Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office

[es] :: Advocacy :: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38225 | Odgovora: 189 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skaarj
Novi Sad

Član broj: 21463
Poruke: 365
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office11.02.2011. u 16:41 - pre 160 meseci
Dugo pratim desavanja na mobilnom trzistu i prakticno oduvek koristim Symbian Nokia telefone. Kada sam cuo za ovo bio sam veoma razocaran.

Medjutim, sada izlaze na videlo pojedine cinjenice, koje mi kao softverasu, govore da je Nokia trula do srzi. Ipada da 5000 ljudi u softverskom delu nije bilo u stanju da godinama popravi Symbian ili napravi hebeni Meego. Pet hiljada ljudi! Pa koliko im treba? Izgleda da je i Elop kao softveras video istu stvar, potpunu birokratizaciju i nesposobnost i odlucio da to sve otera u pm.

Mnogo ljudi ce izgubiti posao, ali oni nisu Elopove zrtve, nego zrtve nesposbnosti OPK i njegove ekipe.

Kako stvari stoje Meego nece umreti (sudeci po R&D grafikonima bice negde u budzaku, ali ce ipak postojati u kakvom takvom obliku) sto mi govori da ce ovde da bude na delu strategija slicna Samsungovoj, tj svi resursi u Wp7, ali ipak rezerva sa strane, ako wp7 omane.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office11.02.2011. u 18:17 - pre 160 meseci
http://www.google.com/finance?q=nok
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office11.02.2011. u 18:20 - pre 160 meseci
Bogami, 14% pada za 12 sati... TEk da se vidi koliko je cena Nokia kompanije bila naduvana i samo posedica trademarka a ne kvaliteta same kompanije...
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office11.02.2011. u 18:22 - pre 160 meseci
Sto vazi i za cenu proizvoda
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office11.02.2011. u 18:51 - pre 160 meseci
Citat:
Nedeljko: Otkuda ti to da će komercijalni Windows Phone 7 osvojiti tržište jeftinih telefona pored besplatnog androida?

Ti si izdvojio same operativne sisteme, kao da stoje u vazduhu i prodaju se krajnjem kupcu sami za sebe. Komercijalni Windows Phone 7 vs. besplatni Android je jedna priča, a komplet telefoni „od krvi i mesa” su totalno druga priča.

Android ima užasan problem, a to je da svaki carrier može da se iživljava nad njim kako mu se dopadne, čime od izuzetnog OS-a pravi obično đubre, sa sve skinovima i proprietary aplikacijama. MS je uz Apple jedini koji im je rekao: nećete raditi sa sistemom ono što se vama sviđa nego ono što vam mi kažemo. Ako nešto bude sje*alo ili usporilo Android onda je to upravo debilizacija i zaključavanje od strane operatera. Ja eto mislim da je to jako bitna stvar i ako Nokia Microsoftu bude pravilno umela da artikuliše zahteve tržišta, onda će njihov smartphone od $40 biti prodavaniji od $40 smartphonea zatrpanim raznim VZNavigatorima i sličnim đubretom.

Možda i ne uspeju ali mislim da idu na to da osvoje low-end tržište i da se ubace što je moguće više u medium i high-end.

I još jedan interesantan aspekt: šta ukoliko uspeju? Kako li će se ponašati MS u vezi licenci i svakog drugog muženja novca? Sada na sve pristaju samo da im se WM zapati u većem broju ali šta ukoliko stvarno postane dovoljno popularan? Bojim se da ciganisanjima i ucenama neće biti kraja…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office11.02.2011. u 18:57 - pre 160 meseci
Sto se tice licenci vec sada Windows Phone trazi aktivaciju prilikom logovanja. Dakle ne mozete installrati Windows Phone na telefonu koji nije Windows PHone a pritom imate kompletno funkcionalan uredjaj.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office11.02.2011. u 19:15 - pre 160 meseci
^Moze. Ja sam ortaku "ubacio" WP7 na HD2, zvali M$ i dobili aktivacioni kod

@ Devanagari: $40 (bez ugovora) smartphone (Android, iOS, WP7) nema sanse u nekoj blizoj buducnosti (mozda tek za 10-ak godina). A Nokia ima sasvim ok S40 koji je za low-end dumb vise nego dovoljan.

Btw. itekako ima veze da li je free (Android) ili se placa (WP7) jer to ulazi u cenu proizvoda...

Takodje, htc-ov SenseUI i Samsung-ov TouchWiz su ok, dok Motorola-in Blur i nije bas, ali opet nije "djubre"... Cak ni kineski ZTE (i operateri/distributeri) ne prave toliko lose stvari
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
85.14.22.*



+105 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office11.02.2011. u 19:36 - pre 160 meseci
@wi-fi

To nije moguce ;) tj. potreban je dokaz o posedovanju telefona na kom postoji windows phone OS fabricki (faktura, racun). Znam jer radim te stvari (izmedju ostalog) ;)
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office11.02.2011. u 19:39 - pre 160 meseci
Pitali koji telefon, ime, prezime i broj (telefona). Ortak rekao HD7, svoje ime, prezime i broj i dobio kod...
 
Odgovor na temu

lermi
Freelancer

Član broj: 230692
Poruke: 62
*.crnagora.net.



+5 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office11.02.2011. u 20:11 - pre 160 meseci
Ne mora da bude tako loše. Mene užasava pomisao da na svim telefonima u svijetu postoji samo Android. To bi bila druga krajnost.

A šta su tačno smislili Nokia i MS, mislim da to niko ne zna. Svakako da je donekle potez dva očajnika (znaju li se prognoze prodaje WF za prvi kvartal?).

Nokia je dugo u problemima. Ako im propadne ovo sa MS-om, uvijek se mogu baciti "samo" na Android. A da li se MS može oporaviti ako im mobilna platforma propadne?
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office11.02.2011. u 21:25 - pre 160 meseci
A možda će Nokia i Microsoft da se udruže u jednu firmu.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office11.02.2011. u 21:37 - pre 160 meseci
Citat:

Nokia may have run off with Microsoft, but Intel remains married to MeeGo.

"While we are disappointed with Nokia's decision," Intel spokeswoman Suzy Ramirez tells The Reg, "Intel remains committed to MeeGo and welcomes Nokia's continued contribution to MeeGo open source."

http://www.theregister.co.uk/2011/02/11/intel_sticks_with_meego/

Hehe, još da Intel napravi telefon... Da vidimo i to Atom-čudo

//edit
Će ga vidimo još malo, mada su ga kao i već pokazali.. ako nije bila samo "ljuska"


"Hello, pipl, dis iz a ril atom-foun.. No, it iz not a MP4 plejer, trast mi!.. No, ju ken not tač it."




[Ovu poruku je menjao maksvel dana 11.02.2011. u 22:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office11.02.2011. u 23:16 - pre 160 meseci
http://www.engadget.com/2011/0...dows-phone-7-concept-revealed/
kao vec su spremili nesto...
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office12.02.2011. u 10:36 - pre 160 meseci
Citat:
lermi: Ne mora da bude tako loše. Mene užasava pomisao da na svim telefonima u svijetu postoji samo Android. To bi bila druga krajnost.

A šta su tačno smislili Nokia i MS, mislim da to niko ne zna. Svakako da je donekle potez dva očajnika (znaju li se prognoze prodaje WF za prvi kvartal?).

Nokia je dugo u problemima. Ako im propadne ovo sa MS-om, uvijek se mogu baciti "samo" na Android. A da li se MS može oporaviti ako im mobilna platforma propadne?


Zavisi kako gledas na to, android je dovoljno otvoren da svako moze da ga promeni do te mere da izgleda skroz drugacije kod svakog proizvodjaca. Sa druge strane sada imas tonu OS-ova, i kao neko ko pravi neku aplikaciju za telefon treba da je portuje na mali milion platformi, iOS, android, WP7, bada, meego, symbian... zar ne mislis da je to mnogo ? umesto da je dovoljno da to uradis za jednu do dve platforme i da si resio problem.
 
Odgovor na temu

lermi
Freelancer

Član broj: 230692
Poruke: 62
*.crnagora.net.



+5 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office12.02.2011. u 11:01 - pre 160 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: Zavisi kako gledas na to, android je dovoljno otvoren da svako moze da ga promeni do te mere da izgleda skroz drugacije kod svakog proizvodjaca. Sa druge strane sada imas tonu OS-ova, i kao neko ko pravi neku aplikaciju za telefon treba da je portuje na mali milion platformi, iOS, android, WP7, bada, meego, symbian... zar ne mislis da je to mnogo ? umesto da je dovoljno da to uradis za jednu do dve platforme i da si resio problem.


To je filozofsko pitanje: zašto bi na svakom telefonu bio Android, Googlovo čedo? Zastrašujuća misao, isto kao da i ja na svakom računaru Linux ili Windows, pa neka bili i besplatno. Radi se o slobodi izbora.

A Androidovo "višeplatformstvo" tek treba da se dokaže. Ko će ga tačno pogurati? HP je kupio (Palm) OS za svoje tablete, Apple razbija zaokruženom platformom, a Google gura Chrome OS (od kojeg očekuju mnogo, pogotovo u corporate sektoru).

S druge strane, Nokijin hardver i MS-ov softver - stvarno mogu biti zanimljivi. I jedna i druga firma imaju i para i volje, a rizik im nije stran.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office12.02.2011. u 12:17 - pre 160 meseci
Citat:
A Androidovo "višeplatformstvo" tek treba da se dokaže


Nesto si ti pogresno skapirao.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office12.02.2011. u 12:27 - pre 160 meseci
Citat:
lermi: To je filozofsko pitanje: zašto bi na svakom telefonu bio Android, Googlovo čedo? Zastrašujuća misao, isto kao da i ja na svakom računaru Linux ili Windows, pa neka bili i besplatno. Radi se o slobodi izbora.

A Androidovo "višeplatformstvo" tek treba da se dokaže. Ko će ga tačno pogurati? HP je kupio (Palm) OS za svoje tablete, Apple razbija zaokruženom platformom, a Google gura Chrome OS (od kojeg očekuju mnogo, pogotovo u corporate sektoru).

S druge strane, Nokijin hardver i MS-ov softver - stvarno mogu biti zanimljivi. I jedna i druga firma imaju i para i volje, a rizik im nije stran.


Svasta pa Google GURA Android, taj OS je deo njihovog reklamnog sistema koji im donosi profit i integrisan je sa svim njihovim servisima
Dejan je dobro rekao - dzaba tebi i najbolji mobilni OS na svetu kada za njega nemas aplikacija tj interesovanja developera - recimo WebOS koga pominjes nije nista manje losiji od ostalih na trzistu, ali dzaba to sve kada je na margini jer se aplikacije za njega pisu daleko daleko manje nego za npr Android
A Android aplikacije se pisu u ultrapopularnoj Javi, tacnije ko god je radio u Javi se vrlo lako se upozna sa Google implementacijom iste a Java devlopera imas pun krs, iza OS-a stoji respektabilna kompanija a pride je sve otvoreno i slobodno za modifikovanje - to je recept kome Android duguje svoj uspeh

Inace, suska se nesto da Nokia uskoro treba da predstavi i prvi Android telefon posle ovih velikih najava
Trac ili istina? Ne deluje uopste toliko neverovatno cime se Nokia svrstava u isti tabor kao HTC, Samsung i kompanija koji nude telefone sa oba OS-a
Ono sto mi nije jasno je kako uopste MS-Nokia brak namerava da ugroze Android i Iphone - pa dok izbace Windows Nokia telefone, ovi ce opet biti jedan (ili dva) koraka ispred, tek tablete da ne pominjem
A i sta cemo sa aplikacijama? Treba dostici Android Market i Apple store, pa cak i Blackberry market
Cisto sumnjam da ce portovati postojece Symbian aplikacije sa Ovi store, verovatno ce se koristiti vec postojece za WP 7
Meni se cini da je sve ovo jedan veliki Nokia fail u najavi iako WP 7 uopste nije losa platforma, no videcemo vreme ce pokazati
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

lermi
Freelancer

Član broj: 230692
Poruke: 62
*.crnagora.net.



+5 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office12.02.2011. u 14:23 - pre 160 meseci
Gura, dabome. Ali gura i Chrome OS (za koji se još ne zna šta je tačno, i da li će postati konkurent Android u nekom segmentu). Android je hit na telefonima, ali da li će se isto desiti i na tabletima, gdje je konkurencija mnogo veća? Ne vjerujem da su Nokija i MS na umu imali samo tržište telefona. Uostalom, tržište se polako kristalizuje.

Meni se čini da je Nokija-MS "savez" odlična stvar.

A MS će uvijek imati hrpu developera.

Kao što rekoh, volim slobodu izbora.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Mala analiza Nokijinog "prebega"12.02.2011. u 18:00 - pre 160 meseci
Dosta sam razmisljao na ovu temu, te pravim kompilaciju razlicitih stavova.

Prvo, dobro je da ima vise platformi i da nema ekstremno dominantne zbog kvalitetne konkurencije (Android bi to bio da se Nokija za to odlucila).
Drugo, Microsoft je mnogo svoje projekte neslavno zavrsio, a partnere zeznuo. Opet, izvojevao je bitke koje niko nije ocekivao.
Trece, ako dve godine Nokija sedi i ne mrda se, izgleda da je ovo bio poslednji pojas za spasavanje koji je bacen. S obzirom da su ocigledno ispali nesposobni da napisu sopstveno mobilno resenje koje ce biti rame uz rame sa oponentima,sto je za kompaniju takvog kalibra krajnje porazna cinjenica, i da su za godinu dana izgubili preko 10% trzista i besciljno vrteli u krug dok im je konkurencija brisala nos. Ocigledno je trebalo uraditi nesto brzo, brze od nove sopstvene platforme i tako su nastali novi "mladenci".


Malo istorije nije na odmet. Negde sredinom 90-tih Microsoft je pokusao da napravi dil sa Nokijom gde bi ovi prvi pravili software (OS) a drugi hardware za telefone. Znajuci kako je to izgledalo na polju kucnih racunara (gde se obogatio Microsoft a ne IBM) Nokia nije pristala i umesto toga udruzila snage sa Sonijem, Motorolom, Panasonicom, Samsungom (nekoga sam verovatno zaboravio), kupila Londonski Psion (koji sam nekada imao i bio presrecan!) i promenila mu ime u Symbian. Sa ove distance je to zasigurno bio dobar potez jer je Nokia od Symbiana jako dobro zivela vise od 10 godina. U nekoliko godina najvece ekspanzije Symbian telefoni su se prodavali u svetu svake sekunde - gde su 50-60% tih telefona bili Nokijini (manje poznata cinjenica je da se 15-20% Symbiana prodavala u Japanu pod DoCoMo provajderom.). Symbian je imao nesto oko 3-4$ po prodavanom telefonu. (Koliko bi samo Microsoft naplacivao tu uslugu?) Tako da je ovo verovatno veliki dan za Microsoft (i mozda Nokijin poraz u isto vreme). Moje duboko misljenje je da Android nikada nije bio opcija - Nokia je na prvom mestu "brand" a Google bi ih pojeo.

Vec od prosle godine se zna da Symbian (ni Symbian^3) nije vise vodeca Nokijina platforma. Trebalo je da je zameni Linux bazirani Maemo/MeeGo za visu klasu telefona. Danas je MeeGo zamenjen sa Windows Mobile kao vodecim priozvodom. To u praksi znaci da Symbian prelazi u "maintenance mode" (minimalni razvoj samo neophodnih stvari) a ugasice se kada (i ako) Windows-Nokia telefoni pocnu da donose pare. Nisam siguran kada je tacno krenulo po losem ali to svakako ima veze sa "nespretnim" Nokijinim preuzimanjem Symbiana. Posle sjajnog N95 dosli su N96 i N97 na jako losem hardweru (50-60% CPU brzine tadasneg iPhona), sa nespretnom "portingom" i bez inovacija u izgledu. Noviji N8, E7 i C7 su po kritikama jako dobri ali su dosta kasnili sa izlaskom.

* * *

Ostaje nejasno sta ce bit sa drugim proizvodjacima koji imaju WP7 modele: HTC je nedavno izbacio cak 7 WP7 modela, ima ih Samsung, pa i drugi. Da li Nokija dobija ekskluzivu? Jako vazno pitanje.

Reakcija:
Citat:
Ovo je za nas, poslovne korisnike, FENOMENALNA vest. MS operativni sistem sa najboljom mogucom podrskom za office, exchange, share point i CRM upakovan u NOKIA hardver! WP7 je intuitivan OS okrenut poslovnim korisnicima ali i podjednako zabavi.

Moje misljenje, iako nisam ekspert, je da sve to sto ima WP7 i Blackberry (Office, Exchange) odavno ima i Android, pa cak je i Blackberry ustuknuo, koji je sinonim za poslovni telefon, pred Android ofanzivom i morao da trzistu ponudi pristupacne serije telefona za masu poput Curve 8520, a skoro su predstavili i jeftinu 3G Curve seriju.

Konacno, da li WP7 i Android i iOS mogu da se porede, da li im je ista ciljna grupa? Mnogi su stava da mladim hi-tech zaljubljenicima koji su platili 300-500 evra za WP7 telefon koji im realno nije neophodan, naravno da smeta to sto je sistem relativno zatvoren ili nema sarene widgete i pozadine. S druge strane, poslovnim ljudima je bitno da podrska za office i neke druge poslovne servise dolazi "out-of-the-box". Da li za Android, mora da se doplati (znatna?) suma da bi mogao da se edituje Excel dokument?

Shvatam da je MS pun kontoverzi. Recimo, kada je MS ulazio na trziste konzola: "katastrofa, greska, samoubistvo!". I sta se desilo? Tadasnji lider Sony danas grcevito pokusava da ostane u trci sa Microsoftom koji je jedno vreme bio u stanju da cak i falicnost konzole pretvori u svoju prednost. Zatim, WP7 integracija sa Xbox i Zune. Neograničeni download na Zune u SAD košta $15 mesečno i mislim da je samo pitanje vremena kada će neki od mobilnih operatera ponuditi taj servis kao deo paketa. Tu su i Microsoft Office aplikacije, posebno OneNote. Integraciju sa Exchange serverima imaju i druge platforme, ali svi koriste Microsoft licencu za to.

A sto je nazalosnije od svega Maemo, odnosno MeeGo, je zaista imao potencijala da postane odlicna mobilna platforma. Ali Nokia je propustila svoju priliku i to ne mogu da razumem -- umesto da su izbacili jos modela sa Meamo-om i pogurali novu platformu umesto samo jednog telefona koga pogoni Maemo (vise nego dobar N900) oni su tvrdoglavo forsirali zastareli Symbian dok ih je konkurencija gazila na svakom koraku. Licni utisak je da se besciljno i u krug vrtela politika jedne respektabilne kompanije, a ova najnovija odluka je izgleda kruna svega toga.

Duboko verujem da je bolje da postoji sto vise mobilnih platformi, konkurencija, a Nokia trci u zagrljaj MS-a.

Vise je nego ocigledno (iako je to bilo jasno i ranije) da je Symbian ^3 prelazno resenje dok ne odrade glavnu stvar; mada su svi mislili da ce to biti MeeGo - dakle sada se na MeeGo moze defintivno upotrebiti ona narodna -- tresla se gora...

MS ce mozda moci svoje sape da polozi i na ove projekte i tako svoju poludovrsenu platformu ucini konkurentnim preuzimanjem svih dobrih stvari iz istih?
Sve u svemu, meni ovaj plan izgleda deluje ovako -- daj da sklopimo dil sa najvecim proizvodjacem mobilnih telefona i tako pospesimo rasprostranjenost nase mobilne platforme, a ako se ovajdimo usput od tehnologija koje je razvila Nokia, jos bolje. :)

Mnogi tvrde da je Microsoft poznat kao kompanija koja partnere žvaće dok ništa ne ostane i onda ih ispljune. Ukoliko u ovom dilu sa Nokiom on bude vodio glavnu reč propašće i Nokia i Windows Mobile OS.

Sa druge strane, izgleda da WM-u više treba Nokija nego obratno, tako da je ovo prilika za Nokiu da postavi uslove i vodi priču. WM7 je prilično sirov sistem, trenutno je tamo gde je iOS bio pre par godina (copy-paste je tipičan primer) tako da se čini da Nokia u brak unosti mnogo više od Microsofta. Treba da iskoriste to.

A posebna je priča šta će se desiti ukoliko im saradnja uspe. Microsoft se pokazao kao neko ko je spreman da ti zasebno naplati i, tipa, sms aplikaciju. U stvari, oni pre svega i žive na račun toga što prodaju licencu za OS. Koliko li će Nokia telefoni biti skuplji zbog licenci za WM?

Reakcija:
Citat:
Tako je potpisana smrtna presuda za Android, nad kojim Google polako gubi kontrolu. Cinilo se da ce biti nesto od njega, ali proizvodjaci telefona su se oteli kontroli i napravili sarenilo. Bagova ima kao pleve i ne zna se ko koju verziju koristi. Android je, zbog nedostatka konkurencije, igrao jedno vreme, ali ga fragmentacija platforme polako ali sigurno ubija.

Od svega ovoga WP7 ne pati, a sada je dobio kariku koja je nedostajala. Ocekujem da cemo konacno dobiti smartphone koji ima moderan OS, kvalitetan hardver i uz to ne guta baterije.


* * *

Kad smo kod telefona, da pomenem i tablete. Bojim se da Android tome (jos) nije dorastao, i licno meni je jedini pravi odgovor na Apple iPad -- Blackberry Playbook.
Dok od tableta koje pogoni MS softver imamo samo propale pokusaje u vidu fantomskog Slatea koji, kako stvari stoje, nece nikad ugledati svetlost dana. No, ovo ce biti godina tableta, videcemo.

[Ovu poruku je menjao owim dana 12.02.2011. u 21:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office12.02.2011. u 18:26 - pre 160 meseci
Citat:
owimvo je za nas, poslovne korisnike, FENOMENALNA vest. MS operativni sistem sa najboljom mogucom podrskom za office, exchange, share point i CRM upakovan u NOKIA hardver! WP7 je intuitivan OS okrenut poslovnim korisnicima ali i podjednako zabavi.

(…)

 Moje misljenje, iako nisam ekspert, je da sve to sto ima WP7 i Blackberry (Office, Exchange) odavno ima i Android, pa cak je i Blackberry ustuknuo, koji je sinonim za poslovni telefon, pred Android ofanzivom i morao da trzistu ponudi pristupacne serije telefona za masu poput Curve 8520, a skoro su predstavili i jeftinu 3G Curve seriju.

Konacno, da li WP7 i Android i iOS mogu da se porede, da li im je ista ciljna grupa? Mnogi su stava da mladim hi-tech zaljubljenicima koji su platili 300-500 evra za WP7 telefon koji im realno nije neophodan, naravno da smeta to sto je sistem relativno zatvoren ili nema sarene widgete i pozadine. S druge strane, poslovnim ljudima je bitno da podrska za office i neke druge poslovne servise dolazi "out-of-the-box". Da li za Android, mora da se doplati (znatna?) suma da bi mogao da se edituje Excel dokument?

(…)

Mnogi tvrde da je Microsoft poznat kao kompanija koja partnere žvaće dok ništa ne ostane i onda ih ispljune. Ukoliko u ovom dilu sa Nokiom on bude vodio glavnu reč propašće i Nokia i Windows Mobile OS.

Sa druge strane, izgleda da WM-u više treba Nokija nego obratno, tako da je ovo prilika za Nokiu da postavi uslove i vodi priču. WM7 je prilično sirov sistem, trenutno je tamo gde je iOS bio pre par godina (copy-paste je tipičan primer) tako da se čini da Nokia u brak unosti mnogo više od Microsofta. Treba da iskoriste to.

A posebna je priča šta će se desiti ukoliko im saradnja uspe. Microsoft se pokazao kao neko ko je spreman da ti zasebno naplati i, tipa, sms aplikaciju. U stvari, oni pre svega i žive na račun toga što prodaju licencu za OS. Koliko li će Nokia telefoni biti skuplji zbog licenci za WM?

Kakva besramna kompilacija komentara sa B92 Kažeš dosta si razmišljao na ovu temu, nadam se da te nije zabolela glava? Šta još kaže tvoj „drugar”?
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Nokia and Microsoft enter strategic alliance on Windows Phone, Bing, Xbox Live and Office

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38225 | Odgovora: 189 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.