Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom Srbija i VoIP problem!

[es] :: VoIP :: Telekom Srbija i VoIP problem!

[ Pregleda: 4123 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran_Wien
Bec

Član broj: 118373
Poruke: 12
*.18.14.vie.surfer.at.



Profil

icon Telekom Srbija i VoIP problem!06.03.2011. u 13:58 - pre 159 meseci
Pozdrav drustvo..

Imam sledeci problem. Ovde u kancelariji koristimo PBX koji vozi 3CX software. Imamo 3 kancelarije ukupno i naravno sve sem Srbije rade bez problema. Sve su kancelarije direktno zakacene na PBX u Becu..... Jedna je naravno u Becu (gde je i sam PBX) jedna je u Minhenu i jedna (nova) u Novom Sadu.. Internet je uzet od Telekoma Srbije i to najbrzi paket koji imaju. Problem je sto se iz Srbije nikako ne mozemo zakaciti na PBX.. Cak i kada se koristi 3CX Softphone, nema nekog veceg uspeha..

Mislim da je problem u portu 5060, jer kada u Softphone stavimo externu adresu, on nece ni da se zakaci, ako tu istu adresu stavimo u polje gde se upisuje lokalna adresa, telefon se "zakaci" medjutim poziv jednostavno ne moze da se primi.. Zvoni do besvesti..

Da li neko ima slicna iskustva i kako resiti ovo?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Markisha(BH)
Marko Jevtic
Novi Sad

Član broj: 36851
Poruke: 14
*.indas.rs.

ICQ: 89198878


Profil

icon Re: Telekom Srbija i VoIP problem!07.03.2011. u 09:38 - pre 159 meseci
Imam dosta iskustva sa 3CX-om i ne verujem da je do telekoma. Verovatno je do konfiguracije, routera na vasoj ili njihovoj strani. Moze li malo detaljniji opis mreže i mrežne opreme kod vas i u Beču pa da probam da zaključim šta bi mogao da bude problem.
 
Odgovor na temu

Goran_Wien
Bec

Član broj: 118373
Poruke: 12
*.18.14.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Telekom Srbija i VoIP problem!09.03.2011. u 06:09 - pre 158 meseci
Hvala na odgovoru..

1. Bec (PBX lokacija)
Sam PBX ima javnu IP adresu i zakacen je direktno na modem.. Ovo je uradjeno iz razloga da ne bi bilo zezanja sa DMZ ili forwardovanjem ili sta vec jer sam vec dobio 8 IP adresa.. Dakle PBX ima javnu IP..

2. Bec (kancelarija). Fizicki na istom mestu gde i PBX medjutim konektovanje se vrsi na javnu IP umesto na lokalnu.. Sve radi kao sat!

3. Minhen (kancelarija) - Ista prica kao u Becu.. Postoji jedan fizicki voip i dva softphone-a (3cx) ve radi najnormalnije... Sto se tice forwardinga napravljen je forwarding na fizicki VoIP telefon.. Softphones se retko koriste i to samo kada je konferencija u pitanju, ali rade najnormalnije.. (predpostavljam da je natovanje jako lepo reseno sa njima)..

4. Novi Sad (ovde pizdim).. Dobili smo modem od Telekoma.. Neki Huwaei.. Postoji samo jedan softphone koji NIKAKO DA PODESIMO..

a) Racunar sa instaliranim softphoneom je stavljen u DMZ
b) NIkakav port forwarding vise nije upisivan (vidi pod a)
c) Kada se u settingsima od softphonea upise javna PBX adresa u polju EXTERNAL IP softphone se konektuje na PB do besvesti i na kraju kaze da ne moze da se zakaci.
d) Kada se u settingsima od softphonea upise javna PBX adresa u polju LOCAL IP, telefon se zakaci na PBX u oku od sekunde, ali poziv ne moze da se prihvati na strani telefona..

Ono sto je zanimljivo je da kada se pozove sa tog 3CX softphonea neki drugi telefon, on zazvoni i poziv moze da se preuzme.. Ali kada se zove tlefon u Novom Sadu recimo iz Beca, tamo sve lepo fino zvoni, ali kada se covek javi on ne prestaje zvoniti vec to i dalje radi.. Kao da jena liniji 1 ostao poziv a Sftphone predje na liniju 2..


Please help! :)

Pozdravce..
 
Odgovor na temu

Alehandros

Član broj: 51468
Poruke: 9
89.216.58.*



Profil

icon Re: Telekom Srbija i VoIP problem!10.03.2011. u 20:26 - pre 158 meseci
Imao sam isti problem samo na CISCO ruteru... Sa sigurnošću ti mogu reći da je problem u telekomovom ruteru.
Iz nekog razloga DMZ ti ne funkcioniše tj. blokirani su ti inbound portovi...Probaj sa novijim firmware-om ili drugim ruterom
(linksys je jeftin a dobar izbor). Takođe probaj i port forwarding umesto DMZ-a = ludo ali može da ti reši problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Telekom Srbija i VoIP problem!

[ Pregleda: 4123 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.