Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898993 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Doc Holiday 87
Doc Holiday 87

Član broj: 181594
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.carobnivrt.com


+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 11:57 - pre 135 meseci
Zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 12:04 - pre 135 meseci
da,pomogao sam mu,visenego sto izgleda na prost prvi pogled.pozdrav obojici.
 
Odgovor na temu

luckysale
biro
nigde

Član broj: 312790
Poruke: 3
*.dynamic.kdsinter.net.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 13:59 - pre 135 meseci
Pozdrav svim dobrim ljudima sa ovog foruma.
Pre svega zeleo bih da se zahvalim svima koji su davali korisne informacije u vezi predavanja zahteva za drzavljanstvo, jer su mi mnogo pomogle, prvenstveno kod popunjavanja formulara, a i prikupljanja potrebne dokumentacije, sto je dokaz da ako se malo potrudis, ne moras davati gomilu evra derikozama koji koriste trenutnu situaciju. Naime, hteo bih da opisem svoju avanturu predaje zahteva od 28.02., sto je bio poslednji dan predaje zahteva po staroj proceduri. Dakle, do 27. sam uspeo da sakupim sve potrebne izvode sa prevodima na madjarski ( cak sam i za to pronasao izuzetno povoljnog tumaca koji mi je naplatio 500 dinara po izvodu ), popunio potrebne formulare, naravno uz pomoc ovog foruma, kopirao pasos i napravio sliku, sve to lepo skockao u fasciklu i otisao u Suboticu kod rodjaka koji je takodje hteo da predaje zahtev i prespavao. Sutradan smo poranili i krenuli za Madjarsku njegovim kolima i u pratnji njegove devojke koja odlicno govori madjarski. Da napomenem, madjarski smo naucili samo vezano za biografiju i slicna pitanja, nista posebno. Prvo mesto u kojesmo dosli je Assothalom, jer smo culi da tamo ove derikoze sto naplacuju usluge vode svoje "klijente", pa smo mislili da je lakse. Medjutim, gospodja koja prima zahteve nas je maltene naglavacke izbacila iz kancelarije, navodno zbog niskog nivoa znanja jezika, a nije nas nista ni pitala kad smo usli, samo je prevrnula ocima kad smo pitali da li mozemo da predamo dokumenta, valjda besna sto vise nece moci da uzima pare od 01.03. No bilo kako bilo, nastavismo dalje i tako dodjosmo u Morahallom, ali gospodja koja prima zahteve rece da se kod nje mora zakazati termin, tako da smo radi reda zakazali za 05.04. dva termina. Krenusmo opet dalje u sledece mesto, zaboravih kako se zove, ali tamo je radno vreme bilo do 12:00, a mi stigosmo u 12:15. E sad je vec bilo tesno sa vremenom, pa smo vecali da li cemo dalje po selima ili da idemo u Segedin. Odlucili smo da odemo jos u jedno mesto, pa ako nista, idemo za Segedin. Sledece mesto u koje smo dosli necu imenovati, da ne bih doveo nekog u nezgodan polozaj. Stigosmo mi u to sledece mesto, nadjosmo opstinu, ali bila pauza za rucak, pa smo seli da sacekamo. I cekali smo mi dobrih pola sata, pa kad smo vec hteli da odustanemo, stigla gospodja sa pauze, onako na prvi pogled sva stroga i energicna, mi se odsekli. Za njom u kancelariju su usli moj rodjak sa devojkom prvi, a ja ostao napolju da sacekam. Nisam stigao ni da se preslisam u glavi to malo madjarskog sto znam, kad posle par minuta moj rodja izlazi napolje, a njegova devojka me sa vrata kancelarije zove da sad udjem ja. Vec sam pomislio da smo i ovde omanuli, kad gospodja mi uzima papire, na brzinu ih pregleda i usput prica nesto sa devojkom mog rodje. Sve sto je mene pitala je odakle sam i nesto u vezi posla jedno pitanje, i sve to dok sam potpisivao formulare, sve u svemu 3 minuta. Rekla je da smo slobodni i da cemo biti obavesteni putem emaila kad je zakletva. Jos dugo posle toga nismo mogli da dodjemo sebi kakvu smo srecu imali, a to je i dokaz da ne treba davati gomilu para nekom, nego se malo potruditi i eventualno pronaci nekog ko dobro govori jezik, pa sa njim u avanturu. Eto, ako nekom treba termin, ima dva slobodna u mestu Morahallom u 10:00, 5. aprila. Samo da napomenem, 15. marta je neki praznik u Madjarskoj pa nista nece raditi, da neko ne bi dzabe otisao.
 
Odgovor na temu

mariovrbas
sve pomalo

Član broj: 301890
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 14:05 - pre 135 meseci
Evo dragi prijatelji, dosao i taj dan napokon, da se i ja pohvalim, danas sam zvao da proverim, STIGLOOOO!!! Odobreno drzavljanstvo!!! Zakletva Ujszentivan, do kraja marta! Vec sam se, priznajem, malo uplasio, cinilo mi se da se malo oteglo, jer sam papire predao sredinom oktobra u Ujsentivanu, ali definitivno nema srecnije osobe od mene danas!!! Eto drugari, sta da vam kazem, da mi je pre 7-8 medeci neko rekao da cu imati Madjarski pasos u rukama, ne bih verovao, ali obistinilo se, a sad u akciju, naci adekvatan posao preko i gledati za dalje. Hvala i Madjarskoj drzavi koja nam je omogucila ovu pojednostavljenu proceduru, bar sto se mene tice,ipak mislim da treba ceniti ovaj ustupak. Pozzzz iz Vrbasa za sve koliko vas ima i za divne ljude na ovom sjajnom forumu.....
 
Odgovor na temu

mrta
nezaposlen

Član broj: 311960
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 16:05 - pre 135 meseci
Ima li neko ko je predao zahtev u BGD..ja sam predao sredinom septembra.Jeli neko dobio poziv za zakletvu u Martu u BGD...hvala...
 
Odgovor na temu

ilija73

Član broj: 312156
Poruke: 43
46.174.96.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 17:45 - pre 135 meseci
Blago tebi ja sam isto predao oktobra i jos nista
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 18:08 - pre 135 meseci
Citat:
luckysale:Odlucili smo da odemo jos u jedno mesto, pa ako nista, idemo za Segedin. Sledece mesto u koje smo dosli necu imenovati, da ne bih doveo nekog u nezgodan polozaj...

Ako ste krenuli od Kelebije, pa išli prvo u Ašotholom, pa Moroholom, pa nastavili ka Segedinu, može ovo selo samo da bude Domosek :)
U svakom slučaju, čestitam na uspešno odrađenom poslu!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 19:16 - pre 135 meseci
Pozdrav svima na ovom forumu!Od skoro sam saznao za ovu pricu i hocu da se ukljucim u nju.Ispunjavam sve zakonske uslove,ostaje mi jos "jedino" jezik.Dosta stranica sam ovde procitao i najvise od svega me zanima,ako neko zna kakve su to izmene od 01.03.?Da li se to mozda odnosi na nemogucnost podnosenja u selima ili ostriju kontrolu poznavanja jezika ili nesto trece?I da,za sve one koji su prosli,sta ste naveli pod razlogom zbog kojeg trazite madjarsko drzavljanstvo?Puno pozdrava svim forumasima i hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 19:32 - pre 135 meseci
Na 72-oj strani imas mapu okruga pa pogledaj. Ovde zasada nema jos informacija kako ide predaja zahteva posle reorganizacije.
Izmenili su formulare a sto se tice pitanja zasto trazis drzavljanstvo, mene to uopste nisu pitali.
 
Odgovor na temu

igor.h
Karlsruhe,Deutschland

Član broj: 297916
Poruke: 14
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 21:25 - pre 135 meseci
Da li je neko u skorije vreme radio prepis vozacke dozvole u Madjarskoj i ako jeste moze li napisati tacnu proceduru?
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 22:45 - pre 135 meseci
Citat:
Djordjewajfert:
Citat:
povremen: pise na forumu,u ranijim postovima.


U AL SI MU POMOGAO SVAKA TI CAST.

ne moze da se predaje vise po selima. samo u vecim mestima. poslacu ti kasnije koja su to mesta...

Odgovori i meni, unapred hvala.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2013. u 10:12 - pre 135 meseci
Ovde mozete sa brojem koji ste dobili prilikom predaje da postavite pitanje o tome dokle se stiglo u obradi vaseg zahteva http://www.bmbah.hu/topic_list.php?id=1 a odgovor dobijete e-mailom.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2013. u 10:59 - pre 135 meseci
ima li negde popunjen novi honositasi? i da li treba i dalje adatlap?uz njega ili?to jos nismo imali na forumu.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
56.251.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2013. u 12:32 - pre 135 meseci
Pogledaj na tom linku,imas ispod toga i primer novog.i treba adatlap i za to imas primer,stim da ima 2 jedan popunjavas obavezno a drugi ako nisi u braku onda ne treba.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

valeriamitic

Član broj: 312450
Poruke: 54



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2013. u 12:43 - pre 135 meseci
Da li neko zna kakva je procedura nakon dobijanja drzavljanstva prijaviti brak koji je sklopljen nakon dobijanja dryavljanstva. Naime, sve papire sam predala i cekam na zakletvu, a na leto planiram vencanje. Gde treba da se javim radi upisa vencanog lista i promene prezimena? Htela bih tek nakon toga da napravim pasos, ali lakcim karta i novi podaci ce mi biti drugaciji?
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

...Gaga...

Član broj: 312829
Poruke: 10
*.ecpwireless.net.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2013. u 23:52 - pre 135 meseci
Ja sam se danas priključila ovom forumu, ali hoću sa vama da podelim svoje iskustvo. Pre 10-ak dana sam otišla u Baju da predam papire za sebe i dete. I tada su mi rekli da trebam da priložim i detetov i mužev srpski pasoš, što mi niko do tada nije spomenuo. Posle sam se raspitivala zašto su to tražili i niko za takvo nešto nije čuo. Suprug nije podnosio zahtev i u opšte ne znam šta će im njegov pasoš. Ali rekoše ajd kad dođeš kući skeniraj njegov pasoš pa pošalji na mejl. Ja došla kući a njegov srpski pasoš istekao, a pošto ima i hr ja taj skenirala pa poslala. Da li će to biti dobro pojma nemam. Inače me ništa drugo nisu pitali samo su gledali papire i to je to. U biografiji mi stoji da mi je deda mađar i da sa njim često pričam mađarski, možda me zbog toga nisu dirali. Moja kuma je bila sto do mene i njoj su pročitali biografiju i to podugačku i pitali je zašto nije navela hobi?? I onda su joj dali papir da sve ponovo na njega prepiše ali da na kraju doda i hobi.. eto ako vas nešto zanima slobodno pitaje. I da, dobila sam od njih mejl da skeniran pasoš moram predati najkasnije do 1 marta jer od tada više neću moći slati za Baju, kao oni više nemaju veze sa tim. A posle toga sam čula da će ipak moći da se preda tamo. I evo pravim svojima i srpske pasoše koji će sutra biti gotovi pa onda mislim da ih šaljem opet na isti mejl u Baji. I još da dodam da je ova žena kod koje sam ja bila, bila izuzetno fina.
 
Odgovor na temu

mrta
nezaposlen

Član broj: 311960
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 07:48 - pre 135 meseci
Kada je moja supruga pre godinu dana predavala papire u BGD za nju i decu,od mene su trazili kopiju pasosa i da podpisem saglasnost da deca dobiju HU drzavljanstvo.A kada sam ja predavao papire u septembru trazili su mi kopiju zeninog HU pasosa i njenu saglasnost.Zato je najsigurnije da prilikom odlaska ponesete kopiju pasosa supruznika i kratku izjavu o saglasnosti, pogotovo kada su deca u pitanju.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 09:07 - pre 135 meseci
ako je neko predavao ranije ili sada u morahalom,janosahlma,kisteleki ,molio bi da mise jave na privatna poruka.hvala.
 
Odgovor na temu

...Gaga...

Član broj: 312829
Poruke: 10
*.ecpwireless.net.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 09:51 - pre 135 meseci
Ja stvarno nisam znala da trebam i njihove pasoše da ponesem a potvrdu overenu u sudu da imam muževo odobrenje sam ponela.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 14:44 - pre 135 meseci
Jel' bio neko preko posle prvog marta? Mozda oni vrate sve na staro? :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898993 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.