Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nešto tu ne valja: Telekom ADSL ili moj domen

[es] :: ISP :: Nešto tu ne valja: Telekom ADSL ili moj domen

[ Pregleda: 4123 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.245.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Nešto tu ne valja: Telekom ADSL ili moj domen30.05.2007. u 18:55 - pre 204 meseci
Svakih par dana od kad sam uzeo Telekom ADSL moj sajt (avramovic.info) po nekoliko puta na dan nije dostupan, dok preko IP adrese mogu da mu pristupim, kao i preko domena, ali samo ako koristim proksi. Imam još nekoliko sajtova na tom serveru, neki isto zezaju, neki ne. Svi domeni su registrovani kod iste firme (enom.com). Da li da zovem Telekom da im se nahebem svega po spisku ili nešto drugo predlažete?
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Nešto tu ne valja: Telekom ADSL ili moj domen31.05.2007. u 03:35 - pre 204 meseci
Prosto - prvo trebas da utvrdis da li je do tebe tj. tvoje konekcije ili do web servera. Zamoli nekoga da proba tvoj sajt u trenutku kada tebi ne radi... ili SSH-uj se na neki udaljeni server (pod uslovom da ti tada radi konekcija LOL) i pinguj svoj sajt spolja... ako se odaziva a direktno sa tvoje konekcije nece, onda Telekom nesto pravi problem, verovatno ruta ne valja iz nekog razloga.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
77.46.226.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Nešto tu ne valja: Telekom ADSL ili moj domen31.05.2007. u 07:13 - pre 204 meseci
Vise od dva meseca imam ADSL i sličan problem. Koristim telekom ADSL i kada dobijem IP adresu iz opsega koji počinje sa 7 ne mogu da pristupim mojoj prezentaciji (www.zlatniretriveri.com), ako imam IP adresu iz opsega koji počinje sa 9 sve radi ok. Od prvog dana pokušavam to da rešim sa tehničnom podrškom za ADSL, ali mi to još nije uspelo Ako ih kontaktiram mailom, dobijem odgovor da uzmem statičku IP adresu ?!?!?! Kada ih nazovem kažu prosledićemo vaš problem i biće rešen. Urađen je tracert od servera do moje IP adrese i dođe do telekoma i ni makac dalje. Slao sam im i to ali džaba Za sada problem rešavam tako da pokušam da dobijem IP sa 9 ili koristim proxy
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.181.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Nešto tu ne valja: Telekom ADSL ili moj domen31.05.2007. u 10:11 - pre 204 meseci
Kod mene nije isti takav problem. whatismyipaddress.com trenutno pokazuje:
"Your IP address is 77.46.181.62"

I sada mogu da otvorim svoj sajt. I kad imam IP iz opsega 9 mogu da otvorim svoj sajt, ali se dešava (ne znam da li zavisi od opsega) da u toku jednog dana (adsl modem ne gasim po ceo dan, znači ne menja se IP) čas mogu da pristupim sajtu, čas ne mogu.

@Mister Big Time: Kao što rekoh, kada ne mogu da pristupim sajtu preko adrese (domena), mogu preko IP adrese i preko proksija, što onda (verovatno) znači da je problem do Telekoma.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
*.msp-terra.net.



+7 Profil

icon Re: Nešto tu ne valja: Telekom ADSL ili moj domen31.05.2007. u 15:15 - pre 204 meseci
JA sam imao slican problem, nisam mogao da pristupim sajtovima koji su bili na sa serverima ADSSRBIJA (nije reklama) a JA imam kod njih jedan sajt, pa nisam mogao da vrsim izmene na sajtu.
E sad, cim se prebacim sa Wirelessa na Dial-Up odmah sam mogao da pristupim svim sajtovima, ukljucujuci i moj, sto znaci da nije bilo do servera na ADSSRBIJA vec do provajdera!
TO se desavalo povremeno, pa kod mi je dosadilo nazovem coveka iz ADS i kaze mi da kod njih nije problem, vec da moj provajder mora da flash-uje nesto (sta stvarno ne mogu da se setim) na serverima, da bi dobili nove informacije o sajtovima!
Posle nazovem provajdera (TerraNet) , kazem im sta mi je covek iz ADS rekao i posle su to uradili i do sad nisam imao problema sa tim!

Tako da je taj problem definitivno do provajdera!
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.181.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Nešto tu ne valja: Telekom ADSL ili moj domen31.05.2007. u 16:05 - pre 204 meseci
To je flush-ovanje DNS-a (ne flash nego flush ). Ali mene buni što ovo čas radi a čas ne radi, nešto se nećka
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.243.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Nešto tu ne valja: Telekom ADSL ili moj domen12.06.2007. u 23:26 - pre 204 meseci
Ja sam svoj problem nekako rešio (doduše što se Windowsa tiče, a kako koristim dual boot... :/). Kada sam mogao da pristupim svom sajtu video sam IP adresu servera i u c:\windows\system32\drivers\etc\hosts sam ubacio sledeća dva reda:
Code:
66.196.39.48 www.avramovic.info
66.196.39.48 avramovic.info


Sada regularno ne mogu da otvorim sajt ali uz pomoć ovoga mogu A pošto su mi svi ostali na ovom serveru, kako koji prestane da radi samo ga ubacim ispod ovog i odmah proradi.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

INIT
Subotica

Član broj: 108639
Poruke: 3
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Nešto tu ne valja: Telekom ADSL ili moj domen18.06.2007. u 12:54 - pre 204 meseci
Citat:
Joker: Vise od dva meseca imam ADSL i sličan problem. Koristim telekom ADSL i kada dobijem IP adresu iz opsega koji počinje sa 7 ne mogu da pristupim mojoj prezentaciji (www.zlatniretriveri.com), ako imam IP adresu iz opsega koji počinje sa 9 sve radi ok. Od prvog dana pokušavam to da rešim sa tehničnom podrškom za ADSL, ali mi to još nije uspelo ....:(


Kod mene je 100% isti takav problem, sto nije nimalo cudno jer sam i ja iz Subotice.

Kada sam posle 30 minuta cekanja dobio sam tehnicku podrsku, (prepotentan) momak je nudio resenje :
"iskljucite firewall na vasem racunaru !" No comment. Kada sam pokusao saznati ime i telefonski broj njegovog
nadredjenog, onda je malo postao pristojniji i dosao na ideju da prebacim modem u pure-bridge mode, to ce sigurno pomoci.
Nije pomoglo. :-(

Izgubio sam nadu da cu imati normalnu konekciju, ali sam primetio da mi uTorrent radi i o onim
slucajevima kada nemam weba, tj. zna da nastavi zapoceti download !

Posle pingovanja, traceroutovanja, cackanja modema i raspitivanja dosao sam do zakljucka
da zbog nekog razloga moj PC ne zna za DNS server telekoma. U ruter tabeli mog modema uvek
se stvore automatski upisani IP bojevi 212.200.190.166 i 212.200.191.166. Pretpostavio sam da su
ti brojevi IP adrese DNS servera telekoma.

Juce sam te brojeve upisao na PC-u za preferred DNS i alternate DNS server adrese umesto 0.0.0.0 i gle
cuda ! Proradio je web i sve ostalo mada sam bio u IP prostoru 77.x.x.x .

Sledeci korak - cim stignem kuci sa posla - da gore navedene brojeve ubacim u modem umesto windowsa.
Takodjer zelim da isprobam 208.67.222.222 i 208.67.220.220 koji su adrese OpenDNS free DNS servera.
Na sajtu http://www.opendns.com mozete naci detaljan opis kako da koristite njihov DNS server.

Molim one koji imaju isti problem da mi jave da li kod njih moguce odstraniti gresku na isti nacin.

sretno, Tibor
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
91.150.99.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Nešto tu ne valja: Telekom ADSL ili moj domen18.06.2007. u 13:43 - pre 204 meseci
Hvala, probacu kad opet "zapatim" IP iz opsega 77
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

INIT
Subotica

Član broj: 108639
Poruke: 3
77.46.227.*



Profil

icon Re: Nešto tu ne valja: Telekom ADSL ili moj domen18.06.2007. u 21:29 - pre 204 meseci
Samo da izvestim....

Kod kuce naravno docekao me je jos uvek IP iz opsega 77.x.x.x .
Nisam se uz.....(rujao) ;-) jer :

- na XP-u vratio sam DNS na 0.0.0.0,
- u ADSL-router sam upisao IP brojeve opendns-ovog DNS servera

i sve radi kako treba !

 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Nešto tu ne valja: Telekom ADSL ili moj domen

[ Pregleda: 4123 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.