsije su mi do sada bili uglavnom neki likovi sa kojima stvarno nemam sta da pricam osim dobar dan i dovidjenja.
Komsije i rodbinu ne mozes da biras ali prijatelje mozes.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 11:35 - pre 158 meseci
Citat:
Isak666: Ali svako ima prava da sa svojom decom radi sta hoce, pa i da ih drzi ispod staklenog zvona zalepljene uz svoja dup*ta.


Eto, ja imam krevet/kauč i u dnevnoj sobi. Starije dete je par puta samo htelo da spava odvojeno, i niko mu nije branio. Ode u dnevnu sobu, zaspi, a onda u pola noći se predomisli i dođe do nas. Par puta je ostalo i preko cele noći. Ništa strašno, neka spava tamo gde se oseća bolje. Očigledno je da se oseća bolje sa nama svima, a da samo povremeno proba odvojenost i samostalnost. I to tako i treba, kako raste biće sve samostalnije, tražiće i svoju sobu, ali za sada mu savršeno odgovara upravo ovako.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 11:49 - pre 158 meseci
^^
Kao sto rekoh, svako ima pravo da radi sa decom kako misli da treba.

Moja deca spavaju u svojoj sobi od kad su pola godine stari.
Jedu iz stolica za decu od kad mogu da sede, a da to lici na nesto.
Naravno, kad treba da se ispostuje vreme i ode npr u vrtic ili je hrana takva da ne mogu sami jesti - onda ih hranim, inace jedu sami.
Imaju sobu za igranje, tamo je vecina igracaka, posebno kabastijih, ali normalno cesto to dodje i u spavacu i u trpezariju ili im je interesantnija serpa iz ormara u kuhinji ili nesto peto.

Kao i sve ostalo - nema crno belo, ali ima neka osnova sta i gde se radi.

Ali nazvati spavanje u sobi za spavanje bolescu i to jos zapada, to je glupost.
Mislim da tako nesto pre ima veze sa samopotvrdjivanjem onoga ko to konstatuje i njegovog nacina zivota.

Nego, sta ces kad ti dete kaze da nece u skolu jer mu je lepse sa tobom kuci?
Ili hoce sa tobom na posao, a ne u vrtic? Kod tebe je bolje i lepse.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 11:55 - pre 158 meseci
Ne spavanje u sobi za spavanje, nego teranje deteta na silu da postane samostalno pre nego što samo poželi da postane samostalno. I naravno, sve one divan-vrt-i-apsolutni-mir dvorišne varijante. Ako moje dete poželi sa 6 meseci da spava samo, onda slobodno neka spava samo. Ali kaži dragička: nijedno dete na svetu ne želi sa 6 meseci da spava samo . Možda će "naučiti" da spava samo jer "to tako mora", ali to po prirodi ne želi.

Posledice...? Poznate.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 11:59 - pre 158 meseci
^^
Ma ti lupas gluposti.
Te posledice postoje samo u tvojoj glavi.

Sta ces ako tvoje dete ne zeli da ide u skolu i bude samostalno?
Dete po prirodi nece u skolu, nece da mu tata ide na posao, nece da jede povrce nego slatkise, nece da mama ide bilo gde, nece da nosi kapu kad je sunce, hoce da piski po patosu, nece da pere kosu samponom - to je priroda.

Svako dobije dete, jbg.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 12:14 - pre 158 meseci
Citat:
Svako dobije dete, jbg.

Wow, surovo.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 12:19 - pre 158 meseci
Citat:
Count Zero: Wow, surovo.


Ali istinito.
To skontas posebno kad ti dete krene u vrtic i upoznas i druge roditelje.

Sinoc sam gledao emisiju o klincu od 17 meseci i 21 kg.
Mama ga hrani po petnaest puta na dan i to kobasicama i slicnim s*anjima.
Kaze kad voli dete da jede.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 12:36 - pre 158 meseci
@Devanagari
U pravu si.Ako sebe smatraš pametnim.Ježim se takvih kao ti koji koji faforizuju te vama slasne reči s*** itd.
Kod tebe je sve crno i belo.Svi su u pravu i nisu.Voli se taj ajvar kada se dođe od te sterilne sredine,ali i sterilna sredina ako te
boli glava od komšije koji nema za leba,ali zato ima džukelu koja laje celu noć.Za zapad trebaju dve stvari.Pidžama i odelo.
Uskače se iz jednog u drugo.Ni u Kanadi se komšija ne zivka preko vikenda koji je carski i svoj.Tamo radiš i zaradiš,ovde radiš
nezaradiš ali roštiljaš.Neko voli izlaske,neko ne.Kome odgovara pali preko,kome se nesviđa on ostaje.E,ima koji bi da idu ali
nemaju kvaliteta da i ostanu pa se i tu dodaje soli kako je trulo.Mi postujemo sa vama preko,vi sa nama od daleko.I opet lepo.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 15:25 - pre 158 meseci
Citat:
Isak666: Dete po prirodi nece u skolu

Ja sam hteo u školu. A sem toga bio sam odličan đak u prvih nekoliko razreda bez ikakvog učenja.


Citat:
Isak666: nece da mu tata ide na posao
Citat:
Isak666: nece da mama ide bilo gde

Nisam imao takvih pretenzija kada sam bio mali. Niti osećam takav pritisak sada kada sam veliki. Jedini što osećam jeste da dete hoće da ide samnom gde god ja idem, da bi videlo nove stvari, a ne da neće da ja idem da bi me držalo pored sebe. Razlika, drastična.


Citat:
Isak666: nece da jede povrce nego slatkise

Ako se NE nauči na slatkiše onda će jesti povrće sa zadovoljstvom. Slatikiši... pa to je, kako da ti kažem, zapadni izum , a zna se čije džepove puni. I to i koka-kola. I zna se koliko je (ne)zdravo, ali važno je da se pare vrte.


Citat:
Isak666:nece da nosi kapu kad je sunce

A zar treba? Moja deca ne nose kapu. Ja bre nikada u životu nisam imao sunčanicu, a boravio sam po 7-8 sati dnevno napolju na suncu kao mali. Čak i na moru.
Doduše, ako sediš pasivno na suncu i buljiš u jednu tačku (recimo igraš neku portabl video igricu) onda i imaš šanse da dobiješ tu sunčanicu. Ali ako je dete aktivno... nema šansone. I sem toga postoji i hladovina, mnogo bolje rešenje od kape.


Citat:
Isak666:hoce da piski po patosu

Nikad čuo, nikada video, nikad želeo.

Citat:
Isak666:nece da pere kosu samponom

Naravno da ne treba šamponom nego običnom čistom vodom a jednom nedeljno može sa malo sapuna. Pa čitaš li ti malo da svakih nekoliko meseci nalaze najnovije otrove u tim šamponima kojima su deca trovana prethodnih 10-20 godina? Onda izbace jedan otrov, pa posle ustanove da je i nešto drugo takođe otrov pa i to izbace, pa onda posle nađu još neki otrov... i tako igre bez granica, a hemičari i kozmetička industrija samo zgrću pare i debljaju se.

Uostalom, čitaj o najnovijim "otkrićima" pedijatra kako izgleda pravilna nega deteta... potpuno poricanje prethodnih saveta koji su davani zadnjih 20-30 godina, za koje sam ja naravno odavno znao da su besmislice, ali ko će da ubedi ljude da ono što vide na TV-u nije i ono što je ispravno.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 18.04.2011. u 23:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 15:43 - pre 158 meseci
pisac, ti si legenda.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 16:10 - pre 158 meseci
Dete mora da nosi kapu za sunce.
Posto deca koja ne nose se razvijaju u delikvente.

Da ne duzim sad, moram ici -vodim decu u jedan ogradjen prostror ohladjenog arhitektonskog stila u vlasnistvu nadnacionalne korporacije da se deca igraju po progamiranim semama otudjena od roditelja i ako sretnem nekog na stepenistu cutke cu proci pored njega mada ni njh nije briga za nas, a kasnije idem u soping u trzni centar koji je uradjen kao lavirint gde se pustaju mirisi za opustanje i tako zadovoljim svoj egoizam kroz sakupljanje materijalnog- ali ima veze sa globalnim zagrevanjem i tako to i jasno je da se to namerno radi.

Sa zapada, jasno.
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.250.*



+47 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 21:18 - pre 158 meseci
ma pisac nas zeza i to zestoko...

ili to ili se moja baba "upisala" u ES pa nas sve uci kako se "sinko" vaspitavaju deca i kako je za vreme kralja sve bilo sjajno a danas pobogu nista ne valja - crni zapad.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu18.04.2011. u 22:48 - pre 158 meseci
e do sad sam uglavnom pratio temu i nisamo progovarao poslednjih par strana, ali, pisac, čoveče, ovo sa šamponom i slatkišima ti je vrh!
Ako si ozbiljan, onda zaista nema potrebe da se bilo ko sa tobom nastavlja na ovoj temi...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu19.04.2011. u 21:57 - pre 158 meseci
Uopšte vas pisac ne zeza, samo niste informisani :)

koga ne mrzi neka se raspita od pre par nedelja novorodjencad se nakon porodjaja NE kupa uopšte dve nedelje , a nakon toga kupanje pedijatri propisuju 1 X nedeljno uz minimalno koriscenje sampona...

zasto li ?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu19.04.2011. u 22:23 - pre 158 meseci
^^
Ne znam koliko je to novo u Srbiji, ali to se ovde radi decenijama.
Jednostavno, dete u tom uzrastu se ne izlaze velikim prljanjima, a koza ima svoj "zastitni" omotac.

Inace, na savet babice, nismo koristili ni kremu dugo, a kad se ukakaju - samo voda.
Dok mokraca nije postala jaca.

A sto se tice sampona, postoji toliko velik izbor prirodnih sredstava za pranje kose, samo ko zeli da plati.
Moze i sam covek da napravi ako ima volje.

Sve to i dalje nema veze sa onim sto smo pisali i kako covek kroz ucenje menja ono sto su zelje deteta - samo sto je neko na nesto navikao a na nesto ne, pa mu se cini da ono sto mu je strano da nije normalno.


 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu19.04.2011. u 23:50 - pre 158 meseci
Odvajanje dece u drugu sobu, pre 4.godine, ostavlja određene negativne posledice. Za dete je najbolje da spava sa roditeljima.

To ja kažem, samoproklamovani autoritet u odgajanju dece i u mnogim drugim stvarima. Ima vremena, otkriće to i zapadni "naučnici" vremenom, kada im dođe iz du*eta u glavu, ili kada daju par miliona novčanih jedinica na višedecenijsko istraživanje
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52904 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.