Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komentari o novim tablicama i saobraćajnim

elitemadzone.org :: AutoZone :: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 87015 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nicolas
Beograd

Član broj: 11756
Poruke: 164
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 57271817


+2 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 12:21 - pre 161 meseci
Citat:
vilil1: Kojim sluzbama je potreban broj tablice? Policiji, koja na osnovu fotografije sasvim dobro vidi brojeve i slova, i sudstvu, koje izdaje kazne na osnovu dokaza koje prezentuje policija. I sada mi treba da pretpostavimo da kod njih nije u upotrebi srpski jezik u racunarima? Ili da neko tamo ne zeli da koristi srpski vec neki drugi jezik, pa moze doci do zabune? Taj scenario je malo verovatan.
Da li je tako nesto moguce? Pa jeste, moguce je, svasta je moguce...


Aha... i kad neko bude putovao u inostranstvo sa tablicama AČ, nemačka, francuska, španska, italijanska i sve druge policije sveta i Jevrope imaju naša slova u svojim informacionim sistemima i sve će tako lepo da zabeleže. Kako da ne? Ako neko sa AČ oznakom bude uhvaćen, biće zapisano kao AC. Pa ti koji stvarno imaš AC, kad budeš hteo preko... e ne može. A onda uzmi dokazuj da to nisi bio ti, nego neko sa AČ.
Stvarno ne vidim koja je bila potreba da se ovo ovoliko komplikuje. Što reče neko, Grci koji su poznati kao tradicionalisti su prihvatili engleski alfabet na tablicama, a nisu koristili svoj, baš zbog izbegavanja komplivanja života vozačima. Ali ne, sad smo se setili da treba da poštujemo i nešto svoje.
Država bi trebala da poštuje domaće, kultrurne, jezičke, istorijske i druge vrednosti tamo gde treba i kad treba, a za tablice neka ih rade kao sav normalan svet.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 12:29 - pre 161 meseci
Citat:
Marko_L:Jeste, uz pomoć kompletne dokumentacije će verovatno biti dokazivo da je došlo do greške, ALI da li zaista mislite da će to ići brzo i bezbolno. Eto, na primer stigne tebi kazna jer je tvoj parnjak napravio neki prekršaj. Ti naravno imaš rok od 8 dana da uložiš žalbu, ali avaj, žalba ne odlaže izvršenje, pa kaznu ipak moraš da platiš, osim ako ne reše žalbu pre isteka tih 8 dana (što je u Srbiji SF). I tako ti platiš 20-30 hiljada kazne (ili koliko je već kazna), a ako se dokaže da je greška, super, dobićeš novac kroz par meseci ili godina. Pa još ako se ispostavi da je tvoj parnjak neko ko malo češće pravi te prekršaje, eto tebi redovnog mesečnog harača i bodova u vozačkoj, a ti onda kampuj po sudovima i dokazuj da to nisi ti.


A sta ce se desiti ako tvoj parnjak napravi prekrsaj u inostranstvu?

Kakve su tada konsekvence?

Zabrana ulaska u doticnu drzavu (drzave) ako se kazna ne izmiri?! A nisu male! Ume da bude i nekoliko stotina eura.

Ili ce mozda strani saobracajci biti primorani da savladaju nasu kvacicologiju?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 12:31 - pre 161 meseci
Pretpostavljam da sada treba da se utvrdi i lista nepoželjnih dvosložnih kombinacija, koje potencijalno mogu biti neprimerene ili vulgarne za vlasnika. Možda novo ministarstvo da se osnuje?
 
Odgovor na temu

Stoj
logistika
EU

Član broj: 253276
Poruke: 121
*.dclient.hispeed.ch.



+3 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 12:36 - pre 161 meseci
Tablice su lepe ali mi se ne sviđaju ona latinična slova sa crticama koja niko u svetu ne razume.Bolje je bilo da je sve na ćirilici ili najbolje da su uzeta samo slova koja su ista i u ćirilici i latinici.Tako bi i kod nas i u svetu bilo razumljivo.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 12:45 - pre 161 meseci
Citat:
nicolas: Ako neko sa AČ oznakom bude uhvaćen, biće zapisano kao AC. Pa ti koji stvarno imaš AC, kad budeš hteo preko... e ne može. A onda uzmi dokazuj da to nisi bio ti, nego neko sa AČ.

Ne moze??? Je l' ti mislis da se brani ulazak u neku zemlju tablicama, a ne osobi? Ovo je...bas onako...zesce!!! LOL

edit

Moj primer, zaustavili su me u inostranstvu zbog prekoracenja brzine. Nekih 50e je bila kazna, ja kao mnogo je necu da platim. Policajac mi kaze, nije problem, ali ces na izlasku da platis mnogo vise, jer ce proslediti fotografiju svim prelazima, i necu moci da izadjem dok ne platim. Naravno, odmah sam platio. :D
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 12:50 - pre 161 meseci
po tablicama se vodi prekršaj.
Najčešće je to nepropisno parkiranje
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 12:50 - pre 161 meseci
^^^
O ovome se upravo i priča.

Ideja nekog jakog igrača je bila da "pošto-poto" modernizujemo tablice, tako da one liče na tablice kakve viđamo u uređeni(ji)m državama.

Sva je prilika da je konačna odluka o svim aspektima koji se tiču konačnog izgleda i sadržaja tablice doneta bez puno konsultacije sa relevantnim esnafima (matematičarima, dizajnerima, IT stručnjacima, saobraćajnim inženjerima...).

I kao što to uvek biva, kada pokušaš nekoga da kopiraš, to nikada ne bude po tvojoj meri.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 13:08 - pre 161 meseci
^
Tako je. Ovo što kaže @zarsilic:
Citat:
A sta ce se desiti ako tvoj parnjak napravi prekrsaj u inostranstvu?

Kakve su tada konsekvence?

Zabrana ulaska u doticnu drzavu (drzave) ako se kazna ne izmiri?! A nisu male! Ume da bude i nekoliko stotina eura.

je realan problem i dovoljan razlog za mene da se potrudim da po isteku registracije ovako ili onako obezbedim sebi ''jednoznačne'' tablice (tj. bez SŠCČĆZŽDĐ).
 
Odgovor na temu

nicolas
Beograd

Član broj: 11756
Poruke: 164
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 57271817


+2 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 13:53 - pre 161 meseci
Citat:
vilil1: Ne moze??? Je l' ti mislis da se brani ulazak u neku zemlju tablicama, a ne osobi? Ovo je...bas onako...zesce!!! LOL


Prekršaji se vode po brojevima tablica, u situacijama kada te kamera za video nadzor snimi. Ne pričam o situacijama gde imaš direktan kontakt sa saobraćajcem.

Citat:
vilil1: Moj primer, zaustavili su me u inostranstvu zbog prekoracenja brzine. Nekih 50e je bila kazna, ja kao mnogo je necu da platim. Policajac mi kaze, nije problem, ali ces na izlasku da platis mnogo vise, jer ce proslediti fotografiju svim prelazima, i necu moci da izadjem dok ne platim. Naravno, odmah sam platio. :D


Sve je to lepo, ali na zapadu većinu prekršaja sada hvataju kamere. Lepo je kada možeš da popričaš sa čikom u plavom, pa ti on da nekad korisne savete, a nekad te naloži (jer bolje je i da poslušaš, nego da rizikuješ sa njihovim kaznama). Ali, kada te snimi kamera tamo negde napolju... da neće možda da zumira, iseče tvoju sliku, skine crveni sjaj iz očiju, malo ti dotera rumenilo ako si bled i sve to tako prosledi na granične prelaze?
Mislim, u ostalom šta se i raspravljam sa tobom. Svejedno će biti onako kako su već odlučili. Ono što znam je da će mnogi imati neprijatnosti i neočekivane glupe situacije. Ti kad ih budeš imao, bez obzira što nisi kriv, spominjaćeš i majku i oca i sve do 4. kolena u nazad. Nema, naš čovek dok ga nešto konkretno ne lupi po glavi, ne vredi mu pričati.
Ja ću svakako, koliko je u mojoj moći, gledati da izbegnem tablice sa problematičnim slovima. Kome se sviđa, slobodno neka uzme :)
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 14:10 - pre 161 meseci
Ama sta to pricas? Po tebi, (vama), ti mozes u inostranstvu da pravis xyz prekrsaja, u visini nekoliko desetina hiljada eura, zatim da pobegnes i izadjes iz zemlje. Onda treba neki njihov organ da zaseda, i da izda zabranu ulaska u zemlju vozilu sa nekom tamo reg. oznakom. A za vozaca koji je pravio prekrsaje, nije ih briga, sta ce im on, bitno je vozilo. :D

Posle toga ti opet sa drugim vozilom mozes da udjes i da pravis ponovo razne prekrsaje.

Pa to jednostavno ne ide tako. Nije njima bitno vozilo, nego vozac. Onaj koji krsi zakon.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 20:08 - pre 161 meseci
Pa čemu onda uopšte služe registarske tablice ? Kao ukras da automobil izgleda lepše ? Ja bih rekao da tablice služe upravo da se identifikuje izvršilac prekršaja, jer obično kada neko napravi prekršaj, nije baš da mu znaš ime i prezime i slične podatke, već eventualno možeš da vidiš broj tablica i taj podatak zapišeš, pa onda na osnovu tih tablica dođeš do vlasnika, pa preko njega i do onoga ko je upravljao vozilom. E sad zamisli zbrku kad se slučajno dođe do pogrešnog vlasnika.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

mycontrails
Contrails24
Novi Sad

Član broj: 32816
Poruke: 26
*.mbb.telenor.rs.



+4 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 20:59 - pre 161 meseci
Danas završio tehnički pregled i reko ajd da vidim jel gužva u policiji u Novom Sadu. Tamo nigde nikoga, neki čovek dva mesta ispred mene dobio "ćž", mlad par ispred mene se zezao šta li će njima da uvale, kad ono otvorili novu kutiju sa "ćw". Pošto je cela serija išla sa "ćw, rekoh sebi, navratiću za koji dan kad otvore neku novu kutiju. Imam još tri nedelje fore...
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 21:27 - pre 161 meseci
Citat:

Beograd -- Uvođenje posebnih registarskih tablica za taksi vozila na teritoriji Beograda, najefikasniji je način za eliminaciju nelegalnog taksi prevoza u gradu.
Predstavnik Sindikata taksi vozača i autoprevoznika Nezavisnost Branko Vitorović kaže da će posebno označavanje taksi vozila, koje će se ogledati u slovima "TX" nakon trocifrenog registarskog broja, omogućiti razlikovanje legalnih taksista od "divljaka", što je veoma važno za građane, inspekciju koja obavlja kontrolu i saobraćajnu policiju.

"Pogledom na krovnu oznaku, a zatim na registarsku tablicu, svi će moći da utvrde da li je reč o taksisti koji vožnju obavlja na legalan način ili ne", rekao je Vitorović. On ističe da to ima posebnu važnost za građane, koji cu često bili izloženi neprijatnostima sa nelegalim taksistima.

Vitorović je naveo da su dosadašnje krovne oznake, koje su korišćene kao dokaz o legalnom poslu, bile masovno zloupotebljavane, ali da niko nije sankcionisan za to.

"Kada je reč o novim tablicama, može se pokušati i njihova falsifikacija, ali to više neće biti prekršaj već krivično delo, pa će u skladu sa tim biti i veće i oštrije kazne", objasnio je Vitorović.

On je dodao da se, nakon uvođenja novih tablica, legalne taksiste očekuje povećanje prometa od tri do pet odsto, budući da više neće biti "divljaka" koji će im uzimati deo posla.

"Među taksistima ima i onih koji tu novinu prihvataju sa dozom zadrške, prvenstveno zbog straha da kasnije neće moći da prodaju označene automobile, ali svakako ne bi trebalo da zanemare povećanje procenta zarade, koji će taj problem marginalizovati", naveo je Vitorović.

Veoma je bitno da u celoj toj priči ne postoje izuzeci, već da se ona dosledno sprovede, zaključio je Vitorović, dodajući da su svi taksisti koji su registrovali svoja vozila od 1. januara dobili nove tablice, a cena registracije ostala je ista.


izvor B92

CIRKUS! :D :D :D
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 21:49 - pre 161 meseci
1000 taxista? A ostali? Po default-u nelegalni ili 50:50?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 22:10 - pre 161 meseci
Citat:
Marko_L: Pa čemu onda uopšte služe registarske tablice ? Kao ukras da automobil izgleda lepše ? Ja bih rekao da tablice služe upravo da se identifikuje izvršilac prekršaja, jer obično kada neko napravi prekršaj, nije baš da mu znaš ime i prezime i slične podatke, već eventualno možeš da vidiš broj tablica i taj podatak zapišeš, pa onda na osnovu tih tablica dođeš do vlasnika, pa preko njega i do onoga ko je upravljao vozilom. E sad zamisli zbrku kad se slučajno dođe do pogrešnog vlasnika.

Bilo bi idealno kada bi svako mogao da zapamti sve sto pise na tablici. Nazalost, nije tako, niti je bilo. Mozda u retkim slucajevima. Zato se policiji da sto je moguce vise podataka, tip, marka, model, boja automobila, sto vise oznaka sa tablice, pa onda policija sistemom eliminacije, i na kraju izlaskom na teren dolazi do pravog izvrsioca.

Opet, sve zavisi od tezine ucinjenog dela, odnosno koliko su policajci voljni da rade svoj posao, mozda se ne pretrgnu da nadju pravog krivca, ko zna, ali to ne znaci da ce neko nevin odgovarati.


Citat:
"Među taksistima ima i onih koji tu novinu prihvataju sa dozom zadrške, prvenstveno zbog straha da kasnije neće moći da prodaju označene automobile, ali svakako ne bi trebalo da zanemare povećanje procenta zarade, koji će taj problem marginalizovati",

Uh, sad nece moci da vade sedista, i vracaju kilometrazu, sa pricom da je auto samo vozen do posla, koji je odmah tu, iza coska. :)
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 22:22 - pre 161 meseci
Tablice su ocajne.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim17.01.2011. u 22:54 - pre 161 meseci
Citat:
vilil1: Bilo bi idealno kada bi svako mogao da zapamti sve sto pise na tablici. Nazalost, nije tako, niti je bilo. Mozda u retkim slucajevima. Zato se policiji da sto je moguce vise podataka, tip, marka, model, boja automobila, sto vise oznaka sa tablice, pa onda policija sistemom eliminacije, i na kraju izlaskom na teren dolazi do pravog izvrsioca.

Opet, sve zavisi od tezine ucinjenog dela, odnosno koliko su policajci voljni da rade svoj posao, mozda se ne pretrgnu da nadju pravog krivca, ko zna, ali to ne znaci da ce neko nevin odgovarati.

Uh, sad nece moci da vade sedista, i vracaju kilometrazu, sa pricom da je auto samo vozen do posla, koji je odmah tu, iza coska. :)


Nece biti, sto se tice saobracajnih prekrsaja po EU - fotografije se salju vlasniku. Znaci oni sa SDCZ tablicama ce dobiti kazne od onih sa ŠĐČĆŽ. To sto ce na tim fotografijama biti druga tablica, auto pa i lice - nije toliko bitno jer ce izazvati prilicno problema.
Sto se taxista tice, zar ne mogu da prodaju auto nekome ko ce ga preregistrovati i onda opet za*ebati nekoga?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim18.01.2011. u 00:03 - pre 161 meseci
Takva vozila ce imati ili dramaticno malu cenu, ili ce zavrsavati na reciklazi, samo da se malo poostre propisi.

Mesta za prevaru uvek ima, bice da je taksi vozilo, ali nije puno vozeno posto je vlasnik bio na rehabilitaciji od suljeva

Poz
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim18.01.2011. u 00:45 - pre 161 meseci
Znači u svim beogradskim opštinama nema više od 1000 taksista?? Ovo nije loše što ih sad markiraju da se zna ko je taksara a ko je divljak. Samo još da se reši problem turbina i da ih nateraju da svi budu iste boje i vožnja taksijem može biti prihvatljiva.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim18.01.2011. u 09:23 - pre 161 meseci
Citat:
Wi-Fi: Nece biti, sto se tice saobracajnih prekrsaja po EU - fotografije se salju vlasniku. Znaci oni sa SDCZ tablicama ce dobiti kazne od onih sa ŠĐČĆŽ.

Zanimljivo. Znaci, ti u Danskoj prekoracis brzinu, uslikan si, i sada Danska policija, Danska drzava, tebi ovde u Srbiju salje fotografiju?

Hajde pojasni, molim te. Napisi kako su oni dosli do vlasnika, po kom medjudrzavnom sporazumu, ugovoru...

Napisi proceduru, ako vec znas da to tako ide.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 87015 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.