Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal

[es] :: Multimedijalni uređaji :: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal

[ Pregleda: 8040 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ljubo
Kraljevo

Član broj: 975
Poruke: 112
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 00:31 - pre 158 meseci
problem...

TV ima SCART uticnicu, DVD ima uticnicu komponentni video kabal (plavi, crveni i zeleni kabal).
Kupim kabal koji je sa jedne strane SCART a sa druge ovaj komponentni.

Povezem... i ne radi!

kabal je nov, Thomson.

u cemu moze biti problem?

TV u meniju prepoznaje da je nesto utaknuto tu, ali izbacuje i poruku posle par sekundi da nema slike...
 
Odgovor na temu

Ljubo
Kraljevo

Član broj: 975
Poruke: 112
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 07:50 - pre 158 meseci
Dodatak...

Kabal koji imam je sledecih oznaka:

Thomson KBV253G
RCA (YUV - component) : male <=> Scart

Ovaj znak '<=>' bi po meni u prevodu trebalo da znaci da je u pitanju dvosmerni kabal.

 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 10:09 - pre 158 meseci
scart u sebi objedinjuje kompozitni, s-video i komponentni signal. ako je tv napravljen tako da neki od njih ne uzima u obzir, slike neće biti...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 11:15 - pre 158 meseci
Mislim da je baš komponentni najmanje zastupljen, naročito u starijim ili jeftinijim televizorima pa je sigurnije rešenje da povežeš SCART na kompozitni (naravno i audio ako je potrebno).
 
Odgovor na temu

smilan291
student
nis srbija

Član broj: 258310
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 11:55 - pre 158 meseci
isto i kod mene... kabl nov, u prodavnici kazu 100% ispravan, na scart uticnici pise "input" (sigurno nesto znaci onom ko zna), povezem lcd i dvd plejer u oba smera (scart u dvd - komponentni u lcd,i obrnuto, zatreperi slika i nista.
isto probam na drugom klasicnom tv i opet nista...
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.rcub.bg.ac.rs.



+90 Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 13:08 - pre 158 meseci
U dvd-u idi na video podesavanja, tamo negde postoji opcija da mu kazes koji si izlaz upotrebio za video out. Tu odaberi component, pa kazi sta se desilo.
 
Odgovor na temu

smilan291
student
nis srbija

Član broj: 258310
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 18:28 - pre 158 meseci
nije to u pitanju, probao sam i interlaced i rgb ali opet nema slike,
https://static.elitesecurity.org/confusedsquare.gif

[Ovu poruku je menjao smilan291 dana 30.03.2011. u 19:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+90 Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 19:55 - pre 158 meseci
Da li na daljinskom od dvd imaš crveno dugme "video"?
Ako imaš, poveži kako god i drži pritisnuto to dugme nekoliko sekundi. Sećam se da sam se tako spasao jednom.
 
Odgovor na temu

smilan291
student
nis srbija

Član broj: 258310
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 20:17 - pre 158 meseci
nemam tu opciju ali ako nesto znaci i kabl i dvd su od istog proizvodjaca, dvd je filips 3260
i pozadi ima scart, komponentni i av-video, normalno radi kad se poveze preko scart-scart i
av-kabla, ali preko ovog kabla nikako
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+90 Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 21:01 - pre 158 meseci
Ha, ha, na drugom tv-u imam 3260, ali nemam komponentni kabl da bih probao...vidim opciju Progressive u Video meniju, ali mi je nedostupna, verovatno jer nije priključen preko tog kabla. Jel` kod tebe dostupna ta opcija i jel` si čačkao tu nešto? Na lcd-u si naravno odabrao source component?
 
Odgovor na temu

smilan291
student
nis srbija

Član broj: 258310
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 21:38 - pre 158 meseci
brate https://static.elitesecurity.org/smile4.gif sjajno sto sam te nasao pa mogu iz prve ruke da se informisem
Posto imas isti philips 3260 (stvarno prvoklasni plejer btw.) da li je bolje da kupim
normalan komponentni kabal odn.da li ce slika biti bar ista kao sto bi bila preko ovog pod uslovom da ga osposobim
kakvo je tvoje misljenje?
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+90 Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 22:12 - pre 158 meseci
YUV - component kabl ti menja HDMI, i tu se izvlači najbolja slika/performanse. S tim kablom će ti slika naravno biti mnogo bolja nego što bi bila na toj budževini YUV - scart! Ja sam kupio Asus o!play mini za 8.500 din, i preko hdmi kabla gledam HD filmove. Nedostatak toga je i jedina mana ovog plejera. Zato je završio na sporednom tv-u, a služio mi je fenomenalno, a gledao sam preko scart-scart kabla i slika je bila sjajna.
 
Odgovor na temu

Ljubo
Kraljevo

Član broj: 975
Poruke: 112
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 22:14 - pre 158 meseci


dakle, ovo je deo vezan za scart prikljucke na mom tv-u.


trenutno dvd (jugodata, bez komentara molim) povezujem sa tv-om preko rca konekcije na tv-u (samo zuti kabal).
tj. na dvd-u su mogucnosti video izlaza sledece:
1. s-video
2. rgb
3. YUV

pozadi na dvd-u su video konekcije sledecim redosledom:
1. zeleni
2. plavi
3. crveni
4. s-video
5. zuti
6. rgb
pa jos neke ostale konekcije (nema scart).

kako rekoh, sada imam sliku na tv-u od dvd-a konekcijom jednog kabla, i to zutog.

pretpostavljam da bi slika mozda bila jos i bolja sa drugom vrstom konekcije, recimo komponentnim kablom.

i na tv-u imam YUV ulaze ali nemam odgovarajuci kabal da ga povezem sa tv-om na taj nacin.
Imam ranije pomenuti scart na komponentni video kabal, dvosmerni, ali vezivanje sa tv-om ne daje nikakve rezultate.

Znaci, kraj gde je scart ide u tv, i to AV1 ili AV2 - probao sam na oba mesta a drugi kraj sa komponentnim u dvd (zeleni, plavi, crveni).
na dvd-u u meniju je podesen video izlaz da bude YUV.

Ne reaguje, odosno TV prepoznaje da je neki kabal prisutan ali ne izbacuje sliku.

Drugi scart prikjucak koristim za sbb digitalni dekoder, povezujem ih sa direktnim scart-scart kablom. Probao sam da vidim da li radi u obe scart uticnice na tv-u i radi.

ima li ko kakvu ideju sta je u pitanju?

 
Odgovor na temu

smilan291
student
nis srbija

Član broj: 258310
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal30.03.2011. u 23:53 - pre 158 meseci
na tv kod mog prijatelja dobija se blago deformisana slika tamnoljubicaste boje,s tim sto
jasno mogu da se vide opcije u dvd-u, tako sto se
komponentni deo kabla poveze sa tv-om,a scart ide u dvd.
Televizor je crt philips(slucajnost)55cm,i pozadi ima sve moguce prikljucke,ali nema scart.
Izgleda da zavisi od televizora.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.rcub.bg.ac.rs.



+90 Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal31.03.2011. u 08:24 - pre 158 meseci
Za obojicu vazi, u tehno prodavnici sa onim klovnom u logou ima da se kupi componentni kabl za nekih 700 dinara i to bi moralo da radi.
 
Odgovor na temu

smilan291
student
nis srbija

Član broj: 258310
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal31.03.2011. u 12:14 - pre 158 meseci
slazem se
zakljucak:cim su ovo napravili znaci mora da radi, ali sve zavisi od televizora
sto se mene tice ovaj kabl je promasena invensticija i ide u moju
kolekciju rezervnih kablova koji mi nikad nece trebati.
resenje je komponentni kabl za crt televizore ili novi dvd
ili jos bolje media plejer sa hdmi za lcd https://static.elitesecurity.org/thumbup.gif
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: TV - DVD preko SCART- komponentni video kabal

[ Pregleda: 8040 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.