Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899040 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.12.2012. u 10:16 - pre 138 meseci
Iz mog iskustva i iskustva vise poznanika, najvise se postavlja pitanje vezano za to cime se bavis u zivotu, sta radis, da pricas o svom poslu i zanimanju, mene su jos pitali na osnovu kog pretka trazim drzavljanstvo.. dok je gledala formulare i izvode iz maticnih knjiga i to je bilo otprilike to od konverzacije.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
85.222.218.*



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.12.2012. u 20:01 - pre 138 meseci
ako se dokumenta predaju u madjarskoj, da li i onda mora da se telefonom zakazuje termin ili moze preko neta. U koji grad otici
asdf
 
Odgovor na temu

stefa801
PC igraonica
Arena

Član broj: 308392
Poruke: 28
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.12.2012. u 21:17 - pre 138 meseci
Ja kada sam predavao u aprilu prosle god. nije trebalo zakazivanje u Segedinu samo odes tamo uzmes broj sacekas da se tvoj broj pojavi i odes na salter na kom se tvoj broj pojavi. Majka je predavala u Janoshalmi kada je ona predavala trebalo je zakazivanje mada kad smo isli po dokumenta maticarka je rekla da nema vise guzve i ne treba zakazivanje, ovo je mail tamo pa mozes da proveris ([email protected]) mada bi trebalo da u svakoj manjoj opstini mozes da predas nisu vise guzve samo bi valjalo da ih pozoves pre toga ima dana kada ne primaju dokumenta.
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.12.2012. u 01:04 - pre 138 meseci
mene interesuje isto da li moze da se sedne u kola,ode u Segedin,i bez prethodnog zakazivanja da se preda za drzavljanstvo??? jel svakako bi trebalo na dan da skoknem do Segedina zbog neceg drugog,pa me interesuje da l pije vodu ova varijanta ili mora da se zakazuje i ceka termin? I gde tacno bi se u Segedinu islo za to??? Imam jos par pitanja,ali da ih ne grunem sve od jednom,ovo je dosta za sad,a i nisam sve stranice procitala....hvala unapred
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.12.2012. u 07:19 - pre 138 meseci
Moze da se ode i preda u Segedinu isti dana (juce bio kod mene jedan poznanik i on je tako uradio). Tamo te pitaju gde ces da ides, kad dobijes poziv, da polazes zakletvu. Ako ne znas Madjarski vodi OBAVEZNO nekoga sa sobom radi komunikacije. Mislim da se u opstini u Segedinu predaju dokumenta.
http://www.centarzaedukaciju.com/madjarski.php
Ovde imas dosta informacija a za ono cega nema pozovi ih i pitaj, cisto informativno.
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.12.2012. u 13:07 - pre 138 meseci
Ako ne znas madjarski nemoj ni da ides,
potrebno je osnovno znanje jezika bez obzira da li ide neko sa vama ili ne.
Prisustvo duge osobe na intervjuu je vise izuzetak nego pravilo.
 
Odgovor na temu

djurdjicah
Arhitekta
Srbija

Član broj: 299489
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.12.2012. u 13:11 - pre 138 meseci
Pitanje za vadjenje pasosa.
Da li je potrebno rezervisati termin ako podnosim zahtev za pasos u Segedinu?

 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.12.2012. u 13:14 - pre 138 meseci
Jeste generalno pravilo da je potrebno elementarno znanje jezika a to se pogotovo odnosi na konzulat i tamo bolje se ni ne blamirati ako ne znate jezik ali preko u HU je mnogo opustenija situacija. Zaprimice dokumenta cak i ako ne znate jezik uz napomenu da ucite narednih meseci i da naucite (koliko mozete) do polaganja zakletve. Znam licno dvoje ljudi koji su imali to iskustvo. U svakom slucaju ja bih na vasem mestu ozbiljno shvatio ucenje jezika bez obzira na opustenu situaciju preko prilikom predaje jer to govori o tome koliko ste sve ozbiljno shvatili i koliko to vama znaci. Jeste da vi necete ici da zivite preko u HU i da cete verovatno zapucati negde na zapad ali toliko mozete barem njih da ispostujete kad su vam omogucili drz. i da naucite koliko mozete jezik.
Nije potrebno zakazivanje u Segedinu. Bio poznanik pre dve nedelje i tamo u opstini je uzeo broj, sacekao red i kad je stigao na red predao i isti dan otisao kuci.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.12.2012. u 09:22 - pre 138 meseci
Atinski slazem se sa postom, uglavnom.
Naime takve mogucnosti postoje, da vam neko preko "veze" kao nesto sredi samo je pitanje sta ce vam tacno reci da moze da vam sredi.
U sustini ako ne zelite sa nekim stvarima oko procedure da se bavite onda nadjete tako nekog da vas olaksa za par stotina evra i da vam olaksa neke stvari oko procedure ali sustina na kraju vam dodje isto. Znaci morate znati jezik, morate obezbediti svu dokumentaciju, morate ispostovati proceduru. NIKO ne moze da vam sredi HU drzavljanstvo a da se vi ni malo ne mrdnete, to je 100000000%.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.12.2012. u 13:58 - pre 138 meseci
Evo ja da se zahvalim svima na informacijama, posebno onima koji nisu nestali sa foruma posle predaje dokumenata. Predao sam zahtev i to u Beogradu. Sve je proslo vrlo brzo. Cisto informacija, u konzulat se ulazi iz sporedne ulice na mali ulaz.

U proceduri mislim da se nista nije menjalo u odnosu na ono sto je ovde pisano. Prvo vas primi jedna sluzbenica koja ce vas smestiti i uzeti pasos i kratko pogledati da li ste sve doneli, a ubrzo vam se pridruzi i konzulka koja pregleda dokumenta detaljnije pre nego sto ih potpisete. Obe su izuzetno ljubazne i ekspeditivne.

Sto se tice ovde glavne teme, u sustini vrlo malo pricate sa njima. I pritom je razgovor bukvalno bio kao na salteru tako da je bitno da znate sve izraze koji se ticu porodicnog stanja itd. Rekao bih da je nivo neki A2 za jezik + specificne reci za ove potrebe. Ja sam se dosta spremao za neki razgovor o sebi, poreklu ili svakodnevnim situacijama ali prakticno se pricalo o papirima. I dosta sam ucio sve ove termine oko pravne procedure ali vas to ne pitaju. Sluzbenica sa kojom komunicirate na pocetku se obraca kratkim recenicama pa cete je lakse razumeti, konzulka prica mnogo vise ali ne predstavlja to neki problem. Moj utisak je da im je bitnije da razumete, jer dosta brzo prelaze dalje cim iz vaseg odgovora vide da razumete pitanje, nego da im pricate detaljno i nacifrano (sto na kraju krajeva i jeste uputstvo iz Budimpeste koje se spominjalo kad je usvojen zakon ali posto je prepusteno sluzbenicima onda zavisi od njih kako ce to subjektivno tumaciti). I dok je prolazila kroz formular postavila je par pitanja da potvrdi par stvari, tipa bracno stanje i par pitanja o ucenju jezika. U sustini vrlo malo pricate unutra jer sve ide jako brzo, kao predaja na salteru. Ako imate neko slovo poput ć u imenu i prezimenu daće vam da potpišete formular da to bude c.

Na kraju mi je rekla da odluku ne donose oni nego u Budimpešti i da učim, učim jezik jer ako me budu zvali da provere iz Budimpešte moram da znam da pričam sa njima inače mi neće dati državljanstvo.

Stoga pitanje za sve koji su imali famoznu proveru iz Budimpešte da napišu detaljno kako je to izgledalo. Hvala!

[Ovu poruku je menjao agora11 dana 21.12.2012. u 02:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.12.2012. u 16:38 - pre 138 meseci
Pitanje za sve one koji su podnosili zahtev u Madjarskoj ili ovde,sve jedno:da li,ako niste upisali svoj broj telefona,oni vam traze na licu mesta da upisete? Jer sam cula da ne treba upisivati,ako ne znamo madjarski dobro,a sta ako mi traze tamo???Bas im ne mogu reci da necu da im dam!!! :)))
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.12.2012. u 17:06 - pre 138 meseci
Pa ostavi im broj telefona od prijatelja koji zna Madjarski tako da covek moze da se javi i primi poruku kad bi ti trebalo da odes na zakletvu.
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.12.2012. u 00:26 - pre 138 meseci
Pa to bi bilo izvodljivo kad bih imala nekoga ko zna Madjarski.....zato pitam....
 
Odgovor na temu

Atinski
Tanulom a magyar
Magyarország

Član broj: 307037
Poruke: 30



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.12.2012. u 05:06 - pre 138 meseci
Admine zašto je moj prethodni post obrisan?
Da li sam nekog vredjao,povredio? NISAM!
Jako bezobrazno sa vaše strane!
Vratite mi post!
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.12.2012. u 11:57 - pre 138 meseci
Jel neko upoznat sa radom godpodje Katarina,koliko sam cula ona je pravnica,a saradjuje sa Centrom za edukaciju???
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
85.222.218.*



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.12.2012. u 18:14 - pre 138 meseci
Citat:
stefa801:
Ja kada sam predavao u aprilu prosle god. nije trebalo zakazivanje u Segedinu samo odes tamo uzmes broj sacekas da se tvoj broj pojavi i odes na salter na kom se tvoj broj pojavi. Majka je predavala u Janoshalmi kada je ona predavala trebalo je zakazivanje mada kad smo isli po dokumenta maticarka je rekla da nema vise guzve i ne treba zakazivanje, ovo je mail tamo pa mozes da proveris ([email protected]) mada bi trebalo da u svakoj manjoj opstini mozes da predas nisu vise guzve samo bi valjalo da ih pozoves pre toga ima dana kada ne primaju dokumenta.


Hvala n'odgovoru:-)))

videcu sta cu

asdf
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 13:43 - pre 138 meseci
Imam pitanje vezana za papirologiju.

Ovako:

Moj pradaeda je rodjen u modrus fiume vármegye (danas Republika Hrvatska) 1906 godine. Posle provere u konzulatu u bgu, receno mi je da preko njega ispunjavam taj uslov za drzavljanstvo.

Mene interesuje sledece: izvode iz maticne knjige rodjenih za pradedu, dedu i majku je izdala Republika Hrvatska - hrvatski jezik,
da li je moguce da ta dokumenta pevede neki ovlasceni prevodliac za madjrski jezik sa pecatom koji je izdala Repubilka Srbija? Mislim, moguce u pravnom smislu, ne u smislu izvodljivosti.

Ako ovo pravno nije moguce, interesuje me da li u Srbiji ima ovlasceni prevodilac sa hrvatskog na madjarski? Da li neko od vas mozda ima slicna iskustva?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 13:50 - pre 138 meseci
Evo ovako. Sudski tumac za neki jezik moze da prevodi i overava samo za one jezike za koje je ovlascen bez obzira sto zna neki drugi jezik ili sto su maltene isti neki jezici.
Znaci u tvom slucaju tebi treba prvo prevod sa hrvatskog na srpski pa onda to mozes da odneses kod tumaca za madjarski pa da ti prevede na madjarski.
Ovo ti je registar tumaca:
http://www.puma.vojvodina.gov.rs/tumaci.php
U sustini ne znam sto bi se zezao sa tim kad mozes u HR odmah da izvadis na medjunarodnom obrascu i ne treba nista da prevodis.
Kad se kaze na medjunarodnom misli se na francuskom i to svi prihvataju jer su ratifikovali taj sporazum.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 14:03 - pre 138 meseci
Zanimljivo.

Ne bih prevodio sa hrv na srpski, vec onda direktno sa hrv na madjarski. Ne znam za ovaj medjunardoni obrazac... Uradicu pre onda prevod, jer, iz nekog straha ne zelim da to mozda bude posle problem ili da mi se zbog tog otegne procedura.

btw, jel neko preda dokumenta na medjunarodnom obrascu?
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 14:20 - pre 138 meseci
U Srbiji tesko da ces naci nekoga da ti prevodi sa hrvatskog na madjarski jedino ako nije ovlascen za sve jezike u isto vreme jer u suprotnom to ne moze tako.
Mozda imas srece sa Suboticom jer tamo ima dosta Bunjevaca i Hrvata pa mozda je neko ovlascen za HR i HU u isto vreme.
Kakvog crnog straha?????
To su MEDJUNARODNO PRIZNATI OBRASCI i nema tu sta da bude problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899040 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.