Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako povezati dvb risiver sa tv karticom?

[es] :: Digitalna Televizija :: Kako povezati dvb risiver sa tv karticom?

[ Pregleda: 8114 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cocoloco
coco loco
Podgorica

Član broj: 241397
Poruke: 9
*.crnagora.net.



Profil

icon Kako povezati dvb risiver sa tv karticom?08.01.2011. u 11:32 - pre 160 meseci
Laik sam sto se ovoga tice pa mi treba sto je moguce vise pojedenostavljen tutorijal/pomoc;

imam tv (externu) karticu " PixelView" ?! i DVB risiver od kablovske, pa me zanima dal' i kako to mogu povezati na pc tj. lap top?
Inace, klasicno povezivanje tog risivera na tv ide preko scart-a a scart na pc-ju nemam... E sad - kako da se to premosti itd?
(tv kartica inace odlicno radi kada je prikljucena na klasicnu tv antenu)

Laptop je Fujitsu Siemens AMILO, graficka ATI mobility radeon x700, PROCESOR AMD Turion ml-32 800MHz, RAM 1,00GB. Risiver je: TOPFIELD TF6200GR.
TV kartica je " PixelView" (playTV 400 USB) model: PV-TV414u+

To je sve sto se tice info. Molim nekoga da mi na najednostavniji nacin objasni kako da ovo spojim. Pretpostavljam da na forumu ima ljudi koji se bave ovim stvarima i koji ce mi nekim npr. slikovitim primjerom tj. da okace foto. nekog scart adaptera i sl. pa da ja to lagano prikljucim.

Hvala unaprijed!!!
Pozz
 
Odgovor na temu

Astronom

Član broj: 32392
Poruke: 26
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Kako povezati dvb risiver sa tv karticom?23.01.2011. u 19:40 - pre 160 meseci
Evo ti jedno uputstvo za reciver TOPFIELD 6110 na makedonskom ( http://cabletel.com.mk/file/digitalen_resiver.pdf) inace standardno povezivanje recivera sa kompjutera je preko
RS-232 kabela (http://www.serialio.com/images...cts/USB-RS232-Cable-med-wm.jpg)
Pozz
 
Odgovor na temu

DvbT-manijak
motazer, tv produkcija
Srbija

Član broj: 203771
Poruke: 157
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Kako povezati dvb risiver sa tv karticom?24.01.2011. u 08:29 - pre 160 meseci
Pa nije čovek to pitao, on hoće da GLEDA digitalnu kablovsku na lap topu, na kome ima analognu tv karticu.
Kako ta kartica ima činč ulaz onda može bez problema da se poveže (smo ti treba "SCART na činč" kabl).
Za kartice koje nemaju činč ostaje RF, ali je pitanje da li ti DVB STB ima RF modulator?
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Kako povezati dvb risiver sa tv karticom?25.01.2011. u 08:08 - pre 160 meseci
Tvoja kartica ima cinc ulaze, a risiver cinc izlaze. Obicnim cinc-cinc video kablom sa tri konektora.
TV karta
Risiver
 
Odgovor na temu

cocoloco
coco loco
Podgorica

Član broj: 241397
Poruke: 9
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako povezati dvb risiver sa tv karticom?26.01.2011. u 11:31 - pre 160 meseci
Veliko hvala na pomoci - svakako da cu ovo pokusati ali, sad se javlja novi problem - ne podrzava mi Windows 7 software od tv kartice koja je (da opet napomenem) "PixelView" (playTV 400 USB) model: PV-TV414u+?! Kartica radi sa klasicnom tv antenom na XP-u... Tek sam danas uocio taj problem i tragao po net-u za drajverom (vidjeh da i drugi imaju taj problem...
Isao sam na zvanicni sajt proizvodjaca kartice "Honestech" al' nemaju update i sl. , tragao za drajverima , al' bezuspjesno...

Sta sad da radim???
 
Odgovor na temu

markonedja
Marko Nedeljkovic
Student
Beograd, Srbija

Član broj: 304035
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: markonedja.wix.com/jbpint..


Profil

icon Re: Kako povezati dvb risiver sa tv karticom?30.01.2013. u 17:42 - pre 135 meseci
Da li si uspeo da nadjes drivere ili da pokrenes karticu na win 7 nekako? ja sam je juce kupio i vec 2 dana se ubi da je osposobim, nisu mi rekli da nema driver za win 7.... sad bih je razlupao
 
Odgovor na temu

simb

Član broj: 67619
Poruke: 25
81.93.86.*



Profil

icon Re: Kako povezati dvb risiver sa tv karticom?10.12.2013. u 21:55 - pre 125 meseci
Ni ja nisam uspio naći drajvere za bilo koji x64 Windows.

Ima li možda neko serijski za softver koji dođe uz winxp drajvere TV Plus 3.0 ????
Koristio bih ga pod XP-om.
 
Odgovor na temu

Sanja4

Član broj: 328928
Poruke: 1
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako povezati dvb risiver sa tv karticom?22.04.2015. u 12:20 - pre 108 meseci
cao svima ja bih htela isto da povezem resiver na racunaru radi gledanja programa imam operativni sistem windows xp sp3 profesional ram memorija 768 mb graficka nvidia geforce 6200 tv kartica winfast pvr2 da li mogu isto ovako da povezem resiver koji nije od kablovske
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Kako povezati dvb risiver sa tv karticom?

[ Pregleda: 8114 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.