Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za everyday zoom Objektiv

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Preporuka za everyday zoom Objektiv

[ Pregleda: 2586 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mipko

Član broj: 11015
Poruke: 109
*.gtech.rs.



Profil

icon Preporuka za everyday zoom Objektiv28.03.2011. u 14:57 - pre 158 meseci
Pozz,

Imam pitanje u vezi poredjenja Nikkor 18-105 vs 16-85 vs 18-200 VR II.
Da li je neko od vas imao prilike da uporedi 18-105 vs bilo koji od ova dva (16-85 VR II ili 18-200 VR II) ?
Iscitao sam na netu dosta prikaza i svuda se stice utisak da nema neke drasticne razlike u IQ izmedju gore pomenutih objektiva.

Naime, zelim da zamenim NIkkor 18-105 sa nekim kvalitetnijim zoom staklima za svakodnevnu upotrebu. Bice koristen na D7000.

Ako imate predloge za zoom stakla do 800e slobodno recite.

pozdrav,
Mirko
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8349
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Preporuka za everyday zoom Objektiv29.03.2011. u 22:03 - pre 158 meseci
Ta tri objektiva sam detaljno poredio i na prvi pogled paradoksalno zvuči da je optički najbolji onaj koji je najjeftiniji, a to je 18-105 VR. Ali realno, to ne čudi jer su izrađeni istom tehnologijom a on ima najmanji raspon.

Tu i leži problem Nikona, što se taj objektiv, koji je inače best-buy u svakom smislu, ne može zameniti nečim tog raspona a boljim, pa makar i po značajno većoj ceni.

Pošto je to tako, predlažem ti da zadržiš njega a sumu koju si na tom opsegu planirao za upgrade upotrebiš za neke druge raspone, ili još bolje, prajmove (hint: 35 1,8, 85 1,8 itd.)
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Moderator
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Preporuka za everyday zoom Objektiv30.03.2011. u 10:12 - pre 158 meseci
ili kupi još par istih ako je raspon odgovarajući... za te pare odlično staklo, jedina mana mu je što kratko traje u svakodnevnoj upotrebi...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

mipko

Član broj: 11015
Poruke: 109
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preporuka za everyday zoom Objektiv30.03.2011. u 13:02 - pre 158 meseci
Citat:

Tu i leži problem Nikona, što se taj objektiv, koji je inače best-buy u svakom smislu, ne može zameniti nečim tog raspona a boljim, pa makar i po značajno većoj ceni.


Da, bas sam detaljno iscitao reviewe i izucio sve sto se teorijski moglo izuciti i nisam stekao utisak da mogu da nadjem razumnu zamenu. Zato sam i mislio da sam stekao pogresan utisak

Citat:

Pošto je to tako, predlažem ti da zadržiš njega a sumu koju si na tom opsegu planirao za upgrade upotrebiš za neke druge raspone, ili još bolje, prajmove (hint: 35 1,8, 85 1,8 itd.)


:) :)
Ali bas si pogodio alternativu koju sam i ja odabrao :) 50mm sam i ja preskocio u ovom momentu - jednostavno kada sam pogledao zizne daljine vecine fotografija, trenutno najmanje imam sa 50mm.

U svakom slucaju mnogo hvala na odgovorima. Zadrzacu 18-105 i uzecu 35mm i 85mm.

pozdrav
Mirko
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Preporuka za everyday zoom Objektiv

[ Pregleda: 2586 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.