Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom BBTF, iskustvo i info

[es] :: VoIP :: Telekom BBTF, iskustvo i info

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 100604 | Odgovora: 215 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zlatko580
Srbija

Član broj: 300256
Poruke: 50



+8 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info23.08.2015. u 12:47 - pre 104 meseci
Ne znam, kod mene se nije ažurirao, a iste modele imamo. Sve u svemu sva sreća da sam ja izvukao SIP na vreme.
Nije mi jasno kako nema SIP informacija u bekap fajlu, ili možda onaj program ne može da ih dekodira...
Da li primećujete da ima struje? Ne primećujete. A čim je nema, vi primetite, je l' tako?
Čudni smo mi. Lakše nam je da primetimo ono čega nema, nego ono čega ima.
 
Odgovor na temu

euromatik

Član broj: 238366
Poruke: 40



+2 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info23.08.2015. u 17:11 - pre 104 meseci
I bolje što ti nije odradio update, vidiš kako se ja sad mučim :-)
Ja sam tražio od telekoma za moj SIP nalog pass ali mi nisu dali, samo daju PPPoE a zahtev se podnosi u poslovnici Telekoma uz ličnu kartu!

Da li si probao da podesiš SIP na drugom modemu koji nije telekomov?

Nabavio sam FRITZ!Box 7490 i sada mi stoji u kutiji jer ne mogu da konfigurišem BBTF liniju...
 
Odgovor na temu

Zlatko580
Srbija

Član broj: 300256
Poruke: 50



+8 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info23.08.2015. u 18:21 - pre 104 meseci
Pa to ti je odnos prema korisnicima. Lozinku nećemo da damo, a nećemo ni sami da podesimo na uređajima koji nisu naši. Nekako su isuviše zatvoreni, možda se plaše da ćeš moći sa BBTF parametrima da pristupaš odakle hoćeš.
Nisam probao, ali ne vidim razlog zašto ne bi radilo. Mislim da sam čak negde i pročitao, da su ljudi povezivali SIP telefone.
I ja sam merkao neki SIP telefon, mada sve je to isto, s obzirom da nemam kući telefonsku mrežu već jedan priključak ne vidim neku prednost SIP telefona, nad kvalitetnim običnim telefonom preko modema.
Da li primećujete da ima struje? Ne primećujete. A čim je nema, vi primetite, je l' tako?
Čudni smo mi. Lakše nam je da primetimo ono čega nema, nego ono čega ima.
 
Odgovor na temu

euromatik

Član broj: 238366
Poruke: 40



+2 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info04.09.2015. u 06:37 - pre 104 meseci
Ako neko zna još neki način za otkrivanje SIP password-a neka podeli sa nama :-)
 
Odgovor na temu

prstimish
Aleksandar Mićić
Boleč

Član broj: 330907
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info17.10.2015. u 10:55 - pre 102 meseci
Potpuni sam laik u ovoj temi, ali svakako prepoznajem da bi neko mogao da mi pomogne u trenutnoj situaciji:)
Koristio sam BOX4+ skoro dve godine, plaćao šta god mi pošalju, bio "dobar korisnik", sve po PS-u...Ovaj paket sam koristio kako bih odvojio
telefon od ženinih roditelja koji žive u drugoj kući-delili smo telefon. Kada sam uzeo BOX, dobio sam svoj internet, svoj broj-VOIP, modem kod mene, njima ostala prvobitna linija i fix broj-povezali aparat na utičnicu preko splitera, svi srećni i zadovoljni.
Pre nekog vremena odem ženi da uzmem mobilni aparat na rate, i tu krene ludilo...
Poslovnica u tržnom centru u Kaluđerici, gospođa manje-više uslužna, međutim (bar prividno)apsolutno neobaveštena i trapava.Ja potpuno neobavešten.
Pokrenula aplikaciju, pa ne može-zablokiralo, zovi ovog, zovi onog...Da ne dužim: ispostavi se da usluga BOX4+ više ne postoji, već
da moramo da promenimo na BOX4, ali neće sistem da prihvati zahtev, pa moramo da raskinemo ugovor i da odmah potpišemo novi.
Šta to podrazumeva?Kaže doslovno :"Promeniće vam se broj fiksnog telefona, plaćali ste do sad i ovo i naknadu za fiksni, a sad će to sve biti objedinjeno na jedan račun,
i pozivi će vam biti besplatni". Ok, kažem joj više ne mogu da čekam, odem kući i završim porudžbinu telefona preko net-a.Stigne aparat, aneks itd.
Gospođa me zove posle par dana i kaže da ona još uvek radi na ugovoru, a na moje da sam sve završio online, odgovor je: "Pa šta da radimo sad, ja ovo ne mogu da vratim..."Ja je pitam kakve su posledice, kaže samo da moram da potvrdim da želim da mi se promeni broj telefona.Ja još uvek idiot nemam pojma o čemu priča i sve vreme kapiram da će mi promeniti VOIP broj, koji inače malo koristim.
Neki dan, tast dolazi i kaže ne radi im telefon, meni tek onda sine o čemu ona koza priča, odem na bele strane, ostao samo broj VOIP, stari fix više ne postoji.
Okrenem par telefona, kažu čestitam vam na novoj BBTF liniji...
Da me ne shvatite pogrešno, nije mi namera da davim, poenta je da prosečan neobavešten korisnik ovako prolazi u komunikaciji sa Telekom-om.
Matorci poludeli, pola rodbine ima stari telefon u nekom blokčiću, kako će sad da ih dobiju i sve tako...
Šta su mi sad opcije sa ovom tekovinom moderne civilizacije?Kako da njima opet obezbedim neku telefonsku liniju, tačnije šta mogu da im nakačim na utičnicu
i da ljudi opet imaju telefon, pa makar i sa drugim brojem, a da kod mene ostane modem,ruter šta bilo..Hvala na strpljenju i unapred na odgovoru:)
 
Odgovor na temu

Zlatko580
Srbija

Član broj: 300256
Poruke: 50



+8 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info08.11.2015. u 21:28 - pre 102 meseci
Ako već nisi pronašao rešenje, mislim da je jedna od varijanti da nezavisno od box-a zatražiš dodatnu bbtf liniju, mislim da ukupno može do 6 linija.
Ako se linija prvobitno vodila na ženinim roditeljima onda mi nije jasno kako je moguće da se bez njihovog pristanka petlja po njihovoj liniji....
Da li primećujete da ima struje? Ne primećujete. A čim je nema, vi primetite, je l' tako?
Čudni smo mi. Lakše nam je da primetimo ono čega nema, nego ono čega ima.
 
Odgovor na temu

euromatik

Član broj: 238366
Poruke: 40



+2 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info01.01.2016. u 09:54 - pre 100 meseci
@prstimish
Pre nisu imali BBTF uslugu kada su bili stari BOX paketi, sada u novim BOX paketima ako u okviru tog paketa imate i fiksnu telefonsku liniju prilikom sklapanja novog ugovora ukida vam se stari telefonski broj i dodeljuje BBTF zbog besplatnih poziva u okviru fiksne mreže!
Ne znam kako su mogli da ukinu stari broj bez saglasnosti korisnika na koga se vodio taj broj (pošto mi nismo vlasnici tel. brojeva već monopolista TELEKOM).
Jedina opcija je dodatna fiksna linija u okviru BOX paketa.
Code:
https://www.mts.rs/privatni/informacije-i-podrska/box/dodatne-box-linije/dodatne-fiksne-linije
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info09.03.2016. u 06:46 - pre 98 meseci
Od pre jedno mesec dana sam vlasnik BBTF broja i primetio sam problemcic da se u toku dana bar jednom desi da me sagovornik ne cuje kada ga ja pozivam!
Znaci pozovem broj i normalno zvoni,sagovornik se javi i ja njega cujem normalno ali on mene ne i on onda spusti slusalicu.Kada ponovo pozovem i veza se uspostavi, tada se normalno cujemo.Taj slucaj mi se desi maltene bar jedanput dnevno.
E sada mislio bi da je to problem do aparata,ali kako su mi se tast i tasta nedavno zalili da imaju ovakav isti problem vec duze vreme (isto su na BBTF-u) dolazim do zakljucka da je do Telekoma!
Da li i od vas neko ima slican problem ili je to samo do moje "centrale"-mesta?
Pozz!

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 09.03.2016. u 18:38 GMT+1]
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

Zlatko580
Srbija

Član broj: 300256
Poruke: 50



+8 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info19.03.2016. u 14:27 - pre 97 meseci
Zexoni70, ja imam BBTF preko godinu dana i nisam imao priliku da se sretnem sa takvim problemom.
Da li primećujete da ima struje? Ne primećujete. A čim je nema, vi primetite, je l' tako?
Čudni smo mi. Lakše nam je da primetimo ono čega nema, nego ono čega ima.
 
Odgovor na temu

4ikotillo
Srbija
Topola

Član broj: 332950
Poruke: 1
*.kti.rs.



Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info20.03.2016. u 15:09 - pre 97 meseci
Hello! May be you can help me. I have Buissnes Trunk from Telekom Srbija. And i have FreePBX 13.0.61.1. I try to configurate Trunk but i can't, i only get this:
Code:

Host                                    dnsmgr Username       Refresh State                Reg.Time
ims.telekomsrbija.com:5060              N      381346******       120 Unregistered


The paremetres of trunk is:

Code:
PODACI ZA KONFIGURACIJU PBX-a:

PBX IP address:         10.1.XX.XX
Default gateway:         10.1.XX.XX
Netmask:             255.255.255.252
VLAN:                2600

Outboundproxy:         10.135.0.132
Domain name/Proxy:     ims.telekomsrbija.com
Port za SIP(UDP/TCP):     5060

UserID:             381346****** 
Password:             password
Register time expires:    3600
AuthID:             381346******@ims.telekomsrbija.com
( digest user name, algorithm MD5 )


Vodeći broj:             381346******
Opseg lokala:     381346****** - 381346******

Broj lokala:     12
Trunking Call Capacity:     4


If i am conect directly from my laptop, and try to call someone i can do it with this parametres:








But when i try to connect with trunk i can't get registration on server. Parametres of my trunk is:

Code:

General

Trunk name:Telekom

Sip settings

Outgoing

Trunk name:Telekom
Peer details:
host=ims.telekomsrbija.com
outboundproxy=10.135.0.132
type=peer
username=381346******
authname=381346******@ims.telekomsrbija.com
fromuser=381346******
fromdomain=ims.telekomsrbija.com
secret=password
allow=ulaw&alaw
port=5060
canreinvite=no
insecure=invite,port
qualify=300

Incoming

User context: telekomsrbija
User details:
host=ims.telekomsrbija.com
outboundproxy=10.135.0.132
type=peer
username=381346******
authname=381346******@ims.telekomsrbija.com
fromuser=381346******
fromdomain=ims.telekomsrbija.com
secret=password
allow=ulaw&alaw
port=5060
canreinvite=no
insecure=invite,port
qualify=300

Registry string:
381346******:[email protected]/381346******


Where is my mistake? Thanks all for help!
 
Odgovor na temu

morgowan
Zemun

Član broj: 127772
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://iptel.rs


Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info20.03.2016. u 19:10 - pre 97 meseci
Try this register string:

[email protected]:password:[email protected]@ims.telekomsrbija.com


 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info20.03.2016. u 20:29 - pre 97 meseci
The register string varies depending on the version of Asterisk, the above string, posted by @morgowan works for Asterisk 1.8 and newer.
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.hsd1.il.comcast.net.



+11 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info02.04.2016. u 16:49 - pre 97 meseci
Hi,

I'm using same version of FreePBX with Asterisk 13 but I also used same version of FreePBX with Asterisk 11. My settings are as follow:

Outgoing

Trunk Name:

38132515****

PEER Details:

username=38132515****
type=peer
secret=********
qualify=yes
insecure=invite,port
host=ims.telekomsrbija.com
fromdomain=ims.telekomsrbija.com
dtmfmode=rfc2833
disallow=all
context=from-trunk
canreinvite=no
allow=ulaw&alaw

Incoming

USER Context:<Leave Empty>
USER Details:<Leave Empty>

Register String:

38132515****@ims.telekomsrbija.com:********:38132515****@[email protected]

Also, in /etc/hosts/ file you should add line:

10.135.0.132 ims.telekomsrbija.com.

After adding this line, check by pinging if you can resolve ims.telekomsrbija.com to 10.135.0.132. If this works, your trunk should be registered.

And now about the networking. It's easiest if you don't have a router between your FreePBX and your provider, meaning, to use IP address assigned by Telekom Srbija directly on interface of your FreePBX.

If you still can't register, please post results of:

traceroute -d 10.135.0.132

I hope this helps.
 
Odgovor na temu

iceman87
Beograd

Član broj: 333507
Poruke: 2
*.sbb.rs.



Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info13.05.2016. u 11:38 - pre 95 meseci
Zdravo drustvo,

interesuje me da li je neko uspeo da setuje opticki Huawei HG 8245 da radi sa obicnim fixnim telefonom iako je trenutno podesen da radi sa IP telefonom. Takodje me interesuje da li je neko uspeo da provali PPPoE sifru za isti uredjaj. Iako imam admin username i password za pristup uredjaju, u WAN podesavanjima vidim korisnicko ime ali ne i lozinku jer je sakrivena, pokusao sam sa password reveal forama ali nista ne daje rezultata. Uspeo sam i da Telnet-ujem uredjaj ali me interesuje gde bih mogao da trazim navedene podatke za PPPoE konekciju.

Pozdrav i u napred hvala!
 
Odgovor na temu

euromatik

Član broj: 238366
Poruke: 40



+2 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info13.06.2016. u 18:46 - pre 94 meseci
Dobio sam VDSL modem ZTE ZXHN H267N umesto modela ZTE ZXHN H208N na kom sam sa routerpassview iz config fajla uspeo da izvučem PPPoE pass a na ovom novom modelu to nije moguće!

Da li postoji još neki način da se izvuče PPPoE pass, jer stare cake očigledno ne prolaze na novim modelima.




 
Odgovor na temu

masterrecords

Član broj: 171797
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info12.03.2019. u 18:31 - pre 61 meseci
Da li je nekom pošlo za rukom da našteluje IAD ruter koji nije telekomov da preko njega radi BBTF usluga?
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.comtrade.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info15.11.2019. u 16:27 - pre 53 meseci
Da li Telekom još uvek forsira nove korisnike i korisnike na VDSL-u >20 Mbps da pređu na BBTF i "zamene" telefonski broj?
(npr. kod mene u selu su ubedili više od polovine korisnika koji imaju net kod njih da broj 012/242-xxx prebace u 012/7101-xxx)

Koliko vidim u poslednjih godinu dana mnogi su prešli na VDSL 20/2 Mbps, ali im je ostao stari broj, i dobili su ZTE H168N, koji svakako nije IAD uređaj, i nema port za BBTF.

2016. godine je (tadašnji premijer) Vučić ponosno objavio da je Telekom potpisao ugovor sa Huawei-jem u okviru realizacije projekta ALL-IP transformacije u vrednosti od 150 miliona EUR, gde su obećali između ostalog i da će sve korisnike fiksne telefonije prebaciti na IP tehnologiju -- https://www.ekapija.com/en/new...hone-connections-to-ip-project

Ne znam da li se tu mislilo na prelazak "centrala" na IP tehnologiju, tj. VoIP, ili bukvalno na sam endpoint kod korisnika, koji postaje VoIP.

https://mondo.rs/MobIT/Tech-Ve...ne-telefonije-i-interneta.html

Vučić, Ćulibrk i Sijaoming su obećali da će projekat biti gotov do 2020., i da će pritom omogućiti brzine veće od 50 Mbps "većini" stanovništva, a polovini brzine veće od 100 Mbps. Očekivalo se da će se optička FTTH mreža proširiti po urbanim delovima.

Koliko vidim, o tome se više ne priča, a situacija je u većini mesta ista kao i 2015., kada su pripremljeni planovi za navedenu transformaciju...
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.hsd1.il.comcast.net.



+11 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info16.11.2019. u 06:07 - pre 53 meseci
Izvodljivo je podesiti neki drugi IAD. Redosled bi bio sledeci:

Izvuci podatke o SIP user i pass i MAC adresu Voice interface-a sa aktivnog IAD-a.

Na novo IAD-u, podesiti PVC za Voice.

Kreirati interface sa MAC adresom originalnog IADa.

Dodeliti DHCP Client na taj interface.

Podesiti SIP klijent.
 
Odgovor na temu

masterrecords

Član broj: 171797
Poruke: 16
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info16.11.2019. u 06:57 - pre 53 meseci
Ja sam probao na Fritz modelima 7590, 7490 da konfigurišem BBTF, sve ovo predhodno što je Dennis naveo sam probao ali se broj neregistruje na platformi.
E sad negde verovatno grešim samo ko će ga znati gde😊
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info16.11.2019. u 13:09 - pre 53 meseci
Da li si baš sve uradio? Ako je bio VDSL, treba da se stavi Bridge mode sa VLAN-om za SIP. Takođe da se promeni MAC adresa, i aktivira DHCP klijent na bridge interfejsu.
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Telekom BBTF, iskustvo i info

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 100604 | Odgovora: 215 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.