Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Asterisk-Call Center/AsterCRM or Astercc !

[es] :: VoIP :: Asterisk-Call Center/AsterCRM or Astercc !

[ Pregleda: 1930 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
178.77.10.*



+2 Profil

icon Asterisk-Call Center/AsterCRM or Astercc !01.04.2011. u 21:27 - pre 158 meseci
Koliko vidim na ovu temu o Call Centru sve je komercijalizovano....jedino free rješenje koje postoji je AsterCRM ili kako se sada zove (preimenovano) u Astercc.
Ali čak i ti sajtovi su nedostupni www.astercc.org.

Potrebno mi je da podignem jedan Call Center na Asterisku....pa me odmah na početku zanimaju savjeti od onih koji su se susretali sa već navedenim i neka korisna uputstva...od kud da se počne...naravno tu je i google ....ali ipak bih volio i zamolio da iznesete ovdje svoja mišljenja, postate korisne linkove i da malo diskutujemo na ovu temu o CALL CENTRU !!

Odmah za početak jedan koristan link..

http://www.voip-info.org/wiki/...ource+call+center+for+asterisk



 
Odgovor na temu

Ivan Vujisic
Ivan Vujisic
Bgd

Član broj: 30747
Poruke: 109
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Asterisk-Call Center/AsterCRM or Astercc !16.04.2011. u 13:58 - pre 157 meseci
Generalno, uvek pocinjes od instalacije DAHDI drivera da bi asterisk prihvatio pozive sa PRI-ja. Dalje setujesh queue-ve, agente ... pitaj konkretno. Vecina stvari potrebnih za call centar je odradjena vec u asterisk 1.4, a sve specificno se radi kroz AGI module
 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
178.77.12.*



+2 Profil

icon Re: Asterisk-Call Center/AsterCRM or Astercc !16.04.2011. u 14:23 - pre 157 meseci
Eh napokon da se netko javi....pa dobio sam jedan privatni mali projekat da odradim tj da podignem call center na asterisku...pa ni sam ne znam od kud da pocnem....
Naime za pocetak naisao sam na ovo rijesenje a kada je u pitanju CALL CENTER

http://www.vicidial.org/vicidial.php

na tom sajtu se nalazi dosta dokumentacije i uputstava za pocetak. koliko vidim i mogu zakljuciti- vrlo dobro rijesenje....

Eh sad mi nije jasno koje bi bilo najbolje rijesenje tj platforma na koju bih podigao call center, da li bi to bio Elastix ili pak AsteriskNOW ili da krenem od same instalacije Asteriska na Centosu, pa da manualno podignem freepbx pa onda call center, ovo zadnje je bas dug put ...i najtezi mozda!

Koliko sam ja skontao, najbolje bi bilo da instaliram AsteriskNOW i da njega koristim.

Druga stvar mi nije jasna a to je da ja nemam ISDN ni BRI ni PRI prikljucak, cak nemam ni obicni analogni/fiksni prikljucak u stanu, pa me sad zanima da li ja mogu agente konfigurisati samo za telefone u LAN-u. tj. simulaciju call centra ali samo za LAN.! Da li uopste ima smisla razvijati call centar bez isdn prikljucaka, do koje dubine se moze ici sa podizanjem call centra s obzirom da nemamo isdn prikljucak??? Da li se isplati podici call centar , i aktivirati odredjene servise samo za LAN, pa onda kada se skopcamo na isdn samo definisati rute i pravila za agente....??

Kako je u stanu nemoguce imati ISDN PRI i zbog same ogromne cijene prikljucka a i zbog fizickog lica (bh telecom je ISDN PRI prikljucak namijenio samo za pravna lica), da li postoji neki recimo softverski simulator.

@Ivan Vujisic molim te , ako bi mi naveo neke korake odakle da pocnem kada je u pitanju call center, i na kojoj gore navedenoj platformi bi bilo najbolje da ga razvijam!!



 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Asterisk-Call Center/AsterCRM or Astercc !

[ Pregleda: 1930 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.