Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemci kupuju "Telekom Srbija"

[es] :: Fiksna telefonija :: Nemci kupuju "Telekom Srbija"

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75688 | Odgovora: 308 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan2003
Belgrade

Član broj: 13928
Poruke: 385
195.178.62.*



+8 Profil

icon Nemci kupuju "Telekom Srbija"04.03.2010. u 16:40 - pre 171 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...IN-Nemci-kupuju-Telekom-Srbija

a inace sam chuo da su iz Deutch Telekom vec usli u prostorije jos u ponedeljak
Da li neko iz Telekoma ovo mozze da porverdi

Bilo je vreme
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"04.03.2010. u 17:13 - pre 171 meseci
Verovatno je u pitanju due diligence...
 
Odgovor na temu

svedok
Smederevo

Član broj: 23459
Poruke: 180
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: svedok@elitesecurity.org
ICQ: 193090328


+1 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 00:27 - pre 171 meseci
Pa to je bilo za ocekivati samo je bilo pitanje vremena, suska se u telekomu vec vise od godinu dana, oni su kupili sve u okruzenju samo smo jos mi ostali, logicno je da kupe i ostatak...
 
Odgovor na temu

delboy_bg
...
Beograd

Član broj: 252703
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.rts.rs


Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 01:36 - pre 171 meseci
Sramota je to za koju cenu prodaju telekom ,jer t-mobile dobija 60% tržišnog dela u mobilnoj telefoniji 90% u fiksnoj telefonoji o internet sektoru tu neću da govorim to isto nekih 60-70 % tržišnog dela ima telekom ,dobijaju fiksnu i mobilnu telefoniju u republici srpskoj ,dobijaju mobilnu telefoniju u crnoj gori,mtl u republici srpskoj je plaćen 650 miliona evra ,a mi prodajemo sve to milijardu evra ,pa da li ovi političari imaju i malo mozga ili im je bitno samo da ostanu u njihovim foteljama i da što više kradu ,zašto bi prodavali toliko profitabilnu kompaniju koju je radujko srozao u zadnjih godinu dana,po meni šta se treba uradi jeste da se svi stranački paraziti otpuste iz firme ,da se dovede stručni menadžmenta ,da se otpuste ne stručni radnici ,i ako treba da se odpusti višak radnika ,da se uvedu nove povoljnosti za svoje korisnike ,a ne da se deru da im se naplaćuje 8 dinara sa pdv uspostava veze i oni to zovu promocijom govorim o pripejdu,da se takav menadžment otpusti jer samo tera korisnike na druge mreže ,telekom gubi prihode zbog takvih likova koji su smislili takvu glupost da se uspostava veze naplaćuje 8 dinara,da se povećaju brzine internet paketa na adsl,jer telekom ima da gubi strašne pare na tome ,jer svi će da pređu na sbb koji za 1350 dinara 4 megabita protok,a telekom odgovara na tih 4 megabita daje promociju prva tri meseca pretplate za 1 dinar ,pa stvarno je to smešno ,kad sam video to tako slatko sam se nasmejao,pa zar mislite da će neko da plaća 4 puta sporiji internet za više para nego što je sbb interet,jer telekom je zlatna koka ,Đinđić je otkupljivao telekom da bi ga gospoda sa vlasti radi socijalnog mira prodavala bam badava sramota, ako već hoćete i morate da ga prodate prodajte ga po realnoj ceni ,ali nemoj te tri kompanije koje posluju u debelom plusu da prodajete po bagatelnoj ceni ,znam sada će neko napisati da sam lud ,ali pogledajte šta t-mobile dobija sa time što kupuje telekom ,dobija monopol u svim sektorima ,infrastrukturu ,a ne verujem da će t-mobile nešto mnogo da ulaže
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
109.93.49.*



+12 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 08:03 - pre 171 meseci
^ Mislim da je ovo najduža rečenica na celom forumu, jer tačka ne postoji čak ni na kraju. Posebno me fascinira "razmak-zapeta" interpunkcija, kojom je uobličena misao.

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 08:51 - pre 171 meseci
Citat:
Bilo je vreme


da, bilo je vreme da se proda kompanija koja donosi siguran profit. Zbogom Srbijo, zbogom pameti.

inace Dejan2003 je vec diskutovao na forumu fiksna telefonija i osim sto je besomucno agitovao za prodaju telekoma pokazao je i zavidno neznanje kako uopste izgleda i funkcionise telekomunikaciona mreza.
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 08:55 - pre 171 meseci
Ponestalo deviza u trezoru. Iako Telekom donosi lep profit, ipak su to dinari.
#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 09:06 - pre 171 meseci
Citat:
Beltrammi: da, bilo je vreme da se proda kompanija koja donosi siguran profit. Zbogom Srbijo, zbogom pameti.


To si sigurno 100% u pravu!:-(
Ali uvek mi je na pameti onaj vic kada jedan od nasih velikih politicara dodje na jug Srbije i razgovara sa mestanima jednog malog sela!
I na kraju price pita ga jedna baka:jel' sine da te priupitam nesto,imam dve krave od kojih je jedna dobra i daje dosta mleka a druga je nikakva i stara pa mi reci molim te koju od njih dve da prodam?
Na to ce nas politicar:pa bako naravno prodaj ovu koja je stara i daje malo mleka!
A baka ce na to:PA SINE ZASTO ONDA VI PRODADOSTE SVE STO VALJA U OVOJ ZEMLJI SRBIJI!!:-))
Tako da te to ne cudi ovde!Tako je bilo i sa NIS-om a bice i sa Telekomom!

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 05.03.2010. u 10:18 GMT+1]
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 09:09 - pre 171 meseci
Citat:

da, bilo je vreme da se proda kompanija koja donosi siguran profit. Zbogom Srbijo, zbogom pameti.

Hehe .. pa ko ce sad u vreme krize da kupi nesto sto ne donosi siguran profit ? :)
Inace dovoljno govori u kojoj je buli drzava kad prodaje svoje omiljeno "cedo" :)

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Deker
Beograd

Član broj: 94948
Poruke: 169
*.eps.rs.



+3 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 09:39 - pre 171 meseci
Zato je poskupela pretplata. Nego, neko je već ranije prodavao Telekom (isti razlog). Ali, šta ćemo sa Poštom? Ili će da propadnu ili će žestoko da poskupe usluge. Velika je greška bilo razdvajanje Pošte i Telekoma (istu grešku su napravili i Englezi svojevremeno).
Inače, ispratio sam vest da je delegacija Dojče Telekoma bila u poseti Srbiji.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.5.*



+558 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 10:37 - pre 171 meseci
Citat:
Beltrammi: da, bilo je vreme da se proda kompanija koja donosi siguran profit. Zbogom Srbijo, zbogom pameti.
Slazem se 100%. Ako je istina, ocigledno je u pitanju jos jedna pljacka zemlje samo da bi jedna garnitura ostala na vlasti, i onda to treba da bude spreceno, ali ipak, pise da ce tender da bude tek u oktobru, tako da je mozda i buva.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 10:39 - pre 171 meseci
Telekom i kabinet predsednika se ogradio i rekli su da je buva. Cak su i upozorili da ovakve lazne vesti mogu da uticu nepovoljno na poslovanje Telekoma :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 11:01 - pre 171 meseci
Nemam pojma, samo znam da jedna bazna stanica u sirem centru beograda napravi 20-50 hiljada evra prometa dnevno, a ima ih stotine i hiljade po Srbiji.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 11:03 - pre 171 meseci
Izgleda da su u Srbiji izvrsene samo 2 uspesne privatizacije - Bondsteel i US Steel :-(
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Deker
Beograd

Član broj: 94948
Poruke: 169
*.eps.rs.



+3 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 11:11 - pre 171 meseci
Što bi vest da hoće da te kupi dojče Telekom bila loša za biznis? Baš naprotiv. Ali niko nije demantovao prodaju, nego
Citat:
Kabinet predsednika Srbije Borisa Tadića demantovao je danas navode da se Tadić tokom prošlonedeljne posete Berlinu dogovarao o prodaji Telekoma Srbija.

Dojče Telekom je bio u Srbiji ranije.
Citat:
U Ministarstvu za telekomunikacije Srbije agenciji Beta je ranije danas rečeno da Vlada Srbije nije raspravljala o prodaji Telekoma i da zbog toga nemaju komentar o navodima NIN-a.

Verovatno nije, ali nema demantija o prodaji.
Citat:
Telekom Srbije saopštio je danas da ni Javno preduzeće PTT Srbije ni grčki OTE, kao vlasnici srpske telekomunikacine kompanije, nisu obavestili Telekom o nameri da prodaju deo svojih akcija.

Verovatno nisu, ali ni ne moraju da bi to ostvarili. Znači, niko nije rekao: Ne ovo nije tačno, Telekom se neće prodavati niti Dojče Telekomu niti bilo kome drugom. Telekom ostaje u našem vlasništvu.

Mislim da Nin ne bi "išao grlom u jagode" da nema pouzdanu informaciju, a znamo i da je u nemačkom vlasništvu (nisu objavili poreklo izvora). Tender bi po mojoj proceni bio formalna stvar u uslovima svetske krize i krize u Grčkoj (zbog OTE-a i eventualnog njihovog učešća na tenderu).

 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
*.PPPoE-7970.sa.bih.net.ba.



+26 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 11:22 - pre 171 meseci
Ovom kupovinom izgleda jedino gube korisnici u BiH, a koliko to ce se tek vidjeti u narednom periodu. Zasto?

Prvo, HT Mostar kao treci telekom operater u BiH je vec prodao manjiskih dio svojih akcija Deutsche Telekomu, koji bi ovom kupovinom Telekoma Srbije postao dominantan operater u BiH. Ne znam kako ce na to sve da reaguje konkurencijsko vijece, ali ovo je jedan jasan primjer potencijalnog monopola koji korisnicima, kao sto sam vec rekao, nece donijeti nista dobro.

Drugo, BH Telekom ce takodje da gubi na svojoj vrijednosti, jer se privatizacija skoro ne planira (politicki razlozi, ekonomski nikako) i njihov daljni razvoj i napredak je poprilicno upitan, pogotovu zbog svoje rigidne poslovne politike, procedure javnih nabavki, te niza drugih politickih i zakonskih prepreka.
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 11:49 - pre 171 meseci
Jel`bolje da Telekom kupe Nemci ili da ga kumovi preuzmu i privatizuju preko noći bez prebijene pare kao kad su maznuli Nacionalnu štedionicu ?

U prvom slučaju biće para za plate i penzije za par meseci a po mogućem drugom već viđenom scenariju neće biti ništa !

Ali i prvi scenario ima svoju lošu stranu. Nemci menjaju dinarski profit u čvrstu valutu i iznose van kao što to rade privatne inostrane banke i eto ti dodatnog obezvređivanja domaće valute i odliva kapitala.



[Ovu poruku je menjao Djetvan dana 05.03.2010. u 13:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

peejunk

Član broj: 50810
Poruke: 112
*.global.net.ba.



Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 11:53 - pre 171 meseci
Citat:
davor.stankovic: Ovom kupovinom izgleda jedino gube korisnici u BiH, a koliko to ce se tek vidjeti u narednom periodu.

Prvo, HT Mostar kao treci telekom operater u BiH je vec prodao manjiskih dio svojih akcija Deutsche Telekomu, koji bi ovom kupovinom Telekoma Srbije postao dominantan operater u BiH. Ne znam kako ce na to sve da reaguje konkurencijsko vijece, ali ovo je jedan jasan primjer potencijalnog monopola koji korisnicima, kao sto sam vec rekao, nece donijeti nista dobro.


Nista se pod kapom nebeskom u BiH nece promjeniti. DT ima tu politiku da ako ima dvije konkurentne kompanije na jednom trzistu, on pusta da obe rade paralelno i budu konkurencija. Tako se osvaja vise trzista i donosi veca zarada. Vidi: Iskon i HT.

Drugo, DT nije poludio da razbija uvjete "etnickog" monopola koji svaki od tri etno-telekoma ima na svom terenu jer je upravo to onon sto cini telekom usluge u BiH najskupljima u Europi. Zasto bi sami sebi skakali u stomak?

Citat:
davor.stankovic:Drugo, BH Telekom ce takodje da gubi na svojoj vrijednosti, jer se privatizacija skoro ne planira (politicki razlozi, ekonomski nikako) i njihov daljni razvoj i napredak je poprilicno upitan, pogotovu zbog svoje rigidne poslovne politike, procedure javnih nabavki, te niza drugih politickih i zakonskih prepreka.


Kada bi se i desilo da se DT-ovi executivi iz ovog dijela svijeta kolektivno napapaju bunike i krenu na BH telekom rusenjem etno-monopolne situacije u BiH, od toga bi samo profitirali korisnici u BiH. To se, naravno nece dogoditi, a BHT ce i dalje biti vodeci telekom u BiH sve do prodaje privatnom investitoru kada ce polako krenuti telekomovski rat do istrebljenja kakve gledamo u zapadnim zemljama, cisto jer je DT-u draza marka u Mostaru na koji trosi jedan fening da ju napravi, nego 10KM u Sarajevu koje ga kostaju 0,25, jer kad krenes u rat sa konkurencijom moras nesto da zrtvujes.
 
Odgovor na temu

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 11:59 - pre 171 meseci
Očajnička vremena zahtevaju očajničke mere!!! Pamet je ovde odavno rekla laku noc... :)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.5.*



+558 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"05.03.2010. u 12:00 - pre 171 meseci
Citat:
Djetvan: Jel`bolje da Telekom kupe Nemci ili da ga kumovi preuzmu i privatizuju preko noći bez prebijene pare kao kad su maznuli Nacionalnu štedionicu ?
A ko to kaze da ce neki kumovi da privatizuju Telekom? Isto vazi i za EPS. Te dve firme treba da ostanu u drzavnom vlasnistvu. Zasto bi te dve firme trebalo privatizovati kad obe donose profit (Telekom malo vise zato sto se struja mnogo krade) ? Zato sto je to fensi i neko prica price kako mora sve dase privatizuje zbog EU? To kao prvo nije tacno, da mora da se sve privatizuje zbog EU, a kao drugo, to je osnovna infrastruktura zemlje i treba da bude u vlasnistvu zemlje. Na stranu sto se poslovanje Telekoma ni malo ne bi promenilo da ga kupi bilo ko, osim na stetu vecine gradjana zbog vece pretplate za prodavanje cigle, ali o tome drugi put. Ja znam zasto pojedini galame - jer misle da ako neko kupi Telekom odmah ce da snizi cene interneta i da poveca brzine, ali to je obicna zabluda. Od toga nema nista, nego razvoj ima da ide onom brzinom koju nalazu uslovi na terenu. Zaboravlja se da mi kasnimo skoro 20 godina za ostalima i da je infrastruktura negde stara i po 60 godina. To kosta da se sve promeni. Mozda treba u Telekom da udje bolji menadzment ako ovaj ne valja, pa da vise ulaze u razvoj, ali zasto ga prodavati? To je nepotrebno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Nemci kupuju "Telekom Srbija"

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75688 | Odgovora: 308 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.